2017 Şubat Anneleri

Bana şimdi yaptılar işte. Kese çevresinde kanama varmış. Doktor uyuşmazlığı mi var dedi iğne vuracaz dedi. Vurdu bu bebeği 2.3 hafta korur dedi. Bende doğumdan sonra biliuorum aklım karıştı

Bana şimdi yaptılar işte. Kese çevresinde kanama varmış. Doktor uyuşmazlığı mi var dedi iğne vuracaz dedi. Vurdu bu bebeği 2.3 hafta korur dedi. Bende doğumdan sonra biliuorum aklım karıştı
Bana kese çevresinde de kanama fln görmedi bisey demedi sana yaptığı uyuşmazlık için değilde dusuk riski icin olabilir mi ?

Erken tatlım.
Ben 6+1 de kalp atışını kıpırtı olarak gördüm ama sesi duyulmadı.
Ses zamanla duyulur dedi.
5. Haftada keseyi bile alttan gördük biz, karından göremedi.
Evet canım ya öyleymiş. Ben de bugün salına salına gittim susamı görürüz kalbini de dinleriz diye ama keseyi gördük döndük
selam kzilar bende kese icin gittim doktora 5 +4 dü gecen cuma 15.87mm di nasil sizce kalp atislarini duyamayinca biraz moralim bozuldu bayramdan sonra gidicem insallah kalp atislarina
canım ben de bugün 5+4 diye gittim alttan baktı keseyi gösterdi, bebek ve kalp atışı bayramdan sonra dedi. Bak herkesin öyleymiş, yapacak birşey yok bekliycez, büyüsünler bakalım biraz daha

Ben yeni gördüm ve çok üzüldüm Allah sabır versin, umarım ileride her şey dilediğin gibi olur...

Mide yanmam için gaviscon aldım işe
Yaramadı. Berbat birşey ne yapacağımı bilmiyorum. 5 gündür doğru dürüst yatamadım

Tatlım yediğin şeylere çok dikkat et. Asitli gıdalar ,yağlı ,tuzlu,baharatlı şeyleri tüketme. Hafif şeylerle beslenmeye çalış ve en önemlisi aç kalma. 2 hafta önce tavan yapmıştı yanmalarım,biraz dikkat ettim ve 1.5 kapak gaviscon içtim günde 3 kere. Bu hafta daha rahatım.

Canım ilk 3 ay demir bulantı yaptığı için verilmiyor diye biliyorum. Aşırı kansızlığınmı var ki verdi doktor?

Merhaba

Ben de aranıza yeni katıldım :) Ama karnım regl olacakmış gibi ağrıyor bugün, sizce neden olabilir benle aynı durumda olanlar var mı?

Yarın randevum var doktora da soracağım.

Arkadaşlar doktoru mu aradım şimdi tahlil sonuçları çıkacaktı. Çıkmış çok şükür hepsi iyiymiş. Bir tek kansızlık var dedi. 10 a düşmüş. Ilk hamileligimdede vardı ve o kadar ilac kullanmama ragmen duzelmedi ve oglumada geçti. Onun kansizligi ilede uğraştık baya. Doktora sormayı unuttum ne yapabilirim diye oda birşey demedi. Ilaç için erken herhalde. Sizde bu sorunu yaşayan varmi.

benimki ilk duyduğumda 124 dü 6+1 yada 6+2 falandı sanıırm bi hafta sonra 154 duyduk. Bende çok endişelenmiştim hatta dra da söyledim yavaştı biraz diye, oda bebeklerin kalp atış hızları çabuk değişir 150 olur, 3-4 dk sonra 135 olur dedi. Sende endişelenme daha küçük annesi büyüyünce gümbür gümbür atar inşallah

kızlar hangi folik asiti kullanuyorusnuz .. ben folic1 kullanıyordum gebelikten öncede içtiğim folibol vardı.. çantamda taşıyordum. geçengün sanki böyle üzerinde renk değişikliği farkedince korktum attım..bugun eczaneden folidoce aldım içinde b12de varmış

Merhaba

Ben de aranıza yeni katıldım :) Ama karnım regl olacakmış gibi ağrıyor bugün, sizce neden olabilir benle aynı durumda olanlar var mı?

Yarın randevum var doktora da soracağım.
Hayırlı olsun. Rabbim tamamına erdirsi n. Ilk günler oluyor o ağrılar. Benim hala oluyor 7+0 bugün. Az önce doktora sordum çok normal dedi. Rahim büyüdüğü için. Lekelenme Yada kanama gibi birşey olursa gelirsin dedi. Inşallah hiç birimiz bu sorunu yasamayız.

Sağol tavsiyelerin için canım.Kahvaltılıkla besleneyim ozaman süt muz falan başka ne yiyebilirimki
Zaten vardı reflü bende iyice tavan yaptı çok zorlanıyorum

Benim evim de berbat inan. Eşim yazık hergün bir odayı yapıyo 3 gün sonra yine aynı. Boşver. Onlar sağlıklı dünyaya gelsin de, temizlik sonra da olur
Ayyyy kendimi gördüm, ev uçak düşmüş gibi eşim yazık toparlamaya çalışıyor ama hemen dağılıyor bide tam yapamıyor o yüzden ipin ucu kaçıyor. off ev işi ne zormuş diyor bide yaaa dedim ben hem çalışıp hem bunları yapıyorum tamam bende hergün cam silmiyordum ama günlük işini yapınca tablo böyle olmuyordu

Bir de benim ilk hamileliğim yarın da ilk randevuma gideceğim.

İlk randevuda neler yapılıyor acaba, ultrason ve kan tahlili mi sadece?

Kesinlikle cok dogru. En basit hesapla,uyanik kaldigimiz her saat 1 bardak su icmemiz sartmis. Hamilelikte tabii biraz daha artiyo. Hele ki bebeklerde buyuyup sivinin icinde yasamaya basladiginda...

Bir de benim ilk hamileliğim yarın da ilk randevuma gideceğim.

İlk randevuda neler yapılıyor acaba, ultrason ve kan tahlili mi sadece?
Ilk ultrasonda bakıyor. Benim kalp atislarini duyduğumuz için bütün tahlilerimi istedi ve ac olmak gerekiyor. Kalp atışları duyulmazsa tahlil istemiyorlar herhalde. Kan ve idrar istiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…