2017 Şubat Anneleri

Herkese iyi bayramlar uzun zamandır sayfaya sadece göz gezdiriyorsum ama şu anda eşimin memeleketindeyim ve Bayram bayram sinirlerim boşaldı sizinle paylaşayım dedim. bayram ziyareti için eşimin dayısına gittik eve bir girdik karı koca grip :KK57: ev nasıl havasız çocuk uyuyacak diye başka bir odaya attım mı kendimi bizimki uyumuyo bi türlü neyse eşimi çağırdım al çocuğu dısarı çıkar burası mikrop kaynıyo diye.Tam kapıya çıkarlarken kuzeni sen çocugu al babasından odaya sok sevmeye başladı neyse dedim secsin elinden alayım o esnada yenge hanım ayy dayanamıycam diye çocuğu ensesinden öp :KK57: kal geldi bana, evden nasıl çıktığımı bilmiyorum sinirden kudurdum arabada ıslak mendillerle resmen çocuğu yıkadım eve geldim banyoya soktum. Şimdi içimde bir öküz oturuyo ben niye anında müdahale edemedim diye ya çocuk hasta olursa. Resmen yıkıldım yetersizlik hissi oturdu içime.:KK42:

Karsımızdakıler dusuncesız de o yuzden bende yapamıyorum ama Icım gıdıyor hayır demeyı öğrenmeliyiz ama Tabı bazılarıda cam fanus da gıbı davranıyor onlar gıbı de olmak ıstemıyorum Tabı kı mıkroba da bağışıklık kazanmalı bazen oyle tesellı edıyorum kendımı ama bılınclı ınsanlar cıksın hep Karsımıza

Karsımızdakıler dusuncesız de o yuzden bende yapamıyorum ama Icım gıdıyor hayır demeyı öğrenmeliyiz ama Tabı bazılarıda cam fanus da gıbı davranıyor onlar gıbı de olmak ıstemıyorum Tabı kı mıkroba da bağışıklık kazanmalı bazen oyle tesellı edıyorum kendımı ama bılınclı ınsanlar cıksın hep Karsımıza
Canım gerçekten düşüncesizler kaç yaşında kadın bunu yapan. Evet bağışıklığıda güçlensin ama bu kadar kör gözün parmağına şeklinde olmaz ki bir daha kesinlikle gitmem onlara.Benim kız da herkese gitmese ne kadar güzel olacak. Sinirden mi yoksa mikroptan mı bilemiyorum bogazım ağrıyor:işsiz::olamaz:

Herkese iyi bayramlar uzun zamandır sayfaya sadece göz gezdiriyorsum ama şu anda eşimin memeleketindeyim ve Bayram bayram sinirlerim boşaldı sizinle paylaşayım dedim. bayram ziyareti için eşimin dayısına gittik eve bir girdik karı koca grip :KK57: ev nasıl havasız çocuk uyuyacak diye başka bir odaya attım mı kendimi bizimki uyumuyo bi türlü neyse eşimi çağırdım al çocuğu dısarı çıkar burası mikrop kaynıyo diye.Tam kapıya çıkarlarken kuzeni sen çocugu al babasından odaya sok sevmeye başladı neyse dedim secsin elinden alayım o esnada yenge hanım ayy dayanamıycam diye çocuğu ensesinden öp :KK57: kal geldi bana, evden nasıl çıktığımı bilmiyorum sinirden kudurdum arabada ıslak mendillerle resmen çocuğu yıkadım eve geldim banyoya soktum. Şimdi içimde bir öküz oturuyo ben niye anında müdahale edemedim diye ya çocuk hasta olursa. Resmen yıkıldım yetersizlik hissi oturdu içime.:KK42:
ne guzel sevmişler bebeği sevgıye ıhtıyacı var onların pozıtıf dusunmelısınız bence.kımse ellemesın ıstıosanız mısafrlıgede gıtmemelıydınız ınsanlar sever ılgılenmek ısterler benımkını de sevıyorlar alıp bakıyorlar .bu eşinize bıraz saygısızlık olmamışmı

Herkese hayırlı ve güzel bir bayram diliyorum kızlar.
Taşınma telaşımız olduğu için eşimin memleketine gidemedik bayram'a.
Bir yandan da iyi oldu benim için.
Bayram tatilinde ev topluyoruz işte :/

Dün aile ve akrabalarımızın olduğu köye gittik bayramlaşmaya.
Bağ , bahçe ,yeşillik... insan nefes aldığını hissediyor sanki oralar da.
Çok istersim bi köy yerinde yaşamayı ama kısmet. Emekli olunca eşimle yerleşir torunları büyütürüz artık :))

Güzel bayram dilekleriniz icin tesekkurler subat anneleri evlatlarimizla ilk bayramimiz cok duygulandim ben iki gundur hemde onu gordukce seviniyorum dengesiz bir ruh hali bizde bayram sekerimle tüm annişlerin ve bebişlerin bayramini kutluyoruz rabbim evletlarimizla birlikte ve mutlu bir sekilde nice bayramlar nasip etsin:cry::KK15:

Bana da biraz abartılı geldi tepkiniz..Bu kadar kaygı iyi değil diye düşünüyorum..

Tekrardan hayırlı bayramlar kızlar. Biraz gerginim ya bi bebeği en çok annesi anlamazmı ? İnsan hiç yavrusunun kötü olmasını istermi ? Neyse dün bayram ziyaretine gittik akrabalara. Kızımı gören aaa çok zayıf, sütün vitamınsiz, bu çocuğa mama ver, gibi bir sürü şey. Yavrum ortam değişikliği bi gülüyo bi ağlıyo bebek yani yetişkin değilki. Ağlayınca kucağıma alıp sakinleştiriyorum bu kez aaaa çok mız mız sen öyle büyütüyosun. Kucağa alıştırmışsın. Valla bayramı unuttum. İnsan üst üste tekrarlarmı ya. Daraldım geldim evime.

Tekrardan hayırlı bayramlar kızlar. Biraz gerginim ya bi bebeği en çok annesi anlamazmı ? İnsan hiç yavrusunun kötü olmasını istermi ? Neyse dün bayram ziyaretine gittik akrabalara. Kızımı gören aaa çok zayıf, sütün vitamınsiz, bu çocuğa mama ver, gibi bir sürü şey. Yavrum ortam değişikliği bi gülüyo bi ağlıyo bebek yani yetişkin değilki. Ağlayınca kucağıma alıp sakinleştiriyorum bu kez aaaa çok mız mız sen öyle büyütüyosun. Kucağa alıştırmışsın. Valla bayramı unuttum. İnsan üst üste tekrarlarmı ya. Daraldım geldim evime.
Ağzı olan konuşuyor canım. Kulak tika soylenenlere. Bebeğinin dilinden en iyi anlayan sensin. Dert etme inan herkes bi şeyler söylüyor. Çünkü herkes profesör olmuş bebek bakımında. İlla kendi bildikleri doğru olacak. Ben He deyip geçiyorum yine de kendi bildiğimi okuyorum.

Aynısını bana da yaptılar. Öylecanım sıkıldı ki ve saçma sapan konulaanlardan biri de 16 aylık bebeğe koca 1 bardak kola içeren biri !!! Cahil insanlara laf anlatmak çok zor . Bugün kimseye gitmicem o yüzden . Dışarı gezmeye gidicez . Akraba mı Akbaba mı belli değiller.

Merhaba güzel şubat anneleri ve bebişleri
Hepınızın bayramını kutlarım ailenizlr bebişlerinizle huzurlu bayramlar dilerim
Benim oglum 4bucuk aylık oldu gayet keyifli neşeli bi bebek huzursuzluğu olmadı hiç ama 2gündür gözünü açamayacak kadat
Cok aglıyo sizdede bu şekilde davranış degişikliği oldumu cok aglıyo üzülüyorum havalarda sıcak ıyı gelir diye banyo yaptırdım cok şükür kendine geldı hiç bu şekilde davranmıyor oyüzden neden olabilir aglamaları
Elleri yumruk şeklinde hep agzında zaten ama herşeye de diştendir dememek lazım ne bilim öyleyse de soguk obje verdım yine diştensede rahatlatır dıye
Erkek çocuk bitik filan oluyomuşş ya belirtileri nedır bilmiyorum öyle birsey mi acaba ateşi yok ishali yok aglıyo içli içli

Bu arada cahillerle ugraşmayın allahım bayramın 2.günü bir akrabamızdayız bayram ziyareti tanımadıgım bi teyze kızım karnını sarmamışın herhalde kalmış bi tane daha var gibi sanki hehehe dıyo
Ne dersin ben emzırıyorum teyze cocugum benden besleniyo ben böyle sevıyorum tombiiş tombilik dedim bayram bayram kalbini kırmıyım dedım sanane benim göbegımden göbek benım şey benım tasası sanamı düştü demek vardı da
Demem ona agzı olan konuşuyo siz bebişlerin beslenmesıne bakın emsinlet büyüsünler nasıl olsa gidecek kilolar onlar şimdilik misafir

İyi bayramlar guzel gunler bebislerinize ve sizlere
Ben 5 haftalik haziran annesiyim.
Bir konuda fikir almak icin geldim.
Bazi sebeplerden anne sutum bitti.
Mama olarak Aptamil 1 kullaniyorum bes haftadir.
Kizimin kakasi mukuslu.once parazit sandim,poposuda gecmeyen pisik.
Sadece mamayla besleyen anneler varmi
Yada bilgisi olan varsa,bana iyi mama hakkinda gorus bildirebilir mi
Tesekkurler simdiden

İyi bayramlar guzel gunler bebislerinize ve sizlere
Ben 5 haftalik haziran annesiyim.
Bir konuda fikir almak icin geldim.
Bazi sebeplerden anne sutum bitti.
Mama olarak Aptamil 1 kullaniyorum bes haftadir.
Kizimin kakasi mukuslu.once parazit sandim,poposuda gecmeyen pisik.
Sadece mamayla besleyen anneler varmi
Yada bilgisi olan varsa,bana iyi mama hakkinda gorus bildirebilir mi
Tesekkurler simdiden
Merhabalar..Her mama her bebekte farkli etki gosterir bizi de aptamil pronutra kabizligini artirmisti ben mama destekli emzirdim bir sure kabizligi artinca pronutra yerine conformil kullandik degisiklik olmadi evolvia ya gectik onda duzelmisti ama basta sevmemisti tadini..Dr unuza bir danisin isterseniz aptamildeki sut proteinine alerjisi olabilir mukus ve gecmeyen pisik genel olarak alerjik belirti..

Merhabalar..Her mama her bebekte farkli etki gosterir bizi de aptamil pronutra kabizligini artirmisti ben mama destekli emzirdim bir sure kabizligi artinca pronutra yerine conformil kullandik degisiklik olmadi evolvia ya gectik onda duzelmisti ama basta sevmemisti tadini..Dr unuza bir danisin isterseniz aptamildeki sut proteinine alerjisi olabilir mukus ve gecmeyen pisik genel olarak alerjik belirti..
Tesekkur ederim

X