2017 Şubat Anneleri

Merhaba kızlar kutu süt e başlayanlar vardı kimlerdi bilemedim enes ın kolik saatinde en fazla 60 cc olacak şekilde bi mama veriyorum o da hergun değil söylemiştim artık o saatte alıştı mi biberon mu rahatlatıyor bilemedim ama bi şekilde o saatte çoğu zaman istiyor suan mama bitmek üzere bi daha almak istemiyorum bunun yerine kutu süt mu versem acaba diye düşündüm sizce dokunur bisey olur mu ? Verenler nasıl veriyo ? Birde 4 gecedir gece uykumuz berbat yanı hiç yok öncesinde 2 kez uyanirdi 4 gecedir besigine koyunca 10 dk içinde uyanır oldu ağlayarak toplamda bi saat uykum yok 4 gecedir nedenini çözemiyorum normalde sabah akşam kaka yapardı 2 haftadır fln 2-3 gün de bir yapmaya başladı neden oldu bilmiyorum daha ek gıdaya fln da başlamadım ama 4 gecedir uyuyamamk beni çok yorgun düşürdü :KK43:

Bebeğimin sol kalçası ilk ultason kontrolunden beri takipte. Grlisim geriliği var sınırda. 5. Ayda rontgen cekildi hala devam ediyor gerilik ve sadece röntgen cektirmek icin gittigimiz dikror pavlik bandajı verdi o panikle gittik aldik taktık ve 3 gün cok zor gecti. Bebeklerin en haereketli dönemlerindeyiz zaten dönmeler sürünerek emeklemeler hic bıraktığım yerde bulamıyorum zaten o yuzden aşırı rahatsiz oldu her ayagini uzatmaya calismasinda ağladı. Kendi takibini yapan doktor da olmaz bununla dedi su an sınırda onun olçüleri tedavi gerektirmiyir gerekse bile bu değil artik onun tedavisi dedi. Takibe devam 6. Ayda yine rontgen cekilecek eger sınırı geçerse alçı bunun tedavisi çünkü artik hareletli oldugu icin bandaj filan tutmaz dedi ki gercekten ayafini heo cikartiyir kurtariyordu 10 dk da bir tekrar acip bağlıyorduk. Dua edin gecsin lütfen.. hareketlerini anlattım engel olaya çalışmayın aksine hareketlerini gelisimini destekler dedi ve dun çıkardık yavrum sevincinden ne yapacağını şaşırdı o kadar mutluydu ki.. aksi bir durumda onu alçı icinde görmek cok daha zor olacak cunku emeklemeye filan calisiyor artik hic durmuyor..

Çok geçmiş olsun.. kıyamam:KK43: hareket etmek en büyük istekleri şu an.. inşallah çabucak düzelir..

Sen de mi blw yapacaksın canım? BEN anneme anlattım blw yi benden hevesli çoktı :KK70:

BİZİm düzeni anlatayım sana canım. Kaçta yatarsa yatsın harç sabah 9-10 arası uyanıyor. Sonra 11 de vızırdanma başlıyor 12 gibi uyuyor max 20 dk da birsonra uyanıypr tekrar uyutmaya çalışıyorum öyle öyle 3 saat uyuyor sonra saat 7 de hıysuluk başlıyor 8 buçukta yatıyor bir saat şekerliyor sonra uyanıp saat 11 gibi geri yatıyor şekerleme ye yataöazsa 9 buçuk 10 gibi tamamen uyuyor. Genel olarak gün içinde İki kere uyuyor. UYKusunu alamazsa az az 4-5 kere gündüz uykusu oluyor ama evdeysek ve misafir yoksa gayet düzenli :)))
Evet canım blw düşünüyorum bakalım ne olacak çocukların çoğu kendi yemeyi sever zaten sevdipin yemek sana yarar sevmiyerek yediğim yemek beni bile bu yaşımda doyurmuyo sevmeden yiyince :)

Kızlar bebeğim çok terliyor tahlil için doktora götürdüm
ALT
AST
TSH
değerleri yüksek çıkıyor bu durumda olan var mı

Merhaba.
Bebeğim iki aylıktan beri kakasını yaparkn zorlanıyor. Ne yapacağımı şaşırdım. 4 günde bir ve katı yapıyor. Fitil denedim ama yine çok zorlandı. Doktoru normal diyor çünkü top top değil. Ama ben bu kadar aglamasına kendini sıkmasina ve acı çekmesine dayanamıyorum.

Bir cözüm sunabilcek olan var mi? Ek gıdaya yeni başladık. Kayısı püresi versem çok mu erken olur?

Kızlar bebeğim çok terliyor tahlil için doktora götürdüm
ALT
AST
TSH
değerleri yüksek çıkıyor bu durumda olan var mı
Benimki de çok terliyor ama hareketli olduğunda daha çok ve soğuk terliyor sizinki de oylemiydi bende yarın dr a goturcem genel durumu için sorcam bunu da

maşallah canım yaptığın özel bi şey var mı yoksa yapısı gereği uyku sevenlerden mi minnoş

ilk mayayi bi bulabilsek:KK70:müziklere bi bakayım gerçi Şubat bebeleri enteresan onlarda tutmayabilir ama:KK48:
manken yaparız biz de onları napalım ya da ilerde kilo vermeyle ugrasmazlar (diye kandirdi kendini) :KK48: ahh kuzum insallah düzene girerler sen de haklısın
uykuyu sevıyor karnı doydugu zaman kendıne kendıne e e e dıye mırıldanıyor anlıyorum uyucak ana kucagında bıraz sallıorum uyuyor sevıyor uyumayıama kalabalık ortamlarda cın gbı uyumuyor dırenıyor oyle zamanlarda bıraz zor uyuyor

Merhaba.
Bebeğim iki aylıktan beri kakasını yaparkn zorlanıyor. Ne yapacağımı şaşırdım. 4 günde bir ve katı yapıyor. Fitil denedim ama yine çok zorlandı. Doktoru normal diyor çünkü top top değil. Ama ben bu kadar aglamasına kendini sıkmasina ve acı çekmesine dayanamıyorum.

Bir cözüm sunabilcek olan var mi? Ek gıdaya yeni başladık. Kayısı püresi versem çok mu erken olur?
Katidan kastiniz nedir? Dis macunu kivami mi ? Eger oyleyse cok normal..Ek gidaya basladiysaniz kayisi ve armut verilebilenler arasinda (armutta yapmasini kolaylaştırır)kabuklarini soyup silikonlu meyve filesine koyup verebilirsiniz eline ya da yoğurt veriyorsaniz en iyi probiyotik kaynagi bagirsak florasini en kolay duzene sokan besin..
Ayni sorunu aylarca cekmis biri olarak cozumu probiyotiklerde buldm d vitaminini probiyotikli olani kullandim.. Cok sukur hergun yapiyoruz 1 kerede olsa..

Benimki de çok terliyor ama hareketli olduğunda daha çok ve soğuk terliyor sizinki de oylemiydi bende yarın dr a goturcem genel durumu için sorcam bunu da
Evet soğuk ve boncuk boncuk terliyo.sanki sıkıntı teri gibi.kollar bacaklar alın daha çok.bu tahliller terden dolayı mı böyle yüksek çıktı bilmiyorum.ama 15 gün sonra tekrar kan testi yapılacakmış
Sonucunuzdan benide haberdar ederseniz sevinirim

Evet soğuk ve boncuk boncuk terliyo.sanki sıkıntı teri gibi.kollar bacaklar alın daha çok.bu tahliller terden dolayı mı böyle yüksek çıktı bilmiyorum.ama 15 gün sonra tekrar kan testi yapılacakmış
Sonucunuzdan benide haberdar ederseniz sevinirim
Kafası emerken daha çok boncuk boncuk terliyo bacaklar ayaklar soğuk ter oluyo ama kendini sıktığında daha çok böyle terliyor şimdi öyle deyince yarın kesin bi sorayım bakalım bide bende de tsh yüksek çıktı ilaca başladım hep tedirgindim zaten onda da olabilir mi fln diye

kızlar minnoşlarin uyku süreleri nasıl gece ve gündüz. 5. ayda gündüz 3-5 saat gece de 10-12 saat arası olmalıymış. ama biz bunu yakalayamadik. Gündüz ortalama 45 dk lik 4 uykumuz var. gece de 9 saat civarı. başarabilenler bi fikriniz var mı nasıl artirabilirim. bi de bikaç gündür 3 te uyaniyor emiyor ve 4 ü geçene kadar uyumuyor alışkanlık olmaz umarım.
Cnim bnim kizim aksam 9.30 -10 gibi uyur sabah 6.30-7 de uyanir 9.30 gibi yine uyur 11.30 gibi uyanir 13.30 gibi uyur 16 gibi uyanir ve en uzun uyanik kldihi saatler baslr 20 ye kdar durur o arada 25 dk flan uyur uyanir.genel olarak duzenli veguzel uyuyan bir bebek cok sukur.geclri 9 bucuk 10 ve gunduz 4 bucuk 5 saat uyuyor ďiyebilirm

Hayırlı sabahlar kızlar...
Uzun zamandır vakit ayırıp yazamadım.
Taşınma işinde aksilikler devam edince annemlerde kalmak zorunda kaldım.
10 gündür burdayım..
Oğluşun keyfi yerinde ,kucaktan kucağa geziyor ne güzel.
Sıcaklar biraz etkilese de genel olarak keyifli.
Haftaya 6cı ayımız doluyor. Ne kadar da çabuk geçiyor zaman...

Gelişim olarak yüz üstünden sırt üstüne ve tam tersini yapıyor artık. Hatta kısacası yuvarlanıyor diyelim.:)
Çift kişilik yatakta yatıyoruz ve beyimiz döne döne uyuduğu için dün gece uykuda yere yuvarlandı. Tabi hatalı olan benim ama o da bi sabit uyusa bunlar olmayacaktı :)).
Neyse ki çok yüksek yerden düşmedi ama artık dört göz olmak gerekli.

Bu arada desteksiz oturmaya da başladık :)
Henüz yalnız bırakamıyorum oturturken ama uzun süre düşmeden oturabiliyor.

Komando usulu sürünmeyi de pekiştirdi iyice. Darısı emeklemeye artık :))

Ek gıdaya tam olarak başlamadım henüz ama önüne kayısı ,şeftali koyunca çok güzel kavrayıp ağzına götürüyor ve damağıyla koparıp yutuyor.
Önce ki gün de bir iki kaşık yoğurt verdim. Haftaya 6cı ay aşıları ve böbrek kontrolünden sonra duruma göre yavaş yavaş başlarım artık...
Bizden haberler bu kadar teyzoşlar :)
Kizim 3 aylik oldu yan donmeye basladi 4 aylik oldu yuzustunden sirtustune donmeye basldi 5 aylik oldu sirt ustunden yuzustune donerek yuvarlanma basladi ve ertesi gun koltuktan dustu :emir_bebek:ama hala destekli de olsa oturuyor sayilmaz sanirm onu da 6 ay dolunca basaricak.:spor:

Bebeğimin sol kalçası ilk ultason kontrolunden beri takipte. Grlisim geriliği var sınırda. 5. Ayda rontgen cekildi hala devam ediyor gerilik ve sadece röntgen cektirmek icin gittigimiz dikror pavlik bandajı verdi o panikle gittik aldik taktık ve 3 gün cok zor gecti. Bebeklerin en haereketli dönemlerindeyiz zaten dönmeler sürünerek emeklemeler hic bıraktığım yerde bulamıyorum zaten o yuzden aşırı rahatsiz oldu her ayagini uzatmaya calismasinda ağladı. Kendi takibini yapan doktor da olmaz bununla dedi su an sınırda onun olçüleri tedavi gerektirmiyir gerekse bile bu değil artik onun tedavisi dedi. Takibe devam 6. Ayda yine rontgen cekilecek eger sınırı geçerse alçı bunun tedavisi çünkü artik hareletli oldugu icin bandaj filan tutmaz dedi ki gercekten ayafini heo cikartiyir kurtariyordu 10 dk da bir tekrar acip bağlıyorduk. Dua edin gecsin lütfen.. hareketlerini anlattım engel olaya çalışmayın aksine hareketlerini gelisimini destekler dedi ve dun çıkardık yavrum sevincinden ne yapacağını şaşırdı o kadar mutluydu ki.. aksi bir durumda onu alçı icinde görmek cok daha zor olacak cunku emeklemeye filan calisiyor artik hic durmuyor..
Canim cok gcmi olsun kizimin da bi kalcda gerilik cikti doktor cift kat buyuk bez onerdi 6. Ayda kintrol var.pelvik bandaji cok sikintili bi durm cicujklarin tum harektlrni kisitliyor.insallah tez zamanda iyilesir minnos.peki alfa degrlriniz kacti canim

Merhaba kızlar kutu süt e başlayanlar vardı kimlerdi bilemedim enes ın kolik saatinde en fazla 60 cc olacak şekilde bi mama veriyorum o da hergun değil söylemiştim artık o saatte alıştı mi biberon mu rahatlatıyor bilemedim ama bi şekilde o saatte çoğu zaman istiyor suan mama bitmek üzere bi daha almak istemiyorum bunun yerine kutu süt mu versem acaba diye düşündüm sizce dokunur bisey olur mu ? Verenler nasıl veriyo ? Birde 4 gecedir gece uykumuz berbat yanı hiç yok öncesinde 2 kez uyanirdi 4 gecedir besigine koyunca 10 dk içinde uyanır oldu ağlayarak toplamda bi saat uykum yok 4 gecedir nedenini çözemiyorum normalde sabah akşam kaka yapardı 2 haftadır fln 2-3 gün de bir yapmaya başladı neden oldu bilmiyorum daha ek gıdaya fln da başlamadım ama 4 gecedir uyuyamamk beni çok yorgun düşürdü :KK43:
Gecmis olsun canim pek bi bilgjm yok a kizlar atak donemlerinden bhsediyorlardi belki de korelinin atak donemidir insallah gecici bir durumdur.

Kizlar az once Efe nin bezinde kan damlalari gordum turuncu renkli. Cok korktumm. Basinq gelen ya da bilgisi olan var mi

Canim cok gcmi olsun kizimin da bi kalcda gerilik cikti doktor cift kat buyuk bez onerdi 6. Ayda kintrol var.pelvik bandaji cok sikintili bi durm cicujklarin tum harektlrni kisitliyor.insallah tez zamanda iyilesir minnos.peki alfa degrlriniz kacti canim
Bizde hep büyük bez kullandık cok dikkkat ettik ama gelişimsel birsey dedi doktor pek bir etkisi yok dedi cift bezin filan..

X