2017 Şubat Anneleri

Bebeği 10 aylık gebe olduğu için sütten kesmek isteyen arkadaşım umarım bu mesajımı alırsın
Banu çiftçinin bu konuyla ilgili bi videosu ya da yazısı vardı istersen araştırabilirsin;bebeği emzirmeye devam edin o zaten giderek azalıp en sonunda kesilecektir yanı şehir efsanesi tamamen yanlış aslında gebe olduğunuz için 10 aylık bebeğinizi zehirlemiyorsunuz,birden bire sütten kesilmemiş olan Bebekte travma yaşamıyor.

Y YESIMBOZ çok çok çok üzüldüm çok üzgünüm :KK43::KK43::KK43:
Rabbim sabır versin inşallah en uygun ve sağlıklı Zamanımda hayırlısıyla yeniden gebe kalmayı nasip etsin :dua:
Çok üzmemeye çalış kendini ne diyeceğimi bilemiyorum, hayırlısı böyleymiş diye düşünmeli unutma olur mu?

Yolculuk genelde riskli deniliyor ama ben doktoruma sordum uzun yol sakıncalı mı diye doktor ne alaka dedi kanaman ya da bi sıkıntı yoksa istediğin yere gidebilirsin hamilelik hastalık değil normal bir durumdur dedi. Velhasılkelam geçen hafta 8saatlik bi yolculuğa çıktım sadece bir kez mola verdik hiç bi sıkıntı yaşamadım. Bir haftadır yüzüyorum denizde +iki gündür de başka yere tatile geldik 3saatlik kara ve bir saatlik deniz ve gün içinde sürekli geziyoruz. Çok rahatım. Yani özel bi durum ya da hastalık yoksa bu hamileliği çok da abartmadan normal düzeninde devam etmek lazım diyorum ben

Bizde keseyi üstten gördük güzeldi ama içindeki embriyoyu altta gördük karından belli bi kısmını görebiliyoruz kesenin dedi. Benim de 3mm embriyo henüz kalp atışını net görüp duyamadık ama hareket var bi iki güne duyulur dedi doktor Sorun yok dedi doktor.
Bende öğretmenim bu arada bence de çok güzel denk gelecek inşaallah eylüle kadar baya büyümüş olacak bebislerimiz :KK66:

Öğretmen bayağı var sanırım bende ogretmenim 2.donemi baglarim kızımı ağustosta doğurmuştu m 2. Olursa kisin dogurcam demiştim cok sicakti o sene dedigim gibide okdu

Kapatabiliyor muyuz 2. Dönemi? Sömestr dönüşü ayrılacağız değil mi? Ay bebişlerle 7 ay, bulunmaz nimet

Öğretmenler toplanmış :KK70: inşallah bi dahaki dönem eylülde baslayacagiz kızlar, benimki planliydi, mayısta hamile kalmasaydim seneye aralıkta deneyip eylülde doğurup 2. Dönem okula başlamayı düşünüyodum, kendimden ve bebislerimden öte ( 2 çocukla evde bunalacagimdan adım gibi eminim, okula gitmek ogrencilerimi gormk bana çok iyi geliyor aslinda) öğrencileri ve öğretmen arkadaslarimi dusununce dönemin ortasında cumburlop okula gidip ben geldim deyip butun düzeni bozmanin bi anlamı yok bence :) böylesi çok iyi olacak insallah

Bende dün gittim dün 5+5 te karından giremedi, dış gebelik mi diye alttan baktı, 2mm dedi, acaba orucluydum açtım ondan mı goremedi ki ne dersin?

Bende öğretmenim, ilkinde doğum iznimin hepsi yaz tatiline gitti, 13 haziranda karne gününde dogurdum, 1 eylülde doğum iznim bitti :KK70: dedim hata bi kere yapılır, bu sefer tutturdum inşallah, 2. Dönem hiç çalışmayacağım, ogrencileri n duzeninj bozmak doğru gelmiyor , kocani da takma kafana dicem ama takılıyor maalesef, bebisin iyidir annesi sen aklına kötü şeyler getirme
Bende dün gittim dün 5+5 te karından giremedi, dış gebelik mi diye alttan baktı, 2mm dedi, acaba orucluydum açtım ondan mı goremedi ki ne dersin?

Bende öğretmenim, ilkinde doğum iznimin hepsi yaz tatiline gitti, 13 haziranda karne gününde dogurdum, 1 eylülde doğum iznim bitti :KK70: dedim hata bi kere yapılır, bu sefer tutturdum inşallah, 2. Dönem hiç çalışmayacağım, ogrencileri n duzeninj bozmak doğru gelmiyor , kocani da takma kafana dicem ama takılıyor maalesef, bebisin iyidir annesi sen aklına kötü şeyler getirme

Canım seninle aynıymışız benim de ilk bebkte iznim yaz tatilinde boşa gitti. Aynı senin gibi düşünüp şubat annesi olmaya karar verdim. ilk dönem çalışıp 2. dönemde hiç gitmemeyi planlıyorum.

Öğretmenler toplanmış :KK70: inşallah bi dahaki dönem eylülde baslayacagiz kızlar, benimki planliydi, mayısta hamile kalmasaydim seneye aralıkta deneyip eylülde doğurup 2. Dönem okula başlamayı düşünüyodum, kendimden ve bebislerimden öte ( 2 çocukla evde bunalacagimdan adım gibi eminim, okula gitmek ogrencilerimi gormk bana çok iyi geliyor aslinda) öğrencileri ve öğretmen arkadaslarimi dusununce dönemin ortasında cumburlop okula gidip ben geldim deyip butun düzeni bozmanin bi anlamı yok bence :) böylesi çok iyi olacak insallah
Dönemi kapatma konusunda aynı fikirdeyim

Olmaz canım ben 2 günde bir içiyorum. Arkadaşım 8 aylık hamile o içiyor bir de üstüne telvesini kaşıkla sıyırıyor :) :KK71:

Kapatabiliyor muyuz 2. Dönemi? Sömestr dönüşü ayrılacağız değil mi? Ay bebişlerle 7 ay, bulunmaz nimet:eğlence:

O kalp atışı makina yeniliğine göre de değişiyormuş. Ne kadar çok öğretmen var hakikatten. Ee ne derler akıllı öğretmen ya şubatta ya martta doğurur:KK49:
Canım ya ben gerekirse ücretsiz izin alıp dönemi kapatacağım. Normalde doğum izni miz yetmiyor dönemi kapatmaya

ay bn hiç bilmiyorum fiyatları falan da sanırım bu hafta beyhekime gideceğim, aslında adatıp daha yakın bana ama adatıpa karşı olumsuz bir önyargım var, Altınova desen sgk anlaşması yok, bir de arkadaşlar hastanenin kapanma durumundan bahsetmişler, geriye de çok bi seçenek kalmıyor zaten :/
Sakarya değil mi? Benim arkadaşımın doktoru vardı yarın sorarım ona. Riskli gebeliğini çok iyi takip ettiler ama hangi doktor sormam lazım

Bebeği 10 aylık gebe olduğu için sütten kesmek isteyen arkadaşım umarım bu mesajımı alırsın
Banu çiftçinin bu konuyla ilgili bi videosu ya da yazısı vardı istersen araştırabilirsin;bebeği emzirmeye devam edin o zaten giderek azalıp en sonunda kesilecektir yanı şehir efsanesi tamamen yanlış aslında gebe olduğunuz için 10 aylık bebeğinizi zehirlemiyorsunuz,birden bire sütten kesilmemiş olan Bebekte travma yaşamıyor.
Emzirirsin emzirmesine ama göğüslerdeki hassasiyet beni mahvetti. Herkes birşey söylüyor ebe ve doktorum kalp atışını duyalım emzirmeyi kesmek zorundasın dedi. Ben bayağı uğraştım anlatmaya çalıştım ama çok düşkündü memeye bırakmadı. Mahvoldum acıdan o hassadiyet canımı yaktı mecburen bıraktırdım. Ama bnm kızım 2 yaşında olacak neredeyse 10 aylık olsa dayanır mıydım bilemiyorum.

nasılsın tatlım :KK54:

tereyagli ekmek tereyagli ekmek günaydınnnn:anneadayı:

Kızlar biz bugün tatilimiz için yoldaydık yazamadım sizlere çok şükür bizde durumlar iyi

Y YESIMBOZ canım benim çok üzüldüm :KK43: rabbim tekrar nasip eder inşallah yeter ki sizlere birşey olmasın canınızı sıkmayın :KK43:
bu kadar süre söylemeden bekleyebilmeniz ne güzel, tebrik ederim gerçekten.
ben de sadece anneme ve yakın arkadaşım olan iki kişiye söyleyeyim dedim. annem ve heyecanını saklayamayan arkadaşımın tepkisiyle ilk gün öğrenmeyen kalmadı; iş arkadaşlarım, hatta raporda yazınca müdürüm dahil herkes öğrenmiş oldu.
bir de bebeği görene kadar kimseye söylemeyelim diyorduk, bu kararı almamış olsak ne olurdu bilmem artık :KK70:

Tek değilmişim demek ki aynı bende de böyle oldu karnım çıkana kadar kimseye soylemicektim güya ama herkes duyduuu :KK70:

X