2017 Şubat Anneleri

Bende gordum minik fasulyemi kalp atışlarını da dinledik benim doktorum kalp atışı dinletmiyor onda çok sıra olduğu için boşta bir doktora girdik doğumu neredeyse mart sonuna söyledi şaka gibi takvim hesabı yaptı...ultrasonda belli olmuyor mu normalde.Neyse bir daha asla gitmeyi düşünmüyorum ona. Darısı gormeyenlere olsun ins.
Hadi gözün aydın canım ne güzel bi melodi dimi :) mart sonu mu bi hafta fln oynarda o ne öyle nerdeyse bi ay fark yaratmış sana

Hadi gözün aydın canım ne güzel bi melodi dimi :) mart sonu mu bi hafta fln oynarda o ne öyle nerdeyse bi ay fark yaratmış sana
Evet cnm çok güzel oglumda da duymamistim bir tuhaf oldum... Rabbim sağlıcakla dogduklarinda da yazismayi nasip etsin.
Az daha sıksam bizim ev halkı nisan doğumluyuz bunu da nisana yetiştiririm :) verdiğimiz paradan anlamaliydik kendi Dr 60 buna 15 lira aldılar çok sasirmistim aynı hastanede bu kadar fark. Galiba stajyer dr kendisi.

Evet cnm çok güzel oglumda da duymamistim bir tuhaf oldum... Rabbim sağlıcakla dogduklarinda da yazismayi nasip etsin.
Az daha sıksam bizim ev halkı nisan doğumluyuz bunu da nisana yetiştiririm :) verdiğimiz paradan anlamaliydik kendi Dr 60 buna 15 lira aldılar çok sasirmistim aynı hastanede bu kadar fark. Galiba stajyer dr kendisi.
Benim de Dr um 107 lira diye işte dün dedim uygun bi yere gidiyim memnun kalırsam devam ederim diye 22 TL ydi sabah yine kendi Dr uma gittim parası batsin dedim yanı en azından şu riskli dönemi atlatana kadar gidiyim diyorum bakalım o kadar gün farkı nasıl becerdi bi sorsaydin nasıl yaptın bunu diye :halay::KK48:

bende senle aynı kararsızlığı taşıyorum
Burda hastaneler tıka basa dolu olduğu için dün gidemedim bugün geldim dün de bugün de bulantım yeniden başladı üstelik cok şiddetli değil ama çok şükür bugun hatta az evvel gördüm içim rahatladı 11+4 olmuşuz çok şükür herşey yolunda Progestana devam ama 2li test zamanınız da gelmiş dedi eşimle onu konuşuyorduk yaptırmayı düşünmüyoruz şimdilik

ben 6+4 de gitmiştim bana 11. haftada gel dedi iyi mi kötü mü bilemedim.

Bence daha 6. Haftada o kadar beklemek çok. Yani o haftalarda doktorum önce 10 gün sonra sonra kinde 15-20 gün sonra falan çağırmıştı. Bence ilk haftalar önemli. Ben 10.haftamdayım 3 kere gittim.

Bence daha 6. Haftada o kadar beklemek çok. Yani o haftalarda doktorum önce 10 gün sonra sonra kinde 15-20 gün sonra falan çağırmıştı. Bence ilk haftalar önemli. Ben 10.haftamdayım 3 kere gittim.

Haklı olabilirsiniz ama daha önceki doktorum da bu şekilde yapmıştı kalp atışını gördükten sonra ayda bir çağırmıştı; sanıyorum 11. haftaya kadar organlar net bir şekilde belli olmuyor ultrasyonda, siz gittiğiniz 3 seferde bebeğin organ gelişimini görebildi mi? ne hakkında bilgi verdi?

Canım ben ankaradayim direk İzmit e gitcektim orası da 4 saat e fln kendi arabamizla gidiliyor ama burdan Karabük e yengemi almaya geçtik 1.5 saatlik yolu 4 saatte felaket bir trafikle geçirdik ve o beni zorladı sanırım dur kalk çok yaptık mecburen adım adım ilerledi resmen trafik o sarstı beni ordan da izmite geçtik 3.5 saat sürdü yanı o gün 8 saati buldu orda da dinlenemedim kalabalık fln ondan olmuş keşke gitmeseydim diyorum ama olacağı varmış demekki ama daha yola çıkmadan önceki gün gittim hiç bisey yoktu Dr dinlenememissin yoldan olmuş dedi
Çok geçmiş olsun yaa inşallah bir an önce geçer :dua: biz uçakla gittik ama şehrin içinde arabayla çok gezdik haftaya kontrolum bakalım artık :anneadayı:
Bende sabahları peynir süt yumurta yiyorum fakat artık farkettim ki içimde durmuyor. O yüzden alışkanlıklarımı değiştiriyorum. Biraz daha geç saatlerde yemeyi deniyorum. En azından bir posta bulantı vurup geçmiş oluyor. Yediklerim ziyan olmuyor :)

Aynennn uyanır uyanmaz zorrr :KK12:

Haklı olabilirsiniz ama daha önceki doktorum da bu şekilde yapmıştı kalp atışını gördükten sonra ayda bir çağırmıştı; sanıyorum 11. haftaya kadar organlar net bir şekilde belli olmuyor ultrasyonda, siz gittiğiniz 3 seferde bebeğin organ gelişimini görebildi mi? ne hakkında bilgi verdi?

İlk gidişimde keseyi görmüştüm 10 gün sonra bebeği görmek ve kalp atışlarını duymak için çağırdı. 15 gün sonrasında da kontrol için çağırmıştı 3.den sonra 1 aya randevu verdi. Yani en son 4 temmuzda gitmiştim 1 ağustosta çağırdı. Siz ilk gittiğinizde bebeği görüp kalp atışlarını duymuşsanız ondan da o kadar Zaman koymuş olabilir araya..

Kızlar merhaba umarım hepiniz iyisinizdir
Benim ağzımdaki bu acı tat geçmedi gitti ayrıca tansiyonumda çok düşüyo bu günlerde ve inanılmaz derecede üşüyorum temmuz ayının ortasında şaka gibi Benim gibi olan varmı inşallah yokturda

Benim de Dr um 107 lira diye işte dün dedidoktorbi yere gidiyim memnun kalırsam devam ederim diye 22 TL ydi sabah yine kendi Dr uma gittim parası batsin dedim yanı en azından şu riskli dönemi atlatana kadar gidiyim diyorum bakalım o kadar gün farkı nasıl becerdi bi sorsaydin nasıl yaptın bunu diye :halay::KK48:
Aynen canım nerede için rahat ediyorsa ona devam et... Sana yazıyorum ama bende olsa başka doktorun dediğinde paniklerdim oglumda gece 2 kg dedi sabaha suyum geldi doğuma gittim 3750 çocuk dogurdum onda demiştim böyle böyle dediniz diye hemen ölçümlerde hata olabilir diye savunma gerçekleştirdiler bunda da doğumda derim Allahh nasip ederse aynı hastane zaten :):):)

Benim ağzımdaki bu acı tat geçmedi gitti ayrıca tansiyonumda çok düşüyo bu günlerde ve inanılmaz derecede üşüyorum temmuz ayının ortasında şaka gibi Benim gibi olan varmı inşallah yokturda
Usume ilk haftalarimda vardı cnm şuan inanılmaz fazla vücut isim yanıma oturan kalkıyor çok sicaksin diye tansiyon o dönem benim de düşüktü şuan baş donmem yok sanırım düzeldi diye dusunuyorum inş geçicidir seninde

Selam kızlar bizde duyduk pıt pitlari doğuma mart sonunu çıkarsa da Dr ben şubat annesiyim:):):) darısı duymayanlara inş. İkili tarama testini yaptıracak misiniz?

Benim çok bulantılı geçiyor hamileliğim. 5+3 te verdi doktorum. 2 hafta kullandım daha da fena oldum son bir haftadır kullanmıyorum o yüzden. Ama tedirginde oldum bir yandan. Demirimde oldukça düşük.

Yarın randevum var soracağım onu da.
Eger bulantının kaynagı demir ilacı ise doktoruna söle değiştirir. Normal hamilelik bulantısıysa ilacını gece yatmadan iç yada gece saat kurup uyku arasında içebilirsin. Bol kırmızı et yemeye çalış doğal yoldan almaya çalış demiri .bebiş dogdugunda sende ne demir ne başka vitamin kalcak zaten doğumdan sonrada kulanmaya devam bir süre.

Ben varım 3-4 gündür özellikle akşam ve gece yatarken bir üşüme titreme alıveriyor beni.ama ben ankaradayım geceleri biraz serin bu günlerde sanki yada bende bir gariplik var dicem artık.

Ben varım 3-4 gündür özellikle akşam ve gece yatarken bir üşüme titreme alıveriyor beni.ama ben ankaradayım geceleri biraz serin bu günlerde sanki yada bende bir gariplik var dicem artık.
Bende ankaradayım inanırmısın haziranda kaldırdığım yorganı yeniden çıkardım o kadar üşüyorum kışlık çoraplarla geziyorum

ben de çok üşüyorum hem de nasıl. gerçi benim bulunduğum yerde sıcaklık henüz 20C görmedi ama yinede cam kapı açtırmıyorum eşime. hatta bazen titriyorum.

X