2017 Şubat Anneleri

Hosgeldin cnmEmin ol hepimiz ayni durumdayiz ve ayni dertten muzdaripiz..Ayni zamanda buyudukce daha da artacak cilemiz(Dun kardesimn 3 yasina girecek oglunu gordukce beni neler bekledigini gorup gozum korktu cunku) Olsun canlari sagolsunda bu tatlislarin biz alisiriz her seylerine..

Canım kendi kendine uykuya dalmak için çok küçükler henüz.
Geçen haftalarda bizim de öyle bir dönemimiz oldu. Ben ana kucağında sallayarak uyutuyordum ya da kolumda sallıyordum.
Ayakta sallanmayı da hiç sevmiyor.
Uyku konusun da hiç bilgi veremiyorum inan. Her bebek farklı şeylerden hoşlanıyor.
Benim tek karşı olduğun yöntem ağlatarak uyutmak.
Tavsiyem ise uyku durumunu çok sıkı takip etmen. Gözler ovuşturulup ilk esnemeyi görünce hemen yatır ki uykusu açılmasın. Uyku açıldıkça huysuzluk artıyor ve uyutmak daha da zorlaşıyor.
Mesela biz 5 aylığız ve en fazla 1s 45 dk - 2 saat uyanık kalabiliyor ama bu 1 saat sonra yorgunluk belirtisi varsa tekrar uyutamıyacağım anlamına gelmiyor. Sadece en fazla o kadar dayanabiliyor

@TuRuNCu cevabın için teşekkür ederim bizimki de en fazla 2-2.30 saat uyumadan kalabiliyor, bende takip ediyorum uykusu geldiğini hemen anlıyorum. Biz kundak yapıp ayağımda sallayınca uyuyordu. Artık güçlendi kundak istemiyor, ayağımda sallarken de çok ağlamaya başladı ve ayaklarından destek alıp gövdesini kaldırıyor yine uyumuyor, kucakta gövdesini yay gibi geriyor. Bende senin gibi ağlatarak uyutmaya kesinlikle karşıyım. Ama tüm yöntemleri denediğim halde uyumayan Paşam Bebek arabasına konulunca sokağı dönmeden uyuyakalıyor yada battaniye de sallayınca hemen uyuyormesela su an herşeyi denedim duş bile aldık yok uyumadı bende arabasını balkona koydum iki gel git yaptık sızdı

Hosgeldin canim

Saltuk bugün önüne oynasın diye koyduğum emziği emmeye başladı
4 ay boyunca emsin diye uğraştım ,emmeyince umudumu kesip bir daha da teklif etmemiştim.
Bugün öğleden beri o öğürdüğü emziği baya keyiflice emiyor yani..
Hatta iki kere emzikle uykuya geçti
Ben şimdi sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. Kendimi aldatılmış gibi hissediyorum

Deniz de aynı şeyi yaptı bugün Bu saatten sonra alışmasın bari dedim kaldırdım sinirimi bozdu benim de

emmeye tekrar dondurmek icin gec mi kaldim kizlar 1.5-2 aydir nadiren emdi hep biberonla verdim tekrar emmesi icin napmaliyim bi akil verin

Aay benimki de emse keske her gun veriyirum çiğniyor mubarek çocuk. Parmak emiyir kumaş emiyor ama plastik urunlere karşı bi zıt. alışsın diye biberona da az su koydum ara ara ağzına vermeye çalışıyorum iki gundur 20 ml de bekliyor biberon ben calismaya baslayinca ne olacak vok merak ediyorum mama kaşığı ile de sut vermek cok zor olacak umarim alıştırmayi başarırım eylüle kadar.
Herkesin derdi başka iste kimi biberona az da olsa aliştirmaya çalışıyor kimi de memeye . Hu bebeklerin orta yolu yok galiba

Slm kızlar
Malum yaz geldi sinekler,sivrisinekler bas gösterdi.Aldiginiz alacaginiz kullandiginiz urunler var mi? Raid gibi urunlerde kimyasal saciyormus ne derece dogru bilmiyorum..Tatil yerleri,piknik alanlari icin dalin,chicco sprey,bileklikler,mor isiklar,lavanta yağları,organik urunler bir suru sey var ne dusunuyorsunuz..

Son düzenleme:

emmeye tekrar dondurmek icin gec mi kaldim kizlar 1.5-2 aydir nadiren emdi hep biberonla verdim tekrar emmesi icin napmaliyim bi akil verin
Her aciktiginda meme ver canim alacaktir memeyi ki anneyle goz goze bakisa koklasa emmeyi cok seviyorlar biberon verdigin periodlarda meme ver alisir diye dusunuyorum

Ben de bilemedim napcagmi hepsinde binbir cesit kimyasal yan etki vs hatta gunes kremi bile alamadim bisey olur diye...kafamda deli sorular

Her aciktiginda meme ver canim alacaktir memeyi ki anneyle goz goze bakisa koklasa emmeyi cok seviyorlar biberon verdigin periodlarda meme ver alisir diye dusunuyorum
disiyle sıkıyor canim yada bir yudum alip etrafa donup duruyor guluyor sipa bide biberonda zorla veriyorum ayagimda sallarken tikiyom agzina napcam sasirdim cadiyla

Benim kızım da öyle uyuyor bebek arabası zor oluyor tekerlekli bir ana kucağımız var uyuması 5 dk sürmüyor :))) bulabilirsen öyle birşey işine yarardı

Ben vermemeyi tercih ederim canım bunu bir de bıraktırmadı var... artı meme reddi yaşadığım için çok korkuyorum emzik ve biberondan....

Canım açken dene istersen. Bi de biberonla verdiğin miktarı 10 cc azalt hergün. Sütün de artar böylece. Bol bol ten teması yapın her fırsatta teklif et ama zorlama oyun oyna koklaş o zaman alır inşallah ya da direk biberonu kullanma kaşıkla yedir emecek birşey bulamayınca mecbur meme emecek :)))

Sen öğretmendin değil mi canım? Ayrı kalacağınız süre az olur heralde. Boşver bence biberonu emziği hiç almasın bu onlara alışırsa memeden soğuyabilir ben kaşıkla içiriyorum kaşık gelince ağzını açıyor luk yutuyor seninki de alışır merak etme. Ona alışamazsa da alıştırma bardağı kullan o zaman memeyi bırakmaz.

kuzum kasikla veriyorum ama uyku arasinda mecbur biberon veriyorum evimde olsam rahat rahat denerim burda musait olmuyorum zaten mama degil sadece anne sutu oluyor verdigim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…