2017 Şubat Anneleri

Maaşaallah diyorum kızıma gece uykusundan yana baya rahatim. 10 11 gibi gece uykusuna geçiyor cok nadir 3 4 arası uyaniyor 7 8 civari uyanıyoruz. Şuan ramazan oldugu icin ben yorgun düşüyorum çünkü uyku saatim tutmuyor onunla ve oruç tutuyorum. ama ramazan sonrasi insaallah deliksiz gece uykusu devam eder gider.
ozlemmmmmmmm ozlemmmmmmmm bizde sadece anne sütü ileyiz gece uyanmazsa emzirmiyorum hiç bazen 7 8 saati buluyoruz emmeden.

Son düzenleme:
Merhaba, kadir geceniz mübarek olsun dualariniz kabul olsun..
Foruma fazla giremiyorum sadece anne sutu alan bebislerinizin gece uyku duzeni nasil? Bizim saat araligimiz en fazla 3 saat

gündüz pek uyumayan bir bebek olduğu için akşam erken yatırıyorum. altıbuçuk yedi arası banyosunu yapar, yedi gibi karanlık odada memede uyuturum, genelde 15 dakika içinde dalar. yatağına koyarken uyandığı için ilk uyuduğunda bizim yatakta bırakıyorum. memeyi emerken yavaşça kolumdan yatağa kaydırıp ben de üstüne kapanarak biraz daha memeyi ağzında tutup yavaş yavaş çekip kaçıyorum odadan:) bu şekilde bizim yatakta on buçuk-onbire kadar uyur. ben dokuz buçuk civarı sütümü sağarım genelde. uyanacağını kafayı sağa sola hızlı hızlı çevirmeye başlamasından anlıyorum (kameradan izliyorum) uyanmadan ağzına biberonu verip uyandırmadan beşiğine alıyorum. biberon bitince uyanıyor bazen ama şekeri mi yükseliyor nedir kıçını dönüp uyuyor kendi kendine. sonra saat bir buçuk gibi uyanır, tek memeden emziririm çünkü uyuyakalıyor emerken, sonraki uyanması üç buçuk civarı, yine tek meme. dört buçuk ve beş buçukta da uyanır, kısacık emer ve uyuyakalır. beş buçukta yüzüstü çeviriyorum, yedi buçuğa kadar uyuyor. yedi buçuk nihai kalkış saatimiz. babası işe gitmeden önce biraz oynatır, ben sekiz-sekiz buçuğa kadar uyurum çoğunlukla. bu saatler yarım saat oynasa da genellikle böyle. gece bi kere daha süt sağıp versem daha uzun uyurum diye tahmin ediyorum ama uykumdan uyanıp kalkıp süt sağacağıma emzirivermek daha kolayıma geliyor. gece bu şekilde 12 saat uyuyan kızım gün içinde yarım saat-45 dakikalık 3 uyku yapıyor, onlara da emerek geçiyor.

10 gün'e kadar taşınıyorum.:kahve:
2 bebeyle ev işi bile yapamazken nasıl ev taşıyacağım bilemiyorum:KK51:
Var mı tavsiyesi olan?
Allah yardimcin olsun cnm. Ben bebeksiz ev taşıdım o zmn bile çok zorlandım iki çocukla çok daha zor olur. Eğer aileden birileri fln varsa yardım edecek isin daha da kolay olur o zmn. Ben yapı itibari ile çok telaşa düşen biriyim. Bir işi yapacaksam sürekli kafamı o kurcalar. Eğer rahat bir insan isen daha kolay atlatirsin süreci. Ama şu da bir gerçek Rabbim yardım eder dert etme. Rabbim işini kolaylaştırsin

Maaşaallah diyorum kızıma gece uykusundan yana baya rahatim. 10 11 gibi gece uykusuna geçiyor cok nadir 3 4 arası uyaniyor 7 8 civari uyanıyoruz. Şuan ramazan oldugu icin ben yorgun düşüyorum çünkü uyku saatim tutmuyor onunla ve oruç tutuyorum. ama ramazan sonrasi insaallah deliksiz gece uykusu devam eder gider.
ozlemmmmmmmm ozlemmmmmmmm bizde sadece anne sütü ileyiz gece uyanmazsa emzirmiyorum hiç bazen 7 8 saati buluyoruz emmeden.
Maşallah kızına cnm. Ne güzel mis. Nazarlardan korusun Rabbim. İnş hep böyle düzenli olur. Bizimkiler de bir an önce düzene girer

Allah yardimcin olsun cnm. Ben bebeksiz ev taşıdım o zmn bile çok zorlandım iki çocukla çok daha zor olur. Eğer aileden birileri fln varsa yardım edecek isin daha da kolay olur o zmn. Ben yapı itibari ile çok telaşa düşen biriyim. Bir işi yapacaksam sürekli kafamı o kurcalar. Eğer rahat bir insan isen daha kolay atlatirsin süreci. Ama şu da bir gerçek Rabbim yardım eder dert etme. Rabbim işini kolaylaştırsin

İnşallah kolay olur canım...
Dün öğrendim taşınacağımı ve telaş başladı bile. Hiç rahat olmayı beceremem ki :/
Ailem yardımcı olur illa ki ama küçük oğlan çok yoruyor. Sürekli kucak istiyor ,1.5-2 saatte bi uyutulmak istiyor.
Ben yanında olmayınca çok huzursuz oluyor. Bir başkasının yaptığı işi de ben yapım gereği hep eksik görürüm. İlla elim değecek yani :))
Ne kadar yardım da olsa zor olacağı kesin.
Hayırlısı bakalım

Dün öğrendim taşınacağımı ve telaş başladı bile. Hiç rahat olmayı beceremem ki :/
Ailem yardımcı olur illa ki ama küçük oğlan çok yoruyor. Sürekli kucak istiyor ,1.5-2 saatte bi uyutulmak istiyor.
Ben yanında olmayınca çok huzursuz oluyor. Bir başkasının yaptığı işi de ben yapım gereği hep eksik görürüm. İlla elim değecek yani :))
Hayırlısı bakalım
Oy oy cok zor Allah kolaylik versin inşaallah. Biraz da olsa baslalarina vermeyi dene işlerin çoğunu sen içini rahatlatmaya çalış.

kızlar merhaba uzun zamandır giremedim herkesin keyfi yerindedir umarım:KK55:
biz uğraşıp duruyoruz. 3 ve 4. dişler geldiği ve artık ısırmayı öğrendiği için çok zorlanıyorum. o ilksüt geçip süt akımı yavaşladığında hart diye ısırıyor. bilinçli yaptığını da sanmıyorum bu aralar çok fena her şeyi ısırıyor zaten. napıcam bilmiyorum. sağarak devam etmek en son çarem ama emzirmenin rahatlığını tutar mı? daha 4 ay 20 günlüğüz çok küçük:KK43:
sürekli mızır mızır 3 korkunç gün geçirdik bu hafta, bugün çok şükür iyi gibi. diş jeli, calpol hiçbir şey fayda vermedi. belki rahatlatmıştır ama ağlamalarını kesmedi işte. ben annemlerin yanına taşınıyorum diyordum en son bilet alıyordum ertesi sabaha (2 gün önce döndüm:halay:) karamsar oluyorum bazen istemeden çünkü sonu yok. üstler çıkıcak öbürleri başlayacak. Allahım bize sabır versin:KK43: onun dışında iyice hareketlendi gece sürekli uyanıyor bu ara ben de size soracaktım ama yukarda konuşmuşsunuz. gece uyanıp uyanık duruyor daha önce hiç yaşamazdık böyle bir şey. 3 gibi uyanıyor 10 dk uyanık takılıyor. geçen gün 4ten 5:30a kadar salla/emzir yaptım 1.5 saat uyumadı. bu da mı diş:KK49: akşam 9da uyayan bebeğim 12de zorla uyuyor:anne: bir de sizin bebişler de yapıyor mu 1 aydır ayaklarının ikisini de kaldırıp uykusunda vuruyor. uyanma evresinde yapıyor böyle 10 dk kadar hemen alıp emziriyordum dalıyordu. şimdi yeni dalsa da o ayaklar küt küt vuruyor solucan gibi. artık daha güçlü tabi uyandırıyor bizi. bu gece kararlıyım kendi odasına yatıracağım. çünkü her vurduğunda beşik öne arkaya sallanıyo:KK45: bizden bu kadar kafayı yememe ramak kaldı:halay:

Ayak vurma bizde de var yaa.. emerek uyumaya çalışırken ikisini bir gümbür gümbür vuruyor valla:) bende kafayı yicem az kaldı bu aralar:)

Benim bebisi baz almayın maşallah diyimde varlığı yokluğu belli değil benimki normal değil heralde:KK48: sadece anne sütü alıyo canım. Bende kasinmiyo diye biliyodum kasinir dedi havalar düzeldi hergün yada 2 günde bir zeytinyağı sür masaj yap 1 saat kadar beklet tara nasıl kalktığını görceksin ben tarayamadim saclarda kalktigindan içim tuhaf oluyodu eşim taradi tertemiz oldu aile hekimide bu zamanlar iyice yok et ilerde bidaha çıkabilir daha zor olur o zaman temizlenmesi dedi

Böyle anlatma bak hepimizin gözü değer:) öyle bebek mi olurmuş derler:)) maşallah 41 kere.. bişeyden dert yandığını duymiyim yakarım:))))

Var mı tavsiyesi olan?

Var:) sinirlerini aldır:)))

Hayırlısı bakalım
Hehe aynı ben gibisin. İlla elim deyecek benimde yoksa içim rahat olmuyor. Allah kolaylik versin cnm inş Saltuk Buğra da sana yardimci olur annesini uzmez kolay bi şekilde halledersiniz.

Kızlar salı günü 4. Ay aşılarımızı olmuştuk kızım aşırı huysuzlaştı ya:KK43: sürekli ağlıyor yatmıyor aşıdanmıdır napcağimi şaşırdım dün 37,5 oldu ateşi bugün şükür normal ama sabahtandir kucağimda normalmidir ya kafayi yiyeceğim yakındır:KK61:Az önce yeter artık dedim irkildi kendimden nefret ediyorum:KK43:(((

"Ataktır o, atak "demeyi çok isterdim ama bizim atak geçmesine rağmen huysuzluk tam gaz devam.
Oynatmaya az kaldııı ,doktorum nerdee :rapci:

Ayak vurma bizde de var yaa.. emerek uyumaya çalışırken ikisini bir gümbür gümbür vuruyor valla:) bende kafayı yicem az kaldı bu aralar:)

Böyle anlatma bak hepimizin gözü değer:) öyle bebek mi olurmuş derler:)) maşallah 41 kere.. bişeyden dert yandığını duymiyim yakarım:))))

Var:) sinirlerini aldır:)))

Ah dünürüm dua et bana da kafayı sıyırmadan yerleşeyim hayırlısıyla :confused:

Var mı tavsiyesi olan?
Ayy cnm Allah yardimcin olsun tasinmak gercekten cok zor..Aslnda profosyonel ekipler var ekspertiz yollayip esyalari tespit edip fiyat cikariyorlar sonra ekip gelip buyuk esyalari demonte haline getrip koliliyor ve yeni eve kuruyor..
Kızlar salı günü 4. Ay aşılarımızı olmuştuk kızım aşırı huysuzlaştı ya:KK43: sürekli ağlıyor yatmıyor aşıdanmıdır napcağimi şaşırdım dün 37,5 oldu ateşi bugün şükür normal ama sabahtandir kucağimda normalmidir ya kafayi yiyeceğim yakındır:KK61:Az önce yeter artık dedim irkildi kendimden nefret ediyorum:KK43:(((
Cnm asidan degildir o 2 gun gecmis muhtemelen baska derdi vardir yavrumm yaaa :cry:

Son düzenleme:
Evet canim asi bizde de yaptu bunlari sabir selamettir gececek insallah

"Ataktır o, atak "demeyi çok isterdim ama bizim atak geçmesine rağmen huysuzluk tam gaz devam.
Oynatmaya az kaldııı ,doktorum nerdee :rapci:

Ah dünürüm dua et bana da kafayı sıyırmadan yerleşeyim hayırlısıyla :confused:
Az kaldı vallahi kafayi yememe huysuzluk olduğundan emin olsam sorun etmicemde acaba başka sıkıntısımı var diye endişeleniyorum
Ayy cnm Allah yardimcin olsun tasinmak gercekten cok zor..Aslnda profosyonel ekipler var ekspertiz yollayip esyalari tespit edip fiyat cikariyorlar sonra ekip gelip buyuk esyalari demonte haline getrip koliliyor ve yeni eve kuruyor..

Cnm asidan degildir o 2 gun gecmis muhtemelen baska derdi vardir yavrumm yaaa :cry:
Bilmiyorumki nesi var calpolda verdim biraZ uyudu uyandı aynı:KK43:
Evet canim asi bizde de yaptu bunlari sabir selamettir gececek insallah
İnşallah canım kaç gün sürdü bugün 3. Gün

Canım mantıklı söylediğin şey ama banyo dolapları ,baza ve koltuk altları ,salon çekmeceleri ve diğer dolap içleri filan özel bölge gibi geliyor bana. Yabancı insanların dokunmasını istemem açıkcası.
O yüzden pek tercih etmek istemiyorum o firmaları :/

Biz de tayinciyiz canim firsat buldukca toplanmaya caliaiyorum oglum kizim yemek utu arti toplanma cok zorlaniyorum off

Allah kolaylık versin canım.
Son günlerde ben de çok zorlanmaya başladım. Umarım üstesinden geliriz..

Hele bu gece saat başi uyandi 2 meme çekti yine uyudu.. vardir muhakkak bir sebepleri acaba diyorum uzerini mi kalin ortuyorum aciyorum bu sefer icim rahat etmiyor kalkip geri kapatiyorum
Ya benim kızımda gayrt serin yatıyo ama iki kolunu hep çıkarıyo örtüyorum dönüyorum yine aynı.

Bence bebeler büyüdükçe daha da zorlaşıyor... hele de şu ataktan sonra ciddi büyüdü sanki.. artık minik bi ergen gibi davranıyor.. sanki bebek değil de büyümüş küçülmüş gibi.. artık tercihleri oluyor.. yerine getirilmeyince tutturuyor falan.. daha erken olduğunu düşünmeme rağmen dün dışarı çıktıktan sonra eve girince niye girdik diye ağlamaya başladı.. benim bildiğim 1 yaş sendromunda bebeler istedikleri olmayınca tutturur falan..

Ay ne biliyim.. artık onun da bi birey olduğunu istekleri olduğunu kabul etmem lazım galiba.. öyle eskisi gibi benim istemlerime göre ilerlemiyor olaylar...

Bi de büyük konuşmayayım da yine söylüyorum, ikinci çocuk konusu tamamen kapandı benim için..

Yaşım, sinir sistemim ve sabrım bunu kaldırabilecek sınırda değil malesef.. iki çocuğunu sürekli azarlayıp gergin bi ortamda büyütmeye çalışan bi anne olmaktansa tek çocuğunu huzurla yetiştiren bi anne olmayı tercih ediyorum..

Allahım büyük konuşmadım:dua: öyle anlaşılmasın lütfen Allah'ım lütfen lütfen:dua:

Oğluma bayram tişört u yaptım :)

Eklentiler

• FB_IMG_1498141883211.jpg
    FB_IMG_1498141883211.jpg
    33,8 KB · Görüntüleme: 99
X