2017 Şubat Anneleri

Cok küçük bir parca idi patlican evet vermem zaten yemek olarak. Suan icin belli olmuyor bazen iyi yiyor bazen kapatıyor agzini zorlamiyorum. Zaten 2 3 saatte bir emmeye devam ediyoruz. Tadimlik gidiyoruz yogurt yumurta meyve sebze her gun duzenli olmasa da . Vitaminlerini proteinlerini alsinlar kuzular saglicakla büyüsünler.
Maşallah kızına yiyor ise ne güzel canim. Ama patlıcan için fln çok erken cnm içinde nikotin olduğu için bu kadar erken yemesi önerilmiyor.
Ben kendimize yaptıklarımdan vermiyorum Salça ve tuz olduğu için. Bende baya bi katı davranıyorum ek gıda konusunda. Genelde pure şeklinde veriyorum ama bazende puturlu yemeye alışsın diye kendim elimle ufaltip minik minik veriyorum nam nam yiyor :dondurma::kk77::KK9:

Kardeşim oğlu şu an o evrede..
3 yaşında yapma etmeleri, hayırı, yanlışı kavrayabilecek bir yaş ama o bunu inatlaşmaya dökmüş görünüyor..
Pencereye veya balkon demirlerine çıkmaya çalışıyor..
Sıcakta kapı pencere kapatıyoruz biz de:işsiz:
Bizde öyle olacaz elayla biliyorum dedim ya şimdi kucakta durdurabiliyoruz :) yürümeye başlayinca market bile hayal olacak sanırım:)

Alerji testimizin sonucunu aldık kızlar..
Çok şükür negatif..
Kıl, tüy, toz, akarlara dikkat edersem de atopik lezyonlardan kurtulucaz sanırım..
Demir de alt değer 12 bizimki 14..
Galiba başlayacağız demire artık..

Bugün yoğun birgündü bana hastaneye git, lazere git, oğluşa bayramlık bak.. Neredeyse 6 saat ayrı kaldım oğluştan:eek:

Kizimin atesi 39.2 cikti acile gittik kanda idrarda bisey cikmadi ama ates de dusmuyo inip cikiyo surekli ates dusurucu ver desi doktor. Tabi ilgilenmediler bile evdeyiz suan ayaklari parmaklari buz gibi neyapdiysam dusmuyo suan38.5 gordum biraz daha iyi ama napabirm baska atesin dusmesi icin dus aldirdim kollarinin altina islak bez koyuyorum

Kizimin atesi 39.2 cikti acile gittik kanda idrarda bisey cikmadi ama ates de dusmuyo inip cikiyo surekli ates dusurucu ver desi doktor. Tabi ilgilenmediler bile evdeyiz suan ayaklari parmaklari buz gibi neyapdiysam dusmuyo suan38.5 gordum biraz daha iyi ama napabirm baska atesin dusmesi icin dus aldirdim kollarinin altina islak bez koyuyorum

Geçmiş olsun acaba diş mi çıkartıyor.. bir de vücudumda sinek ısırığına benzer minik kızarıklık farkettin mi hiç , bu ara çok yaygın el ayak ağız hastalığı var o da ateş yapıyor.. ateşi dışardan düşürmenin de iyi olmadığını biliyorum, ateş düşürücü en iyisi, dışardan soğuk uygulamak Allah korusun havale riskini artırabiliyormuş.. ateş düşürücü verdiysen düşecektir inşallah.. hava zaten çok sıcak üzerini soy bezle dursun biraz.. inşallah çabucak düzelir , annelik ne zor...

Limon suyuna batırılmış çorap canım bunu dene istersen..

Geçmiş olsun acaba diş mi çıkartıyor.. bir de vücudumda sinek ısırığına benzer minik kızarıklık farkettin mi hiç , bu ara çok yaygın el ayak ağız hastalığı var o da ateş yapıyor.. ateşi dışardan düşürmenin de iyi olmadığını biliyorum, ateş düşürücü en iyisi, dışardan soğuk uygulamak Allah korusun havale riskini artırabiliyormuş.. ateş düşürücü verdiysen düşecektir inşallah.. hava zaten çok sıcak üzerini soy bezle dursun biraz.. inşallah çabucak düzelir , annelik ne zor...
Ustunde bisey yok cok az ates dusuruc verebildim bes saat once kasikla verdigimde bogazinda kaldi befes alamadi zor mudahale ettik bu sefer siringayla yavas yavas verdim uyuyodu emerken verdim. Vucudunda oyle kizariklik yok evet biliyorum o hastaligi. Dis olabilir ama bukaar ates yaparmi ya

kizlar yardim lazim. bilginiz varsa basina gelen varsa yardim bekliyorum.
bebisim emerken isirdi ve yara oldu. 3 gundur boyle. emzirdikce, sagdikca cok canim aciyor. ne yapabilirim???
medacassol ustune krem tanınıyorum ıkı kutu bırırdım ben ondan bebegıne vermeden guzelce sılmekısın gecmıs olsun

Tesekkurler. Insallah hic olmaz atesi
Sanırım bizde ayni sorunu yaşıyoruz.Ateşimiz var en son 38 gördük ılık su ile küvete yatırdım 1-2 dk 37,5 37,7 geziyoruz su anda.
Canım kollarının altına koyduğun bez çok soğuk olmasın allah korusun havele riskini arttırır. Bizde ateşle başlayan öksürük var akşam üstünden bu yana.Sizde var mı öksürük. Ben nöbetteyim, sanada iyi nöbetler.

Sanırım bizde ayni sorunu yaşıyoruz.Ateşimiz var en son 38 gördük ılık su ile küvete yatırdım 1-2 dk 37,5 37,7 geziyoruz su anda.

Canım kollarının altına koyduğun bez çok soğuk olmasın allah korusun havele riskini arttırır. Bizde ateşle başlayan öksürük var akşam üstünden bu yana.Sizde var mı öksürük. Ben nöbetteyim, sanada iyi nöbetler.
Ben onu bilmiyodumm. Iyiki soylediniz

Gecmis olsun. Bizim atesimiz 2 gun surdu o sekilde. Dolven surup veriyordum 2 cc 4 saat sonra calpol yine 2 cc

Ben onu bilmiyodumm. Iyiki soylediniz

Canım yazdım ya dışardan soğuk uygulamak havale riskini artırıyor diye.. yani bezlerin soğuk olması, duş aldırılan suyun soğuk yada soğuğa yakın olması vs.. detay yazmadım ondan anlaşılmadı galiba pardon.. şimdi nasıl oldu kuzucuk?

X