2017 Şubat Anneleri

Famm Famm çok geçmiş olsun canım Rabbim yavrularımızı bağişlasın. Bende 2 aylıkken yaşamiştim içerdeki beşiğe
O gündür koymuyorum öyle soğumuşum boğuluyordu kızım ayni senin gibi içime doğup bakmıştım hala bile söyleyince içim aciyor:KK43:
Dün annemlere gittik yine kızım annemle babamı görünce ağlamaya başladi. Kimse yaklaşamiyor sevemiyor sürekli ağlıyor sinirimi bozdu gene:kızgın: Ablamda gelmişti bu böyle kalacak valla kimseye gitmeyecek diyor napabilirim dedim psikologamı götüreyim şimdiden. Böyle konuşmalarada ayrica kıl oluyorum ya
Kalırsa kalır ne var herkesin kucağına giden bebekten iyidir valla bence öyle olması bir yönden daha iyi neden dersen öylr çok dışa dönük çocuklar her çağıranın peşinden gidiyor sokaklarda

Kızlar ben çok kötüyüm karnım şişti ve dikiş yerim ağrıyor karnım çok tuhaf oldu ne oluyor bana böyle :KK43: zaten bir haftadır ağrıyordu hep :KK43:

Kalırsa kalır ne var herkesin kucağına giden bebekten iyidir valla bence öyle olması bir yönden daha iyi neden dersen öylr çok dışa dönük çocuklar her çağıranın peşinden gidiyor sokaklarda
Valla sinirlerimi zıplatıyorlar sanki ben gitme diyorum bebeğe, ablamın kucağına gitmediği için zoruna gitti
Kızlar ben çok kötüyüm karnım şişti ve dikiş yerim ağrıyor karnım çok tuhaf oldu ne oluyor bana böyle :KK43: zaten bir haftadır ağrıyordu hep :KK43:
canım benimde dikiş yerim ağrıyor bu aralar çok fena hemde :KK43: sezeryan değilde normal yapabilseydim keşke 3,5 aydır karnımdaki hassasiyet gitmedi korkuyorum bende artık

Valla sinirlerimi zıplatıyorlar sanki ben gitme diyorum bebeğe, ablamın kucağına gitmediği için zoruna gitti
canım benimde dikiş yerim ağrıyor bu aralar çok fena hemde :KK43: sezeryan değilde normal yapabilseydim keşke 3,5 aydır karnımdaki hassasiyet gitmedi korkuyorum bende artık

[QUOTE="TuRuNCu, post: 51640714, memb
Bebekler ev dışındaki ortamlarda huzursuz olabiliyorlar. Ben doğduğu haftadan beri 2-3 günde bi düzenli olarak annemlere gidiyorum. Her gitmemde ilk girişte biraz huzursuz olup sonra alışıyor. Uyku için de boş ,sakin bir odaya geçiyorum..
Sık sık çıkarsanız alışır zamanla :KK66:

İlk zamanlar hava soğuk diye eşim çıkarmadı hiçbir yere çıkmadık...
Şimdi de istemiyor.
Bende sessiz odaya geçip uyutuyorum ama uyanıyor bide çok ses olunca hepten uyanıyor..
Havalar düzeldi çıkarım artık inşallah

Bayram'ı hiç hatırlatma.
2 çocukla 5 saatlik yol'a gitme...
Küçücük evde boş bi oda bulup emzirme...
Hele " çok kilo almışsın" diye söyleyecek olmaları..
Hiç bir kıyafetimin olmayışı...
Sürekli süt kokuyor olmak ve banyo yapma isteği..
:/ :/[/QUOTE]

Senin ki daha zormuş 5 saatlik yol ve iki çocuk..
Allah yardımcın olsun..
Bizde burada ki akrabaları gezip kv lerle oradan annemlere köye gidicez 2. Günü 3. Günü eşim işe gidicek nasıl olucak bilmiyorum...
Bizde kalabalık aileyiz 6 kardeş 5 torun gelen giden ayrı Mira da zaten durmuyor..:KK43:

O sorun bende de var her gören kilo almışsın diyor ailem dahil aslında almadım da vermedim de 72 yle doğuma girdim 68 le çıktım 4 aydır hala aynıyım :KK22::mad:

Onu hiç deme temizlik bi yandan alışveriş bi yandan napıcaaamm hiç bilmiyorum :KK17:eşimde takmış temizlikçiye iyi alıştın senin işinin adı ne diyo :sopa: hatta 3,4 bardak çay döktüğü halıyı bile yıkamaya yollama sen siliver diyor süperwoman istiyo anlaşılan :KK70: :KK70:
Bizimde öyle alışveriş olucak ..
Temizlik yapılıcak zaten hiç bitmiyor...
Oldu ver yıkamaya gitsin hem bebek, hem temizlik, çamaşır, bulaşık, ütü, yemek hangisine yetişelim...:KK67:

Ya şu etiketi bide alıntı yapıp sadece kendi mesajıma cevap vermeyi biri bana öğretebilir mı ??
Etiket yapacağın kişinin ismine @ koyuyorsun canım,birde cevapla diyorsun. Sadece kendi mesajın olmuyor o kişi kaç kişiye cevap vermişse alıntılıyorsun "cevapla" ya tıklayıp

Saat 01:00 ı gösteriyordu kızım birden ağladı. Herzaman olduğu gibi bende çok kötü bir rüya ile irkildim. Kızımı emzirip yatağına bıraktım. Loş ışıkta kızım rahat emip uyuyo. Neyse tam battaniyeyi örttüm gözüm uykulu. Sanki bir ses bana kaldır yavrunu dedi. Battaniyeyi bi kaldırdım boğuluyo allahım çok korktumm. Çok içtiğinden mi artk öksürüp tükürüğünü yuttuğundan mı nefessiz gözleri kayıyordu bana resmen kurtar diyordu kızlar. Şuan da bile hatırladıkça korkuyyorm. Kaldırıp sırtına vyrdum bir kaç saniye sonra ağız dolusu kustu ve rahatladı. Allah gerçekten kimseyi evladı ile sınamasın.bir kaç gündür elimi tıtup uyuyordu. Ben yatağı ayıramam ki. Ya yanında olmasaydım;( :KK61::KK61:

Canım çok geçmiş olsun.. Allah korkutmasın bir daha.. şu an yatak ayırmak için çok erken tabi ki.. o kadar da özgür olmayıverelim.. şu erkenden çocuğu postalamaya çalışılmasını da anlamıyorum. Herşeyin bi zamanı var..

Famm Famm çok geçmiş olsun canım Rabbim yavrularımızı bağişlasın. Bende 2 aylıkken yaşamiştim içerdeki beşiğe
O gündür koymuyorum öyle soğumuşum boğuluyordu kızım ayni senin gibi içime doğup bakmıştım hala bile söyleyince içim aciyor:KK43:
Dün annemlere gittik yine kızım annemle babamı görünce ağlamaya başladi. Kimse yaklaşamiyor sevemiyor sürekli ağlıyor sinirimi bozdu gene:kızgın: Ablamda gelmişti bu böyle kalacak valla kimseye gitmeyecek diyor napabilirim dedim psikologamı götüreyim şimdiden. Böyle konuşmalarada ayrica kıl oluyorum ya

Ela da yabancılıyor artık.. yalnız ev kedisi diyor millet:) sanki orduyla yaşayan çocuk kaldı.. herkesin ağzında bi laf millet çok seviyor konuşmayı.. zamanla geçer şu an Yen'i ayrım yapıyorlar.. gitmemesi de daha iyi ayrıca boşver:)

Kanguru dan olabilir mı kuzum yazmıştım ya zaten ne yorum yaptılar orda okumadım tam olarak
Famm Famm çok geçmiş olsun o tedirginlik bitiriyor insanı bı uyusa da uyusak diye bakarken uyuyunca da böyle insan tedirgin olup uyuyamiyo

Bakma millete bana da çik artık çık alissin yoksa olmaz boyle vs diyolar ya akşam ben 8 olmasın diye dua ediyorum evimde don paça gezerken ter içinde kalıyorum millete gidince nasıl yapcam elbet çıkarız alışır kuzucuklar da şuan zaten onların da zor dönemi niye yoriyim yavrumu bakma kimseye

derandiren@
Çok teşekkür ederim..
Yani mesela biri bana cevap verdi diyelim aynı anda 3 4 kişiye daha verdi ben hepsini alıntı yaparsam sayfa kaplanıyor..

X