2017 Şubat Anneleri

Yiyecek bulamamak ayri dert bulduklarimida yemiyor. Bugün çorbasina ıspanak ekledim ishal oldu ondanmı bilmiyorum. Yoğurt yedirebilsem keşke:KK43: hem sağlıklı hem kolay ne güzel olurdu. Kısmet işte

Belki de etkilemiştir ıspanak. Birkaç kere daha dene bence canım çok az miktarlarda. Kışın sebze yesinler bari bol bol. Ne güzel olurdu yoğurt yeseler hazır bir öğün işte mis gibi. Ben de çok severim acıktım mı yoğurt yerim ama zor işte böyle :KK43: rabbim kurtarsın en kısa zamanda. Sizin doktor diyeti açma konusunu söyledi mi hiç? Bir kaşık yoğurt yiyebilmek bile heyecanlandırıyor beni :KK70:

Aynen canim artik saldik kilo işini napalim muhallebi cicibebe dayayamam zayif diye kalsin böyle :) bu sekilde mutlu cadı da canim o yürüttükleri konusu gercek baş edemiyorum kucagimda oturmak istiyor bazen ekmegi aliyor onu alirken böregi onu alirken salatalik domates peynir derken arada goturuyor biseyleri :KK66: hatta gecen yemek yerken konusuyoruz esimle ekmegi bi parca agzima koymaya uzatirken birden ekmek gitmis almis hanim yiyo bende konusmaya dalmisim esim biraz bekleyip senin elindeki ekmek nerde dedi o bücürük almiş bide alirim diye aceleyle disleriyle koparip koparip yutuyor :KK48:

Anamm benimki de öyle. Geçen sofrada yeşil biber yiyordum elimden çekti ağzına soktu o da acıymış kızardı ağzı yandı offf kızım dedim :işsiz:

Mrb kızlar uzunnn bir aradan sonra tekrar bakabiliyorum bizde iki diş var ek gıda olarak yoğurt meyve püresi ve sebze çorbası alıyor şimdilik emekliyor ve ayağa kalkmaya çalışıyor ve nerdeyse hergün yere düşüyor gözümün önünde bide tedirgin oluyorum ve cok dikkat etmeye çalışıyorum ama oluyor :KK43: bide kulağının arkasında bir şişlik vardı götürdük lenf bezi şişmesi dendi enfeksiyon kapmış şimdilik çok şükür iyi .Bişey sormak istiyorum bizimki hiç su icmiyor biberonu ve sulugunu reddediyor acaba anne sütü yetelimidir çünkü cisi oluyor genelde ama ne yapsamda icmiyor kaşıkla da denedim. Uyku ise gündüz 1-2 saat uyur bir kere gece 3-4 lere kalkar ama bu ara saatte bir kalktığında oluyor ..şimdilik bu kadar :)

Merhaba canım, o düştükçe sen korkarsan bebeğin yeni şeyler denemeye Korkar naçizane tavsiyem korksan bile belli etme :))) suya gelince benimki de öyle aman aman içmiyor ama çişi iyi :) uyku konusunda da hepimizinkiler öyle sanırım :KK43:

Tecrübeli anneler yardim edin 5 gün sonra oğluşumun 2.ay aşıları var.. kac tane asi yapiyorlar ? neresinden yapiyorlar ?aciyacak mi ?atesi olacak mi? onceden agri kesici vermeli miyim ? vermeliysem fitil mi surup mu ??? Kafamda deli sorular

MaHlass MaHlass in cevabı çok makul boşa ilaç vermemiş olursun. En ufak ateşte de ilaç verip bünyeyi yormamak lazım. Zaten fitil de en son çare olmalı. O da yüksek ateş için :KK66:

Ben dün yürüteç aldım hafiften alışmaya çalışıyor, sabah bindirdik, önündeki oyuncaklarla oynadı, bir iki adım attı. ilk bindirdiğinizde hemen yürümeye başladı mı yürüteçle? Alışır mı acep bizimki de:) 24 şubat doğumlu.
ılk ıkı gun oynamadı gıtmedı cok hafıftı keşfetmeye baslayınca ıkı gun sonra koşuyo resmen şimdi sızınkıde oyle olmustur daha keşfedıyordur fındık benımkı de 7 şubatlı

Kızlar kapya biberi ilk nasıl verdiniz bebişlerinize ? Çorbasını yapmayı düşünüyorum, tost mak'nin ızgara özelliği var, orda ızgara olarak pişirip çorba olarak versem nasıl olur sizce? Izgara zararlı olur mu ?

Benim kız sadece ev yoğurdu, elma, armut ve muz yiyor bazen de mercimek çorbası . Erişte makarnayı yoğurtla lapa haline getirdim kustu. Daha çok beni emmek istiyor, ne vereceğimi şaşırdım, yardım edin kızlar :KK43:

Kızlar kapya biberi ilk nasıl verdiniz bebişlerinize ? Çorbasını yapmayı düşünüyorum, tost mak'nin ızgara özelliği var, orda ızgara olarak pişirip çorba olarak versem nasıl olur sizce? Izgara zararlı olur mu ?

Benim kız sadece ev yoğurdu, elma, armut ve muz yiyor bazen de mercimek çorbası . Erişte makarnayı yoğurtla lapa haline getirdim kustu. Daha çok beni emmek istiyor, ne vereceğimi şaşırdım, yardım edin kızlar :KK43: sabahları hele tam işkence, bebe bisküvisi, dut pekmezi, lor peyniri ve yumurta sarısını karıştırıp veriyorum 2-3 kaşık zorla yiyor, sıkmak da istemiyorum, severek ve mutlu bir şekilde yesin istiyorum, tek tek verdim o zaman da sevmemişti , ne yapmalıyım?

Belki de etkilemiştir ıspanak. Birkaç kere daha dene bence canım çok az miktarlarda. Kışın sebze yesinler bari bol bol. Ne güzel olurdu yoğurt yeseler hazır bir öğün işte mis gibi. Ben de çok severim acıktım mı yoğurt yerim ama zor işte böyle :KK43: rabbim kurtarsın en kısa zamanda. Sizin doktor diyeti açma konusunu söyledi mi hiç? Bir kaşık yoğurt yiyebilmek bile heyecanlandırıyor beni :KK70:

Anamm benimki de öyle. Geçen sofrada yeşil biber yiyordum elimden çekti ağzına soktu o da acıymış kızardı ağzı yandı offf kızım dedim :işsiz:

Merhaba canım, o düştükçe sen korkarsan bebeğin yeni şeyler denemeye Korkar naçizane tavsiyem korksan bile belli etme :))) suya gelince benimki de öyle aman aman içmiyor ama çişi iyi :) uyku konusunda da hepimizinkiler öyle sanırım :KK43:

MaHlass MaHlass in cevabı çok makul boşa ilaç vermemiş olursun. En ufak ateşte de ilaç verip bünyeyi yormamak lazım. Zaten fitil de en son çare olmalı. O da yüksek ateş için :KK66:
Aminn...Hala geçmedi gribi canım hiçbirşey yemiyor:KK43: ben tam katı diyet yapmıyorum ama birebir süt yoğurt yemiyorum yiyince kakası değişiyor hemen. Arada kaçamak yapıyorum dayanamıyorum çünkü:KK43: 1 kaşıktan birşey olmaz. Ben gitmedim doktora hala bana 1 yaşına kadar katiyen yemiceksin demişti. Söylemiştim zaten çok kendini beğenmiş pis bir doktor oyüzden kendi doktorumuza soruyorum merak ettiğim şeyleri.

Benim kız sadece ev yoğurdu, elma, armut ve muz yiyor bazen de mercimek çorbası . Erişte makarnayı yoğurtla lapa haline getirdim kustu. Daha çok beni emmek istiyor, ne vereceğimi şaşırdım, yardım edin kızlar :KK43:
Bak şöyle bir tarif var canım
IMG_6517.jpg

Kızlar bende bugün kapya biberli şöyle tarif gördüm deneyeceğim . Kapya biberi buharda pişirim minik minik doğrayıp az sarımsaklı yoğurt ile güzel olur . Azıcıkta biz yeriz :) çorba olarak alternatifim çok benim . Tarhana , yayla, tavuk ve sebze çorbası :KK66:
Bu arada ben oğluma arada kaçamak ev yapımı yoğurduna ekstra gün içinde Danino verdim . Mantığım yemeklere daha fazla ağzını açması . İyide oldu sanki . Artık tabak bitene kadar yiyor . Eskiden 3-5 tatlı kaşığından Sonra işkence idi yemek yemek . Yada normal yoğurdu reddederse arasa danino sokup diğerine de ağzını açmasını sağladım ..

Ben dün yürüteç aldım hafiften alışmaya çalışıyor, sabah bindirdik, önündeki oyuncaklarla oynadı, bir iki adım attı. ilk bindirdiğinizde hemen yürümeye başladı mı yürüteçle? Alışır mı acep bizimki de:) 24 şubat doğumlu.
Ben 7. Ay olmadan bindirdim ve 6. Günde bayağı gitti . Koridorda halıyı kaldır ve bebişin ayağına ayakkabı giydirirsen uçar bir kaç güne :)

Kızlar bende bugün kapya biberli şöyle tarif gördüm deneyeceğim . Kapya biberi buharda pişirim minik minik doğrayıp az sarımsaklı yoğurt ile güzel olur . Azıcıkta biz yeriz :) çorba olarak alternatifim çok benim . Tarhana , yayla, tavuk ve sebze çorbası :KK66:
Bu arada ben oğluma arada kaçamak ev yapımı yoğurduna ekstra gün içinde Danino verdim . Mantığım yemeklere daha fazla ağzını açması . İyide oldu sanki . Artık tabak bitene kadar yiyor . Eskiden 3-5 tatlı kaşığından Sonra işkence idi yemek yemek . Yada normal yoğurdu reddederse arasa danino sokup diğerine de ağzını açmasını sağladım ..

Ben de hero babynin kaşık mamasını kullanıyorum öyle durumlarda.
Mesela bugün balık yedirdim.
Bi kaç lokmadan sonra istemedi kuru geldi.
Ben de mamanın içine her kaşıkta bi parça balık koydum.
Öyle yedi.
Yoğurtla veremiyceğim için öyle yaptım.
Bi daha portakal suyu ile denicem.
İnşallah yer.

Kızlar benim pofuduk 8.5 aylık.
Ve yaklaşık 3 haftadır iştahsız.
Önceden yoğurdu sütlacı minik bi kase yerdi.
Şimdi bi kaç kaşıktan sonra istemiyo.
Böyle olanınız var mı?
Bi de ısrarla kendi yemek istiyo.
Bugün kıymayı kaşıkla ve elimle yediremedim.
Masaya düşenleri alıp yiyo.
Ama onu da yarı yolda düşürüyo.
Blw lik çocuk aslında tam.
Ama ona bırakırsam aç kalır diye tıkıyorum ağzına maalesef.
Zaten anne sütü de alamıyo.
Bari doğal proteini tam alsın diyom.
Blw yapan arkadaşlar, çocuğunuz kaşığı tutma yada eliyle beslenme konusunda nasıl?
Kendi yediği zaman yeterli miktarda yiyebiliyo mu?

Ben de hero babynin kaşık mamasını kullanıyorum öyle durumlarda.
Mesela bugün balık yedirdim.
Bi kaç lokmadan sonra istemedi kuru geldi.
Ben de mamanın içine her kaşıkta bi parça balık koydum.
Öyle yedi.
Yoğurtla veremiyceğim için öyle yaptım.
Bi daha portakal suyu ile denicem.
İnşallah yer.
Cok tesekkurler canim cok guzel kilo almis maasallah :nazar:

Böyle olanınız var mı?
Blw yapan arkadaşlar, çocuğunuz kaşığı tutma yada eliyle beslenme konusunda nasıl?
Dişten dolayı iştahsız olabilir . Sürekli değişiyorlar. Bizimkide 6. Aydan Bu yana ilk defa 15 gündür iyi yiyor . Yavrum 7. Dişi çıkardı ve hep diş dönemindeydik . Ben 1 yaşından önce bebeklerin blw yöntemi ile doyacağını düşünmüyorum Cnm . Sadece yeme alışkanlığı kazanır Sanki. Doyumluk olmaz

Kızlar biliyorsunuz ben 2. Erken gebelikten dolayı oğlumu hala memeden kesme çabaları içerisindeyim . Tam devam sütüne alışı demiştim ama olmadı :KK43: denemediğim yöntem kAlmadı . 3-5 gece emzirmeden uyutabilsem tekrar sorun hallolucak ama uykuya yenik düşüyorum ve arada emziriyorum . Dua edin bana bu gece yine deneyeceğim

Ben direk eline verdim çiğ çiğ çok beğendi ama çok leke yapıyor dikkat :KK53:

Aminn...Hala geçmedi gribi canım hiçbirşey yemiyor:KK43: ben tam katı diyet yapmıyorum ama birebir süt yoğurt yemiyorum yiyince kakası değişiyor hemen. Arada kaçamak yapıyorum dayanamıyorum çünkü:KK43: 1 kaşıktan birşey olmaz. Ben gitmedim doktora hala bana 1 yaşına kadar katiyen yemiceksin demişti. Söylemiştim zaten çok kendini beğenmiş pis bir doktor oyüzden kendi doktorumuza soruyorum merak ettiğim şeyleri.

Bizimki de ceviz e tepki vermeye başladı :KK43: alerji ne tuhaf birşey ya.... bence dikkat et canım ne kadar dikkat edersen o kadar çabuk geçer diyorlar. Bizim doktor en erken 9. Ayda açacağız sonra da tepki verirse bir ay bekleyip yine açacağız böyle böyle geçecek diyor. Doktor iyi olmazsa ben de böyle moralimi düşürürdüm galiba :KK43:

Böyle olanınız var mı?

Anne sütü veya devam sütü aldığı sürece zaten onlarla doyması gerekiyor deniliyor blw de canım. Sen süt veriyorsun nasılsa? Onun dışında mesela bir öğün sen eline ver gör nasıl yiyor :KK66: benimki de kendi yemek istiyor çorba içirmek çok zor bardaktan istemiyor eline kaşık veriyorum kaseye daldırıp ağzına sokuyor ama içine birşey girmiyor :KK70: o yüzden elinden tutup ben destek oluyorum. Sabahları krep salatalık veya börek yediriyorum sigara böreğinden veya krepten bir tane yiyor iyi günündeyse haşlanmış patates havuç yiyor birer dilim. Öğlen gün kurusu kayısı ya da hırma yarım ancak yiyor akşam da çorba kendinin yumruğu kadar. Bir haftadır 2 öğüne çıkarttım yoksa tek öğün yiyordu. Senin yedirdiğin gibi doymuyor tabi ama midesinin ölçüsünü öğrenecek diye takmıyorum ben. Temel besin ek gıda değilse dene derim en azından bir öğününü eline ver rahatlasın mıncıklasın :KK70: Yediklerinin karnını doyurduğunu yeni yeni fark ediyor daha bizimki :KK70:

Dişten dolayı iştahsız olabilir . Sürekli değişiyorlar. Bizimkide 6. Aydan Bu yana ilk defa 15 gündür iyi yiyor . Yavrum 7. Dişi çıkardı ve hep diş dönemindeydik . Ben 1 yaşından önce bebeklerin blw yöntemi ile doyacağını düşünmüyorum Cnm . Sadece yeme alışkanlığı kazanır Sanki. Doyumluk olmaz

Zaten blw de amaç doymasını sağlamak değil, ben doyurmaya da çalışmadım hata mı ediyorum bilmiyorum ama çok az yiyor çorbayı özellikle istemiyorsa direk önünden alıp mama sandalyesinden kaldırıyorum. Hiç ağzına tıkmadım kendimi hep onun yerine koyarak davranıyorum yemek konusunda da :)))

X