2017 Şubat Anneleri

Dün akşam yengem geldi yemeğe abimin eşi.
Yok neden ek gıda ya başlamıyormuşum, ayaklarımda sallama alıştırmışım her geldiğinde aynılarını söylüyor.
Bende ısrarla her söylediğinde ben 6. Ay bitene kadar anne sütü vericem , zaten ömrünün sonuna kadar gıda alıcak diyorum.
Ayrıca ayağımada alıştırmadım heryerde uyuyor canı nasıl isterse.
Çocuk 6. Ayda anlıyormuş ek gıda yı istemiyormuş bizimkide yemicekmiş bak görürürmüşüm, kendisi 2. Ayda başlamış tattırmaya.
Ayyyy gına geldi...
Kendisini severim ama 11 aylık bebeği var en çok onun anlaması gerekiyor oda laf söylüyor.
Ya arkadaş bırakalım şu insanların işine karışmayalım milletçe, herkes nasıl isterse öyle yapsın benim bebeğim nasıl istersem öyle yaparım ben size karışıyormuyum. :KK20::KK67:

Aynen canım ben de bıktım tattır sonra yemez demelerinden gına geldi he diyip geçiyorum bazen.

Uyku arkadaşı oyuncaklardan kullanan var mı be bu ara benim kizi hep yuzunu yandaki yastıga dayamış buluyorym birseyleri tutmak sürünmek hosuna gidiyor. Parmak da emdigi icin acaba uyku arkadasla emziklerden alip denesem mi diye düşündüm emzigini emme ihtimali cok düşük ama kullanan varsa oyuncak kısmının faydasını ğörüyor mu acaba ?

Benim kız da işaret parmağımı tutarak uykuya dalıyor :KK70:

Slm güzel anneler oglumla ben hasta olduk :KK43: grip oldum bogazlarim kötü birde üstüne acayip bel ağrısı var (sezeryan ile doğum yapmıştım spinal oldu) var mi aranizda sezeryan sonrasi bel agrisi ceken ??? Canım yavrum acayip kötü öksürüyor hafiften ateşi var. Öksürük geçmesi için yapılabilecek doğal şeyler neler kızlar???

Tatlım ben de feci öksürük olmuştum Doğumdan iki gün önce sezeryan doğum daha da mahvetti beni. Kadın Doğum Doktorum doğal şeyler meraklısıydı sirke ile gargara yap ballı limonlu su iç bal zencefil karıştır kaşıkla ye demişti. Sirke dışındakileri yaptım rahatlatmıştı en azından.

Ya ben niye bu kızı uyutunca oh uyuttum diyip rahat edemiyorum yine de.. acaba uyandı sesini mi duymadım diyip 5 dk da bi kontrol, acaba üzerindeki örtüyü burnuna mı dayadı yine, nefes almakta zorlanmasın diyip 5 dk da bir kontrol, ay yukardan küt diye ses geldi uyanmıştır o şimdi sese diyip kontrol...........

Manyak mıyım ben acaba... uyuttum diyip bi dizi izlemişliğim yok vallahi 4 aydır.. gerçi bu saydıklarım hep başıma geldiği için sürekli kontrol modundayım.. derin uykusu yok sanki bu kızın çıt çıksa uynıyo..

Yoruldum ya.. Ela mı beni yordu yoksa ben mi kendi kendimi yordum bilmiyorum üstelik..

Daha rahat olmalısın diyorum kendi kendime.. uyanırsa uyansın.. uyanırsa ağlar nasılsa duyarsın..

Ama Ela uyanınca ağlamıyor, hemen üzerindekini ağzına burnuna götürüyor korkuyorum nefessiz kalacak diye..

Abartıyomuyum ya? Bi ben mi böyleyim.. bi ben mi rahatıma bakamıyorum.. olmaz olmaz, bi kere olur Allah korusun diye korkarak yaşar oldum.. bi ortası yok mu ya..

Yine sıyırdım gece gece..

Aynı bennnn :KK43:

Süt sağma pompası kullanan arkadaşlar rica etsem bana yardımcı olur musunuz

Kızım sağ göğsümü emmek istemiyo reddediyo.emmeyincede süt azalmaya başladı.tek gögüslede idare edemiyoruz.sütüm tamamen çekilmeden bi pompa almak istiyorum ama elektriklilerin fiyatı bana yüksek geliyor.sizce manual alsam işime yarar mı

Şimdilik kafamda wee pratik manuel göğüs pompası var

Bende önce bebedor manuel vardı çok acıtıyordu ama baya iyi çekiyordu. Şimdi de avent manuel aldım. Çekimi iyi ama bir yerden sonra elim yoruluyor. Ve 50 ml çıkıyor mesela ondan sonra çok zor çıkıyor memede süt var ama tam çekemiyor sanırım makina... acıtmasın dersen zerre acıtmıyor 4 saat beklersem iyi süt çıkıyor ama bekletip de süt üretimini baltalamak istemiyorum :KK70:

Ben de elektrikli almadım çok pahalı geldi

Arkadaşlar merhaba. Uzun zmandır sizi takip ediyorum. Çok şey öğrendim. Hepinize teşekkürler. Sağıp veren arkadaşlara bir sorum olucak. Günde kaç cc süt veriyosunuz.

Ben 3 saat için 100 cc verdim. Ama gitmeden ve gelir gelmez emzirdim de

Kizlar doktor olcumuyle hastane olcumu arasinda yarim kilo oynuyor hangisini baz aliyorsunuz bu arada kizim bu ay 400 gr almis mama baslamalisin dedi doktorumuz ama kizim asla biberon almiyor kasikla da cok uzun ve zor oluyor ayrica mama soguyor ne yapmaliyim nasil alidacak fikrinolan var mi

Biz de dün ve bugün ayrı yerlerde ölçtürdük 400 gram oynadı. Ben az olanı baz alıyorum :KK70: nuk un damaklı biberonu var memeyi damağına alır gibi alıyor bebek o hoşuma gitti birisinde gördüm. Kızım da avent i tutmuyor

benımkınayırt etmıyor ama yınede uc tane bıberon aldım nuk henıs agız damaklıyı tutuyor.avent aldım oguruo cok sert buluo onu.eger ılle mama ver dedıyse uykuya dalarken verebılırsın kac kg bebegın senın surda kasık mama vermeye bısı kalmadı ama dr daha ıyı bılır tabıkı

Ya biz de avent aldık ilk zamanlar tutuyordu 3 ay falan kullanmadık gerek olmadı dün verdim almadı çok sert geldi dediğin gibi

Anammm tam hemşire :confused:

Aynen canım ben de seni hatırladım :) çok teşekkür ederim ben de çok sevindim.ikimizin adına :)

Benim bebegim dört aylık oldu bile :) hamileliliğimi cok özlüyorum her anın tadını çıkart canım bir sürü fotoğraf çek mesela her ay aynı yerde aynı kostümle resim çekinmedğim için pişamnım.. Saçma sapan seylere yorma kendini :) hamilelik Allahın bize yaşattığı en özel duygu tekrr tebrik ederim

Benim bebegim dört aylık oldu bile :) hamileliliğimi cok özlüyorum her anın tadını çıkart canım bir sürü fotoğraf çek mesela her ay aynı yerde aynı kostümle resim çekinmedğim için pişamnım.. Saçma sapan seylere yorma kendini :) hamilelik Allahın bize yaşattığı en özel duygu tekrr tebrik ederim

Ayyyy maşallah şu an bulantılar ve sağlıksız yeme dönemindeyim canım sacma sapan şeyler çekiyor

İnşallah zamanla düzene girer :)

IMG_8030.JPG

Bu şekilde ulaşıyor:))))

:KK57::KK57: atak parmaklarını nasıl emiyor çok merak ettim.
Nasıl ulaşıyor onlara ???

Ayyyy maşallah şu an bulantılar ve sağlıksız yeme dönemindeyim canım sacma sapan şeyler çekiyor

İnşallah zamanla düzene girer :)
Tadini cikar cnm benim 8.hafta baslayan bulantilarm 16.haftaya kdr surmustu sadece eksi meyve yiyerek beslendm o zmn a kdr su icsem cikariodum..Saglikla kavusun..

Canım benim :KK43: emmemesi oluyormuş da kusmayı bilemedim sağlık ocağına sordun mu? Ben çok paniklerdim heralde. Basıl oldu şimdi kızın?
Canim o gece uc kez siddetli kustu bir daha kusmadi saglikocaginda klima acikti arabafa terlemisti orda usudu biraz sanirim.simdilik iyi hamd olsun.canim senin de bebegin az kilo aliyordu sanirim mama veroyor musun yoksa az da olsa sut mu bana dr da hemsire de mama destekli ilerleyin dedi ama baslamadim aklim karisti dogrusu

Canim o gece uc kez siddetli kustu bir daha kusmadi saglikocaginda klima acikti arabafa terlemisti orda usudu biraz sanirim.simdilik iyi hamd olsun.canim senin de bebegin az kilo aliyordu sanirim mama veroyor musun yoksa az da olsa sut mu bana dr da hemsire de mama destekli ilerleyin dedi ama baslamadim aklim karisti dogrusu
Canım sana cevap yazmıştım ya bizde aşı olduk huzursuzluk, ağlama, falan var ama kusma yok diye.
Kızımda salı günü aşı oldu, çarşamba günü kusmaya başladı ne oluyor anlamadım birde herşeyden korkup irkiliyo, ağlıyor bı fikri olan varsa yardımcı olabilir mı ???

Canım sana cevap yazmıştım ya bizde aşı olduk huzursuzluk, ağlama, falan var ama kusma yok diye.
Kızımda salı günü aşı oldu, çarşamba günü kusmaya başladı ne oluyor anlamadım birde herşeyden korkup irkiliyo, ağlıyor bı fikri olan varsa yardımcı olabilir mı ???
Ben de bilmiyorum canim bizim kusma o gun disinda olmadi fakat huzursuzluk istahsizlk hala suriyor

X