2017 Şubat Anneleri

Kimsecikler de YÖK burda nerelerdesiniz hanımlar?

Kızım bugün ve dün iki kere kanlı kaka yaptı. Bu kadar sıkı diyet yapıyorum ve kaçak olmadığına eminim neyin dokunduğunu anlamıyorum ya...

Artık sabrım ve gücüm tükeniyor o kadar vitaminsiz kaldım ki sürekli yorgun ve halsizim. Kızım iyileşsin başka birşey istemiyorum ama işe yaramıyor hiçbir şey :KK43: allahım yardım et :KK43: dua edin kızlar çok korkuyorum doktor sütü kes mama ver diyecek diye :KK42:

Kizlar bebegimin kakasinda kirmizilik vardi bana karpuz gibi geldi ama icim icimi yiyor. Dun cok az lor yaptim yedirdim denemek icin günümüz ve gecemiz rahatti bir sıkıntı olmadı bu sabaj da haslanmis yumurtanın sarısından yarim cay kasigi kadar verdim. Bunun disinda karpuz vermisti esim agziyla emdi kemirdi biraz. Daha once olmadı boyle birsey.

Kızım bugün ve dün iki kere kanlı kaka yaptı. Bu kadar sıkı diyet yapıyorum ve kaçak olmadığına eminim neyin dokunduğunu anlamıyorum ya...

Artık sabrım ve gücüm tükeniyor o kadar vitaminsiz kaldım ki sürekli yorgun ve halsizim. Kızım iyileşsin başka birşey istemiyorum ama işe yaramıyor hiçbir şey :KK43: allahım yardım et :KK43: dua edin kızlar çok korkuyorum doktor sütü kes mama ver diyecek diye :KK42:
Gecmis olsun canim cok.. o kadar hassas bir durum mu.. Kanlı kaka nasıl oluyor ? Resim ceksem benim kizin bezine bi bakar misin bem daha once yasamadigim icin bilmiyorum.

Canim Alah yardimciniz olsun ikinizinde. Bende seni etiketleyip birsey soracaktim aslinda. Oglumda atopik dermatit var. Dermatoloji doktoru alerji de olabilir test yapamayiz bu kadar kucuk bebege, sen yediklerini gozlemle dedi. Cubku sadece anne sutu aliyor. Bugunden itibaren once sut ve sut urunleri ile denemeye basladim. Sut urunlerini tuketmiyorum. Ama nasil olacak bilmiyorum :KK43: gorumcem hemsire o da dedi ki 1 hafta agirlikli olarak sut ve sit urunleri tuket oyle gozlemle dedi. Yememekten iyidr diye dusundum ama bilemedim... Sende uzun suredir siki bir diyettesin biliyorum o yuzden senden de fkir almk istedim

Canım çok geçmiş olsun ayni şeyleri yaşıyoruz senle çok zor olduğunu biliyorum 2 kere kızımı acilen doktora götürdük biliyorsun bu alerji yüzünden,ve naparsam yapayım makatındaki kızarıklık geçmiyor kusmaları bitmiyor:KK43: umarım bir an önce geçer bu alerjileri

Birde Kakada kan kabız veya ishalden de olabiliyor canım,bizde de oldu geçen gün hatta sana söylemiştim sonradan geçti
Eğer devam ederse mutlaka doktorla görüş

Kizlar bebegimin kakasinda kirmizilik vardi bana karpuz gibi geldi ama icim icimi yiyor. Dun cok az lor yaptim yedirdim denemek icin günümüz ve gecemiz rahatti bir sıkıntı olmadı bu sabaj da haslanmis yumurtanın sarısından yarim cay kasigi kadar verdim. Bunun disinda karpuz vermisti esim agziyla emdi kemirdi biraz. Daha once olmadı boyle birsey.
iplik gibi oluyor kan yada nokta şeklinde karpuz vermeden gözlemle devam ederse doktorla görüş. tereyagli ekmek tereyagli ekmek e de yazdım bazen çok ıkınmaktanda kan olabiliyor kabız ve ishalden

iplik gibi oluyor kan yada nokta şeklinde karpuz vermeden gözlemle devam ederse doktorla görüş. tereyagli ekmek tereyagli ekmek e de yazdım bazen çok ıkınmaktanda kan olabiliyor kabız ve ishalden
Cok afedersiniz belki rahatsiz olanlar olabilir paylasimdan ama resim atacagim kizlar hakkinizi helal edin.. bizimko oyle iplik gibi degil dağılmıyor da kan olsa dağılır diye düşündüm bende. Ishal degil 3. Kakasi bugun. Kabız da degil rengi kivamı normal.

Eklentiler

• 20170723_225746.png
    20170723_225746.png
    355,6 KB · Görüntüleme: 108
Cok afedersiniz belki rahatsiz olanlar olabilir paylasimdan ama resim atacagim kizlar hakkinizi helal edin.. bizimko oyle iplik gibi degil dağılmıyor da kan olsa dağılır diye düşündüm bende. Ishal degil 3. Kakasi bugun. Kabız da degil rengi kivamı normal.
Bizimki böyle değildi ama bence yinede karpuz vermeden de bir gözlemle inşallah karpuzdur

Canım kana benzemiyo bence.
Besin parçası gibi.
Bizde de siyah iplikimsi şeyler çıktı.
Görsen bi yumak ip yutmuş gibi.
Meğer muz yeyince oluyomış.
Meyve lifleri kakada biraz korkutucu bi görüntü oluşturabiliyo :)

Bi defalık muhallebi yedirdim.
Müthiş uyuttu.
4buçuk saat aralıksız. (Normalde en uzun 2buçuk saat aralıksız uyur)
6. Aya bi girelim düzenli yerdircem akşam son öğünde.
Şimdilik yoğurt ve meyve ağırlıklı gidiyoruz.
Sebze henüz başlamadım.

Ben de bezdim 1 aylik bebek gibi 2-2.5 saatte uyaniyor gece. Gunduz daha beter. Muayene tarihimizi bekliyorum gecmedim ek gidaya henüz ama dört gözle bekliyorum :silah:@ivo muhallebiye ne koydun normal bildigimiz şekerli muhallebi mi? Bir de ne kadar yedi? Ben de mi yapsam beklemeyip:KK64:

Merhaba kızlar...
Artık eskisi gibi zaman ayıramıyorum buraya..
Çok şükür evime taşındım artık.( bretta bretta )
Taşındım taşınmasına da ,bu defa da büyük oğlum fena grip oldu. Tam iyileşiyor derken hastalık bana geçti ve benden de Buğra'ya geçti :/...
Şuan fındığım çok keyifsiz ,hafif ateşi var ve öksürüyor. Minicik burnu ve gözleri akıyor.
Keşke kuzularımın yerine ben hasta olsam diyorum. O kadar çaresiz hissediyor ki insan böylesi durumlarda...

Yarın 6 aylık oluyoruz. Önce çocuk doktoruna genel kontrole , sonra çocuk cerrahına böbrek kontrolüne ,son olarakta sağlık ocağına aşıya gideceğiz :/ ...

Ek gıdaya hala başlayamadım tam olarak.
Günde 1 öğün önüne meyve koyuyorum , çok severek yiyor. Dün azıcık yumurta tattırdım elimle. Yoğurdun ve sütün tadına baktı 1er kaşık 3 gün kuralı ile ,bu kadar...
Şimdilik tadımdan öteye gidemedik anlıyacağınız..
Benim de kolayıma geliyor emzirmek. Ek gıda işi cidden gözümde büyüdükçe büyüyor :/
Yarın doktor kontrolünden sonra bi bakarım durumumuza ,ona göre başlarız ek gıdaya..

Merhaba kızlar...
Artık eskisi gibi zaman ayıramıyorum buraya..
Çok şükür evime taşındım artık.( bretta bretta )
Taşındım taşınmasına da ,bu defa da büyük oğlum fena grip oldu. Tam iyileşiyor derken hastalık bana geçti ve benden de Buğra'ya geçti :/...
Şuan fındığım çok keyifsiz ,hafif ateşi var ve öksürüyor. Minicik burnu ve gözleri akıyor.
Keşke kuzularımın yerine ben hasta olsam diyorum. O kadar çaresiz hissediyor ki insan böylesi durumlarda...

Yarın 6 aylık oluyoruz. Önce çocuk doktoruna genel kontrole , sonra çocuk cerrahına böbrek kontrolüne ,son olarakta sağlık ocağına aşıya gideceğiz :/ ...

Ek gıdaya hala başlayamadım tam olarak.
Günde 1 öğün önüne meyve koyuyorum , çok severek yiyor. Dün azıcık yumurta tattırdım elimle. Yoğurdun ve sütün tadına baktı 1er kaşık 3 gün kuralı ile ,bu kadar...
Şimdilik tadımdan öteye gidemedik anlıyacağınız..
Benim de kolayıma geliyor emzirmek. Ek gıda işi cidden gözümde büyüdükçe büyüyor :/
Yarın doktor kontrolünden sonra bi bakarım durumumuza ,ona göre başlarız ek gıdaya..
Çok geçmiş olsun kuzucuklara canım inşallah iyileşirsiniz hepiniz bir an önce.
Yeni evinizde de ağız tadıyla oturmayı nasip etsin Rabbim

Ben de bezdim 1 aylik bebek gibi 2-2.5 saatte uyaniyor gece. Gunduz daha beter. Muayene tarihimizi bekliyorum gecmedim ek gidaya henüz ama dört gözle bekliyorum :silah:@ivo muhallebiye ne koydun normal bildigimiz şekerli muhallebi mi? Bir de ne kadar yedi? Ben de mi yapsam beklemeyip:KK64:

Canım sütlaça benzer şekilde yaptı annem
Yani süt, su, biraz kırık pirinç (pirinç unları katkılı olabiliyor diye) bi gıdım tereyağ ve çok az şeker.
Kırık pirinci iyice kaynattı annem yumuşacık tam kızımın seveceği türden hafif pütürlü bi kıvam olmuş oldu.
O şekilde akşam son mamasının üstünden 1 saat geçince minik bi kase yedi (küçük kahve fincanı kadar ediyordur tahminim)
Belki mama içmemiş olsa daha çok yerdi ama özellikle başlangıçta az vermek istedim.

Bizde arada kendi sacları çıkıyor :deli:

:KK70: :KK70:
Naapsın yavrular heryere dökülüyor doğumdan kalan saçları, mecbur yutuyolar görmez tarafımızdan :)

Yani ilk günden beri kullandığım formül mama Canım.
Kutu süte alıştırıp onu bıraktırmaya çalışcam.
Bi dünya para.
1 kutu mama 50 tl.
Gereksiz masraf yani.
bebeğinize inek sütü vermeniz için çok erken bnm yiğenim 3 yaşında inek sütü içtiği için kansızlığı çıktı hemde yerlerde bence bi yerlerden kısın ama bu kötülüğü yapmayın bebeğinize.

bebeğinize inek sütü vermeniz için çok erken bnm yiğenim 3 yaşında inek sütü içtiği için kansızlığı çıktı hemde yerlerde bence bi yerlerden kısın ama bu kötülüğü yapmayın bebeğinize.

Sadece maddi açıdan değil.
Mamalar da inek sütünden yapılıyor.
Bi farkı yok bana göre.
Kansızlığın tek nedeninin bu olduğunu sanmıyorum

Bi farkı yok bana göre.

elbette inek ve keçi sütünden yapılıyor ama fazlalıkları ekarta edilip eksiklikleri takviye edilerek işlenir ve anne sütüne en yakın protein-mineral ve vitamin dengesi oluşturulur. tek başına inek sütünün içeriği ile formül mamanın içeriği aynı olamaz . 150-200 yıldır bu formüller üretiliyor ve anne sütüne en yakın vitamin ve mineral kaynağı oluşturuluyor.
inet sütü besin değeri

Porsiyon Miktarı: 100 g
Kalori (kcal) 42
Toplam yağ 1 g
Kolesterol 5 mg
Sodyum 44 mg
Potasyum 150 mg
Karbonhidrat 5 g
Diyet Lifi 0 g
Şeker 5 g
Protein 3,4 g
A Vitamini 47 IU C Vitamini 0 mg
Kalsiyum 125 mg Demir 0 mg
D Vitamini 1 IU B6 Vitamini 0 mg
B12 vitamini 0,5 µg Magnezyum 11 mg

ekdekide formül mama bi baktığınızda aynı olabilir mi sizce?

Eklentiler

• enerji-besin-ogeleri.png
    enerji-besin-ogeleri.png
    95,9 KB · Görüntüleme: 46
Bi farkı yok bana göre.

formül mamalarda doğal lifler vardır bebeğinizin kabızlığını engelleyn inek sütünde bu %0 dır . lifi sadece kabızlık olarak düşünmeyin bağırsak sağlığı için çok önemlidir.

X