2017 Şubat Anneleri

Keyfi yerindeyse doyuyordur.
Aç olan bebe her hali ile kendini belli eder :KK66:

Bu dönem çok normal salyalanmaları.
Tükürük tutma refleksleri gelişene kadar salya devam eder.
Diş ile alakası yoktur. Eğer olsaydı bebeler 2.5 yaşına kadar salyalı gezerdi :)

Canım senin ikinci çocuk ,diş olup olmadığını anlarsın muhakkak ta ben ce huzursuzluğunuz atak gibi geldi bana..

Çok emiyor canım ,ondan böyle.
Benim oğlanın 5ci ayına 1hafta kaldı. Hala günlük en az 3 bez kakalı. Kakası da yeşilimsi ve su gibi..
Dr emme sıklığını azaltırsan geçer diyor ama en fazla 2 saat duruyoruz emmeden.
Aç olmasa bile uykuya geçişlerde mutlaka emiyor.

Sadece anne sütü alan bir bebeğin afrika sıcağında bile suya ihtiyacı yoktur.
Ama şu var ki afrika da bebeler çıplak gezer ve terlemezler.
Eğer bebek çok terliyorsa ara sıra su teklif etmek doğru olur.
Ben su vermiyorum ama annem ne zaman görse bebeye çölde kalmış muamelesi yapıp su içiriyor. Bebe içtikce kadın mutlu oluyor ,ne diyim :)

Ellerden mikrop kapılmaz canım.
Mikrop(bakteri) sadece hastalıklarla bulsşır :)
Teşekkür ederim canım Google'dan okuyorum sandım :KK48:

Tisortlerimiz geldi bizim de..
20170618_123415.jpg

Benim oğlan 1 hafta sonra 5 aylık olacak 1 hafta fln oldu yüzüstünden sırt üstü döneli gerçi zor olanı yapıyor Muş. Ama hiç sırt üstünden yüzüstü dönmesi daha. Her çocuk farklı yani ztn zamanı gelince yapıyorlar herseyi

Tabi ki her cocuk farkli canom dedigin gbi. Insallah doner :)

:))2 kişidir söylüyor ailelerinden. Doğduğu zaman tuza koyuyoruz dediler izin vermedim ne dedilerse yaptirmadim. Şimdide kafasına takmişlar çokta sivri değil yani kusur bulmak isteyen kusur görür işte
Yakacakları var demekki cnm benim iki çocuğumda düz kafa değil oğlanı özellikle yumurta kafa yüz üstü yatırdım :) bayılıyorum da eşimin amcasının eşi dedi biz seviyoruz düz kafa olmasın diye tek yön yatırmadım diye susturdum kıza da derler kesin

X