2017 Şubat Anneleri

Meraba kızlar uzun süredir bayramdan beri yazamadim annemlerdeydim geçen hafta yola çıkmadan Dr a bi göründüm ve herşey iyiydi yola izin verdi ne içerde kanama ne bisey yoktu dün normal bi kliniğe gidiyim dedim genel bi bakiyim bebis nasıl diye kadın direk dusuk riskin var kanaman var senin dedi dedim ben yola gittim geldim seni bu halde nasıl gönderdiler dedi bi hafta sadece tuvalet için kalkiyosun dedi ve bütün herşey altust oldu :KK43: sabah kendi Dr uma gittim daha tatmin olmak için o da evet rahim arkasında bi kanama var dedi Progestan günde 3 tane verdi ve bol dinlenme dedi yol yormuş kanaman yeni çünkü dedi inş cogalmaz çok tedirgin oldum :KK17::KK61:ama bebek çok iyi dedi çok şükür kalp atışı fln herşeyi iyi inş kanama plasenta etrafına yayılmaz dua edin bana da :dua::dua:

canım, geçmiş olsun çok güzelce dnlen hep iyi şeyler düşün aklına kötü bişi getirme

Bende de aynı dert var Bi anda bulantım kesildi 15gün önce dr a gittiğimde kesenin dışında içkanama vardı dışarıya gelen bişey yok aöa Progestan kullanıyorum yarın mı dr a gitsem haftaya mı gitsem bilemedim kafam karışık biraz daha gelişsin diye haftaya gitmek istiyorum cook merak ettiğim içinde yarın gitmek istiyorum
bende senle aynı kararsızlığı taşıyorum

merhaba hatunlar nasılsınız:anne:
burayı unutmuşum ben aktifleşmeye başlamış ama çok sevindim. benim de doğum 3 şubat görünüyor inşallah. bulantılarınızı okuyunca kötü oldum çok şükür o kadar yoğun yaşamadım ben. benim ateş vs gibi başka hastalıklarım oldu ama bayramda 13 saat yol gittik karadeniz turu yaptık. doktor sakıncası olmadığını söylemişti ama şimdi okuyunca ben de endişelendim Allah şifalar versin kanaması olanlara:KK43:
onun dışında 11. haftada yavaş yavaş gücümü toplamaya başladığımı hissediyorum, dün ilk defa toz aldım evi topladım biraz. bulaşıklar artık kokuyorduo_O bugün halsizim mesela sürekli uyuyorum.. bu da bir gelişme ama 2 haftaya inşallah tamamen kurtulurum bu gel gitlerden. bu aralar deli gibi doğum araştırıyorum doğal doğum çok istiyorum.
bir de 2 haftaya kontrolüm var acabaa cinsiyet belli olur mu diye ufaktan heycanlıyım. her şeyi anlattım galiba:KK45:

Hayırlı olsun benim de bulantılarım aynı şekilde her sabah onla uyanıyorum doktorum iki kase yoğurt iki bardak süt iki haşlanmış yumurta bir kase de çerez yani fındık fıstık ceviz yersen o alacağını alır hem de senin vucudundakini almasına gerek kalmaz dedi hem böylece dişlerim de çürümez bence :halay:

İştahla yemek yemeyi özledim :kk77:

Ne kadarlık bir yoldu canım neyle gidip geldin? Ben de yola çıktım korku düştü içime
Canım ben ankaradayim direk İzmit e gitcektim orası da 4 saat e fln kendi arabamizla gidiliyor ama burdan Karabük e yengemi almaya geçtik 1.5 saatlik yolu 4 saatte felaket bir trafikle geçirdik ve o beni zorladı sanırım dur kalk çok yaptık mecburen adım adım ilerledi resmen trafik o sarstı beni ordan da izmite geçtik 3.5 saat sürdü yanı o gün 8 saati buldu orda da dinlenemedim kalabalık fln ondan olmuş keşke gitmeseydim diyorum ama olacağı varmış demekki ama daha yola çıkmadan önceki gün gittim hiç bisey yoktu Dr dinlenememissin yoldan olmuş dedi

burayı unutmuşum ben aktifleşmeye başlamış ama çok sevindim. benim de doğum 3 şubat görünüyor inşallah. bulantılarınızı okuyunca kötü oldum çok şükür o kadar yoğun yaşamadım ben. benim ateş vs gibi başka hastalıklarım oldu ama bayramda 13 saat yol gittik karadeniz turu yaptık. doktor sakıncası olmadığını söylemişti ama şimdi okuyunca ben de endişelendim Allah şifalar versin kanaması olanlara:KK43:
onun dışında 11. haftada yavaş yavaş gücümü toplamaya başladığımı hissediyorum, dün ilk defa toz aldım evi topladım biraz. bulaşıklar artık kokuyorduo_O bugün halsizim mesela sürekli uyuyorum.. bu da bir gelişme ama 2 haftaya inşallah tamamen kurtulurum bu gel gitlerden. bu aralar deli gibi doğum araştırıyorum doğal doğum çok istiyorum.
bir de 2 haftaya kontrolüm var acabaa cinsiyet belli olur mu diye ufaktan heycanlıyım. her şeyi anlattım galiba:KK45:
:) aynı doğum zamanımız .. bnmde 23 temmuzda kontrol var bende öğrenmeyi umuyorum cinsiyeti:)

decavit verdi doktorum 1 hafta sonra başla dedi ayın 8 deki randevumda canım

Benim çok bulantılı geçiyor hamileliğim. 5+3 te verdi doktorum. 2 hafta kullandım daha da fena oldum son bir haftadır kullanmıyorum o yüzden. Ama tedirginde oldum bir yandan. Demirimde oldukça düşük.

Yarın randevum var soracağım onu da.

Allah yardımcın olsun. Bende doktor izniyle yola gittim. Aslında kısa mesafe olmasına rağmen bayram dolayısı ile çileye dönüştü. Şu an için herhangi bir belirti filan yok ama tedirgin oldum. İnşallah her şey yolundadır hepimiz için.
Bende Dr izniyle gitmistim gittiğim gün Dr a gittim son izin aliyim diye 2 saate bi 10 dk yuruyus yaparak gidebilirsin dedi ama evet trafik beni çok zorladı dur kalk çok oldu sarsıldım sanırım :KK43:

canım, geçmiş olsun çok güzelce dnlen hep iyi şeyler düşün aklına kötü bişi getirme
Sağol canım öyle yapcam artık kontrolüm var haftaya inş geçmiş gitmiş olur bende progestan başladım maalesef :KK43: bakalım ne olacak sonuc

Geçmiş olsun cnm inş Allahın izniyle birseycik olmaz tedbirini bırakma. Ayaklarının altına yastikta koy.
Bende yoldan geldim şimdi gideceğim doktora...
Sağol canım inş olmaz şuan keşke gitmeseydim diye kendimi suçluyorum :KK43: çünkü hiç böyle biseyim yoktu bi yandan da olacakmış demekki diyorum inş sonuc lar iyi olur hepimiz içinde

arkadaslar merhaba yenı doktordan geldım 16 haftalık hamıleyım ve kızımın olcagını soyledı kızım masallah hep yuz ustu yatıyor hıc uc aydır yatıs pozısyonunu degıstırmedı sızın kızlarınız da boylemıydı
maşallah :) bizler de heyecanla bekliyoruz fakat bir çoğumuz ilk çocuğuna hamile ve henüz kız mı erkek mi bilmiyoruz :KK66: bide henüz yatış pozisyonunu görecek kadar büyümedi bizimkiler :))

Bende yol durumunu okuyup endişelendim. Normal de randevum 1 Ağustos olmasına rağmen doktorum ile az önce görüştüm cuma günü ara kontrole çağırdı. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah.

Benim de SAT 20 mayis Normal sartlar altinda 14. gun yumurtlasaydık 7 hafta 4 gunluk hamile olmamız gerekiyordu. Dun doktora gittim, 6+5sin dedi bana. Gec yumurtlamisim. Doktorun tahmini dogru sanirim. Bu durumda bizim dogumlar marta da kayabilir

Satlarımız aynıymış. ilki 28 şubat dedi. kese görününce 24 şubat dedi.. bende 17-18. gün yumurtlamıştım. bakalım bu cuma kalp atışı ile biraz daha netleşir gibi geldi. sen duydunmu kalp pıt pıtlarını :anneadayı::anneadayı: ?

Amin aminnnn kahvaltı yok artık bende halbuki ne severdim :kızgın:

Bende sabahları peynir süt yumurta yiyorum fakat artık farkettim ki içimde durmuyor. O yüzden alışkanlıklarımı değiştiriyorum. Biraz daha geç saatlerde yemeyi deniyorum. En azından bir posta bulantı vurup geçmiş oluyor. Yediklerim ziyan olmuyor :)

Sağol canım öyle yapcam artık kontrolüm var haftaya inş geçmiş gitmiş olur bende progestan başladım maalesef :KK43: bakalım ne olacak sonuc

Doktorum bana en başından beri günde 1 kez progestan verdi. Bu hafta bitecek ve şu an için devam etmeye gerek yok dedi. Sıkma canını Allah'ım korur onu .

arkadaslar merhaba yenı doktordan geldım 16 haftalık hamıleyım ve kızımın olcagını soyledı kızım masallah hep yuz ustu yatıyor hıc uc aydır yatıs pozısyonunu degıstırmedı sızın kızlarınız da boylemıydı
Maşallah kizinizi sağ saglim kucaginiza alırsınız insallah. Sanırım meslektasiz. Nasıl gidiyor ilerleyen günler. Zorluyormu sürekli oturmak.

X