2017 Şubat Anneleri

Oy oy sigara mevzusu açılmış. Ben çok zorlandım evi havalandırmak için açtığımda dışardan tek o kokuyu duyuyordum çok dua ettim tiksindiğimtek şey olsun diye. Benim hamileliğim kardeşim ile ilgili eşimle ilgili çok çok stresli geçti ama bebeğim sakin. Bence arkadaşının gazlı içecekten ziyade bir sağlık sorunu olabilir Bebek'te. Kızımın omzu çatlaktıhastane çıkışı söylediler söylemeseler bilmeyecektik büyük ihtimal dr hatası bir hafta hep ağladı. Hep meme de olduğundan gaz sandık aç sandım mama aldırdım (çöpe gitti birine verseydim keşke) bir sürü şey ama derdi kol ağrısıymış başka bir sebebi olabilir kızdığın konularda haklısın ama herkesin vijdanı ve hassasiyeti kimi Rahime düşer düşmez anne olur kimi ilk temasta kimi de Allah uzak etsin hiç anne olamaz adı annedir :KK66:

Bacakları karnına çekiyor toto tır tır dedi valla:) dün hastaneye görmeye gittim uslu uslu uyuyodu gözünü bile hiç açmadı akşama kadar 1 günde ne olmuş olabilir ki bilemiyorum.. toto tır tır deyince bişey diyemedim gaz gibi geldi bana da

Dertsiz başıma dert arıyorum sanırım benim de kv soğuk diye arada takıyorum oğlunu ararlar çocukları sorarlar ama bir torun heyacanı yok gibi ya da doydular yanlarında eltim var 3 çocuk yetiyor onlara sanırım. Oğlumda da öyle olmuştu ne bilim millete bakıyorum bebeğe binbir heves hediyeler geline doğum hediyeleri maddi beklenti değil manevi olarak hissetmek istiyor insan sanırım. Arkamdan ne der bilmem ama yanındayken oğlunu hep tembihler geline yardımcı ol ev işlerinde vs diye ama çıkıp gelmedi iki gün olsun doğumda yada öncesin de. Nankör insanoğlu sanırım :):):) ortası yok

Haklısın cnm aynen açınca iki saat uyumuyorlar aylar ilerledikçe düzene girer sanırım bu kaka işleri de :KK66:
Vala benim kaynana bebeği bir kez kucağina aldı,zaten hamileliğimde gelip kasten kavga çıkartip kendini küstürdü bir çorba yapmamak için ki gençtir kendisi. Doğum yapıncada elini kolunu sallaya sallaya hastaneye geldi öpecekti beni öptürmedim. İstemiyorlardi zaten çocuk olmasını eşimin kendi çocuğuna bağlanmasini istemedikleri için,hainler. Ailem yaptı herşeyi ki kaynanamgilin durumları çok daha iyi aileminkinden,şimdide ben diyorum kızımı onların evine yaklaştirmicam zarar gelir onlardan

Bacakları karnına çekiyor toto tır tır dedi valla:) dün hastaneye görmeye gittim uslu uslu uyuyodu gözünü bile hiç açmadı akşama kadar 1 günde ne olmuş olabilir ki bilemiyorum.. toto tır tır deyince bişey diyemedim gaz gibi geldi bana da
Gaz olabilir mama verdiyseler hastahanede birde gazını çıkartmadiysalar oluyor canım. Benimkide ayağa kaldırmıştı hastahaneyi ki ben kola içmedim:) o gece bütün doğan bebeler çok ağlıyordu

Aklıma gelmişken kolik annelerine sorayım mı hamileyken asitli içecek içtiniz mi ?

Dün bir arkadaşım doğum yaptı az önce konuşuyoruz karnını çekip ağlıyo dedi.dedim ki aslında gaz için çok erken daha midesine gaz yapacak bişey bile gitmedi 15-20 güne ancak başlar gaz dedim. Peki ya ben son güne kadar gazlı içecek içtiysem dedi benim dayaklık arkadaşım..

Ya ben asitliği içeceği su gibi içen ve günde neredeyse bir paket sigara içen bi kadınken son sigaramı içtim hamilelik testimi yaptım çift çizgiyi gördüm ve heyecandan bi tane daha yakmak geldi içimden ama bir daha asla yakamadım.. nerdeyse 1 sene olacak... asitli içecek desen çok zararlı diye içimde kıyamadım 9 ay boyunca çok canım çektiği anlarda sadece 1 yudum aldım. Toplasam yarım bardak olmaz..

Şimdi merak ediyorum asitli içen arkadaşlar bebişleri gazlı mı? Daha 1 günlük bebeğin gaz sancısı bundan mı?

Ya belki benim kadar dikkat etmeyen arkadaşlar vardır burda da yanlış anlamasınlar ama çoookkk kızdım arkadaşıma.. sigara asitli içecek zararlı yiyecek demeden hiçbir keyfinden eksiltmeden geçirdi 9 ayı.. ben mi çok abartmışım bilemiyorum valla.. minicik bebekler canları bize emanet yazık günah yaa..
canım asitli içecek 3 yıldır içmiyorum. Dolayısıyla gaza etkisini bilmiyorum ama bizim de ilk günlerde gaz sancimiz vardı. bikaç kez hamburger yemistim canım istemişti onda bile çok vicdan yapmıştım

Sadece anne sütü ile besleniyor bebeğim

sabahtan akşamüzerine kadar 3satte 1

6dan sonra 2saatte 1 besliyorum 10kadar

gecede 4saatte 1 uyanıyor.
canım gündüz ben de 2 3 saat aralıklarla besliyorum. ama gece her zaman kendi uyanmıyor. dün gece mesela 5 saat olmuştu ben alıp emzirdim. aciksa uyanmaz mıydı ya da endiselenmeli miyim

canım gündüz ben de 2 3 saat aralıklarla besliyorum. ama gece her zaman kendi uyanmıyor. dün gece mesela 5 saat olmuştu ben alıp emzirdim. aciksa uyanmaz mıydı ya da endiselenmeli miyim
Eğer bir sağlık sıkıntısı yoksa uyandırmana gerek yok burada daha önce konuşmuştuk tracy hogg die bir kadın var bebek bakımıyla ilgili kitapları falan var dünyaca ünlü ona göre gündüz iyi beslenen bebek gece deliksiz uyur diyor bende katılıyorum

Kuzum ilk çocuğu galiba arkadaşının bizde hastaneden gelince tor tor kendi çıkarıyordu hatta ben saf Nasıl mutluyum kendi gazını çıkarıyor hiç gerek yok ağzından çıkarmaya diye :):) vel hasıl çok erken gaz için sen demişsin kola içmedim ben hiç belki de dediğin gibi bir etki olmuştır bu arada tebrik ederim seni dirayetini maşallah daha önceki mesajına yazamadım

Ben o zaman da kesin yakamayacak bi bahane bulurum.. sarılıyorum öpüyorum kokusu siniyo falan:) ne biliyim zararlı şeyler yapmayı çok özledim:)

Doğrusu bende özledim :KK14::olamaz:ama sigarayı içmemeyi düşünüyorum. Bırakmışken dönmiyim.ama başka şeyler olabilir.:KK66: bizim rus gelinimiz var. Emzirirken bira içerdi.onlarda öyle yapıyorlarmış. Bebeği sakinleştiriyomuş:sampiyon: ( yada çok özlemiştirde bizi kekledi kim bilir:KK66:
:-)

Ya bende başka bişeydir dedim ama son güne kadar gazlı içecek içtim dedi kafam karıştı.. (şimdi içmiyosun dimi sigara:KK14::sopa:)
O kadar aşırı tukettiyse olabilir de belki canım abartmis o da :oha:( iciyom malesed :olamaz::olamaz::sinirli::sinirli:)

Eğer bir sağlık sıkıntısı yoksa uyandırmana gerek yok burada daha önce konuşmuştuk tracy hogg die bir kadın var bebek bakımıyla ilgili kitapları falan var dünyaca ünlü ona göre gündüz iyi beslenen bebek gece deliksiz uyur diyor bende katılıyorum
cevabin icin tesekkurler. bi sıkıntımız yok çok şükür. peki gündüz hiç beslemenin üzerinden 2 3 saat geçip ama uykuda olduğunda uyku arasında besledin mi. uyku arasinda emmiyor benim oğluş. biz de şöyle olabiliyor diyelim emdi 2 saat sonra uyudu tekrar emmeden. uykusu da 2 saat sürdü (gerçi 45 dk genelde gündüz uykularimiz ama) 4 saat emmeden durmuş oluyor.

Ay çok fenasın ahaha oğlan anası olunca görürüm seni :):):)
Yok kızzzzz ben öyle olmam olursam evlendirmem :KK53:benim eşim annesinin yanında öper aşkım flan der över kaynana bizim kocalar hiç böyle yapmıyo iki damatta böyle değil diyo benim küçük görümce 21 yaşında erken yaşta kaçmış evlenmiş kocası hayirisizn teki kaynanam onun yanında öpme üzülür diyo valla kimse k.bakmasin küsüp küsüp barisiyo madem o kadar şikayetçi o kadar barışma dediler barışmasaydi onlar yüzünden kocamın benden uzak durmasını isteyemem

Gaz olabilir mama verdiyseler hastahanede birde gazını çıkartmadiysalar oluyor canım. Benimkide ayağa kaldırmıştı hastahaneyi ki ben kola içmedim:) o gece bütün doğan bebeler çok ağlıyordu

MAma vermedi diye biliyorum ama bilemedim tam da ..

canım asitli içecek 3 yıldır içmiyorum. Dolayısıyla gaza etkisini bilmiyorum ama bizim de ilk günlerde gaz sancimiz vardı. bikaç kez hamburger yemistim canım istemişti onda bile çok vicdan yapmıştım

Hamburger bende bir iki kez yedim bende çok vicdan yapmıştım

Kuzum ilk çocuğu galiba arkadaşının bizde hastaneden gelince tor tor kendi çıkarıyordu hatta ben saf Nasıl mutluyum kendi gazını çıkarıyor hiç gerek yok ağzından çıkarmaya diye :):) vel hasıl çok erken gaz için sen demişsin kola içmedim ben hiç belki de dediğin gibi bir etki olmuştır bu arada tebrik ederim seni dirayetini maşallah daha önceki mesajına yazamadım

Ay çok güldüm:)) gerek yok ağzından çıkarmaya:)))

Famm Famm Hahaha sizin Rus sizi keklemiş bence :)))

O kadar aşırı tukettiyse olabilir de belki canım abartmis o da :oha:( iciyom malesed :olamaz::olamaz::sinirli::sinirli:)

Bunu duymamış olayım lütfen :KK43: hamilelikte içmenden daha zararlı biliyosun dimi.. sütten direk geçiyor:KK43: yani ha yakıp onun ağzına tutmuşsun ha sen içmişsin... gamzeli yârine yapma bunu :KK43:

benımkıde gece 2 de veya ucte emio yatıo bırdaha 7 gıbı kalkıo aglamıo ıkıl ıkıl sesı gelıo alıp emzırıorum sonra yıne uyuyo

X