2017 Şubat Anneleri

Sanki bebiş midemde büyüyor gerçekten çok yoruldum artık. Bide etrafta hamileliğim boyunca Bi kere bile midem bulanmadı diyenler yok mu çıldırıyorum. Biri beni uyutsa 1,5 ay falan sonra uyandırsa herşey yoluna girmiş olsa keşke.....
Ayni şeyleri düşündük demekki.
Çok zor yaşayan bilir bunu

Canım benimde devletten aynısını dedi ilk gittiğim özelde ki de baya korkuttu. Bugün asıl tavsiye aldigim doktor gittim ve çok memnun kaldım.
Doktor bana dedi ki bu içerdeki kanama olabilirmis aşırı korkulacak bişi yokmuş yerleşirken damara da gelmiş o yüzden içte kanama olmus olabilr dedi. Çok stres yapma o da iyi değil dedi. Belki senin de içini rahatlatır bu soylediklerim
Çok takmamaya çalışıyorum 3 haftadır devam etmesi arada kırmızıya dönmesi beni biraz endişelendiriyor. Hep kahve olsa o kadar takmicam. Birinin yat dinlen birinin normal hayatına devam demesi biraz tuhaf geldi. Ben temkinli olmanın daha dogru olacağını düşünüyorum.

CNim benim çok duygulandim göz yaşlarımla okudum Allah hiç ayırmasın ni daha yavrucagini kucağına aldığında abicinde yanında olur insallah
Sağol canım Allah razı olsun 15 ay çok ağladım çok agladik ama Rabbim zamanı geldiğinde herşeyi veriyo bebisim için de çok dua etmiştim hayırlı zaman da dedim Rabbim en hayırlı ayında bana iki müjdeyi birden yaşattı şükürler olsun Rabbim kimseyi böyle şeylerle imtihan etmesin

Hayirli Kadir Geceleri arkadaşlar
Bugün doktora gittim tekrar ilk özelde gitmiştim düşük riski kese cevresinde kanama var dedi korkuttu benj. Dün devlete gittim oda başından savdı. Bugün de asıl gitmeyi düşündüğüm doktora gittim ( en başta ona gidemedim çünkü izindeydi bayramdan sonra gelecekti erken gelmiş hemen gittim ). Ve bugün çok mutlu oldum. Doktor eski ultrasyona baktı evet kanama olmuş dedi. Ama bunları çok düşünmemek lazım dedi. Bebek yerleşmeye çalışıyor damarın üstune gelmiş ondan da olmuş olabilir dedi. Düşük gebeliklerin çoğu sağlıksız bebekler oluyor dedi.sonra muayene etti kana geçmiş dedi alttan da bakalim kalp atışlarını gör dedi.baktı ve noktanim kalp atışlarını gördüm. Ses yoktu ama noktamin kalbi yanıp yanıp sönüyor :) rahatladım. Öyle yatmaya gerek yok dedi progestan içme artık sadece folic içmeye devam et dedi :). Artık doktorumu buldun çok şükür bir dahaki kontrol 1 ay sonra
Çok şükür inş hep böyle güzel şeyler yazarız hepimizde :)

Çok takmamaya çalışıyorum 3 haftadır devam etmesi arada kırmızıya dönmesi beni biraz endişelendiriyor. Hep kahve olsa o kadar takmicam. Birinin yat dinlen birinin normal hayatına devam demesi biraz tuhaf geldi. Ben temkinli olmanın daha dogru olacağını düşünüyorum.
Aynen yine de temkinli ol mesela ben az yurudugum de akıntı rengim degisiyo ve Dr um bana şuan için herşey iyi ama bizim için 12. Haftaya kadar hep bi risk vardır o yüzden dikkat demişti dün de tahlillerimi göstermeye gittim ve az yurusem akıntı rengim degisiyo dedim yurumek yok dedi temkinli ol yine de

Kalp atışını duyanlar embriyo kaç mm dedi doktor size ? Benim embriyo3 mm dedi duyabilmek için sinir bir boyut bi iki güne duyulur dedi. Bana varlığı yetti çok şükür 2 hafta bekleyeceğim tekrar gitmek için :anneadayı: ama merak ettim sizinkileri de ?

Ay ben daha gitmedm kalp icin 1hafta once keseyi gormustk simdi kalp icin korkuyorm ya duyamazsam diye gitmek de istemiorm dr 15 20 gun sonra gel demisti sanirim garanti olsn diye ama sabredemeyip gidersem bilemiyorm

Arkadaşlar Merhaba bende aranıza yeni katıldım. 2 düşükten sonra yeniden hamileyim suan bebek 5+3 haftalik...biraz endişelerim ve korkularim var ama sağlıkla kucağımıza aliriz ins bebislerimizi☺
Kiz bende ayni sen gibi iki dusuk yasadim ins bu kez bebisimiz iyidir :KK66:

Ay ben daha gitmedm kalp icin 1hafta once keseyi gormustk simdi kalp icin korkuyorm ya duyamazsam diye gitmek de istemiorm dr 15 20 gun sonra gel demisti sanirim garanti olsn diye ama sabredemeyip gidersem bilemiyorm
Sabret sabret :KK66: Ben erken olduğunu tahmin ediyordum geç yumurtladim çünkü. Allah'tan bir sıkıntı görmedi doktor sadece duyamadık olsun daha çoook vaktimiz var inşaallah.

Kesinlikle temkinli olmakta fayda var. Benim kanamam yoktu hiç leke bile gelmedi sadece kesenin etrafında oldu O yüzden doktorum öyle dedi

Iyi o zaman benim duyulmamasi normal heralde. 7.haftada gitcem anca bayram nedeniyle duyarim heralde o zaman bende
Aynen canım normal bende 5. Hafta gittiğim de sadece keseyi gormustuk sonra agrim var diye iki gün sonra fln bi daha gittim 5+2/3 fln dim belki bende o zaman bebek oluşmaya başlamış dedi ama çok küçüktü 6+2 de de kalp atışını duydum şükür ama o zaman bile az duyuluyordu senin gittiğinde biraz daha büyümüş olacak 7. Haftanda daha da net görür duyarsin inş

Aynen canım normal bende 5. Hafta gittiğim de sadece keseyi gormustuk sonra agrim var diye iki gün sonra fln bi daha gittim 5+2/3 fln dim belki bende o zaman bebek oluşmaya başlamış dedi ama çok küçüktü 6+2 de de kalp atışını duydum şükür ama o zaman bile az duyuluyordu senin gittiğinde biraz daha büyümüş olacak 7. Haftanda daha da net görür duyarsin inş
Insallah ay gunler gecmiyo :) sanki 8.hafta bitse rahat gecicekms gbi hissediyorum

Hayırlısıyla duyarsın inş ama duyduktan sonra da bitmiyo korku sonrasında da acaba devam ediyo mu atiyo mu diye tedirgin düşünceli oluyo insan :) işte bu yüzden annelik bebek ana rahmine düştüğü anda baslarmis hissedilirmis babalar bebeği kucağına aldığında hissedermis çünkü bizim içimizde bulantısı ağrısı tekmesi hormonsal bozuklukları herşeyiyle her dk hissediyoruz :) Rabbim inş pıt pıt lari duymayı nasip eder :KK66:

Kiz bendr 8 temnuzda gidicem duyarim dimk dun dengesiz bi dra denk geldim neyse ona inanmiyorum cnku ozeldeki drum 6 haftaliksin demisti vajinal baktiginda dunkide 5 +2 gunluk dedi ustten bakti keseyi gorduk 8 temmuzds devlettekine bakarsak 6+4 gunluk olucak ama ozeldekine gorede 7+4gunluk olucak yani her halukarda duymam gerekir dimj

Kalp atışını duyanlar embriyo kaç mm dedi doktor size ? Benim embriyo3 mm dedi duyabilmek için sinir bir boyut bi iki güne duyulur dedi. Bana varlığı yetti çok şükür 2 hafta bekleyeceğim tekrar gitmek için :anneadayı: ama merak ettim sizinkileri de ?
6+2 de duydum 3 mm dedi bana da ama zor duyuldu ilk actiginda baya azdı ikinciye bi daha denedi biraz daha net duyuldu ertesi gün lekem geldiği için acile gittim 6+3 olmuştum o gün daha da güzel duydum inş duyarsin :dua:

X