2017 Şubat Anneleri

Selam kızlar daha yeni uyanabildim. Dün o kadar sancı ve kusma olunca kadın doğum hastanesi aciline gittik. Ultrasona aldılar bastırdı bastırdı göremedi o kadar korktum ki :KK43: gaz alanları oluşmuş karnında görmeyi onlar zorlaştırmış. Sonrasında gördüler çok şükür kalbi hala atıyor. Boyu 3 cm olmuş, en son 3 mm idi çok duygulandım. Bir de sat a göre 9+2 olmalıydı ve hep ona uygun çıkıyordu şimdi öne geçmiş 9+5 görünüyor. Doğum da 18 şubat.
Doktor kabızlığa bağlı olduğunu söyledi. Duspatalin diye bir hap verdi bağırsakları yumuşatır dedi. Hamilelikte kabızlık iyi değilmiş çözüm bulmak şartmış. Bir de bekunis yazdı onu 2 3 gün yapamazsan iç direk bağırsaklarını boşaltır dedi. Gluten tüketme tamamen kes biraz rahatla dedi
kabızlığın için geçmiş olsun doktorun verdiği ilacı kullanmadan önce sana tavsiyem her gün bir tatlı kaşığı zeytin yağı iç ve kayısı ye. ben ara ara sırf bağırsaklarım yumuşasın diye yapıyorum hiçbir zaman bu sıkıntıyı yaşamadım. ilaçtan önce bir hafta dene sonuçta diğeri ilaç kimyasalı muhakkak var.geçmezse ilacı kullan derim.

Geçmiş olsun canım.
Kabızlık benimde çok büyük problemim zaten bir şey yiyemiyorum doğru düzgün. Faydası olur mu bilmiyorum ama muz işe yaradı gibi ben de. Bir de içtiğim su miktarını da artırdım. Son birkaç gündür daha iyiyim .
Kızlar bu dönemde resmen kavga etcek yer arıyorum nerden geliyor bu sinir bu kadar anlamıyorum:63::KK11:eşim balık alalım 2 haftadir yiyemedin dedi ona bile sinirlenir oldum ne oluyor bana anlayamıyorum ama bu halim gecsin:işsiz:
:KK53::KK53::KK53::KK53: bu korkunç hormanlar işte

en zoru sanırım bu. dün yemekte farketmeden birkaç defa eline sağlık demişim. diyor ki tamam böyle yapma rahat ol yemeğini ye :KK43: üzüldüm sonra bişey isteyemedim. sonra o da üzüldü benden herşeyi iste tamam mı dedi ama artık istemekten çekiniyorum. insanın işini kendi yapması kadar güzel bişey yok. tez zamanda toparlarız inşallah

Allah eşlerimizden binlerce kez razı olsun. Hamile olduğumu öğrendiğimde ramazanda ve ben o günden beri neredeyse bulantılardan hiç mutfağa giremedim. Oruçlu olmasına rağmen hiçbir şey beklemedi aksine elim ayağım oluyor. Bu dönemde eş desteği çok önemli.

bizimki normal zamanda çok ihtiyaç olmadıkça yardım etmez.
ikimizde çalışıyoruz ama sadece canı isterse yapar.
ben söyleyince yapmayı da sevmez.
oyüzden bu süreçte bari yapsın istiyorum.
çünkü biliyorumki azıcık elim iş tutsun kendini geri çekecek.
onun o düşüncesini bildikçe de huzursuz oluyorum.
yani kendimi hem ona muhtaç hissetmek beni rahatsız ediyo, hem de zorunlu kalmadıkça işe girişmemesi hoşuma gitmiyo.
Aradayım yani.
sanırım canı isteyinca yapma olayı bütün erkeklerde var :) ben bir süredir çalışmıyorum ama kanamadan sonra bir bardak dahi kaldırmaya korkar oldum. tabii durumu tam anlayamadığı için böyle sürekli yatmak iyi değil, kalk yürüyüş yap vs diyor.. benim de anlatmaya takatim yok açıkçası.. 13-14. hafta geçse ben de rahatlayacağım o da

Kızlar meraba,
Ben doktoruma ikili test istemediğimi söyleyip kağıt imzaladım. Hem sonuç yanlış çıkıp üzebiliyo hemde aldırma niyetim olmadığı için hamileliğimi böyle birşey varsa bile mutsuz geçirmek istemediğim için yaptırmadım. Var mı benim gibi ikili test yaptırmayanHoppa
Bende yaptırmıycam

sanırım canı isteyinca yapma olayı bütün erkeklerde var :) ben bir süredir çalışmıyorum ama kanamadan sonra bir bardak dahi kaldırmaya korkar oldum. tabii durumu tam anlayamadığı için böyle sürekli yatmak iyi değil, kalk yürüyüş yap vs diyor.. benim de anlatmaya takatim yok açıkçası.. 13-14. hafta geçse ben de rahatlayacağım o da

inşallah bir an önce normale dönersin tatlım.
evet empati kuramıyolar, çok normal.
yeri geliyo hamileliği rahat geçen kadınlar bile anlamıyo, kaldıki eşlerimiz.

benim eşim benim canımı çok sıkıyor ya valla hergün ağlıyorum bunaldım :anneadayı::kızgın:

kıyamam kuzum.
benimki de başlarda hiç anlamıyodu.
bi gün hüngür hüngür ağladım niye böyle yapıyosun diye.
ondan sonra bebeği olan arkadaşlarıyla dertleşmiş sanırım.
onlar da durumun ciddiyetini anlatınca sağolsun, normale döndük.
gerçi şu aralar da süreç uzun sürdüğü için biraz sıkıldı yine.
Ama güzel günler yaklaştı çok şükür, kendi kendimize yeticez yakında inşaallaaahhh....

Selam kizlar dr gittim bugun butun hafta kasik agrisi yogundu,dedim yerlesmeden rahim buyuyor ondan agri oluyodur diye dusundum ama bir gun degil iki gun degil gecmedi agri,doktorum progestan verdi 9.haftadayiz bebek daha iyi tutunsun agrin olmasin diye veriyorum dedi ama progestan bildigim dusuk tehlikesi olanlara veriliyor,birde fitil olarak kullanmami soyledi daha once kullanan oldu mu fitil olarak vajinadan?yada tanidigi vs olan kullanmis?bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim kizlar cok sagolun

benim eşim iş konusunda bana çok yardımcı, hizmet sınırsız, dili de çok tatlıdır peşimde döner lakin en ufak bir fikir ayrılığında çenesi durmuyo..
Yani hamiledir susayım, bugün bari çenemi tutayım yok..

badem yağı tüylendirmez mi canım?
benim zaten karnım kaptan mağara adamınınki gibi oldu.
korkuyom yakında eşimi geçicek göbek kıllarım diye :)
tüğlendiriyomuş işte yanlış kalmış aklımda sanıreım:mad: zaten kıla tüye meğilli bi cildim var bende hormonlardan azdı heralde bunlar diyordum
çocuk doğduğu gibi direk baba dicek beni görünce :rapci:

ne güzel, çok sevindim senin adına :)
ben de kahvaltı hazırlayabiliyorum.
Ama yemek kokusu hala ağır geliyo.
Salça soğan, yağ vs.
Senin gözlemlediğim kadarıyla çok ağır geçmiyo gebeliğin.
Erkek bebek öyle oluyo diyolar genelde :)
İnşallah hep böyle devam eder.
Acıkmaya başladım bugün eşimi aradım gelirken şunu şunu al diye. Durmadan yiyorum. Ama bu sabah tansiyonum mu oynadı ne bayılacak gibi oldum. Yattım ama kızım tepemde çizgi film açmak zorunda kaldım ama yine de ana kuzusu durmuyor bensiz. İlk çocuğunu bekleyenler kıymetini bilin bu günlerinizin.

:) Eşlerimi çekiştiriyoruz.. Vallahi benmki bnden hizmet beklemez ama ahım şahım yardım edeyimde demez. otur yapma yorulma eee bu ev ne hale gelecek dimi. tek yapma beraber yaparız diyor ama ben hadi demeden olmaz o iş:) Allah var üstüme düşer of desem hemen dibimde biter.Bulantı bitse başka bişi başlar bizim yolumuz uzun kızlar:)

yanı herseyı yapıo bulasık ev süpürme yemek bi yapıo ıkı yapıo üçüncü de başlıyo saydırmaya valla hergün ağlıyom canım sıkılıyo sonra onunla ılgılenmiyomuşum hep uyuyomuşum beni nıe anlamıyo dıye kafamı duvarlara vurasım gelıyo :KK43:

Canım gerekli gereksiz düşüncesi kişiye göre değişebilir bazı kadınlar gebelik takibi bile yaptırmıyor onlara bakarsak çok gereksiz :KK53:

Benim görüşüme göre de eğer tedavisi ya da bir önlem yolu varsa yapılmalıdır. Yok bir sıkıntı çıkarsa tedavi olamayacak ilaç kullanamayacaksam o test gereksizdir.

Benim doktorum da rubella toksoplazma vs yaptırdı ama ücreti 15 tl idi bütün testlerimin o yüzden yaptırmakta sakınca görmedim ama 200 tl falan olsaydı ben de yaptırmazdım sanırım... zaten ilaç vs kullanamicaz

Benim diğer kontrolde belli olur sanırım buraya ultrason görüntülerimizi koysak nasıl olur? Fikir ediniriz hem de :KK49:
Ben biraz araştırdım nub teorisini ama tahmin edemem tabi

Kızlar bu dönemde resmen kavga etcek yer arıyorum nerden geliyor bu sinir bu kadar anlamıyorum:63::KK11:eşim balık alalım 2 haftadir yiyemedin dedi ona bile sinirlenir oldum ne oluyor bana anlayamıyorum ama bu halim gecsin:işsiz:

Ahh o siniri bana sor.. En ufak bişey diyene resmen saldırmak istiyorum. Kimse ben konusunu açmadığım sürece hamileliğimle ilgili iyi yada kötü yorum yapmasın istiyorum. Hele akıl verenlerin kafalarını duvara toslamak istiyorum. Eğer bulantı yaşadığım anlardaysam yanımdaki normal hayatını sürdüren sağlıklı insanlara aşırı hırslanıyorum ( ben böyleyken bunlar Nasıl iyi olur diye :) ) kafayı sıyırdım anlayacağın. Bazen cam çerçeve indiresim geliyo (bu benzetme değildi, tam olarak böyle) . İnşallah geçer yakın zamanda :KK11:

Selam kizlar dr gittim bugun butun hafta kasik agrisi yogundu,dedim yerlesmeden rahim buyuyor ondan agri oluyodur diye dusundum ama bir gun degil iki gun degil gecmedi agri,doktorum progestan verdi 9.haftadayiz bebek daha iyi tutunsun agrin olmasin diye veriyorum dedi ama progestan bildigim dusuk tehlikesi olanlara veriliyor,birde fitil olarak kullanmami soyledi daha once kullanan oldu mu fitil olarak vajinadan?yada tanidigi vs olan kullanmis?bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim kizlar cok sagolun
Ben kullanmadım ama fitil olarak kullanıldığında baş dönmesi gibi ağır Yan etkileri azalıyor diye o şekilde kullanım tavsiye ediyor doktorlar.

Ben de eşimin dediği ufacık şeye sinirleniyorum sonra beş dk geçiyor gayet sevecen konuşuyorum kafası karışıyor yazık :halay:

kabızlığın için geçmiş olsun doktorun verdiği ilacı kullanmadan önce sana tavsiyem her gün bir tatlı kaşığı zeytin yağı iç ve kayısı ye. ben ara ara sırf bağırsaklarım yumuşasın diye yapıyorum hiçbir zaman bu sıkıntıyı yaşamadım. ilaçtan önce bir hafta dene sonuçta diğeri ilaç kimyasalı muhakkak var.geçmezse ilacı kullan derim.
Ben günde 3lt su içiyorum zaten ölçüyle, her gün meyve, kurukayısı ve incir tükettiğim halde böyleyim. Egeliyim bütün yemekler zyağlı pişer bizde, salatalar da bol zyağlı ama hiç fayda etmedi son raddedeyim. Sigarayı bırakmanın etkileri diye düşünüyorum.

Arkadaşım fitil olarak kullandı hamileliğinde. O zaman daha hızlı etki ediyormuş ve ağız yoluyla atıyorum etken madde kana karışınca %90 etki ediyorsa fitil olarak %100müş. Fitil daha iyi yani.
Bir başka arkadaşım da kanama yaşadı o da fitil olarak kullandı. Korkma öyle kullan

X