2017 Şubat Anneleri

Mesajını henüz görebildim size de geçmiş olsun umarım iyidir kuzucuk :) ben yazdığı şurubu 2 gün verdim etki etti daha da devam etmedim. 2 yaş sınırı da özellikle alerjik bebekler için önemli dedi doktor. Bazı ilaçlara alerjisi olabilir diye

maşallah paşana çok güzel ilerliyor. çok sevindim sonuçlarınıza. inşallah herşey yolunda gider. bizimki daha tam 7 kilo olmadı ama 1 haftaya olur diye umuyorum. o yüzden de kangru için acele etmedim bi de terddütlerim vardı hala var. oğlum bize dönük durmayı sevmiyor hiç bakalım kangruda duracak mı? siparişimiz henüz ulaşmadı denemeye fırsatım olmadı o yüzden inşallah sever. bana sağlık ocağından 3. ayda verdiler kan damlasını ama ben başlamadım. çok ilaç taraftarı biri değilim. d vitamini bile her gün vermiyorum güneş çıktıkça oğlumula balkona çıkıyoruz 15 20 dk güneşlendiriyorum. ek gıdaya ben 5 buçuk aylıkken azar azar başlamayı düşünüyorum ki ben işe başlayınca yokluğumda idare edebilsin. 7 aylık olacak o zaman. tabi sürekli araştırıyorum neler yapabilirim diye.

kızlar bebeklerinize zeka kartları alıp kullanan var mı? internette araştırdım oldukça pahalı. araştırma yaparken bir siteye denk geldim. zaka kartlarının nasıl yapıldığını anlatıyordu. hem resimleri de indirebiliyorsunuz. ben indirip deniycem. gerçi bunlar 6.ay ve sonrası için. siyah beyazlar için geç kalmış olur muyum bilmiyorum ama onları da internetten indirip biran önce yapacağım. hem çok daha verimli zaman geçirmiş olurum diye düşünüyorum. ilgilenen olursa aşağıda paylaşıyorum;
http://bilimselanne.com/bebek-zeka-kartlari-indir/

bu arada uyku için bebeğine bir rutin oluşturan var mı? ben düşünüyorum ama araştırmalarıma göre 4 aylık çocuklar için akşam 7 gibi yatırıp sabah 6 buçuk gibi kalkılması yönünde. ama ben o kadar erken kalkamıyorum. hem o kadar erken yatırırsam babası hiç göremeyecek. ben dokuz buçuk gibi yatırıyorum tabi bazen sapmalar olabiliyor. ne yapsam bilemedim.

İyi çok şükür. senin kuzucuk nasıl oldu ? Maaşallah iyi toparlamış senin bebişinde.

Canım ben de ilaç karşıtı bir anneyim ama tavsiyem d-vitaminini ihmal etme. Kemik gelişiminde önemli bir rolu var. Kemikler güçlensin ki ilerisi için x-bacak riski olmasın
Kartlar için çok zaman ayıramam sanırım :/
İlk oğluma uyku eğitimi verdim ama bunda daha gevşeğim. Paşanın isteklerine devam ediyorum şimdilik

erkek anneleri bu bebegin pipisini geri cekme olayı nedir yapilmali mi? bni bi aydinlatir misiniz?

Dün doktora gittik. Pipiyi geri çekil ara sıra temizlememi söyledi. Ben sünnetten sonra pek dokunamadım ama dikişler düştüğü için temizlerim artık.

erkek anneleri bu bebegin pipisini geri cekme olayı nedir yapilmali mi? bni bi aydinlatir misiniz?
Canim o pipisinin ucu kapanmamasi icin yapilmasi gerekiyor kapanirsa enfeksiyona yol aciyor ve acil sunnet gerektiriyor arada yapilmali..

Son düzenleme:
bende tutamıcam hamıleyken hepsını tuttum ama suan emıor tutamıcam

bence çalışmalısın canım anne gıbı kımse bakmaz tabı ıhtıyacın yoksa o ayrı bı konu kendın bakman daha ıyı ama çalısacaksan en ıyı anneler

Kizlar oruc tutabilecek olan var mi? Ben aslinda yarin icin niyetlenmistim. Ama 92 gunduur sadece 3 hafta kesilen kanamam tekrar basladi artik biktim ya bu kanamadan. Az da olsa geliyor yine

Kizlar oruc tutabilecek olan var mi? Ben aslinda yarin icin niyetlenmistim. Ama 92 gunduur sadece 3 hafta kesilen kanamam tekrar basladi artik biktim ya bu kanamadan. Az da olsa geliyor yine
cok ısterdım tutmak ama emzırıorum tutamıcam malesef.benm kırk gunde bıttı dogum kanaması fakat hıc regl olmadım daha

Bu ara cok doluyum canim sikintilar tavan firsatim olmuyor

valla bende izin veriyorum cunku cok zorluyor ciglik atiyor yapmak istiyo arkasi egilimli ise kendi cabaliyor elimi veriyorum kalkiyor susuyor hemen ayaga bastirmayi 2 ayliktan beri yapiyorum doktor olan kaynım kendi yaptirdi ilk hosuna gitti basmak kucagimda otururken dik tutarsam basip ziplamaya calisiyor

donme meraki bizdede var bezi acinca zaten kasan birsey kalmiyot surekli yaoiyor brn bezsiz alt acmayi serip camasir ve
pijama giydiriyorum oyle oynuyor yorulana kadar benim yataga alip yaririyorum uyanikken kafasini koydugum yonde ayaklari buluyorum alt degisme iyice zor bide birseyleri tutup cekmeye baslamis neyi tutarsa cekistiriyo gecen temiz bezi koydum yanina altini acayim diye baktim bezi almis atak haftasinin birikintileri sanirim bu beceriler

atak dönemi olmasin benim kiz 12-5 uyurdu gece bitti o uykular 2 saatte bir artik

Ben de almak istemiştim kartlardan ama fiyatlar fazla geldi internette biraz araştırdım ama bulamamıştım. Paylaştığın için teşekkürler

Uyku rutini için de ben de 7 yi erken buluyorum 9-10 arası uyutmaya başlıyorum saat 10-10 buçuk gibi uyumuş oluyor. Gerçi bazen bu saatler bile uymuyor ama daha geç olmasını istemiyorum. Kv ye gidiyoruz misafir geliyor saat 9 oldu mu benim kız çekilmez oluyor illa uyutmam gerekiyor hiç sevmiyorum bir yere gitmeyi

Geç yatırırsam geç kalkıyor öğlen uyumuyor iki gün mahvoluyor. Erkenden uyutayım ki tv izleyim azcık diyorum hem de babayla vakit geçirsin diyorum o yüzden 9-10 arası ideal bizim için de

TuRuNCu bizde atak haftasindaydik hic emmedi beni zayifladi daha yeni yeni duzelmeye basladi artik aglamadan tuttuguda oluyo cok az kaldi galiba gecicek normalde gecleri ilk4saat sonra 3er saat aralarla kalkardi. Kilo alami son ay 400grm almisti simdi gittik gayaet iyi dedi 6700 olmus

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…