2017 Şubat Anneleri

Keşke yesemde Dr kısıtlama koysa dicem ama evet o da zor ama bu daha da zor sanki değil kendim yemek yapmak yapılan yemeğin kokusunu bile alsam yiyemiyorum nerdeyse alt kattaki teyzeye bile nolur yemek yapma soğan kavurma diyesim var balkondan bana geliyo kokusu o derece oldum :KK42:

Kıyamam tez zamanda geçer inşallah

Ay inşallah Yarabbim inşallah. Rabbim onlara güç kuvvet versin inşallah da sıkı sıkı tutunsunlar bize
Amin canım amin annelik gerçekten ne kadar kutsal biseymis daha rahme dustugunu öğrendiğimiz anda anlıyoruz bunu annelerimiz derdi ya anne ol anlarsın diye gerçekten de öyle

Kızlar bana hamile olduğumu duyan herkes erkek diyo :) daha hiç kızın olacak diyen olmadı :) nub teorisi varmış bakiyim orda ne dicekler dedim orda da erkek dediler :) bekarligimdan beri de hep erkek ismine odakladim kendimi adı hazır yanı :) inş hayırlısı olur sağlıklı olur bakalım gerçekten erkek mi olucak :)

Valla kızlar bu usg ile ilgili ben tam aksini düşünüyorum. Kesinlikle radyasyon içermiyo ses dalgası ile çalışıyo bu alet :) benim 3. Gebeliğim ikisini kaybettim kalbi durdu. Bunda o yüzden daha sıklıkla kontrole çağardı dr um. Kesinlikle zararlı olsa dr lar niye baksınlar ki ne garezleri var bizimle?? Bide lekelenmem olmuştu onun da etkisi vardı tabiki sık bakmasının. Bilmiyorum herkesin kendi düşüncesi tabi ama o kadar radyoloji ünitelerinin önünde hamileler kesinlikle giremez uyarısı varken neden usg lerde böyle bi uyarı yok. Kesinlikle radyasyon içermediğini biliyorum. İçinizi ferah tutun bebişlerinizi de olumsuz etkilemeyin :halay:
Bu konu bizi aşar canım. Söz konusu çocuk olunca insan herşeyi düşünüyor.

Kızlar bana hamile olduğumu duyan herkes erkek diyo :) daha hiç kızın olacak diyen olmadı :) nub teorisi varmış bakiyim orda ne dicekler dedim orda da erkek dediler :) bekarligimdan beri de hep erkek ismine odakladim kendimi adı hazır yanı :) inş hayırlısı olur sağlıklı olur bakalım gerçekten erkek mi olucak :)
Benim de içime erkek doğuyordu hep ama kız oldu:) her eve bir kız çocuk lazım da erkek olmasa da olur bence. Ben ilerisini düşünüyorum kızım olmasaydı mahvolurdum üzüntüden. Bu erkek olacak büyük ihtimal Allah biliyor ya çok sevinemedim. Sağlıklı, vatanına hayırlı olsun öncelikle tabi

Benim de içime erkek doğuyordu hep ama kız oldu:) her eve bir kız çocuk lazım da erkek olmasa da olur bence. Ben ilerisini düşünüyorum kızım olmasaydı mahvolurdum üzüntüden. Bu erkek olacak büyük ihtimal Allah biliyor ya çok sevinemedim. Sağlıklı, vatanına hayırlı olsun öncelikle tabi
Benim içime hic bisey dogmuyo nedense ama söyleyenler den etkilenip arada karnıma elime koyup birşeyler korunurken dimi ogluş um derken buluyorum kendimi :) hayırlı sağlıklı olsun da kız erkek farketmez bide ilk bebeğim hiç farketmez :)

Hem öyle dusunme Rabbim yazdı onun yazısını biz anne olarak dusunuyoruz tabi ileriyi ama Rabbim inş güzel hayırlı yazılar yazmıştır ve onu yaşar onu görür ins

ozlemmmmmmmm ozlemmmmmmmm henüz kilo almadım 2 kilo verdim

Guzel anneler herkese oncelikle saglik diliyorum.onceki gün kanamayla hastaneye zor yetiştim.sukur durdurduk kanamayi.bir gece hastanede yattim.o gün biraz zorlamıştım kendimi çok ayakta kaldim tahminen ondan oldu.aman siz dikkatli olun.yazdiklarinizi çok okuyamadim.umarim herkes sagliklidir.çok giremiyorum internete dr.oturmamı bile yasakladi yatak istirahati sart dedi.zor oluyor ama sağlık olsun.

Geçmiş olsun

image.png
amin canım inşallah. Usg fotosunu buraya da yollar mısın dün bayağı okudum nub teorisini. Bu da bnm minnağım

:KK72:Merhaba herkese...yazilanlari cok takip edemiyorum ama herkes iyidir insallah..biz 12+5 deyiz ..cok sukur bi sorunumuz yok ..sadece agzimin tadi kalmadi ..ama buna da sukur..karinlar buyumeye basladi mi..ben yemek yeyince sisiyorum ama normal zamanda hic belli olmuyor ..normalde hic gobegim olmadigi icin bana garip geliyor amakimse farketmiyo :KK25: ben dogum.icin ve saglikli hamilelik icin egzersizlere baslamak istiyorum..uzman esliginde yapamam gitmeye erinirim oyle seylere...evde yapabilecegimiz egzersizler konusunda bilgisi olan var mi acaba? 3 aydan sonra baslanmali diye okudum ama ne yapsam tehlikeli olurmus gibi geliyor ..yardimci olursanjz sevinirim...hepinize ve bebislerinjze saglik ve huzur diliyorum..hayirli gecwlerEn Büyük TÜRKİYE

Kızlar benim başım sivilcelerle acayip dertte. Hep sivilce sorunu yaşayan biriyimdir 1 buçuk yıldır bebek düşününce ilaç kullanamıyordum. Şimdi de resmen yağ bezeleri var yüzümde :cry: var mı bi tavsiyesi olan. Sabun kullanıyorum her fırsatta yüzümü yıkıyorum peçete ile kuruluyorum. Haftada 2 kere kıl maskesi yapıyorum. Kendimi bildim bileli denemediğim şey kalmadı iyice abarttilar alanı boş buldukları al :KK34:

:KK72:Merhaba herkese...yazilanlari cok takip edemiyorum ama herkes iyidir insallah..biz 12+5 deyiz ..cok sukur bi sorunumuz yok ..sadece agzimin tadi kalmadi ..ama buna da sukur..karinlar buyumeye basladi mi..ben yemek yeyince sisiyorum ama normal zamanda hic belli olmuyor ..normalde hic gobegim olmadigi icin bana garip geliyor amakimse farketmiyo :KK25: ben dogum.icin ve saglikli hamilelik icin egzersizlere baslamak istiyorum..uzman esliginde yapamam gitmeye erinirim oyle seylere...evde yapabilecegimiz egzersizler konusunda bilgisi olan var mi acaba? 3 aydan sonra baslanmali diye okudum ama ne yapsam tehlikeli olurmus gibi geliyor ..yardimci olursanjz sevinirim...hepinize ve bebislerinjze saglik ve huzur diliyorum..hayirli gecwlerEn Büyük TÜRKİYE
Bende düşünüyorum 12. Haftadan sonra. Aynen kendim yapsam diyordum aslında ama evde güvenli yapılabilecek şeyler bulmak önemli.

Guzel anneler herkese oncelikle saglik diliyorum.onceki gün kanamayla hastaneye zor yetiştim.sukur durdurduk kanamayi.bir gece hastanede yattim.o gün biraz zorlamıştım kendimi çok ayakta kaldim tahminen ondan oldu.aman siz dikkatli olun.yazdiklarinizi çok okuyamadim.umarim herkes sagliklidir.çok giremiyorum internete dr.oturmamı bile yasakladi yatak istirahati sart dedi.zor oluyor ama sağlık olsun.
Rabbim sana bağışlasın bebeğini inşaallah sağlıcakla kalın. Çok dikkat et kendine Allah kolaylık versin.

Kızlar günaydın.
9+3 teyiz bugün. 2 gündür bulantılarım biraz azaldı gibi. Geçen haftada olmuştu sonra yeniden başladı. O yüzden tam manasıyla geçti diyemem. Akşamları yoğunlaşıyor.

Ben akşam yemekten sonra çok çabuk uyuyorum siz de var mı böyle bir durum. Kaç gündür 9 u göremedim. 8-8.30 da gözlerim kapanıyor ve çok derin uyuyorum.
Ne zaman eski halime dönebilirim acaba?

Günaydın kızlar
Dün doktora gittik ikili test için çağırdılar ama doktor hiç iyi şeyler söylemedi:KK43:
11 haftalıgız bize 9 haftalıksın dedi bebeğin ensesı kalın 2,2 mm dedi tabı ben hüngür hüngür ağlamaya başladım çıktım eve gıttım eşimle
Daha sonra farklı bı doktora gittik ense kalınlıgının 11 inci hafta dolmadan soylenmemesı gerektıgını soyledı bızde daha doldurmadık 11 i bebeğin sağlıklı oldugunu burun kemıgının olustugunu ensesı ıcın ıse haftaya cağırdı kızlar gerçekten cok streslıyım:dua::dua:

Kızlar aranızda bebeginin cinsiyetini öğrenen var mı ? Diğer gebeligimde 12+4 de söylemişti doktorum :anneadayı: önümüzdeki pazartesi gidicem bakalım ne diycek doktorumuz :KK54: ilk bebegim kız dı bakalım

11+1 de kıza benziyor dendi ( ultrasonda 11+5 çıktı)
Hayırlısı bakalım...

Kızlar benim başım sivilcelerle acayip dertte. Hep sivilce sorunu yaşayan biriyimdir 1 buçuk yıldır bebek düşününce ilaç kullanamıyordum. Şimdi de resmen yağ bezeleri var yüzümde :cry: var mı bi tavsiyesi olan. Sabun kullanıyorum her fırsatta yüzümü yıkıyorum peçete ile kuruluyorum. Haftada 2 kere kıl maskesi yapıyorum. Kendimi bildim bileli denemediğim şey kalmadı iyice abarttilar alanı boş buldukları al :KK34:

Cilt yağlanması hamilelikten kaynaklanıyor.
Benim cildim kuru olmasına rağmen gafif yağlandı ve 2-3 sivilce çıkıyor haftalık..
Çaresi temiz tutmak sanırum sadece.

Kızlar günaydın.
9+3 teyiz bugün. 2 gündür bulantılarım biraz azaldı gibi. Geçen haftada olmuştu sonra yeniden başladı. O yüzden tam manasıyla geçti diyemem. Akşamları yoğunlaşıyor.

Ben akşam yemekten sonra çok çabuk uyuyorum siz de var mı böyle bir durum. Kaç gündür 9 u göremedim. 8-8.30 da gözlerim kapanıyor ve çok derin uyuyorum.
Ne zaman eski halime dönebilirim acaba?

İlk haftalar senin gibiydim ama bu hafta sanki daha enerjik gibiyim...

Günaydın kızlar
Dün doktora gittik ikili test için çağırdılar ama doktor hiç iyi şeyler söylemedi:KK43:
11 haftalıgız bize 9 haftalıksın dedi bebeğin ensesı kalın 2,2 mm dedi tabı ben hüngür hüngür ağlamaya başladım çıktım eve gıttım eşimle
Daha sonra farklı bı doktora gittik ense kalınlıgının 11 inci hafta dolmadan soylenmemesı gerektıgını soyledı bızde daha doldurmadık 11 i bebeğin sağlıklı oldugunu burun kemıgının olustugunu ensesı ıcın ıse haftaya cağırdı kızlar gerçekten cok streslıyım:dua::dua:
Günaydın cnm. Beni dr 14. Haftada çağardı ense kalınlığı için neden bu kadar erken bi teşhis koymuş anlamadım :işsiz: çok tanıdığım war kesinlikle sıkıntılı diyip sapasağlam çocuk doğuran içini ferah tut kötüsünü düşünme lütfen rabbim hayırlısını wersin :KK43:

X