2017 Şubat Anneleri

Merhabalar bugun doktora gitttim 5+2 günlük hamileyim. karnımdan kese göründü ya 11 yada 13 mm dedi tam hatırlıyamıyorum. haftasına göre iyi dedi. 9 gü sonraya kalp atışları için çağırdı. Hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız inşallah :anneadayı::dua: bu arada ben oruç tutmuyorum . uzun süre Susuz ve aç kalmak tam gelişim döneminde olduğu için sakıncalı olduğunu düşünüyorum.Zaten dinimize görede gebe kadınlar oruçdan muaf.. dualarla geçireceğim bu ramazanı

kızlarrrr:KK35: progestan kullananlar saat 1de doktor tavsiyesiyle ilk ilacımı aldım 1saat sonra bütün dünya evren herşey dönmeye başladı bu nasıl bir ilaç bir bende mi böyle etki yaptı bide çalışıyorum napacam ben hep böyle mi olacak:işsiz:
Canim bende kullaniyorum en yüksek dozunu günde 2 kez ama bi yan etkisi olmadi sen istersen doktoruna bi danis icin rahat olsun

3haziran 307 5haziran 659 canım benimki dört haftalık sanırım doktorda bugün dedi geç döllenme olmuş 20 mayısta gördüm ben yumurta akıntısını kese için pazartesi gel dedi umarım görürüm sen görmüşmüydün keseyi
Yok canım benim tup bebek zaten haftaya cumaya randevu verdiler ama ben bu hafta ici gitmeyi düşünüyorum sadece bhcg baktık.

kızlarrrr:KK35: progestan kullananlar saat 1de doktor tavsiyesiyle ilk ilacımı aldım 1saat sonra bütün dünya evren herşey dönmeye başladı bu nasıl bir ilaç bir bende mi böyle etki yaptı bide çalışıyorum napacam ben hep böyle mi olacak:işsiz:

Oğlumun hamileliğinde 5.hafta da vermişti dr.bana.
Bende de içtikten 1 saat sonra aşırı baş dönmesi yapıyordu.
Yarım saat uzandıktan sonra rahatlıyordum.
Bazı kişilerde böyle bir yan etki yapabiliyor.

Kızlar ben doktora gitmedim 4+1 im ne zaman gitsem

5+1 de dr.a gittim. Kese göründü ama dr.daha çok küçük olduğunu söyledi
Cumartesi tekrar gideceğim.
Tavsiyem en azından 1 hafta daha beklemen..

Selam canım.Evet progestan ağız yoluyla alınınca uyku ve baş dönmesi yapıyor.Doktor yan etkileri rahatsız ediyorsa içtiğimiz o ilacı vajinadan fitil olarak ta kullanabilirsin dedi.o şekilde yaparsan rahatlarsın sende
bana öyle demedi canım ya bide çalıştığım için rahat kullanamam o şekilde diye düşünüyorum yarında böyle olursa konuşacam tekrar

Canım sat larımz aynı ikimizde 4+1 iz.. Bundan sonra birbirimize soracağımız cok soru olabilir :) bende 15 Haziran da gideyim.. Vajinal ultrasonda istemiyorum onda bu hafta bile görebiliriz ama gerek yok. Peki özel mi devlet mi tercihin.. Birde ben bthcg ye baktırmadm sadece pozitif çıktı

canım bendede idrarda çok netti çift çizgi esasında ama yinede meraktan dayanamadım yaptırdım dün kan testini bende vajinal istemiyorum 15 hazirana kese görünür inşallah üstten diye düşünüyorum. Ben istanbuldayım özel balat hastanesinde ilk doğumumu yaptım 15 haziranda hem oraya gidicem hemde aynı gün ssvd yaptıran muaynanesi olan Şişlide başka bir doktora gidicem ikisi arasında karar vericem bakalım. senin ilk çocuk mu?

canım bendede idrarda çok netti çift çizgi esasında ama yinede meraktan dayanamadım yaptırdım dün kan testini bende vajinal istemiyorum 15 hazirana kese görünür inşallah üstten diye düşünüyorum. Ben istanbuldayım özel balat hastanesinde ilk doğumumu yaptım 15 haziranda hem oraya gidicem hemde aynı gün ssvd yaptıran muaynanesi olan Şişlide başka bir doktora gidicem ikisi arasında karar vericem bakalım. senin ilk çocuk mu?
Benimde ikinci cocugum bende ssvd yapacagim insaAllah, ama benimde senin gibi ilk bebegim de catin dar normal dogum yapamazsin dediler diye ikinciden korkuyorum insaAllah yapabiliriz cok istiyorum o duyguyu yasamayi

Canm iyimiym kötümüym bilmiyorum degerim iki gn sonra tam ikiye katlamamisti biraz knama oldu progestan basladi doktorum çarşambaya randvu verdi yatmami soyledi tvalt ve ymek disnda kalkmiyorm ;( idrar testinden kontrol etmeye calisiyorum koyulaşıyo ama insan korkmuyo degil yüregm agzimda resmen ;( senin icinde üzuldm canm ummadgin anda geliwerr belki bebisin bu ay biliyosun benm drumumu yumrtam buyumemisti onumzdeki ay tüp bbek icin randwu almistim oldu insallah sorun olmaz dewam eder gebelk ck korkuyorm :KK43:
Çok geçmiş olsun cnm... Ben de tüp bebek tedavisi için Eylül ayında görüşeceğim. Belkı o zamana kadar gelir... İnş hersey yolunda olur. Ama ne olursa olsun fazla üzülme en azından hamile kaldın buda sana umut olur inş :KK43:

Benimde ikinci cocugum bende ssvd yapacagim insaAllah, ama benimde senin gibi ilk bebegim de catin dar normal dogum yapamazsin dediler diye ikinciden korkuyorum insaAllah yapabiliriz cok istiyorum o duyguyu yasamayi

bende canım çok istiyorum inşallah allah kısmet eder.Yapan bir doktor buldum bakalım ne diyecek ilk kontrolde olumlu geçerse görüşme sonuna kadar şansımı denicem bu sefer tabi herşeyin hayırlısı

Evet canım ilk bebegim olcak ins.. Ankaradayım cok pahalı özeller.. Devlette Prof dç lar varmıs 122 tl ama hasta kabul etmiyor cok şasrdım bilmiyorum napcam

Âmin canım bol bol dua et ben 10 yıl bekledim oğlumu sen tez zamanda bulursun inş.eee okadar bekledikten sonrada insan ardarda yapmak istiyor Rabbim verirse hayırlısını versin cümlemize.ilk ben değilim ardarda doğum yapan yada düşünen
Seni çok iyi anlıyırum cnm ben 2 senedir bekliyorum böyleysem seni düşünemiyorum... İnş 2. Çocuğunu fazla aratmaz Rabbim :KK43:

Evet canım ilk bebegim olcak ins.. Ankaradayım cok pahalı özeller.. Devlette Prof dç lar varmıs 122 tl ama hasta kabul etmiyor cok şasrdım bilmiyorum napcam

Ankara fiyatlarını hiç bilmiyorum ama benim burada gittiğim özel hastane muaynesi 100 lira bence uygun olan bir özel hastane bulsan iyi olur ilk gebelik bide doğum çok özen gerektiren bir süreç umarım içine sinen bir doktor ve hastane bulursun.

merhabalar,
Kaç gündür erken hamilelik belirtilerini okumaktan bir hal olmuştum bu sabah idrar testinde çift çizgiyi gördüm hayırlısıyla :) sat 8 mayıs ve genelde gecikirdi adet dönemim düzensizdi son aylarda son 1 haftadır süreklli idrara çıkma,karında şişlik,kasıklarda ağrı vardı bide sabah kalktığımdaki ağzımın tadı çok kötüydü.Dün akşam dayanamadım nöbetçi eczane buldum iş çıkışı 2 tane test aldım biri normal biri erken çıkaranlarda bu sabah ikisinide dayanamadım yaptım erken olmasına rağmen ikiside çift çizgi çıktı. Eşim yurtdışında çalıştığı için 3 ayda bir geliyor ve düzensiz adet olduğum için son 1 senedir korunmasakta olmamıştı. Kızım var 2013 şubat doğumlu bu arada 2.çocuğum olacak allah kısmet ederse ne zaman doktora gitsem folik asit mi gidip alsam bilemedim kızlar size sorum bu iki testte yanlış olamaz değil mi? çok erken olmasına rağmen çok belirgin çıktı ben olsa bile çıkmaz diye düşünüyordum adetime daha var 30-35 gün arasında adet oluyordum bazen daha bile fazla gecikiyordu.
hayırlı olsun darısı bize inşallah

X