2017 Şubat Anneleri

Hamilelik Nasıl gidiyor diyenlere mide bulandırıcı diyorum. O mide sürekli ağzımda. Karnım da şişti kendimi şiş hissediyorum tuz yemediğim halde böyleyim ve ilk bebeğim. Bi çamaşır asıp 1 saat yatıyorum. Sabahtan beri elektrikli süpürge ile bakışıyoruz. Tatil valizini bile yeni boşalttım of off. Yemek pişiresim hiç yok sanki her şey iğrenç. Nasıl yedim bunca senedir o iğrenç şeyleri diye düşünüyorum elimde değil. 20 haftada falan doğursa keşke insanoğlu. Nasıl geçiyor bu 9 ay, hava sıcak diye mi böyle
Günaydın kizlar.canım merak etme bu bir süreç geçecek ben ne 9 aylar bitirdim dermisim:rapci::KK48:.ama bu bulantılı süreç en kötüsü az kaldı sık dişini ben bile üçüncü olmasına rağmen bu sürece alışamadım iii haftaya bitmeyen başlar. Rabbim kolaylik versin

İki haftaya bitmeyen başlar bu süreç bu arada dün küstüm ve tüm gün ağladım eşim hasta olmasına rağmen çocuklara o baktı ben de uyudum.şimdi iyiyim sanırım gece usutmustum de o daha da fena yaptı. Bu arada 11.haftaya gelmişim vaybe 7 haftalık öğrendiğimde zaman geçiyor ya kızlar. Çok şükür tabi ki

Günaydın kızlar. Ben geçen hafta cumartesi doktora gittim ama tüp bebek doktoruma gittim. Şimdi gebelik takibini yapacak doktora gitmek istiyorum da bu cumartesi gitsem çok mi erken olur sizce? Aslında bir hafta daha bekleyebilirdim ama hem bir hafta rapor alıp bu sıcaklarda evde dinlenmek istiyorum hem de miniğim çok merak ediyorummm :oops:. İstanbul da yaşıyorum. İse gidis gelişim çok uzun sürüyor, işim de bayağı tempolu. Önceki gebeliğim düşüşle sonuçlandı. Bu kez biraz daha dikkat ediyim diyorum. Var mı rapor alıp dinlenen?

Meraba kızlar uzun süredir bayramdan beri yazamadim annemlerdeydim geçen hafta yola çıkmadan Dr a bi göründüm ve herşey iyiydi yola izin verdi ne içerde kanama ne bisey yoktu dün normal bi kliniğe gidiyim dedim genel bi bakiyim bebis nasıl diye kadın direk dusuk riskin var kanaman var senin dedi dedim ben yola gittim geldim seni bu halde nasıl gönderdiler dedi bi hafta sadece tuvalet için kalkiyosun dedi ve bütün herşey altust oldu :KK43: sabah kendi Dr uma gittim daha tatmin olmak için o da evet rahim arkasında bi kanama var dedi Progestan günde 3 tane verdi ve bol dinlenme dedi yol yormuş kanaman yeni çünkü dedi inş cogalmaz çok tedirgin oldum :KK17::KK61:ama bebek çok iyi dedi çok şükür kalp atışı fln herşeyi iyi inş kanama plasenta etrafına yayılmaz dua edin bana da :dua::dua:
Canım nekadar yol gittinki kanaman oldu inşallah diner kanaman Allah yardımcın olsun

günaydın kızlarr. bn de şişliğim indi demiştim yine şiştim. özellikle alt karın, kasık bölgesi ve dünden bu yana vücudum pek hassas, şişkinlikten mi bilmem ağrım var gerim gerim geriliyorum, patlayacak gibiyim. bi de kabızlık başladı tabi :/

günaydın hanımlar. bugün nasılsınız? ben hala bulantılarla baş etmeye çalışıyorum. cuma dr a gideceğim demiştim ya. işte gidince rapor istesemmi diye düşünüyorum. çok yorgun hissediyorum kendimi.

günaydın kızlarr. bn de şişliğim indi demiştim yine şiştim. özellikle alt karın, kasık bölgesi ve dünden bu yana vücudum pek hassas, şişkinlikten mi bilmem ağrım var gerim gerim geriliyorum, patlayacak gibiyim. bi de kabızlık başladı tabi :/
Peki tartildin mi hic?kiloda fark var mi bu siskinlikten dolayi

arkadaslar merhaba yenı doktordan geldım 16 haftalık hamıleyım ve kızımın olcagını soyledı kızım masallah hep yuz ustu yatıyor hıc uc aydır yatıs pozısyonunu degıstırmedı sızın kızlarınız da boylemıydı
Benim kızım da öyleydi o kadar az hareket ediyordu ki. Bu saf olcak diyen bile olmuştu şimdi 2 Yaşında zehir gibi. Biraz daha fazla su iç hareketlenir inşallah

arkadaslar merhaba yenı doktordan geldım 16 haftalık hamıleyım ve kızımın olcagını soyledı kızım masallah hep yuz ustu yatıyor hıc uc aydır yatıs pozısyonunu degıstırmedı sızın kızlarınız da boylemıydı
Bu arada size bi kaç bişey sorabilir miyim? İkili test yaptırdıysanız fbhcg Değeri kaçtı orada? Bu değer 50 üstüyse kız 30 altıysa erkek gibi bir tezimiz var da:) bir de ilk dr a gittiğinizde sat a göre ileri bi tarih mi çıkıyordu yoksa biraz geri mi? :)

iş yerinde sürekli oturmaktan ağrıları olan var mı? bn kalkıp geziniyorum arada bel yastığım var ama bi de altıma minder falan alıcam

aynen benimde çok ağrım oluyor dr bir saatte bir kalkıp dolaşman lazım dedi birde bacak bacak üstüne atınca çok rahatsız oluyorum bel desteğim var ama oturma minderi şart oldu bende almayı düşünüyorum bakalım

Merhaba kızlar uzun zamandır yokum çok sıkıntım var. Iki hafta önce kalp atislarini dinlemistik sonra tatil için Memleketime geldim. Geçen perşembe öğlen birden kanamam oldu ama bildiğiniz bacaklarimdan aktı gittik hastaneye düşük tehlikesi dedi yattım hastaneye. O an da o üzüntü nun içinde İkiz olduğunu öğrendik hem şok yaşamadim hemde kanamanin üzüntüsünü. Perşembe den pazar a kadar yattım ilk gün adet gibi 3 4 Ped değiştirdik. Sonra 2 gün. Önce kanli leke sonra kahverengi oldu. Pazar eve çıktık bebekler de sorun yok çünkü ultrason da. Eve geldikten 3 saat sonra yine adet gibi başladı tekrar yattık hastane ye yine 1 gün kanama 2 gün lekelenmë oldu. Dün çıktık hastane den. Bugün sabaha karşı yine başladı kanama. Sürekli 3 günde tekrar eden bir düzen var.ilaç ve iğne dışında birde sürekli yatma Birsey yapamıyor doktorlar. O kadar kötüyüm ki banyo bile yapamıyorum kemiklerim ağrıdı. Ne kadar gidecek böyle çok çaresizim:dua:

Merhaba kızlar uzun zamandır yokum çok sıkıntım var. Iki hafta önce kalp atislarini dinlemistik sonra tatil için Memleketime geldim. Geçen perşembe öğlen birden kanamam oldu ama bildiğiniz bacaklarimdan aktı gittik hastaneye düşük tehlikesi dedi yattım hastaneye. O an da o üzüntü nun içinde İkiz olduğunu öğrendik hem şok yaşamadim hemde kanamanin üzüntüsünü. Perşembe den pazar a kadar yattım ilk gün adet gibi 3 4 Ped değiştirdik. Sonra 2 gün. Önce kanli leke sonra kahverengi oldu. Pazar eve çıktık bebekler de sorun yok çünkü ultrason da. Eve geldikten 3 saat sonra yine adet gibi başladı tekrar yattık hastane ye yine 1 gün kanama 2 gün lekelenmë oldu. Dün çıktık hastane den. Bugün sabaha karşı yine başladı kanama. Sürekli 3 günde tekrar eden bir düzen var.ilaç ve iğne dışında birde sürekli yatma Birsey yapamıyor doktorlar. O kadar kötüyüm ki banyo bile yapamıyorum kemiklerim ağrıdı. Ne kadar gidecek böyle çok çaresizim:dua:

Canım ikizlerine çok sevindim yaşadıklarına da üzüldüm çok geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda atlatırsın bu zor günleri ...

Günaydın kızlar. Ben geçen hafta cumartesi doktora gittim ama tüp bebek doktoruma gittim. Şimdi gebelik takibini yapacak doktora gitmek istiyorum da bu cumartesi gitsem çok mi erken olur sizce? Aslında bir hafta daha bekleyebilirdim ama hem bir hafta rapor alıp bu sıcaklarda evde dinlenmek istiyorum hem de miniğim çok merak ediyorummm :oops:. İstanbul da yaşıyorum. İse gidis gelişim çok uzun sürüyor, işim de bayağı tempolu. Önceki gebeliğim düşüşle sonuçlandı. Bu kez biraz daha dikkat ediyim diyorum. Var mı rapor alıp dinlenen?
Günaydın cnm bende aldım rapor 3 hafta yattım ewde benim de 3. Gebeliğim diğerlerini malesef kaybettim bunda daha temkinli olmak için yatarak geçirdim ilk haftaları bebişim tutunsun diye bide kahwerengi lekem gelmişti o yüzden dr um yatacaksın dedi öyle almıştım rapor senin de ilk bebeğinse we daha önce de sıkıntı çektiysen bir de tüp bebek diyosun kesinlikle al raporunu yat ewde tuwalete kalk sadece en azından 11. Haftan dolana kadar bana dr um öyle demişti 11. Haftadan sonra ortada o kadar tehlike kalmıyo diye

canım çok geçmiş olsun , Allah sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasıp etsin sana :KK200:

Bu arada size bi kaç bişey sorabilir miyim? İkili test yaptırdıysanız fbhcg Değeri kaçtı orada? Bu değer 50 üstüyse kız 30 altıysa erkek gibi bir tezimiz var da:) bir de ilk dr a gittiğinizde sat a göre ileri bi tarih mi çıkıyordu yoksa biraz geri mi? :)
cnm valla hc dıkkat etmedım hatta test sonucumu arkdsa verdım ben ama sunda emınım artık nısanda hamılelıgını ogrenenlerın hepsı kız cıktı

X