2017 Şubat Anneleri

Bebek memeyi süt olmadığı için reddediyor nasıl geri alistirabilirim çok üzülüyorum
Benim bebeğinde öyleydi. En son aventin kelebek göğüs koruyucusu ile yeniden aldı sütüm az olmasına rağmen hala emiyor maşallah. Deneyin isterseniz bırakmasın en azından.

Son düzenleme:
Kizlar su kanguru konusunda baya bilgilendim sağolun..bnmki oglan bi de daha da sikinti o zaman one donuk durus...onumuzdeki ay alicam inşallah 3 olsun diye bekliorum heyecanla..
Ben momfortbaby aldım yenidoğan aparatı ile kullanıyorum. Doktor o olmadan kullanmamam konusunda kesin bir şekilde uyardı. Evde ilk denememde yüzü bana çok yapıştığı için daraldı ve istemedi. Daha sonra arka kısmını biraz gevsettim. Başını göğsüme yasladi dışarı çıkar çıkmazda uyudu.

Son düzenleme:
Korktuğun gibi değildir belkide canım,basit bir huzursuzluktur,olmadı gösterirsin bir doktora için rahatlar

İnşallah canım:)

Pilotlar 20 kişi falan sahilde onlarda iki tane bulduk biri 6 bin bağış istemiş ama düşmüşler arkadaş da. Bizde düşürmeye çalışırız adres ilçe sınırlarında ama sahil kenarı okullar kabul ederlerse.. 60 kişilik olanlar ikametgaha göre düşecek okullar sanırım parka gidip tek tek velilere sormak iyi öğretmen bilgisi[/QUOTE]

Aynen sormak lazım. 60 kişi de çok fazla ya burda elektrik veya su aboneliklerini başka adrese alıyor insanlar öyle istedikleri okula veriyorlar

Ben Karadeniz diye hatırlamışım Ayetel Kürsi oku cnm bol bol uyuyamadığından emmez emmediğinden uyuyamaz şimdi biz çarşaf deniycez değişimli üç saattir meme veriyorum kesinlikle atak

Okuyorum canım bol bol kısır döngüye girdik emmiyor aç o yüzden uyuyamıyor uyuyamayınca sinirlenip yine emmiyor. İnşallah kalıcı huy değişiklikleri yapmaz bu atak haftaları

Günayduuuuuunnnnnnn benim oğlum çalar saat gibi sanki belirli saatlere kuruyorum da o saatlerde çalıyor gibi hergun aynı saatlerde kalkiyo işe gidecek sanki nolur ki bı saat geç kalksa

Günaydın

Huzursuz bebek + aşı + atak haftası = depresyona girmiş anne

Valla bu çocuklar bir büyüsün gösterecem onlara

Günaydın kızlar
Gece kusma sonucu iyi uyuduk ama bi kaç gündür olduğu gibi ağlayarak uyanıyor .altını dahi aldırmıyor . Omuzda pış pış uyumak istiyor , yada ayakta sallanmak .. belim ve diz kapaklarım ağrımaya başladı iyice .. niye böyle huyları değişiyorki

anneleri etraflarinda dort dondurmek icin

Kızlar merhaba ben mart annesiyim kızım 46 günlük yalnız hala göz teması kurmuyor gülüyor ama gözümün içine bakmıyor sizinkiler ne zaman temas kurmuştu? Dün biraz çabaladım sürekli sağa sola bakıyor baktığı yöne bakıyorum hemen başka yöne bakıyor endişelendim açıkçası...

Hic dikkat etmedim acikcasi canim. Ama giz temasini emerken kuruyordu senin bebegin kadarken ama oncesini hatirlamiyorum. Insallah birsey yoktur. Ama rutin kontrolunde doktorunla mutlaka konus

Canım üşütmekle hasta olunmaz.
Hastalık sadece bulaşan mikropla olur.
Eldiven ve bereyi çok geç çıkarmışsın..
Bebeklerin üşüyüp üşümediğini sadece ense sıcaklığından anlayabilirsin. Elleri soğuk diye üşüdü sanma çünkü eller bebeklerin vucudunda klima görevi görür. Eğer iç sıcaklıkları artarsa el ve ayak klima etkisi vererek çocuğu rahatlatır. Misal ateşler içinde yanan bir bebeğin elleri ve ayakları her zaman buz gibidir

Kusma olayı için fazla emmiştir,gazı da iyi çıkarılmadıysa fışkırarak kusmuştur.
Endişelenme

Canım bence atak haftasından dolayı bu huzursuzluk..
Bu arada kayınvalidemler antepte. Çok güzel bir memleket gerçekten. Seviyorum antepi

Günayduuuuuunnnnnnn benim oğlum çalar saat gibi sanki belirli saatlere kuruyorum da o saatlerde çalıyor gibi hergun aynı saatlerde kalkiyo işe gidecek sanki nolur ki bı saat geç kalksa

Bebekleri böyle erken kalkanlar gece toplam kaç saat uyuyor kuzularınız?
Yani okuduğum kadarı ile geç yatıp çok erken kalkıyorlar ,bu da gün içinde onları çok huzursuz eder. Yani huzursuzlukları biraz da ona bağlı.

Benim ilk oğlan böyle çok erken kalkardı ama o akşam 7 de gece uykusuna geçerdi. Sabah 5.30-6 gibi de kalkardı.
Bu oğlum ise akşam 11 -11.30 gibi uyuyor ve sabah 9.30-10 arası kalkıyor. Tabi 4 saatte bi emmek için uyanır. Gözlerini açmadan emer ve devam eder uykuya...
Bu arada ben sabah 6dan sonra ki emmesinde yüz üstü yatırırım. O zaman uyku süresi uzuyor.

Atak haftası olabilir

Hiç bunlara takıp endişelenme. Daha çok küçüksünüz ve her bebeğin gelişimi farklı ilerler.
Benim oğlum 87 günlük ve istemezse göz teması kurmaz. Ben bakmak istedikce kafayı sağa sola çevirir. İstediğin zaman göz teması kurabilmeleri için daha çok küçükler..

Benimkini biliyosun zaten canım kolik bi düzeni yok pek ama şu bi haftadır fln şöyle oluyo gün içinde pek uykusu olmuyo ama bazen de nerdeyse 45 er dklik uykulari var akşama kadar uyu uyan böyle devam ediyor akşam 10 dan sonra uykuya dalıyor 12 ye kadar fln sonra alt değişimi emzirme yine dalıyor 3-4 e kadar uyuyo sonra emzirme alt değişimi vs yine 6 ya kadar bazen uyanmiyo bazen yine bi uyanıp emiyor 6 buçuk 7 de tamamen uyanmış oluyo gülüyo oyun istiyo fln 9-10 a kadar yine uyu uyan yapiyo 11 gibi bi saate yakın uyuyup gün içinde yine çok düzenli bi uykusu olmuyo biz boyleyiz :)

Aynen sormak lazım. 60 kişi de çok fazla ya burda elektrik veya su aboneliklerini başka adrese alıyor insanlar öyle istedikleri okula veriyorlar

Okuyorum canım bol bol kısır döngüye girdik emmiyor aç o yüzden uyuyamıyor uyuyamayınca sinirlenip yine emmiyor. İnşallah kalıcı huy değişiklikleri yapmaz bu atak haftaları

Günaydın

Valla bu çocuklar bir büyüsün gösterecem onlara [/QUOTE]
Her ne kadar böyle olsa da bazen azcik daha böyle kalsın istiyorum nedense büyüdükçe bende uzaklaşıcak gibi geliyor :) bende depresyon + ne istediğini bilmeyen anne

Günaydın

Valla bu çocuklar bir büyüsün gösterecem onlara [/QUOTE]
Dur bakalım sendromlar var birde iki yaş sendromu ön ergenlik 6 yaşta

57 günlük şimdi göz teması kurup takibe başladı yakın mesafede birşey yoktur Can'ım bir hafta falan daha takip et son bir hafta da agular gülmeler bilinçlendi bizde birde her Bebek gelişimi farklı biraz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…