2017 Şubat Anneleri

günaydın bayanlar, bugün rutin bulantım devam ve rüyamda erkek bebek gördüm acaba oğlummu olacak :anneadayı::KK200: oğluma kız kardeşmi erkek kardeşmi gelicek merak ediyorum kız yada erkek hayırlısı ne ise o olsun inşşallah . İsim belirledinizmi ????:nazar::nazar::nazar:

Çok kötü bir gece geçiriyorum, önce gaz sancım vardı ve şimdi de 12:10dan beri banyoda istifra ediyorum içim dışıma çıktı. Tam bitti diyorum ağzımı yıkıyorum yine başlıyor :KK43:

Canim doktorla konusmalisin bence, normal degil sanki. Bir de salgin var, kuzenim, arkadaslarim surekli kusuyor ve ishaller. Mikrop kapmis olabilirsin, Allah korusun ama... Simdi nasilsin?

Oğluma hamileyken benimde bulantım ve kusmalarım felaketti. Bunda hiç yok şükür. Tuzlu şeylere düşkünlüğüm arttı benim. Bol tuzlu ekmek arası domates istiyor canım sürekli. Keza çekirdek. Turşu. İlkinde böyle şeylerim yoktu. Tatlı isteğim sıfır. Akşam turşu yemek istitorum. İki gebeliğim arasında dünyalar kadar fark var. Bugün tam 10. Hafta olduk. Sağlıkla doğarlar inşallah.
aynen bende oğluma hamileyken çok bulantım vardı bunda yok
bende tuzlu şeylere düşkün oldum elime tuz alıp yalayıp gezesim var :) ve ekmek arası domates yiyorum ilk zamanlar turşu cok yedim şimdi tiksindim

Gunaydin hanımlar dün catlamamak için expial lipoyu yazmıştım.
Dermatoloji ve kadın doğum dr.onay alarak dün aldim ve basladim 11 tl ücreti var.
Mustela sordum 100 tl doğuma kadar bir 10 kutu bitirmem lazım çünkü çok aşırı kuruyan cildim var....Sizde dr.sorarak kullanmak isterseniz bilginiz olsun.

kızlar ilk trimister döneminde kanda yapılan tahlillerde iki tanesi ilgimi çekti. özel hastanede dış laboratuvarda yapılıyor kan örneğiniz ist.a gidip gelecek o yüzden ücretli dedi. 100 tl istedi. bir araştırayım dedim. iki tahlil kızamıkçık mikrobu ile toksoplazma enfeksiyon mikrobunun araştırmasıymış. doktor değilim ama bana gereksiz geldi sanki. aranızda bu tahliller hakkında bilgisi olan varmı? para tuzağı olabilir mi?

kızlar ilk trimister döneminde kanda yapılan tahlillerde iki tanesi ilgimi çekti. özel hastanede dış laboratuvarda yapılıyor kan örneğiniz ist.a gidip gelecek o yüzden ücretli dedi. 100 tl istedi. bir araştırayım dedim. iki tahlil kızamıkçık mikrobu ile toksoplazma enfeksiyon mikrobunun araştırmasıymış. doktor değilim ama bana gereksiz geldi sanki. aranızda bu tahliller hakkında bilgisi olan varmı? para tuzağı olabilir mi?
Benden istemedi doktor. Hangi hastaneye gittin

bnm de kusma yok, çok hafif bulantı ama karın ve kasıklarda hafif ağrı var, gündüz daha çok oluyor bu durum, sürekli oturmaktan mı bilmem, bi de belki bağırsaklar çok iyi çalışmadığı için de olabilir, çok da su içiyorum ama... herkesin nasıl da farklı şikayetleri var :/

Merhaba canım,

bende geçen hafta özel hastanede kalp atışlarını duyduğum gün doktor bir sürü tahlil istedi ve fiyat olarak 660 tl dedi. küçük bir devlet hastanesine gidip ücretsiz yaptırdım. TOKSOPLAZMA ve kızamıkçıktı sanırım 6-7 madde onlarla alakalıydı ve 2 maddelik kısmı burda olmuyor dedi. gerçi toksoplazmanın olanlarını başka yere gönderiyoruz ordan sonuç 1 hafta 10 güne çıkar denildi. bi kaç doktor hamilelik öncesi testler bunlar dedi ve gereksiz gördü. bunu isteyen özel hastanenin para tuzağı olduğunu söylediler.. kafam karıştı ama olanı yaptırdım bakalım...

kızlar 2 li test içinde yine devlet hastanesine gidicem. özel hastane 11- 12. haftayı geçirme dedi. ama devlet hastanesi ölçümlerin net çıkması için 13-14. haftada gelinebilir dedi.. siz hangi haftada nerde yaptırdınız?

kızlar 2 li test içinde yine devlet hastanesine gidicem. özel hastane 11- 12. haftayı geçirme dedi. ama devlet hastanesi ölçümlerin net çıkması için 13-14. haftada gelinebilir dedi.. siz hangi haftada nerde yaptırdınız?
Ben özelde 45 lira ödedim. Hatta doktor gerek yok ben ultrasondan baktım ölçümler iyi dedi. Ben yine de istedim kan verdim salı belli olacak.

X