2017 Şubat Anneleri

kuzum kasikla veriyorum ama uyku arasinda mecbur biberon veriyorum evimde olsam rahat rahat denerim burda musait olmuyorum zaten mama degil sadece anne sutu oluyor verdigim

İşe başladın mı? Ama sağmak çok yorucu geliyor bana ya meme daha kolay :KK70: gece yanıma alıyorum kızımı yüzümüzü dönüp yatıyoruz meme açık o gece istediği zaman emiyor sonra bakıyorum iyice dalmış yerine koyuyorum. Mama yoksa işin daha kolaydır

Benim kızım da öyle uyuyor bebek arabası zor oluyor tekerlekli bir ana kucağımız var uyuması 5 dk sürmüyor :))) bulabilirsen öyle birşey işine yarardı

Ben vermemeyi tercih ederim canım bunu bir de bıraktırmadı var... artı meme reddi yaşadığım için çok korkuyorum emzik ve biberondan....

Canım açken dene istersen. Bi de biberonla verdiğin miktarı 10 cc azalt hergün. Sütün de artar böylece. Bol bol ten teması yapın her fırsatta teklif et ama zorlama oyun oyna koklaş o zaman alır inşallah :KK66: ya da direk biberonu kullanma kaşıkla yedir emecek birşey bulamayınca mecbur meme emecek :)))

Sen öğretmendin değil mi canım? Ayrı kalacağınız süre az olur heralde. Boşver bence biberonu emziği hiç almasın bu onlara alışırsa memeden soğuyabilir :KK43: ben kaşıkla içiriyorum kaşık gelince ağzını açıyor luk yutuyor seninki de alışır merak etme. Ona alışamazsa da alıştırma bardağı kullan o zaman memeyi bırakmaz.
Evett öğretmenim. 7 aylik olacak o zamana kadar bardaktan içebilir mi ki sütü aslinda iyi tabii ayri kalmak zorunda olmasam uğraşmam alıştırmaya

kızlar selam. doğum izni bittikten sonra ilk 6 ay 3 saat olan süt izni 1.5 saate düşmüş dedi bi tanıdığım kendisi sağlık çalışanı. netten arattim bulamadım kendi yonetmeligimizde de 3 saat yazıyor hala. bakıp bana gönderecek ama sizlere de bi sorayım dedim duydunuz mu böyle bir şey

İşe başladın mı? Ama sağmak çok yorucu geliyor bana ya meme daha kolay :KK70: gece yanıma alıyorum kızımı yüzümüzü dönüp yatıyoruz meme açık o gece istediği zaman emiyor sonra bakıyorum iyice dalmış yerine koyuyorum. Mama yoksa işin daha kolaydır
tabiki daha kolay canim o yuzden emsin istiyorum 1 haftada bitirdm bayram girdi 35 birikmis dosyam vardi bayram icin de kvlerdeyiz hergun bi kaynim gidiyor misafir geliyor gorumcenin nisanli evi derken uyumadan uyumaya 1de eve geciyoz oynatmama az kaldi
of of keşke emse bnm sıpada emmiyor sağmak çokkk zorrr :KK43:
kesinlikle 2 aydir mahvoldum resmen iki kez emzirmis gibi oluyoz her seferinde keske alissalar tekrar benim iki aydir ilk tek geceleri emdi sonra onu da isirmaya aglamaya cevirdi

143. Gün yüz üstü dönmeyi basardık:eek: ve ben çok sasirdim çünkü son günlerde dönmeye değil de kafasini ve ayaklarını ayni anda kaldirip v gibi yapıyordu kendini. Bende herhalde donmeden oturmak ıstiyor bu yaramaz diyordum :KK48:
Benim poncigim de daha donemiyor oyle bi grisimi de yok hanfendinin:lülülü: ama yuzustu koydigumda sirt ustu donebiliyor :emir_bebek:

Merhaba kızlar bayram, şehir dışına gitme derken yazamadım. Sıcaklar çok fena elime telefon alamıyorum inş tüm bebişlerimiz iyidir. Babaannemize gittik tanıştı kızım çok iyi geldi temiz hava vs çok şükür korktuğum gibi olmadı...

4. Ay bitti benim kızımda şubat sonlarda doğduğumuz için maşallah herşey yolunda kontrolümüze gittik klasik Demir damlası verildi dişleri boyar ama 6. Yaşda Nasılsa dişler dökülecek dendi :) kullanmayı düşünmüyoruz şimdilik...

Bu arada prima kullanıyorum imceliğini vs seviyorum ama artık kokusu benim çok Can'ımı sıkıyor Baby me bez kullanan oldu mı hiç? Diğer ürünleri favorim ama bezi deneyemedim çünkü bir pakette 100 lü var daha küçüğü yok prima ile ayn ücret neredeyse memnuniyet konusunu merak ediyorum

143. Gün yüz üstü dönmeyi basardık:eek: ve ben çok sasirdim çünkü son günlerde dönmeye değil de kafasini ve ayaklarını ayni anda kaldirip v gibi yapıyordu kendini. Bende herhalde donmeden oturmak ıstiyor bu yaramaz diyordum :KK48:
Maşallah cnm bizde 143 e kadar sabırlı olalım en iyisi bizde de bişi yok

Sıcaklar birden bastırdı sanki bu sene ya.
Çokk sıcakk.
Çocuklarda pişiyor bu sıcaklarda. Sabah -akşam banyo yaptırıyorum rahatlamaları için.
Bugün rotarix aşısının son dozu yapıldı Buğra'ya. 3.5 hafta sonra da 6.cı ay aşısı var.
Gelişimi çok güzel gidiyor şükür. Son günlerde yere bırakınca asker gibi sürünmeye başladı :))
Ana kucağından da poposunu kaldırarak kaydırıyor kendisini.
Evde minik bir canavar besliyorum sanki :)
Erken başladık yaramazlıklara :))

Geceleri çalışma mesaisinin sanırım 2.haftasını da bitirdim. Ama felaket yoruluyorum kızlar. Kalk, emzir, oyna, gönlünü eğlendir, uyut, yemek yap, evi arada da olsa temizle, arada bir misafir gelsin, onlara poğaça börek kek.. Akşam üzeri şöyle bir güneş banyosu, sonra bıcı bıcı, sonra akşam 9 Deniz için uyku vakti.. Benim için çalışma vakti.. Acaba ne kadar daha dayanabileceğim bilemiyorum ama Deniz neredeyse emekliyor. Koyduğum yerde bile durduğuna emin olmakta zorlanıyorum. Ana kucağında falan asla yalnız bırakamıyorum, atıyor kendini denizlere, çünkü Dünya güzel :KK200:

Sıcaklar birden bastırdı sanki bu sene ya.
Çokk sıcakk.
Çocuklarda pişiyor bu sıcaklarda. Sabah -akşam banyo yaptırıyorum rahatlamaları için.
Bugün rotarix aşısının son dozu yapıldı Buğra'ya. 3.5 hafta sonra da 6.cı ay aşısı var.
Gelişimi çok güzel gidiyor şükür. Son günlerde yere bırakınca asker gibi sürünmeye başladı :))
Ana kucağından da poposunu kaldırarak kaydırıyor kendisini.
Evde minik bir canavar besliyorum sanki :)
Erken başladık yaramazlıklara :))
Maşallah Buğra Paşa'ya...
Son ayda kilo alımı ne kadar olmuş cnm.
Bende ankara da yaşıyorum gerçekten çok çok sıcak havalar. Bir anda baya ısındı.

X