2017 Şubat Anneleri

Canım bizimki gece düzeni şükür oluştu. En geç onda uyutuyorum birde falan sadece emziriyorum. Uykulu bir şekilde. Saat dörtte uyanıyo yine aynı şekilde. Gündüzleri emerkrn kaka yapıyo kucağımda. Bazen sadece gazını çıkarıyo. Ama şimdiye kadar çok aşırı ağlamadığı sürece gece hiç altınu açmadım. Üstelik hiç pişik sorunumuz yok. Nasıl alıştırsan öyle olur. Bezini açtığım saatler olunca çığlık atıyo bende düzenli değiştitiyorum.zaten ıslak mrndil kullanmıyorum.direk sıcak suya koyuyorum belden aşağı yıkıyorum rahatlıyo.gerçekten her gün yıkanan biri olarak.eğer şartlarınız uygunsa lütfen yıkayın derim.yıkadıktan sonra suyu öyle kirli ki hiç denemedim.ıslak mendil çıkarabiliyormu

Bende evden cikmadigim surede evde surekli sicak su ve pamukla silerim altini. Evim biraz serin merkezi isitma sistemi o yuzden yikayamiyorum.ama iste biz daha uyku duzeni olusturamadik. Gunduz cok uyursa gece iykuya dalmasi gecikiyor

Benim kızım da her gece dörtte kaka yapardı hem de kendi gürültüsüne uyanacak şiddette:)) 70 günlük civarı terketti bu huyunu, epeydir geceleri kaka yapmıyor sabah uyanınca yapıyor

Benimki daha 61 gunluk belki senin bebis ladar olunca yapmaz. Yani insallah :) benim Efecik de her zaman kakayi cok gurultulu yapar gazla birlikte yaptigi zaman :)

Günaydın kızlar..bebeğini sadece anne sütü ile besleyenlere bir sorum olacak:bebeğiniz gece hangi aralıklar ile kalkıyor..benimki bir saat ara ile hatta iki gündür yarım saat ara ile kalkıyor..ben nerde hata yapıyorum bilmiyorum..ilk oğlumdada 3 sene bu şekilde uykusuz gezdim..ruh gibiyim..kolumu kaldıracak dermanım yok artık..ev işleri iki çocuk..tükendim sanki:ruh:

Canim oncelikle Allah yardimcin olsun. Ben sadece anne sutuyle besliyorum 61 gunluk oglum. Eger aksam emdiyse 3 4 saat uyur. ama gece mutlaka 2 saatte bir uyanir

Ben de ellerini tutuyorum güvende hissediyor heralde öyle olunca uyuyor benimki de

Aşı da tuzu biberi oluyor. Aşı olduğu gün gelmeseler keşke. Ne düşüncesiz insanlar ya bana da hep iki kişi üç kişi geldi hanım efendiler müsait olmuyorlarmış sanki bana diplomatlar

Daha bi de yemeğe mi geliyorlar :oha: hayret birşey bu insanlar ya

Kızım da bir ara öyleydi saat 4 te uyanıyordu ama artık 7 ye kaydı. Öyle saçma sapan saatlerde uyanınca kesinlikle ışık yakmadım gülüp oyunlar oynamasına tepki vermedim. Evi gezdirdim heryer karanlıkken. Uykusu düzelince kakası da düzeldi geceleri de tam daldıktan sonra bir kere emziriyorum ne kadar emmek o kadar kaka diye :KK70: kızım genelde 12-2 arası uyuyor 5-6 gibi emziriyorum sonra 7-8 arası uyanıp kaka yapıyor altını değiştirip oyun oynuyoruz 11 gibi tekrar yatırıyorum. Düzelir bence sizinki de.

Emerek uyumak istiyor bence seninki :deli: benimki de ara sıra öyle yapıyor emerken uuuyor ağzından çekmiyprum memeyi iyice dalıyor kendi bırakıyor öylece yanımda uyuyor. Belki sen ağzından çekiyorsan ağzında bulamayınca uyanıyordur

Insallah ya duzelse keske. Cok emdigi icin kaka yapiyor evet.

Dertsiz başıma dert arıyorum sanırım benim de kv soğuk diye arada takıyorum oğlunu ararlar çocukları sorarlar ama bir torun heyacanı yok gibi ya da doydular yanlarında eltim var 3 çocuk yetiyor onlara sanırım. Oğlumda da öyle olmuştu ne bilim millete bakıyorum bebeğe binbir heves hediyeler geline doğum hediyeleri maddi beklenti değil manevi olarak hissetmek istiyor insan sanırım. Arkamdan ne der bilmem ama yanındayken oğlunu hep tembihler geline yardımcı ol ev işlerinde vs diye ama çıkıp gelmedi iki gün olsun doğumda yada öncesin de. Nankör insanoğlu sanırım :):):) ortası yok

Haklısın cnm aynen açınca iki saat uyumuyorlar aylar ilerledikçe düzene girer sanırım bu kaka işleri de :KK66:

Insallah canim. Bu arada kv demisken ben birlikte yasiyorum kv ile. Tamam zorlugu var ama bebek olunca iyi ki var diyorim. Bebis uyumayinca gecenin bi yarisida olsa olsa veriyorim bakiyor sagolsun. :) ama tabi ne olursa olsun kendi evim olsun musafor gibi gelsin gitsin isterimm. Aman bosver gelmesin kafan rahat simdi. Bi de yaninda yasadogini dusun :)

Hasta olup ayrı kaldığınızda ne kadar üzüldün unuttun mu :KK43: şimdi böyle bişey yüzünden Allah korusun tekrar hasta olursa ne yaparsın onu düşün ve içme lütfen..
Aynen inş bı an önce bırakabilirim :KK43: her ne kadar evde icilmese de her defasında el yıkayıp diş fircalansada dediğin gibi sütten yine geciyo :KK43:

Bemde hamileyken öyleydim. Doğum gününe kadar. Sonra hiç içmedim. En iyisi içmemek
Tabiki ne güzel birakmissin sakın bi daha deneme bı nefes cekiyim bişey olmaz dersin sonra kendini yine başlamış bulursun hiç deneme bile canım

A Alyasena valla canım emin ol düşkün olmaaı daha kötü bu sefet kıskançlık oluyo benimki torununa getşeyi alıyo ama bana da sıkıntı yapıyo doğumda bana dığum hediyesi kolye aldı ama brni üzüp kırdıktan sonra hediyelerin ne anlamı var hediye almasın ama bana da karışmaısn inan daha iyi

ben yatmada önce emziriyorum. 4-5 saat sonra mızırtı baslar baslamaz uyanmadan alıp emziriyorum. sonra 2 saatte bir uyaniyor. 10 11 gibi kalkıyoruz. gün içinde ortalama 1.5-2 saatte bir emiyor aç olmasa da.

canım geçmiş olsun geç okudum mesajları ameliyattan da çıkmışsınız çok şükür. İnşallah bi daha yaşamazsınız böyle bişey.

ben normalde de tüketmiyorum hamilelikte hiç tüketmedim. benim oğlumda da ilk zamanlar mide gazı vardı ama aşırı değildi. 50 günden sonra arttı. gazın kolayla ilgili olduğunu sanmıyorum.

@Loveali kız sen sigara mı içiyosun hiç yakıştıramadım bak sana. biran önce kurtul bu kötü alışkanlığından canım yazık bebeğine.
Bende yakistiramiyorum kendime :olamaz::sinirli::sinirli::sinirli:

Oğlum ne güzel geciyo gibi derken 3 akşamdır yine saatini şaşırtmıyor :KK43: yine o içli içli hickirarak ağlaması :KK43: öyle olunca bütün enerjim sıfirlanıyor :KK43:

Insallah canim. Bu arada kv demisken ben birlikte yasiyorum kv ile. Tamam zorlugu var ama bebek olunca iyi ki var diyorim. Bebis uyumayinca gecenin bi yarisida olsa olsa veriyorim bakiyor sagolsun. :) ama tabi ne olursa olsun kendi evim olsun musafor gibi gelsin gitsin isterimm. Aman bosver gelmesin kafan rahat simdi. Bi de yaninda yasadogini dusun :)
Ne kadar iyi de olsa haklısın bazen insan tek kalmak istiyor birlikte yaşamaya benim kv zor valla eltim yaşıyor onun doğrularını asla değiştiremezsin eşimde der annem birlikte yaşarken zor kadın diye ama işte etrafa bakınca anormal geliyor bizimkiler de ortası yok Rabbbim gönlüne göre versin senin de

Ne kadar iyi de olsa haklısın bazen insan tek kalmak istiyor birlikte yaşamaya benim kv zor valla eltim yaşıyor onun doğrularını asla değiştiremezsin eşimde der annem birlikte yaşarken zor kadın diye ama işte etrafa bakınca anormal geliyor bizimkiler de ortası yok Rabbbim gönlüne göre versin senin de

Amin canim insallah.

A Alyasena valla canım emin ol düşkün olmaaı daha kötü bu sefet kıskançlık oluyo benimki torununa getşeyi alıyo ama bana da sıkıntı yapıyo doğumda bana dığum hediyesi kolye aldı ama brni üzüp kırdıktan sonra hediyelerin ne anlamı var hediye almasın ama bana da karışmaısn inan daha iyi
Haklısın kuzum Allah kolaylık versin işte insan olmayana özenir hesabı neyse burayı okudukça bende takmıycm ama işte çocuklarla Oray'a gidince adaletsizlik gibi diğerlerine ilgi ile bunlara olan

X