2017 Şubat Anneleri

Bu günü bir yere not düşeceğim oğlumu parka götürdüm oradan sağlıklı değil ama hamburger istedi sene de bir iki kez taviz veriyoruz Oray'a. Orada kızım kucaktan kucağa gezdi keyfi yerindeydi 10 senelik evlilik hayatımda ilkkez pazara uğradım :):):) eşim yapar alışveriş normalde... 3 saat dışarda durmuşuz eve girdik çığlık çığlığa acaba benim kız da mı gezmenin tadına vardı :KK66: :KK66:

Kızlar bi kaç sorum olacak...
-eşiniz ayrı odada mı yatıyo?
-bebeği ile birlikte yatanlar var mı benim gibi? (Gece sürekli emme modunda olduğu için artık kalk emzir uyut çok zor oluyo oyüzden yattığım yerden emziriyorum)
-doğumdan sonra eşim isteksizleşti. Yani bana belli etmemeye çalışıyo ama 74. Günümüzdeyiz (önceki bi ayı da sayarsak) sadece 1 kere istedi (biraz açık oldu kusura bakmayın).Yorgunluktan aklıma gelmiyo diyo. Bi de malum kayınvalide bizde, sanırım ondan çekiniyo (onun da gözü üstümüzde zaten herşeyi soran, gözlemleyen meraklı bi tip)
-Son sorum ev işlerinden ya da yardımdan kendini çekmeye başladı mı?
Başlarda çokça yardım ediyordu ama şuan yapabilecek olsa bile sen yap diyo.
Ve "artık normale dön, bukadar çocuğu bahane etme" gibi söylenmeye başladı
ilk oglum dogdugundan beri ayri yatiyoruz. 2.hamileligimin ortasindan itibaren oglum babasi ile uyudu :) ben koltuklarda oturarak evde gezerek yalniz uyudum. isteksizlik olmadi. cocuktan itibaren ev isi yardimi kesildi ama o cocuga bakti ben ev isi yaptim o yuzden. yasadigin gecici bir surec. zamanla birseyler oturacak. kvaliden gitsin ve sen kuafore diye cik. bebegide kocana baktir. anlasin bahanemiymis yoksa cocuk bakmak zormuymus.
Keşke herkesin bebişlerini görüp sevebilsek yaa:) bugün aklıma geldi , o kadar tanıdık artık herkesin bebişlerinin huylarını ama kendileri ortada yok:) keşke hepimiz aynı şehirde olsaydık da bi buluşma yapsaydık..
ben en cok @L
Kızlar bebek arabası önerileriniz?
Bi de nedeni?
Katlanabilen ve araba bagajına sığabilecek bişey istiyorum.
Bi de 500 tl.yi geçmesin istiyorum fiyatı
ilk bebekte cadillac casual. ancak smdi iyi bir baston dusunyorum. ilgimi ceken joie su anda.

Keşke herkesin bebişlerini görüp sevebilsek yaa:) bugün aklıma geldi , o kadar tanıdık artık herkesin bebişlerinin huylarını ama kendileri ortada yok:) keşke hepimiz aynı şehirde olsaydık da bi buluşma yapsaydık..
Ben seninkini gördüm :) masAllah barekAllah :) babaya benziyo :)

Yok
niye kestirdi?

ben gaz sancisindan sicradigini dusundum.

allah yardimciniz olsun.
bizde disari cikamiyoruz.
aglarken agiz cevresi morarmasi konusu onemli. dr ile gorusmeniz lazim bunu. aglarken yan yatirip yuzune uflemek biraz rahatlatiyor bebegi.
bebekler aglar yapacak birsey yok. boyle boyle buyuyecekler. kolayliklar dilerim saglikla gule gule buyutun.

memnunmusun kangurudan.

cok dolmussun. bosalmissin. bazen bir cinnet herseyi cozuyor.
Yok canım ya gaz sancısı değil bence çok ağladığı zaman daha çok sıçrıyor sanırım kendi sesinden etkileniyor uykuda da korkuyo galiba kanguru daha hiç dışarı çıkmadım ama evde baya alıştım ara ara takıyorum :)

Bu günü bir yere not düşeceğim oğlumu parka götürdüm oradan sağlıklı değil ama hamburger istedi sene de bir iki kez taviz veriyoruz Oray'a. Orada kızım kucaktan kucağa gezdi keyfi yerindeydi 10 senelik evlilik hayatımda ilkkez pazara uğradım :):):) eşim yapar alışveriş normalde... 3 saat dışarda durmuşuz eve girdik çığlık çığlığa acaba benim kız da mı gezmenin tadına vardı :KK66: :KK66:
Ben diyom gezenti bunlar gezenti :confused::confused:

Kızlar aptamil conformil kullanan varmı gaz sancılarına iyi geliyotmuş? Ben normal ağtamil kullanıyorum karnını taş gibi yapıyor
Evet canım ben kullanıyorum ama sadece gaz için beslemek içinde hipp kullanıyorum conformil gaza iyi geliyormuş sadece dediler kilo alımı için değil yani gün içinde şu an kullandığın mamayi ver ama 30 cc veya 60 cc de bir kere bunu ver

Loveali Loveali naaıl oldu bebeğin canım ben çok kötü durumdayım bi haftadır hiç durmuyo gecede uykuları huysuz napcağımı bilmiyrm artık bugün hele ne gece uyudu ne gündüz doyuruyrm altı temiz yatırdım ağlıyo oyun ediyrm yine ağlıyo ama nasıl ağlamak geçsin die bekliyrm yine yok kucağıma alıyrm yine susmuyo ya annesiyim sonuçda kucağıma alınca bi sakinleşmesi lazım hiç yok çok üzülüyorum hiç düzelmiycek gibi geliyo

@ivo araba konusunda bende daha bakmadım internetten de anlamıyrm bigün gidip kendim bakıcam dediğin gibi bende 500 den fazla düşünmüyorum eğer bulursan banada haber verirmisin bende balarsam sana yazarım

Şehir şehir bulusulsa :)) istanbuldakiler mesela

Resim atabiliriz bence en azından:)

Evet canım ben kullanıyorum ama sadece gaz için beslemek içinde hipp kullanıyorum conformil gaza iyi geliyormuş sadece dediler kilo alımı için değil yani gün içinde şu an kullandığın mamayi ver ama 30 cc veya 60 cc de bir kere bunu ver
Tamam canım çok saol aptamil hem gaz hemde kabız yaptı

niye kestirdi?

ben gaz sancisindan sicradigini dusundum.

allah yardimciniz olsun.
bizde disari cikamiyoruz.
aglarken agiz cevresi morarmasi konusu onemli. dr ile gorusmeniz lazim bunu. aglarken yan yatirip yuzune uflemek biraz rahatlatiyor bebegi.
bebekler aglar yapacak birsey yok. boyle boyle buyuyecekler. kolayliklar dilerim saglikla gule gule buyutun.

memnunmusun kangurudan.

cok dolmussun. bosalmissin. bazen bir cinnet herseyi cozuyor.
Benim bebişte uykuda çok sıçrıyor iki elini bianda gökyüZüne kaldırıyor resmen

Loveali Loveali naaıl oldu bebeğin canım ben çok kötü durumdayım bi haftadır hiç durmuyo gecede uykuları huysuz napcağımı bilmiyrm artık bugün hele ne gece uyudu ne gündüz doyuruyrm altı temiz yatırdım ağlıyo oyun ediyrm yine ağlıyo ama nasıl ağlamak geçsin die bekliyrm yine yok kucağıma alıyrm yine susmuyo ya annesiyim sonuçda kucağıma alınca bi sakinleşmesi lazım hiç yok çok üzülüyorum hiç düzelmiycek gibi geliyo
Kuzum dışarda dolaştırma şansın varsa biraz dolastir biz bi kaç kez dışarı çıktık bı kaç gündür biraz daha sakin yine saati geldiğinde yapiyo yapacağını ama daha sakin atlatiyoruz bide mesela ben hep yatak odamda ugrasiyodum onunla ayağımda sallayıp yatağın üstüne koyuyodum uykusu çok azdı bugün salona geçtim puset e koydum hep emzirdikten sonra nerdeyse 45 er dakikalık uykulari oldu dün mesela hiç uyumamisti yer değişikliği yapiyosundur belki yapmıyorsan fikir olsun düzelecek inş beni biliyosun bende aynı durumdayım ama biraz daha sakiniz bı kaç gündür bide mama veriyomusun bilmiyorum ama o çok ağladığı zaman ben bı 60 lik veriyorum biraz daha sakinleşiyo denemediysen bunu da denedim istersen bütün gün uyumayip memede kaldığı için açlıkta oluyo sanırım

Ben diyom gezenti bunlar gezenti :confused::confused:
Kesinlikle Can'ım bu şubat bebeleri gezenti çıktı çok şaşırdım valla....

Bizim kızın saçları hep dik çok asi inatçı olur dedi Bi teyze böyle bişi duyan var mı :):) tabi ki inanmadım metalci olacak kızım

Eklentiler

• image.jpeg
    image.jpeg
    27,5 KB · Görüntüleme: 73
Kızlar soru 1 bebekler uyurken neden bu kadar çok irkiliyorlar kundak ta yaptırmıyor biZimki? Soru 2. Uykudayken neden keçi gibi sesler çıkarıp bükülüyorlar. Eğer gaz sa içirdikten sonra gazını çıkartıp öyle yatırıyorum.?

Kuzum dışarda dolaştırma şansın varsa biraz dolastir biz bi kaç kez dışarı çıktık bı kaç gündür biraz daha sakin yine saati geldiğinde yapiyo yapacağını ama daha sakin atlatiyoruz bide mesela ben hep yatak odamda ugrasiyodum onunla ayağımda sallayıp yatağın üstüne koyuyodum uykusu çok azdı bugün salona geçtim puset e koydum hep emzirdikten sonra nerdeyse 45 er dakikalık uykulari oldu dün mesela hiç uyumamisti yer değişikliği yapiyosundur belki yapmıyorsan fikir olsun düzelecek inş beni biliyosun bende aynı durumdayım ama biraz daha sakiniz bı kaç gündür bide mama veriyomusun bilmiyorum ama o çok ağladığı zaman ben bı 60 lik veriyorum biraz daha sakinleşiyo denemediysen bunu da denedim istersen bütün gün uyumayip memede kaldığı için açlıkta oluyo sanırım
Canım ben mama işini çokdan bi düzene koydum veriyorum 24 saatte 6 kere 60 cc olarak veriyorum tabi süreklide emziriyorum uyanık olduğu zaman saatte iki kez iki göğsümü emdiriyorum ama yine yeterli kalmıyo yer konusunda ben sürekli emzirdim beşiğine koydum hiç kucakda tutmadım ayakda sallamayıda yaptım beşiğini sallıyrm yarımsaat uyuyo uyanıyo sallıyrm beşiği öyle tekrar dalıyo bazen dalmıyo bile kalkıp bişey yapamıyrm hemen uyanıyo bugün bebek görmeye gittim 12 küçük benm kızımdan biz girdiğimzde uyanıkdı annesi emzirdi uyudu biz 2 saat kdr durduk yan odaya koydu annesi uyudu yani benm ki ne memkün neden bu kdr huzursuz anlamıyrm memnun edemiyrm hiç bi şekilde

Kesinlikle Can'ım bu şubat bebeleri gezenti çıktı çok şaşırdım valla....

Bizim kızın saçları hep dik çok asi inatçı olur dedi Bi teyze böyle bişi duyan var mı :):) tabi ki inanmadım metalci olacak kızım
Evet benim yeğenim kız onunda böyleydi kestirdiler düzeldi ağladığında iyice dikleşirdi çok inattı :) kız seninle biZim son adet tarihimiz aynıydı hangi gün doğurdun sen ben 28 şubat:)

Evet benim yeğenim kız onunda böyleydi kestirdiler düzeldi ağladığında iyice dikleşirdi çok inattı :) kız seninle biZim son adet tarihimiz aynıydı hangi gün doğurdun sen ben 28 şubat:)
24 şubatta doğurdum Can'ım. 4 günle abla mı olduk :KK66: nasıldı doğumun senin gece gittim ben sabah 5 buçukta doğdu sıpa... Off kadına inanmadım ama ay yakışıklı diye seviyor kocam artık saçlar banyodan sonda bile kalkık

X