2017 Şubat Anneleri

Aslında o kadar emiyorsa sütü arttırır diyorlar canım ama :KK64: benimki de sürekli memede o sayede arttı sütüm.

Sadece gece Canım.
Gece hep meme istiyo.
Gündüz zoooorla emiyo.
Neyse hala bırakmadı ona şükrediyom.
Hayırlısıyla 1 yaşa kadar böyle emse daha ne isterim.....

volkicansu volkicansu ben bu ay kontrole gitmicem canım.
Görünür bi sıkıntı yok çok şükür.
Kilo alımı da normal, evde tarttım.
Artık Bidaaki aya giderim.
Zaten ek gıda olarak sadece yoğurt ve tektük meyve başladım bi sıkıntı olmadı.
Böyle gider inşallah bu 3 hafta da..

Bizim arka kapanmış üst halen var zaten onun geç kapanması gerekiyor
erken kapanmaya baslarsa d vitamini kesiliyor sikintili halde ameliyat riski bile var 1 yasina dogru kapanmali diye duymustum
Evet öyle diyodum hamileyken :) ama fazla muhabbette bazen tez ayrılık olabiliyomus:) neyse boşver arada bakıyorum işte :) verileri fln da temizledim ama olmuyo malesef
elifcim sen yinede bosver olan olmus iyisi mi kal eskisi gibi neşemiz ol

Önceki sayfaları okudum da hepimizin başı kayınvalidelerle belada. Kayınpederim hastaneye yattı ziyarete gittim kayınpeder çocuğu görsün diye durumu kötüydü kaynana aldı çocuğu kucağımdak elini ayağını kolonyayla sildi ben şookk çünkü bebeğimin elleri sürekli ağzında kiylendim kaldım eşime söyledim nolcak kolonyadan diyo allahım cinnet sebebi

bu wralar cok sessiz buralar mbg24 mbg24 Revna Revna @ayseulas bize günü yakin olanlar kontrole gittiniz mi nasil gecti biz gidemedik bu ay yogunum biraz @TuRuNCu ek gidaya hazirlik basladi mi coktandir sesin cikmiyor Loveali Loveali kuzum sensiz buralarin tadi yok dön artık

Canım sağlık ocağı kontrolü dışında dr kontrolüne gitmedik bu ay.. ayın 6 sında 5 ayımız bitti boy kilo gayet normaldi rota 2. Doz yapıldı gerek görmedim bu ay dr kontrolüne.. 6. Ay sonu itibariyle ek gıdaya geçeceğim nasılsa o zaman götüreceğim. Ben zaten blw yapacağım öyle püreler falan vermeyeceğim dr umuzda blw yi destekleyen bir doktor , o yüzden bi kontrolden geçer 6. Ay aşılarından sonra da ek gıdaya başlarız.. şimdilik sadece anne sütüyle gidiyoruz .. aşı huysuzluğunu da atarsa blw ye bismillah diyeceğiz inşallah:KK66:

sebzeleri buharda pisiren var mi? buharda pisirme aparati alan? ise yarıyor mu?
Hic gerek yok cnm aparata tel suzgecin varsa o da is gorur yoksa o aparatlardanda daha uygun ve kolay temin edilir, mutfak malz.satan her yerde mevcut..Celik tencereye su koyup ustune tel suzgeci koyarsin su degmeyecek sekilde pisirirsin sebzeyi..

Kızlar selam 1 haftadır giremedim telefonum bozuldu :/ burada söylemiştim bebeğimin dişleri yanlardan çıkıyor diye. Doktora görünmeye fırsatımız olmadı ama bir anda alttan diş patlattı kızım :) yani sağ gösterip sol vurdu desem yeridir. Şimdilik köpek diş olan yerlerde kabarıklıj devam ediyor en kısa sürede doktora gidip size de bilgi vereceğim.

Canım sağlık ocağı kontrolü dışında dr kontrolüne gitmedik bu ay.. ayın 6 sında 5 ayımız bitti boy kilo gayet normaldi rota 2. Doz yapıldı gerek görmedim bu ay dr kontrolüne.. 6. Ay sonu itibariyle ek gıdaya geçeceğim nasılsa o zaman götüreceğim. Ben zaten blw yapacağım öyle püreler falan vermeyeceğim dr umuzda blw yi destekleyen bir doktor , o yüzden bi kontrolden geçer 6. Ay aşılarından sonra da ek gıdaya başlarız.. şimdilik sadece anne sütüyle gidiyoruz .. aşı huysuzluğunu da atarsa blw ye bismillah diyeceğiz inşallah:KK66:
insallah umdugun gibi olur canim blw benim kizda merakli kasikla ben yedieince agliyor kendi agzina birseyler koyma derdinde ama kilo sorunumuz varken idareyi ona birakmak uygun olmaz sanirim biraz geleneksel usul biraz blw karisik dusunuyorum

Kızlar selam 1 haftadır giremedim telefonum bozuldu :/ burada söylemiştim bebeğimin dişleri yanlardan çıkıyor diye. Doktora görünmeye fırsatımız olmadı ama bir anda alttan diş patlattı kızım :) yani sağ gösterip sol vurdu desem yeridir. Şimdilik köpek diş olan yerlerde kabarıklıj devam ediyor en kısa sürede doktora gidip size de bilgi vereceğim.
inciniz hayirli oksun canim

ya bazı hemşireler çok ezbere dayalı konuşuyor tabi bizim guzel hemsiremiz @mete58 oyle degil :KK66:bizi takip eden de öyle bana diyor ki geçen ay bu ay az kilo almış 600 grama az diyor:oha: ben de az değil ayına göre normal, doğum kilosuna göre de gelişimi iyi dedim ha öyle mi diyor. blw için kitabını almıştım çok gaza geldim 1 yaşına kadar anne sütü ya da formül mama ana besin diyor o yüzden ben acele etmeyi düşünmüyorum vereceğimiz hiç bir şey anne sütünden(mumkunse tabi) daha faydalı değildir. yine kitapta ilk 45 gün tek öğün tadımi yapılacak 3 gün kuralına uyularak. İkinci 45 gün öğün sayısı 2 ye çıkarılacak. fırsat buldukça kitaptaki hap bilgileri paylasicam :KK66: belki birilerine fikir olur

Merhaba tatlım. Ben blw sayfasını hatim ettim desem yeridir. Ama malesef kitabım yok okumaya da zamanım yok :KK43: tadım günleri geçtikten sonra okusam birşey kaybeder miyim acaba? İnternetten isteteceğim gel et oku diyene kadar bebe 1 yaşına gelmezse iyi :KK70: çok tembelim buraya bile giremez oldum.

Kizlar bebekkerinizin bingildaklarindaki son durum ne kayboldu mu?

Yok canım bizimki duruyor :KK66: kapanması yaşını bulur diyor annnem

Bizim bıngıldak kapanmadı hala. Daha erken değil mi kapanması için?
Kızlar size sorum olacak. 13 şubat doğumlu oğlum ve ben yavaş yavaş şeftali elma armut gibi meyveleri cam rendede rendeleyip vermeye başladım. Meyve verdiğim geceler sabaha kadar ıkınıyor ve kıvranıyor. Meyve vermediğim geceler gayet rahat 6-7 saat hiç kımıldamadan uyuyor. Sizlerde böyle bir durum var mı acaba? Henüz bağırsakları hazır değil heralde sindirmiyor.

Hazır değil bence de verme canım :KK43: ben 6. Ayın dolmasını bekleyeceğim. Ayrıca ek gıdayı gündüz vermek daha iyi geceleri anne sütü veya mama verirsen zorlanmaz. Mesela saat 12 gibi versen yatacağı zamana kadar sindirmiş olur. Rahat uyur ben kendim bile yatmadan iki saat önce yemek yemiyorum sindirim sistemimi yormamak için. Bir de 3 gün kuralını uyguluyor musun?

Kızlar bebeklerde güneş kremi ne kullaniyorsunuz... önerileriniz nelerdir

Biz mustela kullanıyoruz hepimiz şimdilik memnunuz :)

Merhaba anneler:KK36:
Naparsiniz nasılsınız cok zaman oldu girmedim.:KK3:
4 aylık olduk biz yaaaa :KK71:
Rota aşısı bizde olduk 2.dozu 22 ağustosta olcaz rota ateş yapmıyormuş zaten ve 2 dozmus. Kan ilaci da başladık.:p
Emmeyi bıraktı 1 ay önce mamaya kuvvet gidiyorz:cry:
2 kez adet oldum 3.yude oldum olcam bazı insanlar hemen olmuyomjs

3 aylık konsept

Nerelerdeydiniz hakkaten :)))) teeee bir zamanlar etiket yapmıştım ama hiç gelmediniz :))) 3 ay konseptinize bayıldım! :KK66:

Ben de kızım tam 3 aylık oldu ben de adet oldum. Gece beslenmesi sık olursa daha geç adet olunuyor gibi bir düşünce var bende :)))

Revna Revna canım benim geçen bir arkadaşa gitmiştik onda Kraft dondy olması lazım fişe takılan hem de ilerde mama sandalyesi olan bir beşik vardı. Aklıma sen geldin. Kadın çocuğu ona koydu müziği de var öyle güzel ırgalanıyor ki çocuk kendinden geçti. Orda uyudu uyandı oynadı misafirlik boyunca sesi çıkmadı. Ben daha önce görseydim böyle kullanışlı birşey olduğunu alırdım ondan. Büyük şehirlerde ikinci eli falan satılıyordur ya da çevrede birinde varsa deneyebilirsin belki. İnşallah kolayladın biraz afacanla işleri :KK43:

Sadece gece Canım.
Gece hep meme istiyo.
Gündüz zoooorla emiyo.
Neyse hala bırakmadı ona şükrediyom.
Hayırlısıyla 1 yaşa kadar böyle emse daha ne isterim.....

volkicansu volkicansu ben bu ay kontrole gitmicem canım.
Görünür bi sıkıntı yok çok şükür.
Kilo alımı da normal, evde tarttım.
Artık Bidaaki aya giderim.
Zaten ek gıda olarak sadece yoğurt ve tektük meyve başladım bi sıkıntı olmadı.
Böyle gider inşallah bu 3 hafta da..

Benimki de öyle gündüz güç bela emiyor etrafı izlemek varken kim kafayı gömüp de emecek ohooooo :KK70: gece de yapışıyör bana. Ben şikayetçi değilim ama beraber yatmaktan çok hoşuma gidiyor. Eşim bir geliyor ikimiz de uyumuşuz memeler foraaa :KK70:

Kızlar bayadır yoktum nasılsınız bebişler nasıl :)

Hoşgeldinnn :))

Önceki sayfaları okudum da hepimizin başı kayınvalidelerle belada. Kayınpederim hastaneye yattı ziyarete gittim kayınpeder çocuğu görsün diye durumu kötüydü kaynana aldı çocuğu kucağımdak elini ayağını kolonyayla sildi ben şookk çünkü bebeğimin elleri sürekli ağzında kiylendim kaldım eşime söyledim nolcak kolonyadan diyo allahım cinnet sebebi

Tabi canım ne olacak ki kolonyadan sen deeee :KK70: ver eline içsin biraz da kafayı bulsun çocuk :p

Acaba hiç düşünmediler mi o elini ağzına götürünce çocuğun kolonyanın acı tadını alacağını?

Merhaba tatlım. Ben blw sayfasını hatim ettim desem yeridir. Ama malesef kitabım yok okumaya da zamanım yok :KK43: tadım günleri geçtikten sonra okusam birşey kaybeder miyim acaba? İnternetten isteteceğim gel et oku diyene kadar bebe 1 yaşına gelmezse iyi :KK70: çok tembelim buraya bile giremez oldum.

Hazır değil bence de verme canım :KK43: ben 6. Ayın dolmasını bekleyeceğim. Ayrıca ek gıdayı gündüz vermek daha iyi geceleri anne sütü veya mama verirsen zorlanmaz. Mesela saat 12 gibi versen yatacağı zamana kadar sindirmiş olur. Rahat uyur ben kendim bile yatmadan iki saat önce yemek yemiyorum sindirim sistemimi yormamak için. Bir de 3 gün kuralını uyguluyor musun?

Nerelerdeydiniz hakkaten :)))) teeee bir zamanlar etiket yapmıştım ama hiç gelmediniz :))) 3 ay konseptinize bayıldım! :KK66:

Ben de kızım tam 3 aylık oldu ben de adet oldum. Gece beslenmesi sık olursa daha geç adet olunuyor gibi bir düşünce var bende :)))
Bende şampuan nemlendirici pisi kremi hep mustela kullanıyorum ama güneş kremini bilemedim ne alayım diye. Teşekkür ederim cvp için

Gunaydin guzel anneler.bebek hamagi kullanan var mi acaba?bir iki aya ise baslicam hala uykuya geciste bi rutin oturtamadik biz cogunlukla kucakta omuzda ayakta uyuya kaliyo.ayakta sallama besikte sallama istemiyo basiyo cigligi.kaynanam bakicak simdiden kara kara dusunuyom bu cocugu nasil uyutacak.hele sicak havalarda cocuk iyice terler kucakta sarilarak.acaba hamakta uyumaya alisir mi ki?

canım ben de fb sayfasına pek bakamadım. ya kitap 300 sayfa ama o kadar akıcı ve eğlenceli ki ben 2. elime alisimda yarısını geçmiştim. gece yarım saat 1 saat geç yattım ve bitirdim. benCe o zaman geç olur benim elimde de çocuk gelişim kitapları var hatta birinde yaridaydim ama ek gıdaya az kaldı diye buna öncelik verdim sen de az kaldı diye okursun bi çırpıda. siparis edeceksin gelecek falan demen bahane:KK48: ne var 2 günde gelir.

b
Gunaydin guzel anneler.bebek hamagi kullanan var mi acaba?bir iki aya ise baslicam hala uykuya geciste bi rutin oturtamadik biz cogunlukla kucakta omuzda ayakta uyuya kaliyo.ayakta sallama besikte sallama istemiyo basiyo cigligi.kaynanam bakicak simdiden kara kara dusunuyom bu cocugu nasil uyutacak.hele sicak havalarda cocuk iyice terler kucakta sarilarak.acaba hamakta uyumaya alisir mi ki?

biz kullanıyoruz bebek hamağı ama ben doğduğundan beri hiç sallayarak uyumaya alıştırmadım. hamak portatif, çok kolay sökülüp demonte oluyor her yere taşıyabiliyoruz ve yıkanabiliyor, o yüzden ben hamağı misafirlik gezme yatağı olarak kullanıyorum. tatile otellere gittik 2 defa, bir defa yazlığa gittik, arada bir kaç haftasonu istanbul civarındaki köylere gezmeye gittik, hep bagajda taşıdım, uyuyunca yatırdım içine. memede uyuyor benim kızım da, başka şekilde uyumayı bilmiyor, sallayınca oyun zannediyor iyice ayılıyor. o yüzden ben hamağı sabitliyorum (sabitleme özelliği var bizimkinin sallanmıyor o zaman) yatak olarak kullanıyorum çocuk ona alışkın olduğu için uyanınca nerdeyim ben diye şok geçirip ağlamıyor.

Bu tarifi arpa unuylada değiştirebilirsinizçeşitli meyvelerde katabilirsiniz.tereyağı yerine zeytinyağıda koyabilirsiniz.peyniri ve yumurta sarısını hamuruna değilde yerkende ekleyebilirsiniz.yani çeşitlendirmek sizin elinizde

Eklentiler

• Screenshot_2017-06-10-22-50-31.png
    Screenshot_2017-06-10-22-50-31.png
    154,5 KB · Görüntüleme: 46
X