2017 Şubat Anneleri

. Geçmiş olsun canım.:KK43:
Benim kızım da çok fena grip oldu, 3 gün zor geçti sonra 1 hafta da toparladı maaşallah. Öksürük şurubu, nezle damlası, burun spreyi, antibiyotik verdi ama onu daha kötü olursa kullanın dedi çok şükür gerek kalmadı. Bizde sorduk 2 yaş sınırını görünce birşey olmaz dedi geçmesi için mecburen kullandık ama verdiği şurup falan bitkiseldi.
Mesajını henüz görebildim size de geçmiş olsun umarım iyidir kuzucuk :) ben yazdığı şurubu 2 gün verdim etki etti daha da devam etmedim. 2 yaş sınırı da özellikle alerjik bebekler için önemli dedi doktor. Bazı ilaçlara alerjisi olabilir diye

Kızlar biz 4 aylık olduk çok şükür.
Dün kontrollerimiz vardı.
Aşımızı olduk ,çok şükür sıkıntısız atlattık geceyi..
Gelişimi gayet güzel ilerliyor.
Eğer istersek ek gıdaya başlayabileceğimizi söyledi dr ama ben 6.aydan önce düşünmüyorum. Bol bol anne sütüne devam diyorum çünkü bebekler sadece süt ile güzel gelişiyor. Anne sütü yetmeyip mama kullanan annelere de ek gıda için acele etmemelerini tavsiye ederim. Başlayacak olanlarda ek gıdayı 1-2 kaşık dışında vermeyin. Adı üzerinde EK GIDA..:KK66:

Böbrek usg 'miz de gayet güzel çıktı çok şükür.
4.cü ayda verilen kan ilacına başlamayı düşünmüyoruz.
1 yaşında tahlil yaptırıp öyle bakacağız duruma.
Böylece hem gereksiz yükleme yapmamış oluruz hem de bebeklerin hastalık anında daha fazla hasta olmalarını engellemiş oluruz. Çünkü mikroplar vucuttaki demirile beslenirler :KK66:
Bizden haberler bu kadar
maşallah paşana çok güzel ilerliyor. çok sevindim sonuçlarınıza. inşallah herşey yolunda gider. bizimki daha tam 7 kilo olmadı ama 1 haftaya olur diye umuyorum. o yüzden de kangru için acele etmedim bi de terddütlerim vardı hala var. oğlum bize dönük durmayı sevmiyor hiç bakalım kangruda duracak mı? siparişimiz henüz ulaşmadı denemeye fırsatım olmadı o yüzden inşallah sever. bana sağlık ocağından 3. ayda verdiler kan damlasını ama ben başlamadım. çok ilaç taraftarı biri değilim. d vitamini bile her gün vermiyorum güneş çıktıkça oğlumula balkona çıkıyoruz 15 20 dk güneşlendiriyorum. ek gıdaya ben 5 buçuk aylıkken azar azar başlamayı düşünüyorum ki ben işe başlayınca yokluğumda idare edebilsin. 7 aylık olacak o zaman. tabi sürekli araştırıyorum neler yapabilirim diye.

kızlar bebeklerinize zeka kartları alıp kullanan var mı? internette araştırdım oldukça pahalı. araştırma yaparken bir siteye denk geldim. zaka kartlarının nasıl yapıldığını anlatıyordu. hem resimleri de indirebiliyorsunuz. ben indirip deniycem. gerçi bunlar 6.ay ve sonrası için. siyah beyazlar için geç kalmış olur muyum bilmiyorum ama onları da internetten indirip biran önce yapacağım. hem çok daha verimli zaman geçirmiş olurum diye düşünüyorum. ilgilenen olursa aşağıda paylaşıyorum;
http://bilimselanne.com/bebek-zeka-kartlari-indir/

bu arada uyku için bebeğine bir rutin oluşturan var mı? ben düşünüyorum ama araştırmalarıma göre 4 aylık çocuklar için akşam 7 gibi yatırıp sabah 6 buçuk gibi kalkılması yönünde. ama ben o kadar erken kalkamıyorum. hem o kadar erken yatırırsam babası hiç göremeyecek. ben dokuz buçuk gibi yatırıyorum tabi bazen sapmalar olabiliyor. ne yapsam bilemedim.

Mesajını henüz görebildim size de geçmiş olsun umarım iyidir kuzucuk :) ben yazdığı şurubu 2 gün verdim etki etti daha da devam etmedim. 2 yaş sınırı da özellikle alerjik bebekler için önemli dedi doktor. Bazı ilaçlara alerjisi olabilir diye
İyi çok şükür. :dondurma: senin kuzucuk nasıl oldu ? Maaşallah iyi toparlamış senin bebişinde. :anne:

maşallah paşana çok güzel ilerliyor. çok sevindim sonuçlarınıza. inşallah herşey yolunda gider. bizimki daha tam 7 kilo olmadı ama 1 haftaya olur diye umuyorum. o yüzden de kangru için acele etmedim bi de terddütlerim vardı hala var. oğlum bize dönük durmayı sevmiyor hiç bakalım kangruda duracak mı? siparişimiz henüz ulaşmadı denemeye fırsatım olmadı o yüzden inşallah sever. bana sağlık ocağından 3. ayda verdiler kan damlasını ama ben başlamadım. çok ilaç taraftarı biri değilim. d vitamini bile her gün vermiyorum güneş çıktıkça oğlumula balkona çıkıyoruz 15 20 dk güneşlendiriyorum. ek gıdaya ben 5 buçuk aylıkken azar azar başlamayı düşünüyorum ki ben işe başlayınca yokluğumda idare edebilsin. 7 aylık olacak o zaman. tabi sürekli araştırıyorum neler yapabilirim diye.

kızlar bebeklerinize zeka kartları alıp kullanan var mı? internette araştırdım oldukça pahalı. araştırma yaparken bir siteye denk geldim. zaka kartlarının nasıl yapıldığını anlatıyordu. hem resimleri de indirebiliyorsunuz. ben indirip deniycem. gerçi bunlar 6.ay ve sonrası için. siyah beyazlar için geç kalmış olur muyum bilmiyorum ama onları da internetten indirip biran önce yapacağım. hem çok daha verimli zaman geçirmiş olurum diye düşünüyorum. ilgilenen olursa aşağıda paylaşıyorum;

bu arada uyku için bebeğine bir rutin oluşturan var mı? ben düşünüyorum ama araştırmalarıma göre 4 aylık çocuklar için akşam 7 gibi yatırıp sabah 6 buçuk gibi kalkılması yönünde. ama ben o kadar erken kalkamıyorum. hem o kadar erken yatırırsam babası hiç göremeyecek. ben dokuz buçuk gibi yatırıyorum tabi bazen sapmalar olabiliyor. ne yapsam bilemedim.

Canım ben de ilaç karşıtı bir anneyim ama tavsiyem d-vitaminini ihmal etme. Kemik gelişiminde önemli bir rolu var. Kemikler güçlensin ki ilerisi için x-bacak riski olmasın :KK66:
Kartlar için çok zaman ayıramam sanırım :/
İlk oğluma uyku eğitimi verdim ama bunda daha gevşeğim. Paşanın isteklerine devam ediyorum şimdilik :KK66:

erkek anneleri bu bebegin pipisini geri cekme olayı nedir yapilmali mi? bni bi aydinlatir misiniz?

Dün doktora gittik. Pipiyi geri çekil ara sıra temizlememi söyledi. Ben sünnetten sonra pek dokunamadım ama dikişler düştüğü için temizlerim artık.

erkek anneleri bu bebegin pipisini geri cekme olayı nedir yapilmali mi? bni bi aydinlatir misiniz?
Canim o pipisinin ucu kapanmamasi icin yapilmasi gerekiyor kapanirsa enfeksiyona yol aciyor ve acil sunnet gerektiriyor arada yapilmali..

Son düzenleme:
Sağlık ocağından geldik şimdi dişlerim fenaydı hiç kilo almamış 15 günde yiyemiyorum püre çorba ile geçiyor günüm birde çok hareketli ondan da dedi inş geçer oruç da niyetlensem mi diyordum böyle olunca kazaya bırakıcam sanırım
bende tutamıcam hamıleyken hepsını tuttum ama suan emıor tutamıcam

kızlar selam bi dertleşeyim dedim. bnm oğluma annem bakıyor Allah bin kez razı olsun çok seviyor evimiz yakın ilk 3 ay annemde kaldık en son eşim isyan etti artık gidelim dedi eve geçiyoruz akşamları oğlum erken uyuyor ben öğlen arası süt için gel git yapıyorum o yüzden o sırada biraz vakit geçirebiliyoruz ama akşamları erken uyuduğu için çok vakit geçiremiyoruz bi haftasonları işte. annem saolsun çok sahiplenici ona kalsa evede gitmeyelim.. oğlum bu aralar hafif soğuk algınlığı geçiriyor doktora gittik önemli bişeyi yok arada hapşırık ve öksürük iştah iyi huzursuzluk yok ateş yok normal herşeyi ama annem bana bakamıyormuşum hissi veriyor. eve giderken rüzgarda kaldı yada işte yelek giydirmedin üşüdü gibi şeyler söylüyor bende üzülüyorum haliyle. ama herşeyime bişi söylüyor evi havalandır cocuk halıdan öksürüyor yok şundan bundan korkudan resmen cocuğumla kaliteli vakit geçiremiyorum dışarı çıkamıyorum gezemiyorum annem bişi der diye kendimi bu düşüncelerde buluyorum hep. bazen yükseliyorum cevap veriyorum anneme sonra yine üzülüyorum .. bnm annem hep bnm bildiğim doğruculardan ama ben kendi cocuğuma hükmüm geçsin istediğim gibi büyüteyim istiyorum işten çıkmayı düşündüğüm zamanlar oldu. sizce buna gerek kalmadan nasıl bunu sağlıyabilirim ne yapmam lazım..
bence çalışmalısın canım anne gıbı kımse bakmaz tabı ıhtıyacın yoksa o ayrı bı konu kendın bakman daha ıyı ama çalısacaksan en ıyı anneler

Kizlar oruc tutabilecek olan var mi? Ben aslinda yarin icin niyetlenmistim. Ama 92 gunduur sadece 3 hafta kesilen kanamam tekrar basladi :KK43: artik biktim ya bu kanamadan. Az da olsa geliyor yine :işsiz::mad:

Kizlar oruc tutabilecek olan var mi? Ben aslinda yarin icin niyetlenmistim. Ama 92 gunduur sadece 3 hafta kesilen kanamam tekrar basladi :KK43: artik biktim ya bu kanamadan. Az da olsa geliyor yine :işsiz::mad:
cok ısterdım tutmak ama emzırıorum tutamıcam malesef.benm kırk gunde bıttı dogum kanaması fakat hıc regl olmadım daha

Mrb arkadaşlar nasılsınız? @derandiren çok geçmiş olsun allah büyüktür:dua:
@mutsuzperi sen nasılsın özele cvp atmadın daha sonra?
Bu arada bugün hastaneye gittim kızlar spiral taktırdım. Siftahı benden olsun:halay::KK76:
Bu ara cok doluyum canim sikintilar tavan firsatim olmuyor

Ben de verdim solomombaby kangru. ben penguenli olanı aldım beyaz yaz için güneşi çok çekip terletmesin diye. oğlum ayın 1'inde 4 aylık oluyor nerdeyse 7 kilo. inşallah memnun kalırız.

kızlar oğlum 1 şubat doğumlu. az eğimli bir yere yatırsam kalkmaya çalışıyor. biraz da kalkabiliyor. bazen de ellerini tuttuğumda bu refleksi gösteriyor. bazen yardımcı olup biraz doğrulmasına kısa bir süreliğine izin veriyorum hevesini kırmayayım diye. kalkamadığında basıyor çığlığı. siz böyle bir durumda ne yapıyorsunuz? Bir de kollarını altından destekleyip bazen yere basmasına izin veriyorum çok hoşuna gidiyor. herhalde bir zararı olmaz bu yaptıklarımın.
valla bende izin veriyorum cunku cok zorluyor ciglik atiyor yapmak istiyo arkasi egilimli ise kendi cabaliyor elimi veriyorum kalkiyor susuyor hemen ayaga bastirmayi 2 ayliktan beri yapiyorum doktor olan kaynım kendi yaptirdi ilk hosuna gitti basmak kucagimda otururken dik tutarsam basip ziplamaya calisiyor

Bizde 1 şubat doğumluyuz. Çok hareketlendi kızım. Altını değiştiğimde yıkadığomda çok oynuyo. Ayakları elleri çok hareketli..dönmek istiyo sürekli bazen bakıyorum ayağıyla yarım metre aşağıya inmiş düz zeminde
donme meraki bizdede var bezi acinca zaten kasan birsey kalmiyot surekli yaoiyor brn bezsiz alt acmayi serip camasir ve
pijama giydiriyorum oyle oynuyor yorulana kadar benim yataga alip yaririyorum uyanikken kafasini koydugum yonde ayaklari buluyorum alt degisme iyice zor bide birseyleri tutup cekmeye baslamis neyi tutarsa cekistiriyo gecen temiz bezi koydum yanina altini acayim diye baktim bezi almis atak haftasinin birikintileri sanirim bu beceriler

Gunaydinn guzel annisler. Bi sorum olucakti benim kizim bi saatte bir yada iki saatte bir kalkiyo muhakkak emip yatiyo allahtan gozlerini acmiyo. Acaba doymuyomu en fazla yatisi uc saat oluyo oda birkere ilk yattiginda sonrasi bir saat yada iki saatte bir.
atak dönemi olmasin benim kiz 12-5 uyurdu gece bitti o uykular 2 saatte bir artik

Ben de almak istemiştim kartlardan ama fiyatlar fazla geldi internette biraz araştırdım ama bulamamıştım. Paylaştığın için teşekkürler :KK66:

Uyku rutini için de ben de 7 yi erken buluyorum 9-10 arası uyutmaya başlıyorum saat 10-10 buçuk gibi uyumuş oluyor. Gerçi bazen bu saatler bile uymuyor ama daha geç olmasını istemiyorum. Kv ye gidiyoruz misafir geliyor saat 9 oldu mu benim kız çekilmez oluyor illa uyutmam gerekiyor hiç sevmiyorum bir yere gitmeyi :KK43:

Geç yatırırsam geç kalkıyor öğlen uyumuyor iki gün mahvoluyor. Erkenden uyutayım ki tv izleyim azcık diyorum hem de babayla vakit geçirsin diyorum o yüzden 9-10 arası ideal bizim için de

TuRuNCu TuRuNCu bizde atak haftasindaydik hic emmedi beni zayifladi daha yeni yeni duzelmeye basladi artik aglamadan tuttuguda oluyo cok az kaldi galiba gecicek normalde gecleri ilk4saat sonra 3er saat aralarla kalkardi. Kilo alami son ay 400grm almisti simdi gittik gayaet iyi dedi 6700 olmus

X