2017 Şubat Anneleri

Doktora gittiniz mi inş birşey yoktur bebeğinizde benim kuzenim de vardı omurilik eğriliği ama tedavi işe düzeldi...
Onemseyip sordugun icin cok tesekkurler canim evetgittik uc ortopedi uz gordu dun de prof bir ortopedisyenine goturduk rontgen cektirdi dipbucak inceledi cok sukur kalca cikigi veya skalyoz yok hamd olsun rabbime...sadece sag bacak kalca boslugunda gelisim geriligi var dedi cift bez kangru arti bol gunes onerdi.insallah emekleme donemine kadar duzelir.

Ben de verdim solomombaby kangru. ben penguenli olanı aldım beyaz yaz için güneşi çok çekip terletmesin diye. oğlum ayın 1'inde 4 aylık oluyor nerdeyse 7 kilo. inşallah memnun kalırız.

kızlar oğlum 1 şubat doğumlu. az eğimli bir yere yatırsam kalkmaya çalışıyor. biraz da kalkabiliyor. bazen de ellerini tuttuğumda bu refleksi gösteriyor. bazen yardımcı olup biraz doğrulmasına kısa bir süreliğine izin veriyorum hevesini kırmayayım diye. kalkamadığında basıyor çığlığı. siz böyle bir durumda ne yapıyorsunuz? Bir de kollarını altından destekleyip bazen yere basmasına izin veriyorum çok hoşuna gidiyor. herhalde bir zararı olmaz bu yaptıklarımın.

Güle güle kullan canım ben de yaptırıyorum o hareketleri kızım çok sinirli bu aralar yapmak istiyor yapamayınca sinirlenip kendini sıkıyor

Ben de verdim solomombaby kangru. ben penguenli olanı aldım beyaz yaz için güneşi çok çekip terletmesin diye. oğlum ayın 1'inde 4 aylık oluyor nerdeyse 7 kilo. inşallah memnun kalırız.

kızlar oğlum 1 şubat doğumlu. az eğimli bir yere yatırsam kalkmaya çalışıyor. biraz da kalkabiliyor. bazen de ellerini tuttuğumda bu refleksi gösteriyor. bazen yardımcı olup biraz doğrulmasına kısa bir süreliğine izin veriyorum hevesini kırmayayım diye. kalkamadığında basıyor çığlığı. siz böyle bir durumda ne yapıyorsunuz? Bir de kollarını altından destekleyip bazen yere basmasına izin veriyorum çok hoşuna gidiyor. herhalde bir zararı olmaz bu yaptıklarımın.
Bende bu anlattıklarını yapıyorum canım yattigi yerden ellerinden tutup oturur pozisyona kaldiriyorum geri yatırıyorum hemen ayakta tutuyorum kucağımda fazla yük vermeden bacaklarına hiç bu sakıncası olduğunu düşünmüyorum çok tatlı oluyolar yaa :21:

kızlar solomombaby kanguru siparisimi verdim bn de sonunda:) etnik desenleri cok begenmistm ama daha cok kiz bebeklerde kullanılabilecek modeller olduğu ve esim o modelleri beğenmedigi icin duz mavi aldim:işsiz:biz daha yeni 3 aylık olduk kilomus 6700. 3 aydan once ve 7 kilodan önce kullanmayin dio aciklamasinda simdi biraz daha beklesem mi yani siz naptiniz??
Ben 2 aylıkken fln almıştım popoya bı battaniye sarıp destek yapıyodum dışarı cikmiyoduk tabi evde kısa alıştırmalar ve baya alıştı dün ilk kez dışarı çıktık gayet iyiydik ama şu koyar koymaz uyuyo diyenlerin tersine tavşan gibi bakıp her yeri inceliyodu :işsiz:

Bizde aynıyız hep bı kalkma merakı :) bide 2&3 gündür dönme merakı geldi soluna baya baya dönmeye çalışıyo ve alt değiştirme işi baya zorlaştı bu yüzden :işsiz:

Bizde 1 şubat doğumluyuz. Çok hareketlendi kızım. Altını değiştiğimde yıkadığomda çok oynuyo. Ayakları elleri çok hareketli..dönmek istiyo sürekli bazen bakıyorum ayağıyla yarım metre aşağıya inmiş düz zeminde

Gunaydinn guzel annisler. Bi sorum olucakti benim kizim bi saatte bir yada iki saatte bir kalkiyo muhakkak emip yatiyo allahtan gozlerini acmiyo. Acaba doymuyomu en fazla yatisi uc saat oluyo oda birkere ilk yattiginda sonrasi bir saat yada iki saatte bir.

Gunaydinn guzel annisler. Bi sorum olucakti benim kizim bi saatte bir yada iki saatte bir kalkiyo muhakkak emip yatiyo allahtan gozlerini acmiyo. Acaba doymuyomu en fazla yatisi uc saat oluyo oda birkere ilk yattiginda sonrasi bir saat yada iki saatte bir.
Benimki De aynı :işsiz:

kızlar solomombaby kanguru siparisimi verdim bn de sonunda:) etnik desenleri cok begenmistm ama daha cok kiz bebeklerde kullanılabilecek modeller olduğu ve esim o modelleri beğenmedigi icin duz mavi aldim:işsiz:biz daha yeni 3 aylık olduk kilomus 6700. 3 aydan once ve 7 kilodan önce kullanmayin dio aciklamasinda simdi biraz daha beklesem mi yani siz naptiniz??

Biz 3.5 aylıkken kullanmaya başladık. 7 kilo üzeri olduğu için sıkıntı yaşamadık.
Bekleyin olmazsa 15 gün daha :KK66:

Biz çok memnunuz kangurudan. Umarım sizde memnun kalırsınız:KK66:
Parmağından tutup ayağa kaldırmayı biz 2 aylıkken yapıyorduk. Hala da devam ediyoruz. Kucağa alınca genelde ayaklarına basıyor. Uzun zamandır ayaklarına bastığı için şuan çivi gibi :)
Yine kucağımızda hep oturur pozisyonda..

Gelişimi nasıl canım?
Yani kilo alımı güzel gidiyorsa ,gün içinde keyifliyse gece sadece seni hissetmek ve emzik niyetine kullanmak için kalkıyordur :)
Biz atak haftasındayız ve gece 4-5 saat uyuyan bebek şimdi 1.5-2 saatte bi uyanıyor..

Kızlar biz 4 aylık olduk çok şükür.
Dün kontrollerimiz vardı.
Aşımızı olduk ,çok şükür sıkıntısız atlattık geceyi..
Gelişimi gayet güzel ilerliyor.
Eğer istersek ek gıdaya başlayabileceğimizi söyledi dr ama ben 6.aydan önce düşünmüyorum. Bol bol anne sütüne devam diyorum çünkü bebekler sadece süt ile güzel gelişiyor. Anne sütü yetmeyip mama kullanan annelere de ek gıda için acele etmemelerini tavsiye ederim. Başlayacak olanlarda ek gıdayı 1-2 kaşık dışında vermeyin. Adı üzerinde EK GIDA..:KK66:

Böbrek usg 'miz de gayet güzel çıktı çok şükür.
4.cü ayda verilen kan ilacına başlamayı düşünmüyoruz.
1 yaşında tahlil yaptırıp öyle bakacağız duruma.
Böylece hem gereksiz yükleme yapmamış oluruz hem de bebeklerin hastalık anında daha fazla hasta olmalarını engellemiş oluruz. Çünkü mikroplar vucuttaki demirile beslenirler :KK66:
Bizden haberler bu kadar

Eğer istersek ek gıdaya başlayabileceğimizi söyledi dr ama ben 6.aydan önce düşünmüyorum. Bol bol anne sütüne devam diyorum çünkü bebekler sadece süt ile güzel gelişiyor. Anne sütü yetmeyip mama kullanan annelere de ek gıda için acele etmemelerini tavsiye ederim. Başlayacak olanlarda ek gıdayı 1-2 kaşık dışında vermeyin. Adı üzerinde EK GIDA..:KK66:

Böylece hem gereksiz yükleme yapmamış oluruz hem de bebeklerin hastalık anında daha fazla hasta olmalarını engellemiş oluruz. Çünkü mikroplar vucuttaki demirile beslenirler :KK66:
Bizden haberler bu kadar
Hayırlı olsun cnm. Bizim de az kaldu 4 aya. Aşı koluna mu vuruldu nasıl geçti

Bizden haberler bu kadar
maşallah bebişe. bizim de haftaya kontrolümüz ne güzel fikir oldu bana. kan ilacını düşünüyordum ben deo_O
oturtma olayıyla ilgili bir şey dedi mi dr? gerçi burda herkes destekliyormuş ama dün ilk defa emzirme yastığına uzandı, destekli oturdu gibi oldu çok hoşuna gitti ama içim rahat etmedi aldım. bir de parmağından tutup oturtmayı ben hep yapıyorum inşallah zararı yokturo_O

nasil kestiniz saçlarını?
Bebeklere özel makina vardı ama onunla beceremedim eşimle, eşimin tıraş makinesi yle kestik 5 numaraya. Yani kuaför gibi olmuyor tabi[/QUOTE]
ayy bizim de 2 haftadır her yerde saç var, sürekli kedi tüyü rulosuyla topluyorum. kesmek hiç gelmemişti aklıma

Bebeklere özel makina vardı ama onunla beceremedim eşimle, eşimin tıraş makinesi yle kestik 5 numaraya. Yani kuaför gibi olmuyor tabi
ayy bizim de 2 haftadır her yerde saç var, sürekli kedi tüyü rulosuyla topluyorum. kesmek hiç gelmemişti aklıma[/QUOTE]
Üzüldüm ama iyi oldu çünkü ağzına da gözüne de giriyordu sürekli. Temizlendi heryeri en azından. :KK66:

Emerken uyuyakaliyosa belki doymuyodur uzun emiyosa boğazına düşkün demekki fındık :)

kızlar selam bi dertleşeyim dedim. bnm oğluma annem bakıyor Allah bin kez razı olsun çok seviyor evimiz yakın ilk 3 ay annemde kaldık en son eşim isyan etti artık gidelim dedi eve geçiyoruz akşamları oğlum erken uyuyor ben öğlen arası süt için gel git yapıyorum o yüzden o sırada biraz vakit geçirebiliyoruz ama akşamları erken uyuduğu için çok vakit geçiremiyoruz bi haftasonları işte. annem saolsun çok sahiplenici ona kalsa evede gitmeyelim.. oğlum bu aralar hafif soğuk algınlığı geçiriyor doktora gittik önemli bişeyi yok arada hapşırık ve öksürük iştah iyi huzursuzluk yok ateş yok normal herşeyi ama annem bana bakamıyormuşum hissi veriyor. eve giderken rüzgarda kaldı yada işte yelek giydirmedin üşüdü gibi şeyler söylüyor bende üzülüyorum haliyle. ama herşeyime bişi söylüyor evi havalandır cocuk halıdan öksürüyor yok şundan bundan korkudan resmen cocuğumla kaliteli vakit geçiremiyorum dışarı çıkamıyorum gezemiyorum annem bişi der diye kendimi bu düşüncelerde buluyorum hep. bazen yükseliyorum cevap veriyorum anneme sonra yine üzülüyorum .. bnm annem hep bnm bildiğim doğruculardan ama ben kendi cocuğuma hükmüm geçsin istediğim gibi büyüteyim istiyorum işten çıkmayı düşündüğüm zamanlar oldu. sizce buna gerek kalmadan nasıl bunu sağlıyabilirim ne yapmam lazım..

kızlar selam bi dertleşeyim dedim. bnm oğluma annem bakıyor Allah bin kez razı olsun çok seviyor evimiz yakın ilk 3 ay annemde kaldık en son eşim isyan etti artık gidelim dedi eve geçiyoruz akşamları oğlum erken uyuyor ben öğlen arası süt için gel git yapıyorum o yüzden o sırada biraz vakit geçirebiliyoruz ama akşamları erken uyuduğu için çok vakit geçiremiyoruz bi haftasonları işte. annem saolsun çok sahiplenici ona kalsa evede gitmeyelim.. oğlum bu aralar hafif soğuk algınlığı geçiriyor doktora gittik önemli bişeyi yok arada hapşırık ve öksürük iştah iyi huzursuzluk yok ateş yok normal herşeyi ama annem bana bakamıyormuşum hissi veriyor. eve giderken rüzgarda kaldı yada işte yelek giydirmedin üşüdü gibi şeyler söylüyor bende üzülüyorum haliyle. ama herşeyime bişi söylüyor evi havalandır cocuk halıdan öksürüyor yok şundan bundan korkudan resmen cocuğumla kaliteli vakit geçiremiyorum dışarı çıkamıyorum gezemiyorum annem bişi der diye kendimi bu düşüncelerde buluyorum hep. bazen yükseliyorum cevap veriyorum anneme sonra yine üzülüyorum .. bnm annem hep bnm bildiğim doğruculardan ama ben kendi cocuğuma hükmüm geçsin istediğim gibi büyüteyim istiyorum işten çıkmayı düşündüğüm zamanlar oldu. sizce buna gerek kalmadan nasıl bunu sağlıyabilirim ne yapmam lazım..
Canım seni o kadar iyi anlıyorum ki..benim büyük oğlumada annem baktı küçüğüde kısmetse okula başladığımda bakacak..ananeler kendi çocukları gbi sahipleniyor..eminim seni üzdüğünü anlamıyordur..benim annem oğlum 4.5 yaşında hala karışıyor bana..kreşe gönderme hasta oluyo bile diyo..konuş annenle..ama sana en önemli tavsiyem ailen tüm sorumluluğu alıp eşine sorumluluk kalmaması durumu..benim şuan en büyük derdim bu..eşim o kadar alıştıki benim ailemin çocuklarla ilgilenmesine artık sorumluluk alamıyor..dengelemek çok zor

Canım seni o kadar iyi anlıyorum ki..benim büyük oğlumada annem baktı küçüğüde kısmetse okula başladığımda bakacak..ananeler kendi çocukları gbi sahipleniyor..eminim seni üzdüğünü anlamıyordur..benim annem oğlum 4.5 yaşında hala karışıyor bana..kreşe gönderme hasta oluyo bile diyo..konuş annenle..ama sana en önemli tavsiyem ailen tüm sorumluluğu alıp eşine sorumluluk kalmaması durumu..benim şuan en büyük derdim bu..eşim o kadar alıştıki benim ailemin çocuklarla ilgilenmesine artık sorumluluk alamıyor..dengelemek çok zor

Eşimde sorumluluğunu almak istiyor oda önce bizi bilsin cocuk diyor ama dediğiniz gibi her sıkıştığımızda biz annemlere gidersek eşimde kolaya alışacak. şimdi hafif grip diye annem gitme bizde kal diyor 2 gün kaldım eşim hayır eve gelin dedi.bende şuanda hata yapıyorum diyorum Allah dert vermesin ufak şeylerde ben idare edemezsem sonra bende bocalarım eşimde bocalar ...söylüyorum bak annem üzülüyorum sanki ben hasta edişyormuşum muamelesi yapma birgün bişi demiyor sonra başlıyor.. ilk zamanlar işten çıkmayı kafaya koydum illaki git ben bakarım dedi.saolsun hiç iş güç yapmaz oğluma bakar ama böyle olunca ben kendimi eksik hissediyorum böyle hissetmek istemiyorum:KK43:

Hayırlı olsun cnm. Bizim de az kaldu 4 aya. Aşı koluna mu vuruldu nasıl geçti

2 tane bacaktan canım.
Biraz ağladı ama ateş olmadı çok şükür.

maşallah bebişe. bizim de haftaya kontrolümüz ne güzel fikir oldu bana. kan ilacını düşünüyordum ben deo_O
oturtma olayıyla ilgili bir şey dedi mi dr? gerçi burda herkes destekliyormuş ama dün ilk defa emzirme yastığına uzandı, destekli oturdu gibi oldu çok hoşuna gitti ama içim rahat etmedi aldım. bir de parmağından tutup oturtmayı ben hep yapıyorum inşallah zararı yokturo_O

Canım oturtmama eskilerden kalan bir söz diyor doktor. Eskiden bebeklere d-vit verilmediği için raşitizm hastalığı çok sık görülürmüş. O dönem insanı da bebeğin oturtmayla veya ayağa bastırtmayla olduğunu sanırmış..
Henüz kafasını tam tutamadığı için zaten istesende 90 derece oturtamazsın ama kucakta 90 derece oturuyor genelde benim oğlum.

hesaplayinca hemen hemen ayniya geliyor cnm biz daha yeni 3 aylık olduk az ama sık yemek istiyor daha fazlasini yemiyor tek seferde bi kac kere doymadigi oldu uzerine 30-40 cc yapip verdim. geçen ebeyle de konustuk normal dedi yeme durumuna. kilomuz da iyi çok şükür. .ama 4 saat aralik daiyiymis ya yetişkin gibi:) bakalim onumuzdeki ay bizim de uzar sanirim süre..ek gidaya ne zaman gececeksin peki mama ile beslenen bebeklerde biraz daha erken başlanabiliyor çünkü. .
geçtim zaten bir öğünde çorba ve yoğurt veriyorum bayılıyorlar:) hergün bir meyve ezip yediriyorum ara ögün yapıyoruz bu 4 saatlerde

X