2017 Şubat Anneleri

Maşallah tombik Paşa'ya bende kız geçer diyordum ama buda abisi gibi 1 1.5 kilo hiç almadı ama kaşığa bayılıyor anne sütünü kaşıkla yesin yeter ona sağlıklı olsunlarda bu arada sizde Nasıl ben biraz daha doğal yaşama yönelince Kadir beyi de okuyunca antibiyotik sınırlaması getirdik maşallah sübhanallah hiç hastalanmadı bu sene bu kadar soğuk da anladım ki bir çocuk üşümekten değil terlemek den hastalanıyor

Canım ben büyük oğlan 4 aylıkken öğrendim kadir tuğcuyu.
5 yaşına kadar sadece 5-6 kez antb.kullandık bakteriyel enfeksiyonlarda.
Onun dışında 40 derece ateşi çok gördü ama viral enfeksiyon olduğu için sadece ateş düşürücü kullandık hep. Öksürük şurubu ve diğer grip ilaçlarını evimize bile almadık.
Maaşallah diyim en son geçen yıl mayısta hastalanmıştı..

bence sizden kaynaklı bişey olamaz çünkü bebeği sırt üstü yatırsanız da kafasını kendi istediği gibi çeviriyor sonuçta. benim kızım hep sırtüstü yattı ama hep kafasını yan çevirirerek yattı aynı zamanda. o yüzden olsa gerek bir deformasyon gözlemlemedim ama hafif bir düzleşme varsa bile ben fark edemiyorum çünkü çok saçlı kendisi:) genetikse zaten yapacak bişey yok. siz de takılmayın o her haliyle yakışıklıdır bence :)
evet dediğin gibi şimdi istedikleri gibi ceviriyorlar ama ilk aylarda öyle değildi ben de çok müdahale etmedim o yüzden biraz kendime yükleniyorum. neyse yavrularimiz sağlıklı olsunlar da... teşekkür ederiz mütevazı olamicaz evet yakisikliyiz:KK48::KK70:

evet dediğin gibi şimdi istedikleri gibi ceviriyorlar ama ilk aylarda öyle değildi ben de çok müdahale etmedim o yüzden biraz kendime yükleniyorum. neyse yavrularimiz sağlıklı olsunlar da... teşekkür ederiz mütevazı olamicaz evet yakisikliyiz:KK48::KK70:

ilk aylarda ben de hiç yüzüstü yatırmadım ani bebek ölümü sendromu riski nedeniyle, bu risk 4. ay civarı %90 azaldığı için 4 aylık olmasını bekledim o zamandan beri yatıyor sadece. bence doğru yapmışsınız içiniz rahat olsun sizden kaynaklı bir durum değil düzleşme.

ilk aylarda ben de hiç yüzüstü yatırmadım ani bebek ölümü sendromu riski nedeniyle, bu risk 4. ay civarı %90 azaldığı için 4 aylık olmasını bekledim o zamandan beri yatıyor sadece. bence doğru yapmışsınız içiniz rahat olsun sizden kaynaklı bir durum değil düzleşme.
ben aslında ilk aylarda sırt üstü yatarken başına müdahale etmemekten bahsetmiştim. başını artık rahat hareket ettirebildigi için yüz üstü yatırmak konusunda tereddüt yaşamıyorum ben de. teşekkürler.

ev icin olanlar

Eklentiler

• Screenshot_20170621-215846.png
    Screenshot_20170621-215846.png
    292 KB · Görüntüleme: 92
yani canım arka tarafı düz oval olmasi gerekirken. resim atamiyorum ben yoksa atardim. sen atabilirsen at yorum yaparız istersen

Tamam deneyecegim canim. Simdi uyuyor.

Canım gündüz uykusunda asla yüz üstü uyumuyor ama gece derin uyuduğunda yüz üstü yatırıyorum. Bu şekilde çok daha uzun uyuyor. Keşke gündüz de böyle uyutabilsem

Pamukçuk 1 aydan sonra olmuyor(muş)
Geçenlerde oğluşun dudak kenarları filan beyazladı ve dr ağız mukozasının tahriş olduğunu ve geçeceğini söyledi. 1 hafta için de geçti

Bilmiyordum bunu ögrendigim iyi oldu. Pamukcuk fobimi yenerim boylece. :KK16:

Benim oğlum da zor emiyor artık konakla ilgili olduğunu ilk defa duyuyorum bu aralar konak oluşmaya başladı acaba ondan midirki :KK35:
Valla ebe bana öyle dedi internette kaşıntı yapmadığı yaziyodu ebe yapar rahatsız eder ondanda huzursuz olabilir dedi ya tesadüf yada gerçekten Konaktan emmiyomus ve kesinlikle zeytinyağı birebir sür yumusayinca tara saçlarda gidiyo konakla ama kesin çözüm

Canım bu dönem bebekler çok hareketli. İleri ki aylarda yuvarlanmalar ve emekleme vs başlayacak. Kilosu biraz toparlasaydı ileri ki aylarda daha iyi olurdu.
Yanılmıyorsam biberonla da az içiyordu değil mi ?
Yani ek olarak mama teklif etsen içmez herhalde?

Canım 1 yaşına kadar ana besin varsa anne sütü ,yoksa formül mama veya tercih'e göre kutu süt.
Ek gıda sadece tattırma ve damak tadını alıştırma amaçlı veriliyor.
O yüzden hiç kasma kendini :KK66:

Canım bizim emme aralığımız da en fazla 2 saat oluyor ama mesela bazen çok huysuzlanınca meme teklif ettiğimde alırdı mutlaka. Şimdi canı istemezse memeyi alıp ısırıyor ve kendini geri atıyor :)
O dudak büzmelerine de bir ayrı içim gidiyor :))

Kuzum rahat bırak bebeği yaa :))
Benim oğlan 2 aylıktan beri oturuyor .
Hala sağlam çok şükür :))
Pek pimpirikli değilim ama oturmaya taktım :KK48: maşallah kuzuna :21: dediğin gibi özgürlugune kavusturim azcık yoksa dile gelcek kız :ukala::KK48:

Üzülme be canım... benim kız 200 gram almış hastanedeki hemşire üzülme çok iyi dedi hareketleri arttı zamanla toparlar dedi :KK66: inşallah alerji bitecek ve minnoşlar rahatlayacak :))) alerjik mamaya tepki vermesi çok ilginç mutlaka doktorunuza söyle canım... ve moralini yüksek tut alerjik bebeklerin anne sütüne çok ihtiyacı var iyi düşün iyi olsun :KK66: bol bol sütün olsun

Benim kızım da öyle ortalama yani. Herkes ayyy çok zayıf bilmem ne dese de bence iyi :KK66:

Bizim üçümüzün de kanı A rh+ :KK66:

Aynen canım doktorlar bile hemfikir değil... biz kendimize göre en doğrusunu seçeceğiz artık... ama bence biraz daha beklemek lazım ek gıda için

Canım aslında alerji aşıya karşı değil. Bu benim kendi araştırmalarım sonucu çıkardığım bir bilgi bu arada. Şimdi aşı yapılınca bebeklerin bağışıklık sistemi zorlanıyor, çalışıyor ama alerjik bebekler genelde bağışıklığı düşük olduğu için aşı+ düşük bağışıklık bebekleri zorluyor ve vücut tepki veriyor diye düşünüyorum:)

Ben de oturtmuyorum canım sadece arkasına büyük yastık koyup 45 derecelik açıyla yatar oturur arası bir pozisyonda duruyor. Zaten oturmaktan da pek hoşlanmıyor ayakta durmak istiyor. Birileri kucağına alıp çocuğu iki büklüm yapıyor büyük insanı oturtur gibi yavrum da rahat edemiyor ve sinirleniyor kendini sıka sıka ağlıyor. Zarar görecek diye korkuyorum :KK43:

Anne sütü verirken ne rahat diyorum hiç düşünmeye gerek yok :KK70:
Bizimki memnun anam oturunca tık yok :KK48::olamaz:

Merhaba, kadir geceniz mübarek olsun dualariniz kabul olsun..
Foruma fazla giremiyorum sadece anne sutu alan bebislerinizin gece uyku duzeni nasil? Bizim saat araligimiz en fazla 3 saat
Gece 12de emip yatıyo 5bucuk 6 gibi uyanıyo emip tekrar uyuyo 8gibi tekrar emiyo 8den sonra genelde hemen uyuyo bazen uyumuyo 9 yada 10 a kadar sonra tekrar uyuyo Seviyo uykuyu anası kilikli

Valla ebe bana öyle dedi internette kaşıntı yapmadığı yaziyodu ebe yapar rahatsız eder ondanda huzursuz olabilir dedi ya tesadüf yada gerçekten Konaktan emmiyomus ve kesinlikle zeytinyağı birebir sür yumusayinca tara saçlarda gidiyo konakla ama kesin çözüm

Bizdede neyaptiysam gecmeyen hafif bir konak var.. doktor normal 1 yasina kadar olabilir bu dedi. Ama kasinti vs bisey demedi..gercekten kasiniyormu ki ya

Bizimde öyle hele bu aralar kızım gece uyanıyo uyumak istemiyo. Çok yorucu oluyor cnm
Hele bu gece saat başi uyandi 2 meme çekti yine uyudu.. vardir muhakkak bir sebepleri acaba diyorum uzerini mi kalin ortuyorum aciyorum bu sefer icim rahat etmiyor kalkip geri kapatiyorum

X