2017 Şubat Anneleri

İnş canım benim başında biseyim yoktu yani iki kez bi iki damla kavemsi leke geldi devamı olmadı bayram da yola gittim orda gelince içerde kanama gordu Dr şuan ama dışarda biseyim yok leke vs fln inş geçer bende dinleniyorum bisey yapmıyorum ev berbat ama napim mecburum :KK43:

Ev hiç önemli değil şu süreçte. Kendi sağlığını tehtid etmediği sürece, dinlenmen gerçekten önemli.
Ben de ev işlerini çalıştığım için düzenli olarak günlere bölmüştüm şu an nevresimim ve oturduğum yer temizse kafi benim için.

Bu süreç geçicek ve eski enerjimize kavuştuğumuzda her şey normale dönücek.

karından ultrasonda nolcakkı bn hergün gidip noldu dıe bakasım var bi haftayı geçtı cok merak edıyorum noldu dıte
Ben de merak ediyorum. Hatta korkuyorum acaba birşey mi oldu acaba yaşıyor mu? Ama ne bileyim bir arkadaşıma doktoru söylemiş özellikle ilk aylar çok baktırma diye

Ben yaptırıyorum ki yapmak zorunda heleki şu dönemde ben bu çocuğu kendim yapmadım. Yapmasın da göreyim:) evlendik baktım herşeyi yapıyor yemek hariç tabi. Cam siliyor , balkon yıkıyor. Ama hafta sonumuz temizlikle geçiyordu. Şimdi kadın geliyor o yüzden hiç yapmaz ama kıza bakar, yemek yedirir, yıkar. Ben derim çoğunlukla ama yapar yani. Kadın işini bilecek erkek de iş yapacak. Çalışmasaydım böyle olmazdı eminim iyiki eline bakmıyorum kimsenin.
Kesinlikle katılıyorum. Evlendiğimizin 2.günü aldım karşıma "bak dedim aynı çatı altındayız yani çatı ortak, her ikimizin el ayak sayısı eşit hatta sen daha güçlüsün, ikimiz de çalışıyoruz, her şey hemen hemen eşit bu evin işleri de eşit" dedim :sinirli: :))
Çok güzel iş yapar, benden daha güzel yapar.:temizlik:
Çocuk doğduğunda da aynı şey geçerli. Babası olarak bakımını o da üstlenecek.:KK5:

Kesinlikle katılıyorum. Evlendiğimizin 2.günü aldım karşıma "bak dedim aynı çatı altındayız yani çatı ortak, her ikimizin el ayak sayısı eşit hatta sen daha güçlüsün, ikimiz de çalışıyoruz, her şey hemen hemen eşit bu evin işleri de eşit" dedim :sinirli: :))
Çok güzel iş yapar, benden daha güzel yapar.:temizlik:
Çocuk doğduğunda da aynı şey geçerli. Babası olarak bakımını o da üstlenecek.:KK5:
Herşey kadında bitiyor ben hizmetçi olarak gelmedim dünyaya. valla iyi yapıyorsun ohhh

ben de aynı şeyi düşünüyorum. geçen gün burada (Londra) kanamam olunca ısrar ettim bakın diye. dr dedi ki bak 7. haftada bakmışlar ve sıkıntı yokmuş. normalde bir sonraki en erken 12. haftada olur vs. ama korkuyorum dedim. bu kadar sık ultrasona girerek bebeğine zarar verirsin dedi.
burada bütün gebelik boyunca sadece 3 kere bakılıyor:KK57:
Demek ki birşey var. Peki 20.haftada ayrıntılı olarak bakıyorlar mı orada.

Kızım uyuyor yazdıkça yazıyorum. Bu kadının işi gücü yok mu demeyin:) akşama da misafir var bu arada ama pratik şeyler yapacağım.

Ev hiç önemli değil şu süreçte. Kendi sağlığını tehtid etmediği sürece, dinlenmen gerçekten önemli.
Ben de ev işlerini çalıştığım için düzenli olarak günlere bölmüştüm şu an nevresimim ve oturduğum yer temizse kafi benim için.

Bu süreç geçicek ve eski enerjimize kavuştuğumuzda her şey normale dönücek.
İnş canım bebislerin iyi olması bize ekstra güç verecek inş su stresli dönem geçsin yavaş yavaş yaparız artık napalim ikinci ye hamile olanlara Allah daha da kolayli k versin gerçekten benim ilk hiç değilse yatiyorum dinleniyorum eşim de kendi birşeyler yiyo iciyo yine ama bi çocuğu olanlar ekstra onun peşinde dolaşmak zorunda Rabbim hepimize yardımcı olsun

Demek ki birşey var. Peki 20.haftada ayrıntılı olarak bakıyorlar mı orada.
12. haftada bebeği görmek için,
20. haftada organ gelişimi vs için ve
32. haftada bebeğin dönüp dönmediğini görmek için bakıyorlar.
aşırı kanama, sancı yada herhangi bir ekstrem durum olmadıkça da bakmıyorlar.Aylık muayene bebdk gelişimini elle karından kontrol ediyorlar.
hatta normal doğum için bebeğin dönme şartını aramıyorlar. eğer cancı gelmiş ve doğum başlamışsa kendisini bir şekilde atar dışarı diye. kordon dolanması vs hiçbirinde sezaryen olmuyormuş. hayati tehlike yoksa, çatı kapalılığı yoksa (ki onun muayenesini de doğum esnasında yapıyorlar) normal doğum yaptırıyorlar.

Kızlar ben doktora gidip usg ile bakılmasını istemiyorum sürekli. tabiki görünce çok duygulanıyorum ama bir kaygı var. Bazı yerlerde okuyorum özellikle ilk aylarda fazla baktırmayın diye, büyükler de aynı şeyi söylüyor. Şimdiye kadar 3 kere gittim. Ayda 1 kontrol var ama gitmek istemiyorum.
Ben oglumda cok sık girmiştim usg ye hiçbişi olmadı çok şükür bunda daha sık giriyorum galiba.bu zamana kadar 8 ciye gircem pazartesi.bende tedirgin oldm şimdi inşallah bişi olmaz

Kızlar selam
Bugün 9+0 dayım kontrolden geldim az önce, kese arkasında hafif kanlı bölge var dedi. İlişki yasak, kendini yorma, ağırlık kaldırma dinlen dedi ama progestan kullanayim mi diye sordum gerek yok dedi. Bu yoldan geçen var mı? böyle bişeyle karsilastiniz mi? Okumadım stresten geçmiş msjlari belki yazılmıştır.
Korkulacak bir şey yok değil mi?
Canım benim de geçen hafta Kanama alanı göründü içerde ilaca başladı ve dinlenceksin dedi iliski bana başından beri yok diyo şuan kesinlikle dedi dün kontrolüm vardı kanama alanı küçülmüş ama hala gorunuyo ilaca ve dinlenmeye devam evde istirahat etme şansın varsa öyle yap çünkü şahsen benim yorgunluğu sevmiyo az yurusem leke geliyo şuan çok şükür leke bisey yok yatiyorum korkulcak bisey derken Dr um bana kanama görülmesi her zaman risktir dedi bana dinlenip Dr un dediğine uyarsan sorun kalmaz benim baya küçülmüş mesela inş atlatiriz bu süreci

Ya sık ultrason zararlı denilebiliyor ama mesela benim bi hafta öncesi bisey yoktu bi hafta içinde içerde kanama oluşmuş ve ben yoldan geldim bi goruneyim diye Dr a gitmiş olmasam bu anlasilmicakti ve mesela bu kadar dikkat etmicek ilaç kullanamicaktim belki de daha kötü olacaktı bende onu anlamıyorum anlık değişebiliyor herşey nerden anlaşılacak bu gitmezsek

12. haftada bebeği görmek için,
20. haftada organ gelişimi vs için ve
32. haftada bebeğin dönüp dönmediğini görmek için bakıyorlar.
aşırı kanama, sancı yada herhangi bir ekstrem durum olmadıkça da bakmıyorlar.Aylık muayene bebdk gelişimini elle karından kontrol ediyorlar.
hatta normal doğum için bebeğin dönme şartını aramıyorlar. eğer cancı gelmiş ve doğum başlamışsa kendisini bir şekilde atar dışarı diye. kordon dolanması vs hiçbirinde sezaryen olmuyormuş. hayati tehlike yoksa, çatı kapalılığı yoksa (ki onun muayenesini de doğum esnasında yapıyorlar) normal doğum yaptırıyorlar.
normal doğum gibisi yok. Ben normal doğurdum epidural falan almadım herkes bana anormal birşey yapmışım gibi davrandı burada. Ne kadar güzel darısı ülkemizdeki doğumlara

Ya sık ultrason zararlı denilebiliyor ama mesela benim bi hafta öncesi bisey yoktu bi hafta içinde içerde kanama oluşmuş ve ben yoldan geldim bi goruneyim diye Dr a gitmiş olmasam bu anlasilmicakti ve mesela bu kadar dikkat etmicek ilaç kullanamicaktim belki de daha kötü olacaktı bende onu anlamıyorum anlık değişebiliyor herşey nerden anlaşılacak bu gitmezsek
tabii için bu boyutu da var. ben çok ısrar etmesem bakmayacaklardı kanamam olmasına rağmen. 12. haftadan küçük diye eğer bebek düştüyse kanama artar yaşıyorsa da bakmak bişeyi değiştirmez. kanama çok değil ilaç veremeyiz dediler. yani burada yaşayanlar da bu kafada yani rahatlar. eğer sağlıklıysa yaşar değilse düşer yine yaparım diyorlar. bu bir yaşam tarzı ama o sebeple böyleler.

Şu an çok kötü bir haber aldım kuzenimin bebişini alacaklarmış bugün. 21. Haftasında. İkizdi birinin kalbini durdurmuşlardı bu sefer de diğerinin suyu bitmiş. Çok nadir görünen şeyleri yaşadı ama benim ümidim vardı. Arayamıyorum bile ne denir ki.

Şu an çok kötü bir haber aldım kuzenimin bebişini alacaklarmış bugün. 21. Haftasında. İkizdi birinin kalbini durdurmuşlardı bu sefer de diğerinin suyu bitmiş. Çok nadir görünen şeyleri yaşadı ama benim ümidim vardı. Arayamıyorum bile ne denir ki.

çok üzüldüm Allah sabır versin

tabii için bu boyutu da var. ben çok ısrar etmesem bakmayacaklardı kanamam olmasına rağmen. 12. haftadan küçük diye eğer bebek düştüyse kanama artar yaşıyorsa da bakmak bişeyi değiştirmez. kanama çok değil ilaç veremeyiz dediler. yani burada yaşayanlar da bu kafada yani rahatlar. eğer sağlıklıysa yaşar değilse düşer yine yaparım diyorlar. bu bir yaşam tarzı ama o sebeple böyleler.
Yanı işin bu kısmı diyorum ya ben arefe günü gittim yola cikcam diye iki damla da lekem gelmişti ona gore yola cikmicaktim bisey varsa ama içerde kanama fln yoktu yoldan geldim hem dr değişikliği yapiyim Dr a bi bakiyim nasıl diye gittim düşük riskin var kanaman var içerde dedi kendi Dr uma gittim yaticaksin dedi e gitmesem bunları bilmicektim önlem alinmicakti mesela 20mm lık kanama alanı dün ilaçla ve dinlenmeye 7mm e dusmustu eee bunu nerden bilecektik ki gitmeseydim diyorum ya bu kadar dikkat etmicektim ve belki de kanamam olucakti Allah korusun kötü şeyler yasicaktim bilmiyorum ya insan ne yapacağını da bilmiyo gerçekten :işsiz::işsiz::işsiz:

X