2017 Şubat Anneleri

Kulak kaşıma bizde hep vardı, hep el kulakta.
Şimdi başının arka tarafını kaşımaya başladı.
Kırmızı noktada dün yüzünde vardı 7 8 tane sonra geçti.
Koku bizde de var sanki.
Yarın 4. Ay kontrolüne gidicez inşallah öğrenir sana da yazarım.
İnşallah birşeyleri yoktur.
İnşallah

Kızlar bana yardımcı olur musunuz?
1.kulak kaşıma
2. Birden bağırarak uyanma
3. Gece yarım saatte bir uyanma
4.kırmızı alerji gibi noktalar cildinde
5. İdrarında koku.bunlar kızımda görünüyo. Ne yapmalıyım.@Turuncu kadir tuğcu ya sordum resim istedi resim paylaşamdım.tlfnumdan dolayı. Doktora gitmeli miyim?

Famm Famm ,kırmızı noktalar sıcaktan olabilir mi ?
Dün gece odam çok sıcaktı ,yine de uyur üşür belki diyr oğlanın üzerini örttüm iyice. Sabah baktığım da boynunda ensesinde minik minik noktalar vardı. Artık günlük banyo yaptırmak ve serin tutmak gerekiyor.
Diğer soruların için net bir şey diyemiyorum ama takip et bakalım :KK66:

TuRuNCu TuRuNCu cnm biberon reddi nasil oldu hic mi almak istemedi bnm oglan da hic emmedi ya onun memesi de biberon..bgn 104 günlük bi 10 gundur bitirmio mamalarini mesela 90 cc yapiorum 20sini cogu zamn birakio az yemeğe basladi ama bi sikayeti huzursuzlugu da yok hep oyun derdinde

Kızlar bir konuda fikrinizi almak istiyorum doğumum yaklaşık Bayram'dan 10gün önce faln olacak kısmetse , iki taraf da şehir dışında ,annemler doğuma gelecek inşallah, kaynanamlar da gelmeyi düşünüyor ama iki taraf birden çok kalabalık olacak gibi 10kişi olacak evde ben de kalabalığı pek sevmem bir de kaynanam da genç ama pek işe girişmeyi sevmez annem varken hele hiç yapmaz her iş yemek faln anneme bakar kesin, ben de iyice sinir olurum, daha önce bir kere birlikte bizde olmuşlardı annem her işi yaptı kaynanam misafir gibi oturdu ordan tahmin ediyorum, bir de kurbanı bizim orda kesmeye kalkarlarsa iyice curcuna olur kaynanam görğmcemleri falan da çağırır oldu mu16kişi..o yüzden annem doğuma gelsin bana baksın biraz kaynanam da Bayram'dan sonra gelsin istiyorum ikisi aynı anda olmamış olur hem, kaynanama farklı Zaman'larda gelin bana da iyi olur yemek yaparsınız faln desem alınır mı sizce, kabul eder mi acaba? Mantıklı mı sizce bu fikrim bu işler Nasıl oluyır hiç bilmem, lohusa lohusa kafama takacak bişey olmasın diye Böyle olması daha mantıklı gibi..

Famm Famm ,kırmızı noktalar sıcaktan olabilir mi ?
Dün gece odam çok sıcaktı ,yine de uyur üşür belki diyr oğlanın üzerini örttüm iyice. Sabah baktığım da boynunda ensesinde minik minik noktalar vardı. Artık günlük banyo yaptırmak ve serin tutmak gerekiyor.
Diğer soruların için net bir şey diyemiyorum ama takip et bakalım :KK66:
Sıcaktı doğru. Amakaşıntısı da vardı. Banyo yaptm biraz rahatladı

Selamm kızzlaaar :KK49:

Eklentiler

• Screenshot_20170606-162121.png
    Screenshot_20170606-162121.png
    388,1 KB · Görüntüleme: 84
Ben oğlumda dr tavsiyesiyle hem vücutta daha fazla emilen hemde daha kolay içilen ferrosanol b şurup kullanmıştım kesinlikle kullanılması gerektiğini düşünüyorum anne kullanmak istemiyorsa da kan düzeyi kontrol edildikten sonra doktorla görüşüp ortak karar sonucu ilacı vermemeli
Çok teşekkür ederim canım.Uzun araştırmalardan sonra ferromix 6 ay öncesinde kullanılıyormuş (firmaya bile mail attim)Ferrum damla ile ilgili yayınları ve makaleleri okudum ve onu kullanmaya başladım. Iyi mi ettim bilmiyorum,ama yakın bir arkadaşımın oğlu kansızlıktan 8 aylık çok daha ağır ilaçlar alıyor, paraben li diye kullanmak istemedi dr verdiklerini.

Kızlar bir konuda fikrinizi almak istiyorum doğumum yaklaşık Bayram'dan 10gün önce faln olacak kısmetse , iki taraf da şehir dışında ,annemler doğuma gelecek inşallah, kaynanamlar da gelmeyi düşünüyor ama iki taraf birden çok kalabalık olacak gibi 10kişi olacak evde ben de kalabalığı pek sevmem bir de kaynanam da genç ama pek işe girişmeyi sevmez annem varken hele hiç yapmaz her iş yemek faln anneme bakar kesin, ben de iyice sinir olurum, daha önce bir kere birlikte bizde olmuşlardı annem her işi yaptı kaynanam misafir gibi oturdu ordan tahmin ediyorum, bir de kurbanı bizim orda kesmeye kalkarlarsa iyice curcuna olur kaynanam görğmcemleri falan da çağırır oldu mu16kişi..o yüzden annem doğuma gelsin bana baksın biraz kaynanam da Bayram'dan sonra gelsin istiyorum ikisi aynı anda olmamış olur hem, kaynanama farklı Zaman'larda gelin bana da iyi olur yemek yaparsınız faln desem alınır mı sizce, kabul eder mi acaba? Mantıklı mı sizce bu fikrim bu işler Nasıl oluyır hiç bilmem, lohusa lohusa kafama takacak bişey olmasın diye Böyle olması daha mantıklı gibi..
Lohusa evinde kurban kesmek mı :KK57: normal doğum mu yapacaksın valla burda bı çoğumuz kendimiz geçirdik lohusaligi bazılarının kv si bazılarımız in annesi olsa da biz yine yalnizdik :) ve çoğumuz hep kendimiz baktık ilgilendik ve bazılarımız in 2. 3. Çocuğu bile olan var o yüzden aslında çok fazla birine ihtiyaç olur psikoloji sine girme ben 5. Gün Dr oturabilirsin dikisler iyi dedi eve geldim pat diye oturup bebeğimi emzirdim diğer gün Dr hali sirkeledim :eek: anlattıklarına göre bence iki taraf gelmesin lohfa psikoloji si gerçekten kötü ve o kadar kalabalıkta çekilmez :işsiz:

Öncelikle bebeğini sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin Allah...
Canım o kadar insanın lohusa evinde ne işi var acaba ?
İnan insan o kadar tuhaf oluyor ki lohusayken herşeyi takıyor..
Ben kimseyi görmek istemiyordum, sadece bebeğim, eşim, ben kalalım istiyordum.
1 hafta annem kaldı ama kimseyi istemediğim halde annem gidince ağladım..
Sanki herşeyim de annem varmış yanımda gibi..
Çok değişik birşey lohusa kafası diye boşuna demiyorlar...
Ayrıca ben ilk günden ayağa kalktım çok şükür herşeyimi yaptım, yani Allah razı olsun ama kimse olmasa da olurdu kalabalıkdan başka birşey değil..

Ayrıca bebeğimin herşeyiyle çok şükür ben ilgilendim.
Söyledikleri gibi çok zor birşey değil.
Allah öyle birşey veriyor ki sanki yıllarca bebek bakıyormuşsun gibi...
Annelik işteeee...:anne: :KK200: :KK68:

Canım şöyle söyliyim ilk 10 gün sızı gibi bişey vardı ama öyle dikiş ayrılması hissi yaşamadım.. eğilip pantolon ya da pijama giyerken sızı artıyordu ama normal otururken çok rahattım .. 10 günden sonra eğilip kalkmak da çok kolaylaştı..

Canın tatlı mı değil mi dersen , yani ne çookk dayanıklıyım diyebilirim ne de çok narinim..

Yalnız benim takıldığım şu an yataktan kalkarken o yırtılma hissini yaşıyor olman.. 4 ay geçti üzerinden. Çok mu zorladın acaba kendini? Sonrasında dr una göründün mü bu ağrılar geçmiyorsa..

Bir de ben dikişlerimi 10 gün sonra unutmuşken burda normal Doğum yapan arkadaşlar nerdeyse 40 gün düz oturamadılar emziremediler falan.. galiba hem kişinin bünyesi hem dr un eli bir de psikoloji etki ediyor .. ben isteyerek sezeryan oldum çok rahat geçeceğini düşünerek girdim öyle de oldu şükür.. ama istemeyerek sezeryan olmak iyileşme sürecini de etkiliyor galiba burdan okuduğum kadarıyla..

Bence dr una tekrar bir görün çok zaman geçti daha iyi hissetmen gerekirdi.. ihmal etme derim..
Bende plansiz sezeryan oldum cok rahatti bencede kisiden kisiye degisiyo bunyeyle alakali ucuncu gun herseyi kendim yapiyodum tabi zorlaniyo insan ama umdugum kadariyla degilmis

X