2017 Şubat Anneleri

İyi çok şükür ne kadar göründü ultrasonda devam edecek misin Huseyin beye

6+4 devam edicem saniyorum birazda artik bebegin organ gelisimi iyica basladiktan sonra nasil ne kadar inceliyecek ona bagli sonucta simdi sadece kalp atisini duyduk detayli incelenecek bit durumu yok henuz cihazi biraz eski geldi bundan bes yil once gittigim dr nin cihazini asla unutamamam hersey cok netti buda dr un cok daha iyi inceleme yapmasini saglar ama drum sakaryada kaldi malesef

arkadaslar ertan celik var su an hangi hastanede bilmiyorum kontrollere ona gitmistim ah uzak olmasa hic dusunmez ona giderdim bir arastirin isterseniz

üff onu hiç düşünmemiştim haklısın zaten göğüsler hassas oluyor birde o haldeyken emzirmek Nasıl olur bunu bilemedim ama benim bahsettiğim doktora güvenim tam dediğim gibi vücut yeni oluşan gebeliği beslemeye çalışırken zaten bi süre sonra süt üretimini kesiyor ve sütün kaliteside düşüyor haliyle yanı emzirip emzirmemek anneye kalan bi durum, 10 aylık bebeği eğer çok rahatsız olunmuyorsa bence en azımdan süt kendiliğinden bitene kadar devam etse iyi olur
Ama ne derece bi can yanar hiç tecrübe etmedim

İki gündür giremedim ne çok şey olmuş.
Dün bulantım çok şiddetliydi teli elime dahi alamadım.
Şöyle kısaca göz gezdirdim yazılanlara.
Y YESIMBOZ Tatlım Dualarım seninle. Kötü gibi gördüğümüz şeylerin çoğu ardında bi güzellikle çıkıyo karşımıza.şuan belki empati kuramıyorumdur.Ama gün gelicek varmış onun da bi hayrı diyeceksin. Allahım sağlıklı huzurlu yeni gebelikler nasip etsin...

Günaydın kızlar. Hayırlı pazarlar.
9+4 olduk bugün itibari ile. :)
Bir kaç gündür sabah kahvaltılarında çok rahatım.
Tabi hala yumurta filan yiyemiyorum ama en azından bir kaç lokmayı rahatça yiyebiliyorum.
Gün boyu süren bulantı hissimde sanki azaldı gibi. Sadece akşam yemeklerinde biraz zorlanıyorum o kadar.
Umarım bayrama daha iyi olurum çünkü kayınvalidelere gideceğiz. Güzel ve rahat bir bayram geçirmek istiyorum.
Şimdiden herkese güzel bir bayram diliyorum. Bayram dönüşü görüşmek üzere..

Bu arada şehir soran arkadaş olmuş. Biz önceden yazışmıştık ama yeni gelenler için tekrar yazalım. Ben Kayserideyim.

Canim 3 doktor gezdik. Kalp atisi durmus yavrumun. Kese cok buyumus bozulmus... kendimde degilim inan donmus gibiyim.
Canim cok üzüldüm Allah sabır versin. Diğer arkadaşlar da yazmış şer gibi görünen şeyler aslında bizler için hayırlıdır. Söylemesi kolay gibi geliyor ama elden gelen bişey yok.

Günaydın kizlar çok hastayım. Bayram temizliği bitirdi beni.200 m ev usuttum boğazım midem çok fena.yeni kalkabildim sin Nasılsıniz

Günaydın kızlar.

Biz bugün 6+4 olduk çok şükür. Geçen hafta keseyi 5+2 de görmüştük. Kalp atışı için bayram sonrasına randevu ayarladım ama kalp atışını duyanlar olmuş benimle aynı dönemde olan arkadaşlar o nedenle biraz sabırsızlanıyorum da. Bayram da tatile de gideceğim.
Sabah bulantılarım biraz azaldı. Akşam üstü veya gün içinde birkaç saat sürüyor. Ama yine de yiyemiyorum. 1,5 kilo verdim. Doktor bu konuda tedirgin olmamamı söyledi.

Umarım bende hayırlısı ile kalp atışını duyarım umarım şu an başlamıştır o pıt pıt atışlar.

Hepinize sevgiler.

Benim şu sıralar kurtarıcım ekşi yeşil elma. Tatile giderken bile yanımda götürücem.

Canim 3 doktor gezdik. Kalp atisi durmus yavrumun. Kese cok buyumus bozulmus... kendimde degilim inan donmus gibiyim.
Canım dün geceden bu yana ne söyleyeceğimi inan bilmiyorum, hep aklımdasın ve sürekli olarak düşündüğüm şey Rabbimin böyle mübarek bir ayda seni daha da çok üzülebileceğin bir durumdan şimdiden korumuş olması olasılığı..
Bu süreçte eşine ve ailene sıkıca sarıl ve lütfen kendine özen göster, çünkü sen de sevdiklerin için o bebek kadar değerlisin. Hatta çok daha fazla.
Seni sevgiyle kucaklıyorum, Allah'a emanet ol, dualarımdasın canım..

Evet 6+5te. Bugun 7+5 ti ama ultrasonda 6+3 te kalmis gorunuyo ve kalp atisi yok uc doktor bakti farkli hastanelerde.
canım çok geçmiş olsun. Rabbim sabır versin. Teselli etmek mümkün değil böyle bir durumda biliyorum ama inşallah Allah sana daha hayırlı, sağlıklı bir evlat nasib edecektir..

Sanırım daha erken krem için herhalde beşinci ayda baslarız tabi belli olmaz erkendende çıkabilir :))

Y YESIMBOZ Çookk geçmiş olsun bu durumu ben iki kere yasadım cok zor ilk zor oluyor araştırmalarınızı yaptırın sonra tekrar hamilelik düşünün bende pıhtılasma cıktı zamnla atlatılıyor ama zor gecıyor allah sabır versin cennete bir kusunuz oldu inşallah

Kizlar bebislerimizle nerelerden oldugumuzu yazalim mi yani nerelerde ikamet ettigimizi belki dr tavsiyelri icin vs iyi olur baslangic benden olsun Hatay

İkamet Şanlıurfa :) memleket Balıkesir, şuan denizlideyim, sonra da muglaya gececegim:) öyle karışık bir hâl işte

Y YESIMBOZ biliyorum ne desek de yarana merhem olmayacak ama sabir ..ben iki defa yasadim ayni şeyi bak Suan 3 gebeliğim yilmadim kendimi birakmadim eğer bir sorun varsa doğum dan sonra cekecegimize simdi çekmek daha iyi diye düşündüm ...allah YARDIMCINIZ olsun dua larimiz seninle..

Kizlar hepinize cok tesekkur ederim,Allah bin kere razi olsun.
Ben melegimi 6+5 te gorup kalbini duydugumda 6+3 cikmisti. Doktor problem degil kapanir 2 gun demisti icim cok rahat gittim kendi doktoruma. Kalp atisi yok,kese orantisiz buyuyup bozulmus,bebek haftasina gore olmasi gerekenin 1/3 u kadar zaten bi gariplik var dedi ve detayli inceledi. Kac saat bakti hatirlamiyorum,esimde benim gibi beklemedigi icin oracikta bayildi. Neye uzulsem ne yapsam bilemedim. Kendi doktorum "cok uzgunum keske hayirli bi haber verebilseydim ama Allahin takdiri. Iciniz rahat olsun,daha cok kucuk zehirleyemez seni iyi dusun baska doktorlarda gorsun. Kalp atisi duyacagin icin degil icin rahat olsun diye dedi. Bende baska iki doktora gittim ikisi de ayni seyi soyledi. Her ikisinde kese daha da buyuyodu. Dusunduk tasindik,bayramda ailelerimizi bize cagirmistik guzel haberi vermek icin hep beraber yemek yiyecektik. Allah korusun eger beklersem onlar varken bisey olabilirdi,esim bazen gece vardiyasinda calisiyo,o yokken agrim olabilirdi kime soylerdim nasil giderdim? Kesede fazla buyudugu icin kurtaj olmasi sartti yoksa kanamam cok olabilirmis dusuremeyebilirmisim 3 doktorda ayni seyi soyledi birbirinden habersiz.
Allahin takdiri boyleymis dedik, kabullenmemiz gerekiyodu bi an once. Sonuc degismeyecekti sadece bekledikce benim icin korku ve risk artacakti. Bi gayret gittik yatisim yapildi. Zarar vermemesi rahmin cabuk toparlanmasi icin rahim kendisi acilsin diye uc hap yerlestirildi. Yasayan bilir Allahim kimseye versin,4 saat bekledik acilmasini sonrasinda tamamen dogum sancisi... narkoz daha once hic almadigim ve cok uzun sure ac kaldigim icin agir gelmis. Afedersiniz istifra edincede cigerimde etkilenmis nefes almaya ugrasirken. Heryer bembeyaz hicbisey gormuyorum, kulagimda "hasta iyi durumda degil oksijen verin kalp atimi cok az" diye bi ses... amacim kimseyi korkutmak degil ne olur affedin. Demek istedigim su ki Allah melegimi aldi ama sukurler olsun ki bana yeni bi hayat bahsetti. Operasyon kolay ama bende ciddi sorun yaratti. Cunku operasyon 2,5 dk surmus acilma o kadar cok oldugundan. Ama sorun benim cigerim,tansiyonum... Su anda kanamam yok denecek kadar az. Allah kimseye yasatmasin,gerekiyorsa yaptirmak lazim.
Allah bin kere razi olsun esim bi an elimi birakmadi hep sen iyi ol sen benimle ol hersey olur merak etme dedi tum gece sabaha kadar...Dedigim gibi amacim kimseye korku vermek degil,cok nadir olabilecek bi durum benim basima geldi,yasamam gerekiyormus, o kadar... Bugun yeni hayatimin ilk gunu,hersey Allahtan,cennette bi melegimiz var benimse yepyeni bi hayatim. O dogan gunesi gordum ya kalbim sanki yeniden atiyo...

Cok haklisiniz, takdir yaradanin. Kimsenin elinden hicbisey gelmiyor dua etmekten dilemekten baska... Doktorum 99% kromozom anormalisi diyor. Allahin bi lutfu olarak vucut ilerde agir ozur olacak,kendisi yasayamayacak bebekleri eliyor. Ilerde daha buyuk sorunlara yol acabilirdi, bunu kabul etmen belki zor ama emin ol bu Allahin bi lutfu hem senin icin hemde o minik yavru icin dedi. Icim yaniyo hala, gelde bana anlat... Rabbimin takdiri. Allahim kimseye yasatmasin ne olur,herkesin gebeligi saglikla ilerlesin.

Günümüz aynı sayılır canım ben geçtiğimiz perşembe yani 6+2 de duydum çok şükür kalp atışlarını darısı sana inşallah

Canim bnm cokk gecmis olsun suan nutkum tutuldu ne zor seyler yaamissin esinde sende rabbim tekrarini versin insaAllah onemli olan senin ve esinin sagligi rabbim tez vakitte yenisini versin saglikli sihhatli bi sekildr hayirlisiyla kucagina almayi nasip etsin vardir bhndada bi hayir diyelim ya sana bisi olsaydi esindeki yikimi asil o zaman dusun bak yanlis anlama sakin benj suan empati kurarak konusuyorum cok zor gercekten banada gecen gun bos gebelik yasiuosun alinacak bu dedi devletteki ama ozeldeki de hayir olamaz dedi cnku hormustuk ikisinide nasil bi aci yasadim anlatamam suan seni cok iyi anliyorum rabbjm once saglik versin ve sonra mucizesjni tekrar nasip etsin dualarim senjnle olacak hep canim benjm ya gercekten cok uzuldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…