2017 Şubat Anneleri

Ferritn ve folik asit eksikliği çıktı. Elaya aşı vurduk bir ayda 400 gram almiş tamam her ay bir kilo alamaz ama az işte kilosu:KK43: canım sıkıldı yine.

Üzülme be canım... benim kız 200 gram almış hastanedeki hemşire üzülme çok iyi dedi hareketleri arttı zamanla toparlar dedi :KK66: inşallah alerji bitecek ve minnoşlar rahatlayacak :))) alerjik mamaya tepki vermesi çok ilginç mutlaka doktorunuza söyle canım... ve moralini yüksek tut alerjik bebeklerin anne sütüne çok ihtiyacı var iyi düşün iyi olsun :KK66: bol bol sütün olsun

Aklıma geldi bebeği kendisiyle aynı kan grubu olan var mı :KK49: eşim A RH+ ben O negatifim, kan uyuşmazlığımız vardı ama eloşkom annesinin kanını seçti o da O negatif :KK48:

Bir de kilo ile ilgili kan gruplarının da etkili olduğuna inanıyorum.. mesela sıfır grubu ne kadar tanıdığım varsa hiçbir zaman şişman olmadılar, hep fit oluyor sıfır grubu (misal ben:KK48:) o yüzden Ela nın kilosu gayet iyi ama hiçbir zaman ortalamanın çok üstüne çıkmayacağını düşünüyorum..

Sizin kan grubu ne mesela derandiren derandiren ?

Benim kızım da öyle ortalama yani. Herkes ayyy çok zayıf bilmem ne dese de bence iyi :KK66:

Bizim üçümüzün de kanı A rh+ :KK66:

2 gun sonra 4 aylik olacagiz. ilk defa biraz ayrıntılı bu ek gida olayina baktm doktorlarda bile her kafadan ayri bir sesi cikior birinin kesin olmaz dedigi seye dogeri sacmalik neden olmasin diyor.. bebegim zaten mamayla besleniyor cok kafam karisti..kilo alimi şimdiye kadar iyi gitti bakalim persembe kontrolde nasil cikacak bu ay cok istekli degildi çünkü yeme konusunda ek gida olayını da konuşuruz aile hekimliğinde..bu ay özele gitmeyim onumuzdeki ay giderm diodm ama bu ay mi gitsem ek gida olayi icin hoş iyi bi cocuk doktoru da bulamadm icime sinen..diyetisyen arkadaşlarm var onlara mi sorsam beslenme olayini.. kafam cok karıştı kizlar..

Aynen canım doktorlar bile hemfikir değil... biz kendimize göre en doğrusunu seçeceğiz artık... ama bence biraz daha beklemek lazım ek gıda için

Biz de aynı durumdayız. Şu dönme merakı yüzünden gün için de uyku uyumaz oldu.
Başında beklersem sıkıntı yok ama uyutup gidersem ilk 10 dk içinde dönüyo ve uyanıyor :/

Çok geçmiş olsun.
Aşıya alerjiyi ilk defa duydum.
Umarım düzelir :KK66:
İki çocukla ben de çok yoruluyorum. Allah kolaylık versin hepimize de..

Canım senin kız iyice iştahsızlaşmış sanırım?
Kız bebeklerin kilo tablosuna göre 1 kiloya yakın eksiği var.
Doktorunuz ne diyor bu durum için?

Canım aslında alerji aşıya karşı değil. Bu benim kendi araştırmalarım sonucu çıkardığım bir bilgi bu arada. Şimdi aşı yapılınca bebeklerin bağışıklık sistemi zorlanıyor, çalışıyor ama alerjik bebekler genelde bağışıklığı düşük olduğu için aşı+ düşük bağışıklık bebekleri zorluyor ve vücut tepki veriyor diye düşünüyorum:)

Ben bunu isirarimkiii :kk77::KK68: ya bizim 1 hafta sonra 4 ay dolacak ben azıcık kucakta oturur gibi tutsalar bile duzelttiriyorum annem bugün yastığa destekli oturttu hemen yatirdim çok mu abartiyorum ya sanki otursa bi yerine bişey olcakmis gibi geliyo:işsiz:

Ben de oturtmuyorum canım sadece arkasına büyük yastık koyup 45 derecelik açıyla yatar oturur arası bir pozisyonda duruyor. Zaten oturmaktan da pek hoşlanmıyor ayakta durmak istiyor. Birileri kucağına alıp çocuğu iki büklüm yapıyor büyük insanı oturtur gibi yavrum da rahat edemiyor ve sinirleniyor kendini sıka sıka ağlıyor. Zarar görecek diye korkuyorum :KK43:

Kilo alimi iyiyse sadece tariflere bak ilerisi icin cnm :kahve:
Ne yapsam derdi olmaz en azindan:KK28:
Dr un dan liste alabilirsin alistirmalar icin ama o iş oyle kolay deil bir anda ek gidaya gecilmio yogurtla mi baslayacaksin 3 gun yogurt deniyorsun alerjisi var mi takip ediyorsun 1 ayda yarim cay bardagi olana kdr yavas yavas cogaltiyorsun..
Amaann kim ugrascak o kdr seyle vakit varken anne sutu formul mama yesin dursunlar diyorm ben :kk77:

Anne sütü verirken ne rahat diyorum hiç düşünmeye gerek yok :KK70:

derandiren derandiren geçmiş olsun canım benim ya nedir bu bebislerin alerjisi ya inşallah bidaha olmaz hiçbi bebis yasamasin bidaha nasıl şimdi kuzun toparladimi
Çok sağol canım amin kimseye yaşatmasın inan kendime zor geldim
Üzülme be canım... benim kız 200 gram almış hastanedeki hemşire üzülme çok iyi dedi hareketleri arttı zamanla toparlar dedi :KK66: inşallah alerji bitecek ve minnoşlar rahatlayacak :))) alerjik mamaya tepki vermesi çok ilginç mutlaka doktorunuza söyle canım... ve moralini yüksek tut alerjik bebeklerin anne sütüne çok ihtiyacı var iyi düşün iyi olsun :KK66: bol bol sütün olsun

Benim kızım da öyle ortalama yani. Herkes ayyy çok zayıf bilmem ne dese de bence iyi :KK66:

Bizim üçümüzün de kanı A rh+ :KK66:

Aynen canım doktorlar bile hemfikir değil... biz kendimize göre en doğrusunu seçeceğiz artık... ama bence biraz daha beklemek lazım ek gıda için

Canım aslında alerji aşıya karşı değil. Bu benim kendi araştırmalarım sonucu çıkardığım bir bilgi bu arada. Şimdi aşı yapılınca bebeklerin bağışıklık sistemi zorlanıyor, çalışıyor ama alerjik bebekler genelde bağışıklığı düşük olduğu için aşı+ düşük bağışıklık bebekleri zorluyor ve vücut tepki veriyor diye düşünüyorum:)

Ben de oturtmuyorum canım sadece arkasına büyük yastık koyup 45 derecelik açıyla yatar oturur arası bir pozisyonda duruyor. Zaten oturmaktan da pek hoşlanmıyor ayakta durmak istiyor. Birileri kucağına alıp çocuğu iki büklüm yapıyor büyük insanı oturtur gibi yavrum da rahat edemiyor ve sinirleniyor kendini sıka sıka ağlıyor. Zarar görecek diye korkuyorum :KK43:

Anne sütü verirken ne rahat diyorum hiç düşünmeye gerek yok :KK70:
çok sağol hayatım doktordan geliyorız şimdi alerji doktorundan kesinlikle kabul etmiyor adam o mamanın alerji yaptiğini. Aşıdan olmuştur diyor dün rotarixin 2. Dozunuda yaptirmiştik bilmyirum kafam allak bullak diyete devam dedi başından savmaya çalıştı :/ yok kusması devam ediyorsa nedeni başkadır falan dedi

benim kızım da 3650 doğmasına rağmen kilosu hep alt sınırdan gittiği için geçen ay doktoruyla konuştum, kilosunun sağlıklı sınırlar içinde olduğunu ama çok kafaya takıyorsam uykusunda besleyebileceğimi söyledi. gün içindeki emmelerine ilaveten geceleri bir defa sağılmış sütümden 100-120 ml kadar uykusunda biberonla verdim uyandırmadan. sırf bu tek sefer beslemeyle 20 günde 550 gr aldı. ama mama verirsem uykuda bile almıyor dana:) şu an 4 ay 19 günlük 6650 kilosu. bi deneyebilirsin bence. uyku öğünü de deniyor bu yönteme, genellikle gece uyanmasını azaltmak için tavsiye ediyorlar ama kilo aldırmak açısından da işe yarıyor.

Bak bu çok güzel bir öneri.
Büyük oğluma gece ekstra mama veriyordum gündüz almadığı için.
Kilosu düşük olan bebekler için tavsiye edilir :KK66:

Çok sağol canım amin kimseye yaşatmasın inan kendime zor geldim

çok sağol hayatım doktordan geliyorız şimdi alerji doktorundan kesinlikle kabul etmiyor adam o mamanın alerji yaptiğini. Aşıdan olmuştur diyor dün rotarixin 2. Dozunuda yaptirmiştik bilmyirum kafam allak bullak diyete devam dedi başından savmaya çalıştı :/ yok kusması devam ediyorsa nedeni başkadır falan dedi

Hiç aşı alerjisine benzemiyordu resim.
Bariz mamaya alerjisi var.
Sen şimdilik kafanı rahatlatıp anne sütüne devam et. Bir kaç hafta sonra kadir tuğcunun tavsiyesi ile süt denersin. Eğer süt de alerji yaparsa iyice kesinleşir zaten(inşallah yapmaz)

Bak bu çok güzel bir öneri.
Büyük oğluma gece ekstra mama veriyordum gündüz almadığı için.
Kilosu düşük olan bebekler için tavsiye edilir :KK66:

Hiç aşı alerjisine benzemiyordu resim.
Bariz mamaya alerjisi var.
Sen şimdilik kafanı rahatlatıp anne sütüne devam et. Bir kaç hafta sonra kadir tuğcunun tavsiyesi ile süt denersin. Eğer süt de alerji yaparsa iyice kesinleşir zaten(inşallah yapmaz)
İşte maksat uğraşmamak canım,diyarbakıra gidin diyor çocuk gastroenteroloji bölümüne kusması için,gidemeyiz dedim hem yazık mahvedecekler bebeğimi. Ben size yardımcı olmaya çalışıyorum diyor sert bir şekilde mamayi verince öyle oldu dedim aşıdan çok sonra yani. Kadir tuğcu haksız değil gerçekten sövmekte bazı doktorlara.

benim bi sorum olacak bayanlar..nerdeyse 5 ay olacak ama ben daha hic adet olmadim..sadece 40 cikinca bi iki gun kanama oldu baska birsey yok...konusuldu mu bilmiyorum ama geriye dönük yuzlerce sayfa olmus okuyamadim hepsini..benim durumumda olan var mi acaba .normal midir?
Henüz bende olmadım normal 1yıla kadar emdiği sürece

Canim hiç canını sıkma Rabbim beterinden korusun. İnş ilerleyen yaşlarda daha da azalıyor alerjiler. Sende yavaş yavaş başlarsin herseye. Tekrar dan çok geçmiş olsun.
Sağol canım aminn. Kusurabakma dün kafam yerinde değildi mesajı görmemişim cevap yazmamişim sanırım.
Rabbim daha büyük dertlerden korusun inşallah

Canım bu dönem bebekler çok hareketli. İleri ki aylarda yuvarlanmalar ve emekleme vs başlayacak. Kilosu biraz toparlasaydı ileri ki aylarda daha iyi olurdu.
Yanılmıyorsam biberonla da az içiyordu değil mi ?
Yani ek olarak mama teklif etsen içmez herhalde?

Canım 1 yaşına kadar ana besin varsa anne sütü ,yoksa formül mama veya tercih'e göre kutu süt.
Ek gıda sadece tattırma ve damak tadını alıştırma amaçlı veriliyor.
O yüzden hiç kasma kendini :KK66:

Canım bizim emme aralığımız da en fazla 2 saat oluyor ama mesela bazen çok huysuzlanınca meme teklif ettiğimde alırdı mutlaka. Şimdi canı istemezse memeyi alıp ısırıyor ve kendini geri atıyor :)
O dudak büzmelerine de bir ayrı içim gidiyor :))

Kuzum rahat bırak bebeği yaa :))
Benim oğlan 2 aylıktan beri oturuyor .
Hala sağlam çok şükür :))
sutu de bitirmiyor mamayi birkac kez verdim almak istemedi bu hafta normalden biraz iyi en azindan gunluk iki uc kez 100 cc aliyor tabi diger zamanlar yine 60cc simdiden asiri hareketli bir dakika uzandigini durdugunu gormuyorum eller bacaklar beden surekli hareket halinde
benim kızım da 3650 doğmasına rağmen kilosu hep alt sınırdan gittiği için geçen ay doktoruyla konuştum, kilosunun sağlıklı sınırlar içinde olduğunu ama çok kafaya takıyorsam uykusunda besleyebileceğimi söyledi. gün içindeki emmelerine ilaveten geceleri bir defa sağılmış sütümden 100-120 ml kadar uykusunda biberonla verdim uyandırmadan. sırf bu tek sefer beslemeyle 20 günde 550 gr aldı. ama mama verirsem uykuda bile almıyor dana:) şu an 4 ay 19 günlük 6650 kilosu. bi deneyebilirsin bence. uyku öğünü de deniyor bu yönteme, genellikle gece uyanmasını azaltmak için tavsiye ediyorlar ama kilo aldırmak açısından da işe yarıyor.
sagarak verdigim icin gece o uyurken veriyorum saat10da 1de ve malesef en fazla 70iciyor saat 5te kendi uyaniyor ondada 80 civari iciyor yani bizim sorunumuz az icmek canim sagol oneri icin ama once istahi acilmali cadinin

bebeğini yüz üstü yatıran var mi kızlar. biz de kafası düz olduğu için kadir Tuğcu nun (haşlaması ile:KK48:) tavsiyesi ile yüz üstü yatirmaya başladım. ama çok yatmak istemiyor alistirmaya çalışıyorum. Medikal yastık siparis ettiğimi söyledim para tuzağı iade et dedi ama ben yüz üstü yatmaya alistiramazsam diye onu da denemek istiyorum

derandiren derandiren bebeğin alerji olmuş ama neden olduğunu göremedim..dün oğlum aşı oldy bugün vücuduna yayılan kızarıklıkları var..kızaran yerler bir saat sonra biraz sönüyor başka yeri kızarıyor..biraz önce acile götürdüm alerji ilacı verdiler..aşıdan olabilir iki güne geçmezse alerji dr götür dedi..çok üzüldüm.küçük huzursuz büyük oğlan kardeşime bişey oldu diye ağlıyor..yorgunluktan bayılacağım
Canım bundan sonraki aşılar yapılmadan önce muhakkak alerji polk. Görmesi gerek ve aşılarını da devlet hast. Alerjili bebekler için aşı yapılan bölümleri var orada yaptırıp sağlık ocağına haber vermen lazım

derandiren derandiren bebeğin alerji olmuş ama neden olduğunu göremedim..dün oğlum aşı oldy bugün vücuduna yayılan kızarıklıkları var..kızaran yerler bir saat sonra biraz sönüyor başka yeri kızarıyor..biraz önce acile götürdüm alerji ilacı verdiler..aşıdan olabilir iki güne geçmezse alerji dr götür dedi..çok üzüldüm.küçük huzursuz büyük oğlan kardeşime bişey oldu diye ağlıyor..yorgunluktan bayılacağım
Aşı ile bi alakası varmı cnm? Bi alerjinin resmini atsana.bizdede yaklaşık 20 gündür var bu sorun

sutu de bitirmiyor mamayi birkac kez verdim almak istemedi bu hafta normalden biraz iyi en azindan gunluk iki uc kez 100 cc aliyor tabi diger zamanlar yine 60cc simdiden asiri hareketli bir dakika uzandigini durdugunu gormuyorum eller bacaklar beden surekli hareket halinde

Benim kizim da cok hareketli bazen ellerini kollarinin hareketlerinden yediremiyorum hemen buyuk bi tulbentle ellerini kundakliyorum ayaklari da duruyor oyle olunca:-) Bi deneyebilirsin belki. O zaman yiyor benimki.

sagarak verdigim icin gece o uyurken veriyorum saat10da 1de ve malesef en fazla 70iciyor saat 5te kendi uyaniyor ondada 80 civari iciyor yani bizim sorunumuz az icmek canim sagol oneri icin ama once istahi acilmali cadinin

Ben sürekli ayni seyleri soyluyor gibi olacagim ama:KK22: agzinda beyazlik var mi pamukcuktan dolayi istahsiz olabilir mi?

bebeğini yüz üstü yatıran var mi kızlar. biz de kafası düz olduğu için kadir Tuğcu nun (haşlaması ile:KK48:) tavsiyesi ile yüz üstü yatirmaya başladım. ama çok yatmak istemiyor alistirmaya çalışıyorum. Medikal yastık siparis ettiğimi söyledim para tuzağı iade et dedi ama ben yüz üstü yatmaya alistiramazsam diye onu da denemek istiyorum

Canim kafasinin düz oldugunu nasil anlarim ben pek kesfedemedim ya:KK33:

Benim kizim da cok hareketli bazen ellerini kollarinin hareketlerinden yediremiyorum hemen buyuk bi tulbentle ellerini kundakliyorum ayaklari da duruyor oyle olunca:-) Bi deneyebilirsin belki. O zaman yiyor benimki.

Kızlar bişey daha danışıcam size . Kızım 2800 doğdu ve şu an da kilosu 5.5 . Günde 200 cc civarı mama takviyesi alıyor ama onu da inanılmaz aşırı derece de kusuyor . Ben kilo almamasını artık kusmalarına bağlıyorum.
Boyu baş çevresi normal ama çok zayıf . Doktor olabilir yapısal diyor ama ben artık çok üzülüyorum .
Yok sütün yaramıyor yok bu Çocuga siz Yemek vermiyor musunuz lafarının dan bİktım artık . İnanın öyle daralıyorumki . Geçen birine dedim evet aç bırakıyorum bilerek manken olacak kızım dedim azarladım artık .
BBu arada babası da bende kilolu değiliz ve benim bebekliğime çok benziyor . Ama yine de baika bi doktora mı görürsem . Artık eşim de sıkıldı doktora gide gele hasta edeceksin bebeğimizi diyor . O da haklı ne deyim...:KK43:

X