2017 Şubat Anneleri

Bi sorum daha var sadece emziren anneler herkes size de su veriyor musun artik ver diyor mu ? Ben vermiyorum yeterince bol emiyor ihtiyacı yoktur diye sizlerde durum ne ?
Bende veriyorum artık her gun degil aklıma geldikçe bir çay kaşığı kadar fln... arada zem zem suyu fln da veriyorum

Kızlar bişey sorcam şimdi ilk doğdugunda bebislerin doyup doymadigni cis sayisindan anlıyoduk kiloya bakmadan 3buçuk ayligiz suan cis sayısi yine günde 6 defa fln olmasimı lazım yoksa azalma olmasi normalmi? Kızım bi ara emerken çok ağlıyodu az az emiyodu ama 1 yada 2 saatte bi muhakkak cisli bez değiştiriyodum 2 3 gündür direk ağlamadan uzun emiyo cis sayısı azaldı sizin cis sayıları nasıl acaba?

Keyfi yerindeyse doyuyordur.
Aç olan bebe her hali ile kendini belli eder :KK66:

Bizimkininde eller çıkmıyo ağzından emzigi atıp yumrugunu sokuyo bide gülerken ağız açılıyo ya hazır açılmışken şu yumruguda sokim ağzıma diyo hemen ağızda el salyalar fora:KK35: herkes diş çıkarıyo diyo ama bakalım doktora soran varmı bu distenmi yoksa bu aylarda normalmi acaba

Bu dönem çok normal salyalanmaları.
Tükürük tutma refleksleri gelişene kadar salya devam eder.
Diş ile alakası yoktur. Eğer olsaydı bebeler 2.5 yaşına kadar salyalı gezerdi :)

Yok cnm beyaz değil iki yan taraf diş çıkartacağı beyaz şişlik sanki yatağında diş var gibi

Canım senin ikinci çocuk ,diş olup olmadığını anlarsın muhakkak ta ben ce huzursuzluğunuz atak gibi geldi bana..

Ben ciş ölçmedim hiç genelde bezlerde ciş oluyor hep. Ama kakadan illallah geldi ishal de degil ama bazi gunler iyice abartiyor mesela bugün sadece oglene kadar 4 kere kaka yaptı. Ilk kakasi daha yesilimsi oluyor sonra gitgode daha sari renge dönüyor. Her gun en az 2 kaka yapti dogdugundan beri hic 1 kereye düşmedi. Acaba gaz damlalarindan dolayi mi boyleyoz yoksa cok mu geliyor emdigi anlayamadim.

Çok emiyor canım ,ondan böyle.
Benim oğlanın 5ci ayına 1hafta kaldı. Hala günlük en az 3 bez kakalı. Kakası da yeşilimsi ve su gibi..
Dr emme sıklığını azaltırsan geçer diyor ama en fazla 2 saat duruyoruz emmeden.
Aç olmasa bile uykuya geçişlerde mutlaka emiyor.

Bi sorum daha var sadece emziren anneler herkes size de su veriyor musun artik ver diyor mu ? Ben vermiyorum yeterince bol emiyor ihtiyacı yoktur diye sizlerde durum ne ?

Sadece anne sütü alan bir bebeğin afrika sıcağında bile suya ihtiyacı yoktur.
Ama şu var ki afrika da bebeler çıplak gezer ve terlemezler.
Eğer bebek çok terliyorsa ara sıra su teklif etmek doğru olur.
Ben su vermiyorum ama annem ne zaman görse bebeye çölde kalmış muamelesi yapıp su içiriyor. Bebe içtikce kadın mutlu oluyor ,ne diyim :)

Ellerinden kapabilir ister istemez herseye dokunuyorlar ve hep agizlarinda.diste disin cikacagi yer siser kizarir baya beyazlik olamz diye biliyorum

Ellerden mikrop kapılmaz canım.
Mikrop(bakteri) sadece hastalıklarla bulsşır :)

Kızlar bişey sorcam şimdi ilk doğdugunda bebislerin doyup doymadigni cis sayisindan anlıyoduk kiloya bakmadan 3buçuk ayligiz suan cis sayısi yine günde 6 defa fln olmasimı lazım yoksa azalma olmasi normalmi? Kızım bi ara emerken çok ağlıyodu az az emiyodu ama 1 yada 2 saatte bi muhakkak cisli bez değiştiriyodum 2 3 gündür direk ağlamadan uzun emiyo cis sayısı azaldı sizin cis sayıları nasıl acaba?

Bez ağırlıklarına bak canım. Günlük bir margarin ağırlığı yeter bir de yumurta hesabı var da onu bilmiyorum :KK70:

Ben de vermeyecektim ama ilaç içerken tortuları ağzında kalıyor onlar gitsin diye veriyorum.

Bu dönem çok normal salyalanmaları.
Tükürük tutma refleksleri gelişene kadar salya devam eder.
Diş ile alakası yoktur. Eğer olsaydı bebeler 2.5 yaşına kadar salyalı gezerdi :)

Sadece anne sütü alan bir bebeğin afrika sıcağında bile suya ihtiyacı yoktur.
Ama şu var ki afrika da bebeler çıplak gezer ve terlemezler.
Eğer bebek çok terliyorsa ara sıra su teklif etmek doğru olur.
Ben su vermiyorum ama annem ne zaman görse bebeye çölde kalmış muamelesi yapıp su içiriyor. Bebe içtikce kadın mutlu oluyor ,ne diyim :)

Ellerden mikrop kapılmaz canım.
Mikrop(bakteri) sadece hastalıklarla bulsşır :)

Gel de millete anlat bu salya işini :KK70: kızım 2 buçuk aylıktan beri salyalı herkes ay diş çıkaracak diyor :KK70: ben de hmmm evet her bebek gibi Birgün o da çıkaracak diyorum :))))

Eşim de oruç tutuyor işten gelince susuzluktan bir hal oluyor gelir gelmez elif e su veriyor :KK70: bebe içtikçe o rahatlıyor :KK70:

:oops:
Ben de Kadir Tuğcu'dan öğreniyorum bir çok şey'i.
İlk çocuğumda başladım araştırıp okumaya ,hala devam ediyorum :KK66:
Allahtan kitap diye birşey var doktorlar var. Dün eşimin babaannesi gelmiş siz bu kızın kafasını düzeltmemişsiniz dedi sivri,ikidir cahil ailesinden böyle şeyler duyuyorum nasıl düzeltecez dedim kafasinin üstünden aşaği çenesinden yukarı tutup bastiracakmişiz Allahtan
Annem okumuş bi insan. Ne alaka dedim ya zamanla şekle girer hamurmu bu :/ eşimde can kulağiyla dinliyor gerçek gibi yok öyle birşey dedim saçma salak işler

Allahtan kitap diye birşey var doktorlar var. Dün eşimin babaannesi gelmiş siz bu kızın kafasını düzeltmemişsiniz dedi sivri,ikidir cahil ailesinden böyle şeyler duyuyorum nasıl düzeltecez dedim kafasinin üstünden aşaği çenesinden yukarı tutup bastiracakmişiz Allahtan
Annem okumuş bi insan. Ne alaka dedim ya zamanla şekle girer hamurmu bu :/ eşimde can kulağiyla dinliyor gerçek gibi yok öyle birşey dedim saçma salak işler

:KK70::KK70: yok artık !

Kadir Tuğcu yu bende sizin sayenizde okumaya başladım. Sizin takip ettiğiniz sürekli bi site var mı.

anneoluncaanladim.com ----> forum ----> Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzm.dr.Kadir Tuğcu

Buradan hem kendisine ulaşabilir hem de eski yazışmaları okuyabilirsin. Forum sayfasında aşağıya doğru ayrıca bir de kadir tuğcuya ait arşiv bölümü var. Oraları da bol bol okuyabilirsin.
Uslubu çok serttir ama okuduyup öğrendikce insan hak veriyor..

:))2 kişidir söylüyor ailelerinden. Doğduğu zaman tuza koyuyoruz dediler izin vermedim ne dedilerse yaptirmadim. Şimdide kafasına takmişlar çokta sivri değil yani kusur bulmak isteyen kusur görür işte

Tuz olayını duydum da hala uygulayanlar olduğunu bilmiyordum :))
Neyse hatırlarını kırmayıp bebeğin kafasından aşağı çenesinden de yukarı bastırın bari :)))
Oyun hamuru oynuyoz sanki :))

anneoluncaanladim.com ----> forum ----> Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzm.dr.Kadir Tuğcu

Buradan hem kendisine ulaşabilir hem de eski yazışmaları okuyabilirsin. Forum sayfasında aşağıya doğru ayrıca bir de kadir tuğcuya ait arşiv bölümü var. Oraları da bol bol okuyabilirsin.

Neyse hatırlarını kırmayıp bebeğin kafasından aşağı çenesinden de yukarı bastırın bari :)))
Oyun hamuru:hamarat::KK70:Allahtan evim ayri yoksa neler yapacaklardi:) hadi babaannesi çok yaşlı yanlış biliyo olabilir diğer söyleyen gençti.Ne diyelim Allah böylelerinin eline düşürmesin

Teşekkür ediyorum bilgi için... Evet üslubu sert bi doktor. Önemli olan bilgisi bizim için.

Babalar gunu hediyemiz :anne::KK200:

Eklentiler

• IMG-20170618-WA0011.jpg
    IMG-20170618-WA0011.jpg
    67,3 KB · Görüntüleme: 100
  • IMG-20170618-WA0006.jpg
    IMG-20170618-WA0006.jpg
    69 KB · Görüntüleme: 96
X