2017 Şubat Anneleri

Biz basindan beri golden goat 1 kullandik keci sutu mamasi hic sorun yasamadik tavsiye ederim

benımkıde huysuzlandı aglamayan cocuk agladı sasırdım sebep yokken burnumdan geldı herzaman boylemı dıo akrabalarım allah sabır versın dıolar )evde bırakırım ana kucagına ısımı yaparım ben ağlamazdı kalabalıkta bunaldı bıde sıcak bugunde gıdıcektık gıtmedım gıtmıcem bır muddet daha belkı dısı falan cıkıordr dedım ama cok bunaldım.avm ye gttık 3-4 saat bebek arabasnda sesı cıkmadı yabancılamaya basladı benmkı anladım artk

YAv He he de geç canim. Herkes uzman zaten bebek yetiştirme konusunda. Sen bildigini yap boşver.

MMuhtemelen distir bizim de çıkmaya başladı dişler. alttaki dişler rahat çıktı da şimdi fena halde kasiniyor dişleri bakalım nerden patlayacak. Mız mız birazcık dünden beri. İki elinin parmallarını yanlara sokup kemiriyor.

Boşver canim tika kulaklarını ben He deyip geçiyorum çoğu kez bazen de laf sokuyorum.

allah kolaylık versin. benim kızıma ilk 15 gün mama desteği vermem gerekmişti, doktorumuz eve çıkarken hipp organic combiotic almamızı önermişti, onu verdim sorun yaşamadım. ama sizin durumunuz belki bir tür alerji de olabilir. bence de bu durumu doktorunuzla paylaşın.

canım benim kızda parmağini ısırıp duruyor bir süredirde huysuz sizinki ısırıyormuydu öyle. Ortada diş yok hala:)

Bızde uç aylıkken olmustu 5 saat agladı aralıklı olarak sonra hıcbır sey fayda etmeyınce doktora götürdük meğerse gaz Mıs karın fılmı sonrası öğrendik lavman yapınca rahatladı ben o gun baharatlı seyler tuketmıstım ve cılek yemıstım ozellıkle cılek cok bebegı etkılermıs anne sütü alıyorsa yedınıız Bırsey etkılemıs alerjı yapmıs olabılır

kızlar hayırlı bayramlar gerçi bayram bitti:))
Loveali ege52 dişleriniz hayırlı olsun. ilk dişi biz de hiç hissetmeden çıkarmıştık sonrakiler mahvetti inşallah sizde farklı olur şu an anlıyorum mesela son 15 güne girdik üstlerle ilgili. çok keyifsiziz. olsun bugünümüze şükür. onun dışında artık bebişi oturtuyoruz. dimdik oturuyor valla. inşallah bir şey olmaz cumartesi günü randevumuz var ayrıca rotanın 2. dozunu olacağız. dr geçen ay 4. ayda destekli, 5. ayda kendi oturabilir demişti. o yüzden rahatım biraz.
bacaklarının arkası, boğumları pişik oldu kırmızı döküntüler görüyorum sudocrem sürüyorum bakalım doktorumuz ne diyecek.
TuRuNCu daha kesmedim memeden ama 1 ayımız var en fazla... fazla ısırmaya başladı çok canım acıyor. çığlık atınca da korkuyor yavrum. sağmakla nasıl uğraşacağım bilmiyorum

2ay olmuş girmeyeli...
Koskoca 70 gün..
günde ortalama 3 saat uykuyla devam ediyom hayatıma
Ve böylece aylarca uykusuz kalmak öldürmüyomuş test etmiş oldum
Hatırlarsınız belki benim kız ilk günlerden beri günde 20 saat uyanık ağlak bi moddaydı.
Şuan gündüz yine uyumuyo sallayarak tepesinde bekleyerek güç bela uykuda kalmasını sağlamaya çabalıyom.
Gece uykusu ise akşam 9buçuktan sabah 5buçuğa kadar en az 3 kere uyanarak devam ediyo. Buna da şükür
Alıştım uykusuzluğa, Allah başka dert vermesin
Bu koca 2 ayda önce ev taşıdık sonra Ramazan derken telaşla geçti.
Bebekle taşınmak zor ama sağolsunlar yardımcı çoktu, kaba işleri onlar, detayları hergün azar azar eşimle biz hallettik.Senin de Allah yardımcın olsun TuRuNCu

Bu arada benim kız 4.ay kontrolünde 6.600dü yani 500 gr almış ve dr.az almış deyip beni bunalıma sokmuştu ama bakıyorum genelimiz öyle sanki demi kızlar bunalımdan çıkıyım şayet öyleyse müsadenizle
İyki ilk fırsatta şu son 30 sayfayı okumuşum yoksa kızımın her anormal sandığım özelliğinde kendimi yargılıyodum.
Uyku düzenini de kafaya takmıştım ama baktım çoğumuzun bebeği uyanıyomuş gece sıksık meğer..
onlar seyrinde büyüyüp gidiyoda sanki biz evham yapıyoruz çoğu zaman
Daha doğrusu ben
Eminim aramızda şu çok imrendiğim türden rahat anneler vardır
Belki bir gün ben de öyle olurum
Amin amin ay inşallah

Hoşgeldin canım.
Aklıma geliyordun sürekli "nerelerde acaba' diye :)
İyi olmanıza sevindim
Uyku konusu ise şans mı diyeyim artık bilemiyorum. Büyük oğlum emzik aldığı için gündüz uykuları daha uzun ve düzenli olurdu.
Küçük oğlan memede uyuyor genelde ve memeyi çekince uyanıyor :/
Gündüz çok zor oluyor sürekli yanında olmak. Uyutup yanından ayrılınca 15 dak.anca uyuyor. Gece de 11 gibi yatar ,sabah 9.30-10a kadar uyur(gece 2 kere kalkar) ama sabah 6.dan sonra saat başı ,yarım saatte bi uyanır.
Anlıyacağın bizim de uyku konusu çok düzensiz..
Neyse ,sağlıklı olsunlar da..
Nasıl olsa bir gün uyumayı öğrenecekler..

Taşınma işi ise cidden çok zor gidiyor. Pek yardım edenim yok maalesef. Dün eşimle paslaşarak koliledim biraz ama daha çok iş var.. :/

İyi dileklerin için çok teşekkür ederim

Yanlız değilsin cnm kilo alma azlığı birçoğumuzda var. Benim oğlum 4. Ayda 500 gr. 5. Ayda 400 gr aldı. Sağlıklı olsunlarda gerisi önemli değil.
Uykuya gelince 2 2. Buçuk saate uyanıyor benim minnos. Gündüzleri de 45 dk 1 saat lik uykular oluyor aralarda. Artık ayakta durma süresi iyice uzadı.
İnş tez zmn da düzene girerler de bizlerde rahat ederiz

Ne güzel hatırda kalınmak :)) iyki varsınız dün dedim kendi kendime 'çok uzak kalınca kk.dan bunalmaya başlamışım' diye.
Çünkü insan benzer sorunları yaşayanlar tarafından anlaşılmaya çok ihtiyaç duyyo.
Taşınma için de Eğer imkanın varsa bi yardımcı tutup başında çavuşluk yapabilirsin Canım :)
İçine sinmeyen yerleri kendine bırakırsın sadece

TuRuNCu bana da bi yardımcı olur musun benim oğlum sadece mama ile besleniyor yani memede uykuya geçme bizde yok. Sallayarak uyutuyordum ayağımda ama son bir haftadır sallatmıyor kendini, her uyku saati işkenceye döndü. Acaba kendi kendine uyku dalmaya mı çalışıyor? Yan yatırıp piş piş yapmayla da dalamıyor sen ne dersin?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…