2017 Şubat Anneleri

İyi geceleeer.. Ben gitmek istediğim neresi varsa gidiyorum artık, evde çok sıkılıyorum :KK12: Ama çok aşırı kalabalık yerlerde daralıyor bizim kız, gittiğimiz yerin bir nebze sakin bir yer olmasına dikkat ediyorum, çok fazla ilgiden bunalıyor, kendi halinde olmayı daha çok seviyor. Ev tipi ana kucağından başka yerde uyumuyordu bizim Deniz kız.. Onu taşıyordum her yere :halay:Ama artık ondan vazgeçirdim, ayağımda yastıkla sallıyorum, gezmelerde de öyle uyuturum sanırım artık.. Yastık her yerde kolaylık diye düşünüyorum. Son zamanların trendi bizde başparmak ağızda kendi kendine uyumaca ama kalabalıkta kendi kendine uyumuyor :emir_bebek:
en iyisini yapıyorsun canım gez dolaş valla. bizim de alismamiz lazım. eller bizim de ağızda:KK48::KK48:
Ramazandan dolayi iftar programları çok oldu bizde hepsine katıldık. Benim tontisim kucaktan kucağa sürekli gezerse çok huysuz oluyor sıkılıyor. Ama bende ya da baba da olursa sıkıntı olmuyor etrafı bi güzel seyrediyor sanırım aşırı ilgi hoşuna gitmiyor. Ama millette çocuk sevmek istiyor. Uyku problem oluyor yerimizi yadirgamiyoruz ama gürültü den dolayi uyumuyoruz. Yani çocukla gezmek etmek bir yerlere gitmek zor oluyor ama süreki evde de kalınamiyor.
sürekli evde kalmak ruh sağlığımız açısından iyi değil zaten:rapci:
Benim kizin yabancılığı yok cok şükür hatta farkli yerleri insanlari incelemeyi seviyor sanirim evdekinden daha az huzursuzluk çıkarıyor diyebilirim. Bu ara seminere gidiyor benimle öğlene kadar orada mecbur kucakta uyutuyorum pusete koyuyorum sonra. Baska eve gittigimde de evdeki gibi yanına yatip uyutmaya çalışıyorum tabii parmak hep agizda..
maşallah canım minnoşa darısı bize inşallah.
biz ayni durumdaydik.. baska bi yere gidince hatta eve biri gelince surekli ağlıyordu..alissin diye ben de gidiyordum ama her defasinda pisman oluyordum..kendimi odaya kapatip sakinlestirmeye calisiyorudum...hatta goreve basladigim gun kayinvalidem aksama kadar kucaginda gezdirmis ama bikac gun sonra alıştı cok sukur .artik onu gorunce de gülüyor...uyutma konusuna gelince malesef kv ayakta sallamaya alistirdi ..oyle uyuyor..sadece arabada veya cok yorgun olunca yattigi yerden parmagini emerek uyuyor.
odaya kapatıp sakinlestirmeye çalışmak bizde de vardı.:KK48: biraz zamana ihtiyaçları var o zaman minnoşlarin. ne kadarlikken ise başladın zaman azaldikca benim de içim sıkılıyor. çok zorlandiniz mi:KK43:

Kızlar merhaba;

Bugün çok kötü bişey oldu oğlum yataktan düştü yakaşık 80 cm civarıydı yatak. Sabah yanıma almıştım oynuyordu yanımda. Dalmışım bi ara, gece çok uyandığım için uykusuz kalıyorum haliyle. Pat diye düşme sesine uyandım. Bi baktım oğlum yüzükoyun yere düşmüş. Korkudan elim ayağıma dolaştı aldım hemen yerden. O ara eşim de benim sesime uyanmış o da panikle geldi ama hem beni sakinleştirmeye çalışıyor hem de çocuğu. Her yerini inceledik herhangi bir morarma kızarma göremedik ama yine de doktora götürdük. Çok şükür doktor bişeyi yok dedi. herhangi bi ağrısı da olmadı gün içinde. Resmen Allah korudu oğlumu. Yüzüstü düşmesi çok büyük bir lütuf.

Biz daha olmadık inşallah yakın bir zamanda da olmam.

Benim oğlum emerken terliyor genelde onun dışında pek terlemiyor. bi yerde çok terlemenin demir eksikliğinden kaynaklanabileceğini okumuştum.

Ben hiç yastık kullanmıyorum ama arada bi zararının olacağını da düşünmüyorum.

Tam Ela ya maşallah annesini dinlendirmiş senin adına da sevinirken bi anda gerçeklerle yüzleşmenin hayal kırıklığını yaşadım. İnşallah hayaller gerçeğe döner en kısa zamanda.

ev işleri de benim canımı çok sıkmaya başladı. çok titiz biri değilim ama bayadır ev dağınık. oğlum uyurken sesten uyanır diye yapamıyorum, uyanıkken ilgilenmem gerekiyor. haftasonu eşim yardımcı oluyor ama yeterli gelmiyor off off...

demir konusu benim de kafamı çok kurcalıyor. ben 6. ayda ferro sanol ile başlamayı düşünüyorum. çünkü hiç kullanmamak da ciddi sıkıntılara neden olabiliyormuş. Tetenozun 3. dozunu ben 2. Ay aşısında yaptırdım

Ben de geçen hafta pazartesi başladım. Allah’tan seminer dönemi de oğlumla gidiyoruz okula. Çok şükür beni pek zorlamadı şimdiye kadar. Zaten 3 saat kalıyoruz 1 saatini uyuyarak geçiriyor.

Maşallah çok şeker ufaklık.

Kusma aşıyla ilgili olmayabilir ama korkma benim oğlumda da oluyor her aşıda bir iki gün.

Aynı bizimki de öyle dönemeyince ağlıyor, dönüyor yine ağlıyor ne istiyor anlamıyorum. Bizde 4.ayını 5 gün geçtikten sonra başladık dönmeye şimdi maşallah sırtını yere koyar koymaz dönme modunda.

Geçmiş olsun canım. Allah şifa versin.

Biz bi kaç tane aldık genelde çıngırak tarzı şeyler.

Geç değil canım her bebek bir olmaz. Daha 4 aylık bile olmamı. Benim oğlum 4.ayını 5 gün geçtikten sonra dönmeye başladı.

Ben doğması gereken zamana göre diye biliyorum.

Bizde de çişli bez sayısı nerdeyse yarıya düştü Günde 4-5 kez o da dolu dolu değil. Oğlum çok da terlemiyor.

Bi kaç kere yaptı hatta kalkmak zorunda kaldım susturamadım sanki bi yerine bişey

olmuş gibi çığlık çığlığa ağlıyordu. Biraz alıştı gibi çok zorlamıyor artık.
Ben de hala adet olmayanlardanım inşallah da olmam. Bi yerde gece emzirmenin adeti geciktirdiği yazıyordu ne kadar doğru bilmiyorum.

Genelde yatış şekliyle alakalı olduğu söyleniyor. Düz kafa yastıkları var bi bak istersen. kullananlar kafadaki düzlüğü geçirdiğini söylüyor. erkek çocuklarda saç kısa olduğu için dikkat etmek lazım.
Canim öncelikle çok geçmiş olsun Allah tekrarını yasatmasin. ne istediklerini onlar da bilmiyorlar. yer cekimsiz ortamda muz yiyim ama çilek tadı gelsin misali:KK48: aynen ya bizimki de bi yerine bişey olmuş gibi ağlıyor. Saç kısa olduğu için dikkat etmek lazım demişsin ya anlayamadım canım ne demek istedin.

Canim öncelikle çok geçmiş olsun Allah tekrarını yasatmasin. ne istediklerini onlar da bilmiyorlar. yer cekimsiz ortamda muz yiyim ama çilek tadı gelsin misali:KK48: aynen ya bizimki de bi yerine bişey olmuş gibi ağlıyor. Saç kısa olduğu için dikkat etmek lazım demişsin ya anlayamadım canım ne demek istedin.
Canımm ne çekti billloomuşşunnn? :KK70::KK70:hatırllattın ve güldürdün beni cnm. Allah iyilik versin

Çok geçmiş olsun canim

İnşallah cnm geçmiş olsun

Cok gecmis olsun canim insallah degildir.belki yorgunluk stresin yaptigi biseydir

Misoothh Misoothh geçmiş olsun canım skma canını :*
Kulak Arkası akıntili yaralar için tavsiye ederim kızlar hemen geçirdi bizde

Kızlar merhaba;

Bugün çok kötü bişey oldu oğlum yataktan düştü yakaşık 80 cm civarıydı yatak. Sabah yanıma almıştım oynuyordu yanımda. Dalmışım bi ara, gece çok uyandığım için uykusuz kalıyorum haliyle. Pat diye düşme sesine uyandım. Bi baktım oğlum yüzükoyun yere düşmüş. Korkudan elim ayağıma dolaştı aldım hemen yerden. O ara eşim de benim sesime uyanmış o da panikle geldi ama hem beni sakinleştirmeye çalışıyor hem de çocuğu. Her yerini inceledik herhangi bir morarma kızarma göremedik ama yine de doktora götürdük. Çok şükür doktor bişeyi yok dedi. herhangi bi ağrısı da olmadı gün içinde. Resmen Allah korudu oğlumu. Yüzüstü düşmesi çok büyük bir lütuf.

Biz daha olmadık inşallah yakın bir zamanda da olmam.

Benim oğlum emerken terliyor genelde onun dışında pek terlemiyor. bi yerde çok terlemenin demir eksikliğinden kaynaklanabileceğini okumuştum.

Ben hiç yastık kullanmıyorum ama arada bi zararının olacağını da düşünmüyorum.

Tam Ela ya maşallah annesini dinlendirmiş senin adına da sevinirken bi anda gerçeklerle yüzleşmenin hayal kırıklığını yaşadım. İnşallah hayaller gerçeğe döner en kısa zamanda.

ev işleri de benim canımı çok sıkmaya başladı. çok titiz biri değilim ama bayadır ev dağınık. oğlum uyurken sesten uyanır diye yapamıyorum, uyanıkken ilgilenmem gerekiyor. haftasonu eşim yardımcı oluyor ama yeterli gelmiyor off off...

demir konusu benim de kafamı çok kurcalıyor. ben 6. ayda ferro sanol ile başlamayı düşünüyorum. çünkü hiç kullanmamak da ciddi sıkıntılara neden olabiliyormuş. Tetenozun 3. dozunu ben 2. Ay aşısında yaptırdım

Ben de geçen hafta pazartesi başladım. Allah’tan seminer dönemi de oğlumla gidiyoruz okula. Çok şükür beni pek zorlamadı şimdiye kadar. Zaten 3 saat kalıyoruz 1 saatini uyuyarak geçiriyor.

Maşallah çok şeker ufaklık.

Kusma aşıyla ilgili olmayabilir ama korkma benim oğlumda da oluyor her aşıda bir iki gün.

Aynı bizimki de öyle dönemeyince ağlıyor, dönüyor yine ağlıyor ne istiyor anlamıyorum. Bizde 4.ayını 5 gün geçtikten sonra başladık dönmeye şimdi maşallah sırtını yere koyar koymaz dönme modunda.

Geçmiş olsun canım. Allah şifa versin.

Biz bi kaç tane aldık genelde çıngırak tarzı şeyler.

Geç değil canım her bebek bir olmaz. Daha 4 aylık bile olmamı. Benim oğlum 4.ayını 5 gün geçtikten sonra dönmeye başladı.

Ben doğması gereken zamana göre diye biliyorum.

Bizde de çişli bez sayısı nerdeyse yarıya düştü Günde 4-5 kez o da dolu dolu değil. Oğlum çok da terlemiyor.

Bi kaç kere yaptı hatta kalkmak zorunda kaldım susturamadım sanki bi yerine bişey

olmuş gibi çığlık çığlığa ağlıyordu. Biraz alıştı gibi çok zorlamıyor artık.
Ben de hala adet olmayanlardanım inşallah da olmam. Bi yerde gece emzirmenin adeti geciktirdiği yazıyordu ne kadar doğru bilmiyorum.

Kızlar çok saolun inşallah dediğiniz gibi sadece strestendit

M muhendiseylul cnm bizim değişmedi eşim de düz kafa ama oğlum hala ba üstü uyumaz kızda hep yan yatıyor yatış şekli ile şekillendiğini düşünüyorum amcamın kızı prematüre doğmuştu 700 gr hep bir yana yatıyordu ciddi düzdü düzelir demişler ama 7. Ayda yan yatırma yastıklarından aldılar sevi bebe düzeldi açıkcası istiyorsan yastıklara bir bak erkek çocuklarda güzel oluyor traş olunca hep saçlar kısa oluyor ben seviyorum
doktor düzelir dedi ama bişey yapmadan nasıl düzelecek anlamadım:KK48: ben bi de yatış şekline çok müdahale etmedim. düz olduğunda mi güzel oluyor trasliyken
Günaydın kızlar. İki gündür yarı ölü gibiydim hastanede yattım. Bademcik iltihabı ateş kusma çok kötüydüm. Hiç bişey yiyemiyordum iki gün boyunca göğüaalerim bomboştu resmen kızıma mama denedik almadı. şuan bile ayakta zor duruyorum. Kızıma üzülüyorum. Zar zor emziriyodum. Doymadığı için uyumuyordu bide 3 gün banyosuz kaldı yavrucak;( çok kötü oldum. Allah hiç bir anneyi evladının ona ihtiyacı varken yanından ayırmasın
çok geçmiş olsun canım. Anneler de evlatları da sağlıklı olsun hep:dua:
bana da oglanin kafasi duz gibi gelio biraz ama babasi falan degil dio. bn hic yuz ustu yatrmadm sag sol ve sirt ustu.simdi de sadece sirt ustu yatirim kendisi cevirio zaten. düzeliyor muymus bu durum???
evet canım şimdi kendileri nasıl isterse öyle yatiyorlar başlarda da öyle aman aman dikkat etmedim bi gün sola yatiriyim bi gün sağa yatiriyim diye.düzelir dedi doktor ama bilemiyorum arkadaşlar yastık varmış ondan bahsettiler. o denenebilir belki.:KK66:

Ay ağlamak kelimesi solda sıfır kalır , ve ordan çıkana kadar aslaaa sakinleşmiyor.. Ramazan da iki iftar denedik ikisinde de eve döndük.. ama dün babalar günü için kayınpederimin yanına gitmek istedik korka korka götürdüm çünkü orda da aynısı oluyordu, yavaş yavaş alıştırdık öncekiler gibi olmadı şükür.. çünkü bunun bi de bayramı var..

Gittiğimiz yerde de emerek uyuyor..

Çok çokkk geçmiş olsun Allah korumuş.. Allah bir daha yaşatmasın inşallah canım..

Çok geçmiş olsun çok üzüldüm.. sadece anne sütü alan bebeklerde de korkum bu işte.. Allah korusun olumsuz bi durumda Ela napar diye düşünüyorum hep.. mamayı istememesi kötü olmuş.. çabucak iyileş inşallah.. anneler hasta olmasın ya.. bebekler de olmasın.. canım sıkıldı şimdi...
aynen canım ben de bayramı düşünüyorum. neyse o zaman neymiş zamanla alisiyorlarmis diyelim ve geçelim:KK66:
:) ben gece yatarken sağa gündüzleri sola yatırıyorum uyanıkkende sırt üstü duruyor zaten. İlla birşey bulacaklar ya saçmalık erkek kardeşimin fotosu var kafası sivri şu an gayet düzgün bildiğin top gibi:))
:KK48: peki bıraktığın gibi kalıyor mu minnoş.:KK57:
Famm Famm ,çok geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin.

@1melekvardi ,bizde 5 aylık olmak üzereyiz ve ben de henüz adet olmadım.

@ege52 ,çok geçmiş olsun canım. Çok hareketlendi artık bu yaramazlar.
Allah esirgesin..

M muhendiseylul , şimdilik kalabalık olarak annemlere gidiyorum sadece. Çok sık gitmeme rağmen yine de beni arıyor hep gözleri.
Uyuması için ana kucağını taşıyorum yanımda. Ya da emerek uyuyor.
Ayakta sallamaya alıştıramadım bir türlü ..
seninki nispeten daha iyi o zaman maşallah canım. peki yastıkta uyudu koyarken yastığı ceksek uyanır çekmesek malum yastık kullanımı olmamalı. Buna ne diyorsunuz sayın hocam:KK52:

aynen canım ben de bayramı düşünüyorum. neyse o zaman neymiş zamanla alisiyorlarmis diyelim ve geçelim:KK66:

seninki nispeten daha iyi o zaman maşallah canım. peki yastıkta uyudu koyarken yastığı ceksek uyanır çekmesek malum yastık kullanımı olmamalı. Buna ne diyorsunuz sayın hocam:KK52:
Yok canım nerdee eskiden kalıyordu şimdi kendini çeviriyor. Ama gece zaten çok fazla kalkıp beni uyutmadığı için sorun olmuyor her yerine koyduğumda o şekil koyuyorum:)

Ben "uyusun da ,nasıl uyursa uyusun" diye düşünüyorum :KK76:
Uyutabilmek için bazen bi amuda kalkmadığımız kalıyor malum. O yüzden yok yastık mış , yok yer miş hiç kafamı yoramam valla. Keyifleri nasıl istiyorsa öyle uyusunlar :dondurma:

tereyagli ekmek tereyagli ekmek canım her bez değişimindemi margarin ağirliğinda olmasi lazım toplamdamıo_O

Yok bacım günde bir kere olsa yetiyormuş :)))

Sevgili annişler iyi geceler. 2 sorum olacaktı sizlere. Birincisi bebekleriniz başka bir eve gittiğinde yabancılik çekip ağlıyor mu? dışarı çıkıyoruz ama ev gezmesine çok gitmiyorduk 2 kez gittik ikisinde de çok zor sakinlestirdim ve cok duramadik. az gittiğimiz için olabilir mi, zamanla alışır mı. gerçi yabancılık çekmesi nörolojik gelişimi açısından güzel bi gelisme ama. İkinci sorum da gittiğiniz evlerde nasıl uyutuyorsunuz. evde Beşikte sallanarak uyuyoruz. Buna bir çözüm bulmam lazım. şimdiden teşekkürler.

Oooo hem de nasıl birisi fışt dese dudağını büzerek ağlıyor. Annem bakıyor ben okula gidince dün akşam annemlere gittik anneme bakıp bakıp ağladı halbuki hergün onunla... alışmayla alakası yok bence bu garipsemenin. O yüzden hiçbir yere gitmek istemiyorum burnumdan geliyor benden başka kimsede durmuyor sürekli emmek istiyor... e millet de habire kucağında gezdiriyor kızım da hoşlanmıyor kucakta olmaktan rezil oluyor yavrum.... sadece emerek uyuyor canı emmek isteyince ne kadar sallarsam sallayım uyumuyor...

Kızımda arada seffaf vajinal akıntı oluyor anlamadım neden olduğunu bir türlü.. temizligine dikkat ediyorum dudaklar olsun onden arkaya silmek olsun.. idrarda degisiklik yok herhangi bi rahatsızlık belirtisi de yok. Acaba bendeki hormon degisiklikleri ona mi geciyor sütten ? Var mi basina gelen farkeden ?

Benim kızımda da oluyor yaaa doktora soracağım aslında ilk ay kontrolünde olur demişti dr ama hala olması normal mi bilmiyorum

Ben "uyusun da ,nasıl uyursa uyusun" diye düşünüyorum :KK76:
Uyutabilmek için bazen bi amuda kalkmadığımız kalıyor malum. O yüzden yok yastık mış , yok yer miş hiç kafamı yoramam valla. Keyifleri nasıl istiyorsa öyle uyusunlar :dondurma:

Katılıyorum canım yanıma alıyorum emzirerek uyutuyorum senin gibi:))) herkes ay alışır bilmem ne diyor ama ne yapayım yanımda yattığı geceler deliksiz uyuyor acıkınca da boynuma göğsüme ellerini değdiriyor aynı dakikada meme ağzında oluyor sabah da inanılmaz keyifli oluyor :)))

Meraba hanımlar . Bende Şubat annesiyim. 13 şubatta 38 haftalık sezeryan ile kuzumu aldım kucağıma. Okuyordum bayadır yazmak yeni nasip oldu . Rabbim hepinizin evladıa sağlıklı uzun ömürler versin inş. Sizlere bişey soracaktım izninizle . 4. Ay kontrolünde doktorumuz artık oturtabilirsiniz dedi 4 gündür oturuyor kızım çok da mutlu . Destekli oturuyoruz. Sizlerde durum nasıl başladınız mı oturtmaya ?

Yok bacım günde bir kere olsa yetiyormuş :)))

Oooo hem de nasıl birisi fışt dese dudağını büzerek ağlıyor. Annem bakıyor ben okula gidince dün akşam annemlere gittik anneme bakıp bakıp ağladı halbuki hergün onunla... alışmayla alakası yok bence bu garipsemenin. O yüzden hiçbir yere gitmek istemiyorum burnumdan geliyor benden başka kimsede durmuyor sürekli emmek istiyor... e millet de habire kucağında gezdiriyor kızım da hoşlanmıyor kucakta olmaktan rezil oluyor yavrum.... sadece emerek uyuyor canı emmek isteyince ne kadar sallarsam sallayım uyumuyor...

Benim kızımda da oluyor yaaa doktora soracağım aslında ilk ay kontrolünde olur demişti dr ama hala olması normal mi bilmiyorum

Katılıyorum canım yanıma alıyorum emzirerek uyutuyorum senin gibi:))) herkes ay alışır bilmem ne diyor ama ne yapayım yanımda yattığı geceler deliksiz uyuyor acıkınca da boynuma göğsüme ellerini değdiriyor aynı dakikada meme ağzında oluyor sabah da inanılmaz keyifli oluyor :)))
Anladım balım teşekkürler :) her seferinde yağ kadar ağirliksa yandık dediydim

Meraba hanımlar . Bende Şubat annesiyim. 13 şubatta 38 haftalık sezeryan ile kuzumu aldım kucağıma. Okuyordum bayadır yazmak yeni nasip oldu . Rabbim hepinizin evladıa sağlıklı uzun ömürler versin inş. Sizlere bişey soracaktım izninizle . 4. Ay kontrolünde doktorumuz artık oturtabilirsiniz dedi 4 gündür oturuyor kızım çok da mutlu . Destekli oturuyoruz. Sizlerde durum nasıl başladınız mı oturtmaya ?
Hosgeldin cnm aminn hepimizinkini insallah..Biz oturtmaya baslamadk ama kucagimda kendisi dogrulup oturuyor yani su an kucakta oturur vaziyetteyiz..

Hosgeldin canim.ben de sadece kucagindayken oturtuyorum ama uzun sureli degil yani ole 5 10 dk gibi.Oturtulabilir mi tam bi bilgim yok ama benim kzim zaten destekli de oturamiyor hala

X