2017 Şubat Anneleri

11-12-13. Hafta ultrason görüntüsünden cinsiyet tahmini yapılıyor. Avrupa'da çok yaygınmış. Forumlarda var gönderdim erkek dedi gerçekten de doktor da erkek dedi.

aaaa :))
ben de paylaşym ozaman :)
haftaya gidince atarım fotosunu.
sanırım yuvarlak duran kız, uzun, yassı duran erkek diyolar.
Baya tutuyomuş ona göre.

Benim geçen hafta ultarosn filminde başı bana gore sagdaydi dün ku ulrtason resminde de kağıda gore soldaydi dönmüş :)

Revna Revna nerdesin gorunmuyosun kaç gundur :) bende solu erkek duydum bana da herkes erkek diyo :)

ay ya her girmeye niyetlendiğimde bulantı tuttu.
baya uzak kaldım.
ben de gönlümden kız geçiyo ama erkek olacak gibi sanki.
Hayırlısı canım.
Allah en güzelini vericek inşallah, öyle düşünüyorum.

Canım dün yazamadim Dr um bisey demiyo sadece kese etrafında bi kanama olduğu dinlenmem gerektiğini soyluyo çok şükür daha dışardan hiç leke kan bisey gelmedi ama lekelenme olabilir korkma dedi ilaç kullanmaya devam 12. Haftaya kadar ve hiç bisey yapmıyorum sadece dinleniyorum baya küçülmüş alan ama kanama olması her zaman bi risktir dedi Dr um o yüzden dikkat edicez sen ilaç kullaniyomusun
Tabiki örnek teşkil etmez ama benim yakın iki arkadaşım başlangıç itibariyle lekenlenme tarzı kanamalar yaşadı, sonrasında birinin ciddi manada kanamaları oldu, fakat ikiside doktorun verdiği ilaçları uygulayıp dinlenerek geçirdiler o süreçleri ikisininde çok sağlıklı bebekleri oldu.
Sizin de öyle olur umarım.

Ben bugün; normalde pek sevmememe rağmen çiğköfte yedim , etsiz. O kadar güzel geldi ki yanında ayranla anlatamam. Sonrasında midemde bulanmadı.
Bugün daha iyi gibiyim. Akşam da yoklamazsa bugünü iyi atlattım diyebilirim.
Geçecek inşallah yavaş yavaş.

Selam kızlar daha yeni uyanabildim. Dün o kadar sancı ve kusma olunca kadın doğum hastanesi aciline gittik. Ultrasona aldılar bastırdı bastırdı göremedi o kadar korktum ki :KK43: gaz alanları oluşmuş karnında görmeyi onlar zorlaştırmış. Sonrasında gördüler çok şükür kalbi hala atıyor. Boyu 3 cm olmuş, en son 3 mm idi çok duygulandım. Bir de sat a göre 9+2 olmalıydı ve hep ona uygun çıkıyordu şimdi öne geçmiş 9+5 görünüyor. Doğum da 18 şubat.
Doktor kabızlığa bağlı olduğunu söyledi. Duspatalin diye bir hap verdi bağırsakları yumuşatır dedi. Hamilelikte kabızlık iyi değilmiş çözüm bulmak şartmış. Bir de bekunis yazdı onu 2 3 gün yapamazsan iç direk bağırsaklarını boşaltır dedi. Gluten tüketme tamamen kes biraz rahatla dedi

Kızlar meraba,
Ben doktoruma ikili test istemediğimi söyleyip kağıt imzaladım. Hem sonuç yanlış çıkıp üzebiliyo hemde aldırma niyetim olmadığı için hamileliğimi böyle birşey varsa bile mutsuz geçirmek istemediğim için yaptırmadım. Var mı benim gibi ikili test yaptırmayanHoppa
Bende düşündüm bir ara. Ama eşim doktorun talimatlarına uyma konusunda hassas. Ne geliyorsa nasıl geliyorsa benim minik mucizem o , kendi irademle ondan asla vazgeçmeyeceğim ben.
Sağlıkla doğacak İnşallah hepimizin bebekleri. Güzel düşünelim :)

burda imza kısmında doldurduğun haftayı değilde içine girdiğin haftayı söylüyo.
normalde benimki 11+5 şuan.
ama 12 demiyom 11 diyom dolana kadar.

Selam kızlar daha yeni uyanabildim. Dün o kadar sancı ve kusma olunca kadın doğum hastanesi aciline gittik. Ultrasona aldılar bastırdı bastırdı göremedi o kadar korktum ki :KK43: gaz alanları oluşmuş karnında görmeyi onlar zorlaştırmış. Sonrasında gördüler çok şükür kalbi hala atıyor. Boyu 3 cm olmuş, en son 3 mm idi çok duygulandım. Bir de sat a göre 9+2 olmalıydı ve hep ona uygun çıkıyordu şimdi öne geçmiş 9+5 görünüyor. Doğum da 18 şubat.
Doktor kabızlığa bağlı olduğunu söyledi. Duspatalin diye bir hap verdi bağırsakları yumuşatır dedi. Hamilelikte kabızlık iyi değilmiş çözüm bulmak şartmış. Bir de bekunis yazdı onu 2 3 gün yapamazsan iç direk bağırsaklarını boşaltır dedi. Gluten tüketme tamamen kes biraz rahatla dedi
Geçmiş olsun canım.
Kabızlık benimde çok büyük problemim zaten bir şey yiyemiyorum doğru düzgün. Faydası olur mu bilmiyorum ama muz işe yaradı gibi ben de. Bir de içtiğim su miktarını da artırdım. Son birkaç gündür daha iyiyim .

aslında doğru olan o sanırım 11 hafta dolmuş oluyo 12 haftanın içinde oluyon yaş hesaplaması gibi aynı

canım benim, Allah yardımcın olsun.
Ben de artık eşimden bişey beklemekten çok bunaldım.
Başlarda istekli yapıyodu ama şuan biraz bunaldı.
Yüzü düşüyo bişey isteyince.
Allah hepimize sabır versin.
en zoru sanırım bu. dün yemekte farketmeden birkaç defa eline sağlık demişim. diyor ki tamam böyle yapma rahat ol yemeğini ye :KK43: üzüldüm sonra bişey isteyemedim. sonra o da üzüldü benden herşeyi iste tamam mı dedi ama artık istemekten çekiniyorum. insanın işini kendi yapması kadar güzel bişey yok. tez zamanda toparlarız inşallah

Gaz bende de var. Daha çok mide gazı. Patlayacak gibi şişiyor karnım nefes aldırmıyor. Bi iki gündür Bizim burada havalar mevsim normaline döndü ayaklarıma çorap giyiyorum resmen korkumdan :oha:

Canım dün yazamadim Dr um bisey demiyo sadece kese etrafında bi kanama olduğu dinlenmem gerektiğini soyluyo çok şükür daha dışardan hiç leke kan bisey gelmedi ama lekelenme olabilir korkma dedi ilaç kullanmaya devam 12. Haftaya kadar ve hiç bisey yapmıyorum sadece dinleniyorum baya küçülmüş alan ama kanama olması her zaman bi risktir dedi Dr um o yüzden dikkat edicez sen ilaç kullaniyomusun
tşk. cevabın için.iyi maşaalah o alan küçülmüşse bu iyiye işaret. ben folbiol ve progestan iğne kullanıyorum inş.bende de geçer o kanama alanı. tekrar tşk.sağol.

Kızlar bu dönemde resmen kavga etcek yer arıyorum nerden geliyor bu sinir bu kadar anlamıyorum:63::KK11:eşim balık alalım 2 haftadir yiyemedin dedi ona bile sinirlenir oldum ne oluyor bana anlayamıyorum ama bu halim gecsin:işsiz:

en zoru sanırım bu. dün yemekte farketmeden birkaç defa eline sağlık demişim. diyor ki tamam böyle yapma rahat ol yemeğini ye :KK43: üzüldüm sonra bişey isteyemedim. sonra o da üzüldü benden herşeyi iste tamam mı dedi ama artık istemekten çekiniyorum. insanın işini kendi yapması kadar güzel bişey yok. tez zamanda toparlarız inşallah

bizimki normal zamanda çok ihtiyaç olmadıkça yardım etmez.
ikimizde çalışıyoruz ama sadece canı isterse yapar.
ben söyleyince yapmayı da sevmez.
oyüzden bu süreçte bari yapsın istiyorum.
çünkü biliyorumki azıcık elim iş tutsun kendini geri çekecek.
onun o düşüncesini bildikçe de huzursuz oluyorum.
yani kendimi hem ona muhtaç hissetmek beni rahatsız ediyo, hem de zorunlu kalmadıkça işe girişmemesi hoşuma gitmiyo.
Aradayım yani.

X