2017 Şubat Anneleri

Ya kızlar, etrafımdaki herkes ek gıda ya yavaş yavaş tattırmaya başlamazsan bı daha hiç yemez diyorlar. ben 6. aya kadar vermek istemiyorum ama böyle de tereddütte kalıyorum.
Sizce doğru müdür ?

İlk oğlum çoğunluk mama ile besleniyordu.
4 ay civarı biberon reddi başladı ve dr.tavsiyesi ile ek gıdaya başladık.
Ek gıdaya erken başlamamıza rağmen persentilde hep %10 larda oldu.
Çok seçici ve şuan 5 yaşında ,yeni yeni et ,tavuk ve bazı sebzeleri yemeye başladı..:KK66:

Doğru değil canım boşver etraftakileri.. 6. Ayı doldurduğu zaman başla sen.. etraftakiler çok biliyor malesef..

Yooo sezeryan oldum ve hiç keşke demedim.. aksine iyi ki sezeryan olmuşum diyorum.. öyle 10 tane doğururum valla hamileliğiyle doğduktan sonra bakması olmasa :))

1 gece hastanede kaldım bebekle ben ilgilenicem diyip 100 defa kalkmışımdır bi ara eşime dedim bari sen yat biraz sabaha doğruydu, hemşire iğne yapmaya geldi yatakta beni arıyo:))) eşimi görünce demiştir ne vicdansız adam kadını kaldırmış kendi yatıyo:)))))

sabah eve geldiğimde de millete çay servisi yapıyordum:) hiç yatmadım ve 10 günden sonra da en ufak bi sızım olmadı..

Kv dem kızım sen delimisin normal doğuranlar 1 hafta yatıyo gezme yat desedeeee çok şükür hiç ihtiyaç duymadım..

Canım kendim:))

Ay bi de söylemeden edemicem sezeryan şöyle kötü böyle kötü diye burda kavga eden birileri vardı sezeryan olmuşlar sesleri çıkmıyor :KK70:okuyorsa selam olsun:KK25:

Kavga çıkmadan kaçiyim neyse hadi öptüm herkesi:confused:

:halay::KK70::ıslık::KK53:

Hahah ay bu ne :))) kavgamı ariyon kız.aynen benim eşimde yatağima uzanmıştı doktor sabah geldi ona doğru gidiyodu ben kanepedeyim dedim:) ben o kadar şanslı olamadim maalesef hala ağrilarim var birde üstüne 5 saat normal doğum sancisi çektim yani planlı değildi benimkisi. kişiden kişiye değişiyor demekki

Kişiden kişiye değişir canım. Sezeryandan çok memnun kalanlardan biri de benim. Hastanede uyuşukluğum geçince ayaklandım ,bir daha da oturmak kısmet olmadı :))
Etrafımda normal doğuma tövbeli olan tanıdıklarım da var. Kişiden kişiye değişiyor işte iyileşme süreci..

Ayyyyy hele o kucak olayı yok mu deli oluyorum doğru dürüst uyuyan yada duran çocuğu sanki alıp hadi gel diyoruz bizim hiç kucakta bı yerimiz agrimiyo fln zaten zevkine taşıyoruz :KK34:

8 kilo bebeyi akşama kadar taşımaktan kas yapmaya başladım :işsiz::KK53:

Teşekkür ederim canım.
Gerçekten öyle herkes prof.
Kv de diyor eşimden için babannesi 40 günlükten itibaren bamya dan herşeye veriyormuş eşime ben kızıyordum diyor, ikinciyle ,üçüncüye karışmamış kv de de zamanında başlamış.
Sercan herşeyi yiyor , bak bunlar yemiyor diyor keşke bende o zaman baslasaydım, sende başla dedi bende 6 bitince başlıcam diyorum hala ısrarla başla bak çocuk yerken bizim ağzımıza bakıyor diyor. :ukala::ukala:
Daha birçok örnek var etrafımda...:KK67:

Cidden benimki çok fena bakıyor yaa:KK70:
Youtube de annesinin nar vermesini bekleyen bi bebe videosu var. Bakışlar aynı onun gibi :-)

Aynen geçecek tabi bu geçecek başka bişey baslicak verene şükür keşke bunları yasasam da benim de olsa diyen ne kadar çok anne olmak isteyen var Rabbim bu duygudan kimseyi mahrum etmesin
Amin canım isteyen herkese versin inşallah.
Sabah geç yattığım için zor kalkıyorum, bakıyorum ki beni görünce gülüyor, uyku falan kalmıyor o öyle olunca.
Çok şükür. :dua::anne:

Ayyyyy hele o kucak olayı yok mu deli oluyorum doğru dürüst uyuyan yada duran çocuğu sanki alıp hadi gel diyoruz bizim hiç kucakta bı yerimiz agrimiyo fln zaten zevkine taşıyoruz :KK34:

:KK70:
heee var mı çok hoşumuza gidiyor çocuk benim zevk benim Allah Allah..
Vallahi bazen ağlıcak duruma geliyorum o derece sinir oluyorum yani.:KK67:

Çok seçici ve şuan 5 yaşında ,yeni yeni et ,tavuk ve bazı sebzeleri yemeye başladı..:KK66:

Kişiden kişiye değişir canım. Sezeryandan çok memnun kalanlardan biri de benim. Hastanede uyuşukluğum geçince ayaklandım ,bir daha da oturmak kısmet olmadı :))
Etrafımda normal doğuma tövbeli olan tanıdıklarım da var. Kişiden kişiye değişiyor işte iyileşme süreci..

Öyle canım benimde çevremde iki türlüdende memnun olan olmayan var.annem kardeşimi sezeryanla dünyaya getirdi hep normal doğurmuştu,bilsem sizleride sezeryanla doğururdum diyor hiç ağrim sızım olmadı der hala:)

:KK70:
heee var mı çok hoşumuza gidiyor çocuk benim zevk benim Allah Allah..
Vallahi bazen ağlıcak duruma geliyorum o derece sinir oluyorum yani.:KK67:
Ay ne aglicam ben arada diyorum valla zevkine değil ağlayan bebeği otur orda sus kendi kendine diyemem alissin hep kucakta gezecek değil ya diyorum :)

Demek ki dedikleri gibi değil.
Her bebek farklı.
Ayy bizim bebişlerimiz ve çocuklarımız her faydalı şeyleri yer inşallah...

Alistirmasaydin :KK48::KK48::lülülü::lülülü:

Teşekkür ederim canım.
Gerçekten öyle herkes prof.
Kv de diyor eşimden için babannesi 40 günlükten itibaren bamya dan herşeye veriyormuş eşime ben kızıyordum diyor, ikinciyle ,üçüncüye karışmamış kv de de zamanında başlamış.
Sercan herşeyi yiyor , bak bunlar yemiyor diyor keşke bende o zaman baslasaydım, sende başla dedi bende 6 bitince başlıcam diyorum hala ısrarla başla bak çocuk yerken bizim ağzımıza bakıyor diyor. :ukala::ukala:
Daha birçok örnek var etrafımda...:KK67:
Çocuk bu bakacak tabi sanki tadını mı biliyoda öyle baksın alem bu millet :KK70:

Hosgeldin 16. Hafta elvada duzenli gece uykularim :KK51: pazartesi dogmustu yine bir ay dönümünde pazartesiden itibaren şaşmadan basladi huysuzluğu.. ne guzel emmeden uytmaya alıştırıyordum yaklasik bir haftadır hoopp silbaştan olacak hepsi.

Aaaa evet bı ara eşiyle kötüydü fln bende hatırlayamadım ismini :KK43:

Aynen biz bir çocukla çıldırdık o ne yapıyor acaba 3. Yle:))))
Sende benim:KK200: üşenmedim eski sayfalara baktım @bahar7684 ama sanırsam iptalmi ettirmiş etiket yapamıyorım

A Armaganhayat baharın yeni nicki görürse yazar:)

Ay eline sağlık canımmm :KK70: ben de gezindim eski sayfaları bir iki ama bulamadım. A Armaganhayat nerelerdesin :)))

8.5 aylik hamile halimle ankaraya sinava gidip yuksek not aldim iki kez kizim kucukken ankaraya mulakata gittim ve soruyu bilmeme ragmen malesef kazanamadim BASARISIZ yaziyor aslinda referanssiz yazmasi gerekirdi kul hakkina girmeden malesef ki olmuyormus onu gordum cok sikintidayim giremiyorum uzun zamandir

Hatırlıyorum canım o sınava gittiğin zamanı... ya üzüldüm gerçekten hak eden insanlar bir yere gelemiyor malesef ülkemizde.... canını sıkma rabbim daha iyi kapılar açar inşallah sana

Ya kızlar, etrafımdaki herkes ek gıda ya yavaş yavaş tattırmaya başlamazsan bı daha hiç yemez diyorlar. ben 6. aya kadar vermek istemiyorum ama böyle de tereddütte kalıyorum.
Sizce doğru müdür ?

Çocuk yemeyecekse yemez bunun erken ve geç olmayla alakası YÖK bence. Bana da diyorlar da ben vermem diyorum.

TuRuNCu TuRuNCu tereyagli ekmek tereyagli ekmek tesekkur ederim arkadaslar onerileriniz icin. dediginiz gibi emzirme koclariyla irtibata gectim yardimci oldular. galiba sorunumuz emzik onu birakmam gerektigini soylediler bugun hic vermedim aglayip sizlasada emdi beni normalde uykuya gectiginde aliyodu simdi uykuya gecmeden zorlansakta aliyo cok direnmiyo emmek istedigi icin. insallah bikac gube kalmaz duzelir. yardimlariniz icin tesekkur ederimm:KK200::KK15:

Çok sevindim canım :))) inşallah kısa sürer de düzelir :KK66:

Yooo sezeryan oldum ve hiç keşke demedim.. aksine iyi ki sezeryan olmuşum diyorum.. öyle 10 tane doğururum valla hamileliğiyle doğduktan sonra bakması olmasa :))

1 gece hastanede kaldım bebekle ben ilgilenicem diyip 100 defa kalkmışımdır bi ara eşime dedim bari sen yat biraz sabaha doğruydu, hemşire iğne yapmaya geldi yatakta beni arıyo:))) eşimi görünce demiştir ne vicdansız adam kadını kaldırmış kendi yatıyo:)))))

sabah eve geldiğimde de millete çay servisi yapıyordum:) hiç yatmadım ve 10 günden sonra da en ufak bi sızım olmadı..

Kv dem kızım sen delimisin normal doğuranlar 1 hafta yatıyo gezme yat desedeeee çok şükür hiç ihtiyaç duymadım..

Canım kendim:))

Ay bi de söylemeden edemicem sezeryan şöyle kötü böyle kötü diye burda kavga eden birileri vardı sezeryan olmuşlar sesleri çıkmıyor :KK70:okuyorsa selam olsun:KK25:

Kavga çıkmadan kaçiyim neyse hadi öptüm herkesi:confused:

Canım şimdi gözüm değmesin ama eğilip kalkarken dikiş yerlerin ayrılıyormuş gibi bir his yaşamadın mı? Yani ağrın oldu da sen mi göz ardı ettin acaba? Canın tatlı değil mi?

Ben kendimi dayanıklı zannederdim o feci doğum sancısında gıkım çıkmadı ama bugünlerde yataktan kalkmak işlence oldu. Bildiğin karnım yırtılıyor gibi bir acı. :KK43: çok üzülüyorum o kesi yerime baktıkça kesilmiş olmak hissi bile beni ürpertiyor. Çok çocuk sevmeme rağmen tek çocukta kalmayı düşünüyorum o derece yani....

Hahah ay bu ne :))) kavgamı ariyon kız.aynen benim eşimde yatağima uzanmıştı doktor sabah geldi ona doğru gidiyodu ben kanepedeyim dedim:) ben o kadar şanslı olamadim maalesef hala ağrilarim var birde üstüne 5 saat normal doğum sancisi çektim yani planlı değildi benimkisi. kişiden kişiye değişiyor demekki

Bence de planlı olsa böyle olmazdı. Sancıyla gittim ağrıyla da döndüm hastaneden. Arkadaşım normal doğum yaptı gittik ki yan yan oturmuş bebesini emziriyor. Çok kıskandım ben 20 gün düzgün emziremedim :KK43: bir de işin psikolojik boyutu var istenmeyen aş ya karın ağrıtır ya da baş hesabı olduk yani....

Kayıplar kayıplarrr :))))

X