2017 Şubat Anneleri

Günaydın kızlar. İki gündür yarı ölü gibiydim hastanede yattım. Bademcik iltihabı ateş kusma çok kötüydüm. Hiç bişey yiyemiyordum iki gün boyunca göğüaalerim bomboştu resmen kızıma mama denedik almadı. şuan bile ayakta zor duruyorum. Kızıma üzülüyorum. Zar zor emziriyodum. Doymadığı için uyumuyordu bide 3 gün banyosuz kaldı yavrucak;( çok kötü oldum. Allah hiç bir anneyi evladının ona ihtiyacı varken yanından ayırmasın

Günaydın kızlar. İki gündür yarı ölü gibiydim hastanede yattım. Bademcik iltihabı ateş kusma çok kötüydüm. Hiç bişey yiyemiyordum iki gün boyunca göğüaalerim bomboştu resmen kızıma mama denedik almadı. şuan bile ayakta zor duruyorum. Kızıma üzülüyorum. Zar zor emziriyodum. Doymadığı için uyumuyordu bide 3 gün banyosuz kaldı yavrucak;( çok kötü oldum. Allah hiç bir anneyi evladının ona ihtiyacı varken yanından ayırmasın
Cook gecmis olsun canim allah acil sifa versin tekrar yasatmasin cok iyi bak kendine hemen iyiles ki ongunleri kizinla telafi edin.

canım oğluşun kafasının arkası düz. doktor yatış şekliyle alakali zamanla düzelir dedi ama düzelir mi hiç emin olamadım :KK64:Babamızda da var biraz genetik mi acaba
bana da oglanin kafasi duz gibi gelio biraz ama babasi falan degil dio. bn hic yuz ustu yatrmadm sag sol ve sirt ustu.simdi de sadece sirt ustu yatirim kendisi cevirio zaten. düzeliyor muymus bu durum???

cb
Kızlar merhaba;

Bugün çok kötü bişey oldu oğlum yataktan düştü yakaşık 80 cm civarıydı yatak. Sabah yanıma almıştım oynuyordu yanımda. Dalmışım bi ara, gece çok uyandığım için uykusuz kalıyorum haliyle. Pat diye düşme sesine uyandım. Bi baktım oğlum yüzükoyun yere düşmüş. Korkudan elim ayağıma dolaştı aldım hemen yerden. O ara eşim de benim sesime uyanmış o da panikle geldi ama hem beni sakinleştirmeye çalışıyor hem de çocuğu. Her yerini inceledik herhangi bir morarma kızarma göremedik ama yine de doktora götürdük. Çok şükür doktor bişeyi yok dedi. herhangi bi ağrısı da olmadı gün içinde. Resmen Allah korudu oğlumu. Yüzüstü düşmesi çok büyük bir lütuf.

Biz daha olmadık inşallah yakın bir zamanda da olmam.

Benim oğlum emerken terliyor genelde onun dışında pek terlemiyor. bi yerde çok terlemenin demir eksikliğinden kaynaklanabileceğini okumuştum.

Ben hiç yastık kullanmıyorum ama arada bi zararının olacağını da düşünmüyorum.

Tam Ela ya maşallah annesini dinlendirmiş senin adına da sevinirken bi anda gerçeklerle yüzleşmenin hayal kırıklığını yaşadım. İnşallah hayaller gerçeğe döner en kısa zamanda.

ev işleri de benim canımı çok sıkmaya başladı. çok titiz biri değilim ama bayadır ev dağınık. oğlum uyurken sesten uyanır diye yapamıyorum, uyanıkken ilgilenmem gerekiyor. haftasonu eşim yardımcı oluyor ama yeterli gelmiyor off off...

demir konusu benim de kafamı çok kurcalıyor. ben 6. ayda ferro sanol ile başlamayı düşünüyorum. çünkü hiç kullanmamak da ciddi sıkıntılara neden olabiliyormuş. Tetenozun 3. dozunu ben 2. Ay aşısında yaptırdım

Ben de geçen hafta pazartesi başladım. Allah’tan seminer dönemi de oğlumla gidiyoruz okula. Çok şükür beni pek zorlamadı şimdiye kadar. Zaten 3 saat kalıyoruz 1 saatini uyuyarak geçiriyor.

Maşallah çok şeker ufaklık.

Kusma aşıyla ilgili olmayabilir ama korkma benim oğlumda da oluyor her aşıda bir iki gün.

Aynı bizimki de öyle dönemeyince ağlıyor, dönüyor yine ağlıyor ne istiyor anlamıyorum. Bizde 4.ayını 5 gün geçtikten sonra başladık dönmeye şimdi maşallah sırtını yere koyar koymaz dönme modunda.

Geçmiş olsun canım. Allah şifa versin.

Biz bi kaç tane aldık genelde çıngırak tarzı şeyler.

Geç değil canım her bebek bir olmaz. Daha 4 aylık bile olmamı. Benim oğlum 4.ayını 5 gün geçtikten sonra dönmeye başladı.

Ben doğması gereken zamana göre diye biliyorum.

Bizde de çişli bez sayısı nerdeyse yarıya düştü Günde 4-5 kez o da dolu dolu değil. Oğlum çok da terlemiyor.

Bi kaç kere yaptı hatta kalkmak zorunda kaldım susturamadım sanki bi yerine bişey

olmuş gibi çığlık çığlığa ağlıyordu. Biraz alıştı gibi çok zorlamıyor artık.
Ben de hala adet olmayanlardanım inşallah da olmam. Bi yerde gece emzirmenin adeti geciktirdiği yazıyordu ne kadar doğru bilmiyorum.
cnm cok gecmis olsun ya allah korumus hakkaten..uykusuzluk fena yapior insani bn de gece mama suyu koymustm kaynasin diye cezveyi unutup uykuya dalmisim allahtan esim uyanikti kapamis ama cezvr yanmış birazcik..

Sevgili annişler iyi geceler. 2 sorum olacaktı sizlere. Birincisi bebekleriniz başka bir eve gittiğinde yabancılik çekip ağlıyor mu? dışarı çıkıyoruz ama ev gezmesine çok gitmiyorduk 2 kez gittik ikisinde de çok zor sakinlestirdim ve cok duramadik. az gittiğimiz için olabilir mi, zamanla alışır mı. gerçi yabancılık çekmesi nörolojik gelişimi açısından güzel bi gelisme ama. İkinci sorum da gittiğiniz evlerde nasıl uyutuyorsunuz. evde Beşikte sallanarak uyuyoruz. Buna bir çözüm bulmam lazım. şimdiden teşekkürler.

Ay ağlamak kelimesi solda sıfır kalır , ve ordan çıkana kadar aslaaa sakinleşmiyor.. Ramazan da iki iftar denedik ikisinde de eve döndük.. ama dün babalar günü için kayınpederimin yanına gitmek istedik korka korka götürdüm çünkü orda da aynısı oluyordu, yavaş yavaş alıştırdık öncekiler gibi olmadı şükür.. çünkü bunun bi de bayramı var..

Gittiğimiz yerde de emerek uyuyor..

Kızlar merhaba;

Bugün çok kötü bişey oldu oğlum yataktan düştü yakaşık 80 cm civarıydı yatak. Sabah yanıma almıştım oynuyordu yanımda. Dalmışım bi ara, gece çok uyandığım için uykusuz kalıyorum haliyle. Pat diye düşme sesine uyandım. Bi baktım oğlum yüzükoyun yere düşmüş. Korkudan elim ayağıma dolaştı aldım hemen yerden. O ara eşim de benim sesime uyanmış o da panikle geldi ama hem beni sakinleştirmeye çalışıyor hem de çocuğu. Her yerini inceledik herhangi bir morarma kızarma göremedik ama yine de doktora götürdük. Çok şükür doktor bişeyi yok dedi. herhangi bi ağrısı da olmadı gün içinde. Resmen Allah korudu oğlumu. Yüzüstü düşmesi çok büyük bir lütuf.

Benim oğlum emerken terliyor genelde onun dışında pek terlemiyor. bi yerde çok terlemenin demir eksikliğinden kaynaklanabileceğini okumuştum.

Tam Ela ya maşallah annesini dinlendirmiş senin adına da sevinirken bi anda gerçeklerle yüzleşmenin hayal kırıklığını yaşadım. İnşallah hayaller gerçeğe döner en kısa zamanda.

ev işleri de benim canımı çok sıkmaya başladı. çok titiz biri değilim ama bayadır ev dağınık. oğlum uyurken sesten uyanır diye yapamıyorum, uyanıkken ilgilenmem gerekiyor. haftasonu eşim yardımcı oluyor ama yeterli gelmiyor off off...

demir konusu benim de kafamı çok kurcalıyor. ben 6. ayda ferro sanol ile başlamayı düşünüyorum. çünkü hiç kullanmamak da ciddi sıkıntılara neden olabiliyormuş. Tetenozun 3. dozunu ben 2. Ay aşısında yaptırdım

Ben de geçen hafta pazartesi başladım. Allah’tan seminer dönemi de oğlumla gidiyoruz okula. Çok şükür beni pek zorlamadı şimdiye kadar. Zaten 3 saat kalıyoruz 1 saatini uyuyarak geçiriyor.

Kusma aşıyla ilgili olmayabilir ama korkma benim oğlumda da oluyor her aşıda bir iki gün.

Aynı bizimki de öyle dönemeyince ağlıyor, dönüyor yine ağlıyor ne istiyor anlamıyorum. Bizde 4.ayını 5 gün geçtikten sonra başladık dönmeye şimdi maşallah sırtını yere koyar koymaz dönme modunda.

Geç değil canım her bebek bir olmaz. Daha 4 aylık bile olmamı. Benim oğlum 4.ayını 5 gün geçtikten sonra dönmeye başladı.

Bizde de çişli bez sayısı nerdeyse yarıya düştü Günde 4-5 kez o da dolu dolu değil. Oğlum çok da terlemiyor.

Bi kaç kere yaptı hatta kalkmak zorunda kaldım susturamadım sanki bi yerine bişey

Ben de hala adet olmayanlardanım inşallah da olmam. Bi yerde gece emzirmenin adeti geciktirdiği yazıyordu ne kadar doğru bilmiyorum.

Çok çokkk geçmiş olsun Allah korumuş.. Allah bir daha yaşatmasın inşallah canım..

Çok geçmiş olsun çok üzüldüm.. sadece anne sütü alan bebeklerde de korkum bu işte.. Allah korusun olumsuz bi durumda Ela napar diye düşünüyorum hep.. mamayı istememesi kötü olmuş.. çabucak iyileş inşallah.. anneler hasta olmasın ya.. bebekler de olmasın.. canım sıkıldı şimdi...

Kızlar merhaba;

Çok geçmiş olsun Rabbim beterinden korusun sağa sola dönüyorlar artık daha fazla dikkat istiyorlar

Yakacakları var demekki cnm benim iki çocuğumda düz kafa değil oğlanı özellikle yumurta kafa yüz üstü yatırdım :) bayılıyorum da eşimin amcasının eşi dedi biz seviyoruz düz kafa olmasın diye tek yön yatırmadım diye susturdum kıza da derler kesin
:) ben gece yatarken sağa gündüzleri sola yatırıyorum uyanıkkende sırt üstü duruyor zaten. İlla birşey bulacaklar ya saçmalık erkek kardeşimin fotosu var kafası sivri şu an gayet düzgün bildiğin top gibi:))

Cok geçmiş olsun cnm.. Çabucak iyilesirsin umarim..1 gece bende acillik olmustum mide agrisindan emziremedm bende senin gibi cok zor bilirim ama benimki oyle zmnlarda mama alio senin cok daha zor :cry:hicbir anneyi caresiz birakmasin rabbim..

Famm Famm ,çok geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin.

@1melekvardi ,bizde 5 aylık olmak üzereyiz ve ben de henüz adet olmadım.

ege52 ege52 ,çok geçmiş olsun canım. Çok hareketlendi artık bu yaramazlar.
Allah esirgesin..

M muhendiseylul , şimdilik kalabalık olarak annemlere gidiyorum sadece. Çok sık gitmeme rağmen yine de beni arıyor hep gözleri.
Uyuması için ana kucağını taşıyorum yanımda. Ya da emerek uyuyor.
Ayakta sallamaya alıştıramadım bir türlü ..

gunaydın kk annelerı opuyoruz hepınızı desteklı hafıf oturuyor artk:)))) ama cok bırakmıyorum bıraz bakınıyo yatırıyorum sonra

Eklentiler

• IMG_2158.JPG
    IMG_2158.JPG
    35,5 KB · Görüntüleme: 123
  • IMG_2186.JPG
    IMG_2186.JPG
    52,1 KB · Görüntüleme: 135
Sahura kadar uyumuyor musun canim.iki uc saat uykuyla durmak gercekten zzor arada oluyor ama genelde boyleyse dayanilmaz olur.Ben 11 30 gibi yatiyorum kizim 1 gibi uyaniyor iki gibi yatiyor 4 gibi uaniyorum sonra alti gibi uyanip hemen uyuyor 7 bucuk gibi tam olarak uyaniyoruz ben cok zorlaniyorum

Ben uyumuyorum sahura kadar. Neden bilmiyorum ya uykum gelmiyor ya da içimden gelmiyor. Kızını kaçta uyutuyorsun akşamları
Kalkma saatleri çok yakın benim kızımla

Ben uyumuyorum sahura kadar. Neden bilmiyorum ya uykum gelmiyor ya da içimden gelmiyor. Kızını kaçta uyutuyorsun akşamları
Kalkma saatleri çok yakın benim kızımla
Kizim 9 da uyurdu ama bi kac gundir 10 u buluyor.sonra da oglumu uyutuyorum bensiz uyumuyor asla 10 bucuk 11 arasi uyumus oluyor az oturup cay icmeye calisiyorum ben de esimle basbasa iste sonra ben de yatiyorum 12 yi gecirmemeye calisiyorum cunku cok sık uyaniyor ve sabah 7 30 gune basliyor 9 30 da da oglum basliyor yetismeye calisiyorum.iste

X