2017 Şubat Anneleri

Merhaba, kadir geceniz mübarek olsun dualariniz kabul olsun..
Foruma fazla giremiyorum sadece anne sutu alan bebislerinizin gece uyku duzeni nasil? Bizim saat araligimiz en fazla 3 saat

Mesela saat 11 gibi emmeye başlıyor. Uykuya dalsa da yarım saat 45 dk iki memeyi de emiyor. İlk uykusundan bazı geceler 3 ama genelde 4 saat sonra uyanıyor. İki memeyi emip 2.5-3 saat devam ediyor uykuya. Sonra ki uyanışlar 1 saat araya düşüyor. Emerek en son 9.30-10 gibi tamamen uyanıyor.

Merhaba, kadir geceniz mübarek olsun dualariniz kabul olsun..
Foruma fazla giremiyorum sadece anne sutu alan bebislerinizin gece uyku duzeni nasil? Bizim saat araligimiz en fazla 3 saat
Benim oglanda saat 10 gibi uyuyor sonra da 2 saat 2bucuk saate kalkıyor. 8 8 buçuk gibi de uyanmış oluyor 1 saat takılıyor sonra tekrar 1 saat e yakın uyku. Baya bi yipratici oluyor benim için rahat 4 kere fln kalkıyor. Ne zmn düzene girecek uykusu bilmiyorum :KK43:

Mesela saat 11 gibi emmeye başlıyor. Uykuya dalsa da yarım saat 45 dk iki memeyi de emiyor. İlk uykusundan bazı geceler 3 ama genelde 4 saat sonra uyanıyor. İki memeyi emip 2.5-3 saat devam ediyor uykuya. Sonra ki uyanışlar 1 saat araya düşüyor. Emerek en son 9.30-10 gibi tamamen uyanıyor.
Cnm ben ilk uykuya geçince 1 meme yi veriyorum yarım saate yakın emiyor. Acaba doymadigi için mi sürekli kalkıyor.

Cnm ben ilk uykuya geçince 1 meme yi veriyorum yarım saate yakın emiyor. Acaba doymadigi için mi sürekli kalkıyor.

Olabilir canım.
Ben önce yoğun süt akışı olan sağ memeyi veriyorum. Yatarak emiyor zaten. Pek dakika tutmuyorum ama emiyor bol bol. Sonra uyumuş olsa bile kaldırıp sol tarafıma alıp emziriyorum. Sol memede süt akışı daha yavaş olduğu için biraz da emzik niyetine kullanıyor :)
Emerek iyice uykuya daldıktan sonra yatağına koyuyorum
20 dk ilk memeyi verip sonra diğer memeye alıp orda uyumasını sağlayabilirsin. Daha fazla emecektir böylelikle ve uyku süresi uzar belki

Olabilir canım.
Ben önce yoğun süt akışı olan sağ memeyi veriyorum. Yatarak emiyor zaten. Pek dakika tutmuyorum ama emiyor bol bol. Sonra uyumuş olsa bile kaldırıp sol tarafıma alıp emziriyorum. Sol memede süt akışı daha yavaş olduğu için biraz da emzik niyetine kullanıyor :)
Emerek iyice uykuya daldıktan sonra yatağına koyuyorum
20 dk ilk memeyi verip sonra diğer memeye alıp orda uyumasını sağlayabilirsin. Daha fazla emecektir böylelikle ve uyku süresi uzar belki
Evet böyle denemek lazım belki ise yarar. Bi ara uyku düzeni iyi idi ilk uykuda 3 4 saat falandi ama kısa sürdü. Artık düzene binsin istiyorum çünkü sabah serem gibi uyanıyorum. İlk iki ay ztn çok yipratici idi. İnş uyku düzeni olmayan bebisler bir an önce düzene girer

kızlar merhaba uzun zamandır giremedim herkesin keyfi yerindedir umarım:KK55:
biz uğraşıp duruyoruz. 3 ve 4. dişler geldiği ve artık ısırmayı öğrendiği için çok zorlanıyorum. o ilksüt geçip süt akımı yavaşladığında hart diye ısırıyor. bilinçli yaptığını da sanmıyorum bu aralar çok fena her şeyi ısırıyor zaten. napıcam bilmiyorum. sağarak devam etmek en son çarem ama emzirmenin rahatlığını tutar mı? daha 4 ay 20 günlüğüz çok küçük:KK43:
sürekli mızır mızır 3 korkunç gün geçirdik bu hafta, bugün çok şükür iyi gibi. diş jeli, calpol hiçbir şey fayda vermedi. belki rahatlatmıştır ama ağlamalarını kesmedi işte. ben annemlerin yanına taşınıyorum diyordum en son bilet alıyordum ertesi sabaha (2 gün önce döndüm:halay:) karamsar oluyorum bazen istemeden çünkü sonu yok. üstler çıkıcak öbürleri başlayacak. Allahım bize sabır versin:KK43: onun dışında iyice hareketlendi gece sürekli uyanıyor bu ara ben de size soracaktım ama yukarda konuşmuşsunuz. gece uyanıp uyanık duruyor daha önce hiç yaşamazdık böyle bir şey. 3 gibi uyanıyor 10 dk uyanık takılıyor. geçen gün 4ten 5:30a kadar salla/emzir yaptım 1.5 saat uyumadı. bu da mı diş:KK49: akşam 9da uyayan bebeğim 12de zorla uyuyor:anne: bir de sizin bebişler de yapıyor mu 1 aydır ayaklarının ikisini de kaldırıp uykusunda vuruyor. uyanma evresinde yapıyor böyle 10 dk kadar hemen alıp emziriyordum dalıyordu. şimdi yeni dalsa da o ayaklar küt küt vuruyor solucan gibi. artık daha güçlü tabi uyandırıyor bizi. bu gece kararlıyım kendi odasına yatıracağım. çünkü her vurduğunda beşik öne arkaya sallanıyo:KK45: bizden bu kadar kafayı yememe ramak kaldı:halay:

Bizdede neyaptiysam gecmeyen hafif bir konak var.. doktor normal 1 yasina kadar olabilir bu dedi. Ama kasinti vs bisey demedi..gercekten kasiniyormu ki ya
Benim bebisi baz almayın maşallah diyimde varlığı yokluğu belli değil benimki normal değil heralde:KK48: sadece anne sütü alıyo canım. Bende kasinmiyo diye biliyodum kasinir dedi havalar düzeldi hergün yada 2 günde bir zeytinyağı sür masaj yap 1 saat kadar beklet tara nasıl kalktığını görceksin ben tarayamadim saclarda kalktigindan içim tuhaf oluyodu eşim taradi tertemiz oldu aile hekimide bu zamanlar iyice yok et ilerde bidaha çıkabilir daha zor olur o zaman temizlenmesi dedi

Evet böyle denemek lazım belki ise yarar. Bi ara uyku düzeni iyi idi ilk uykuda 3 4 saat falandi ama kısa sürdü. Artık düzene binsin istiyorum çünkü sabah serem gibi uyanıyorum. İlk iki ay ztn çok yipratici idi. İnş uyku düzeni olmayan bebisler bir an önce düzene girer
ya inanır misin bizim de öyle. Bi ara iyiydi 4 5 saat sonra kalkiyordu hatta bazen 6 saati bile buluyordu ama o zaman 11 12den önce yatmiyordu. şimdi uyku saatini erkene cektim acaba ondan mi diyorum ilk yattıktan 2 saat sonra kalkıyor ona tamam diyorum ama sonra da 2-3 saatte kalkıyor. 6 saat uyuyunca da şikayet ediyordum şimdi de:KK48: sorun oğluş da değil ben de galiba :KK48: hani büyüdükçe gece uykusu artacakti. bize yalan söylediler bize yalan söylediler:KK75:

Birlikte mi yatıyorsunuz bilmiyorum ama yakın olmak da uyku süresini uzatıyor. Bizim yataklar birleşik ama yinede sabah 6 gibi emmeye uyandığında emziriyorum ve koyun koyuna uyuyoruz :).
tereyagli ekmek tereyagli ekmek 'de birlikte uyuyunca daha uzun uyuduğunu yazmıştı bi ara :KK66:

Kizim hic geceleri uyumuyo surekli emmek istiyo bir saatte bir kalkiyo emmek icin hemn yatiyoda. Ama niye bukadar cok emiyo kilosuda cok iyi degil 6 kilo gunduzde emer acaba sutummu yaramiyo doyurucu degil. Onceden 12de emip yatar bese kadar emup tekrar uyurdi simdi bi saat de bir bazen yarim saatte bir. Boyle olan varmi

Hemen hemen aynı.. ama bazi geceler nerdeyse saat basi kalkiyor. Gece uykusunda pek emmiyor ondan olabilir belki acikiyor veya susuyordur kuzum

Benim oglanda saat 10 gibi uyuyor sonra da 2 saat 2bucuk saate kalkıyor. 8 8 buçuk gibi de uyanmış oluyor 1 saat takılıyor sonra tekrar 1 saat e yakın uyku. Baya bi yipratici oluyor benim için rahat 4 kere fln kalkıyor. Ne zmn düzene girecek uykusu bilmiyorum :KK43:

Aynen bende sabahlari sersem sersem dolaniyorum.. bi duzene gireydiler :)

Kızlar salı günü 4. Ay aşılarımızı olmuştuk kızım aşırı huysuzlaştı ya:KK43: sürekli ağlıyor yatmıyor aşıdanmıdır napcağimi şaşırdım dün 37,5 oldu ateşi bugün şükür normal ama sabahtandir kucağimda normalmidir ya kafayi yiyeceğim yakındır:KK61:Az önce yeter artık dedim irkildi kendimden nefret ediyorum:KK43:(((

Birlikte mi yatıyorsunuz bilmiyorum ama yakın olmak da uyku süresini uzatıyor. Bizim yataklar birleşik ama yinede sabah 6 gibi emmeye uyandığında emziriyorum ve koyun koyuna uyuyoruz :).
tereyagli ekmek tereyagli ekmek 'de birlikte uyuyunca daha uzun uyuduğunu yazmıştı bi ara :KK66:
Aynı odada yatıyoruz beşiği hemen yatağımın yanında. Dediğiniz gibi birlikte aynı yatakta olmak uyku süresini arttırabilir denemek lazim.

ya inanır misin bizim de öyle. Bi ara iyiydi 4 5 saat sonra kalkiyordu hatta bazen 6 saati bile buluyordu ama o zaman 11 12den önce yatmiyordu. şimdi uyku saatini erkene cektim acaba ondan mi diyorum ilk yattıktan 2 saat sonra kalkıyor ona tamam diyorum ama sonra da 2-3 saatte kalkıyor. 6 saat uyuyunca da şikayet ediyordum şimdi de:KK48: sorun oğluş da değil ben de galiba :KK48: hani büyüdükçe gece uykusu artacakti. bize yalan söylediler bize yalan söylediler:KK75:
Uyku saati one çekmekle ilgili olduğunu düşünmüyorum cnm. Benim oğlan 9 ile 10 arası uykuya geçer. Duzelmenin olduğu zmnlarda da öyle idi. Yani onla alakali değil gibi.
Evet diyorlardı büyüdükçe uyku düzene girer fln diye ama yalanmış kandirmislar bizi :KK33::KK70:

Üzülsem mi mutlu mu olsam bilemedim...
Uyku gerilemesi beynin olgunlastigini gösteriyormus. Bebisin gelişimi büyümesi gayet iyiymis mutlu olmam lazım.:halay::KK48:
Amaaaa.... Geçici bir durum değilmiş:işsiz::kızgın:o_O. Bende He bu gece düzelecek ha şu gece düzelecek diye heveslenip duruyordum...
Dua etmek lazım. Rabbim en kisa zmn da düzene soksun ve bizde dinc dinamik olalım.

X