2017 Şubat Anneleri

Seninki emiyordu bi ara birakti galiba sogru mu hatrliorum?? Bn de duydum hatta bi blogta ikizlerine 2 litre sut sagan varmis dogduklarindan bu yana masallah yani.. yok stres yapisoum onceden ama artik cok takmiorum sadece var olan devam etsin iki öğün verebileym en azindan derdindeym çünkü 100u bile bulamıyorm artik günde. .oldugi kadar olmadigi kader ne diyelim:)
2 lt süt mu :KK57::oha: Sütaş ineği gibi o ne öyle :KK48::KK48: 2lt süt u olan bi kadının memelerini merak ettim :confused::confused:

Valla canım 40 sonrSı birleşme olduysa ve hamile kaldıysa nerden bilecen
Oda doğru ama zaten kan tahlili yapıp takıyo.geçen hafta ben gittim hemen takalım dedi.kızım çok ağlıyordu diye haftaya dedim. bugünde adet oldum.iyikide öyle oldu emin oldum şimdi

Oda doğru ama zaten kan tahlili yapıp takıyo.geçen hafta ben gittim hemen takalım dedi.kızım çok ağlıyordu diye haftaya dedim. bugünde adet oldum.iyikide öyle oldu emin oldum şimdi
Tamam canım bende taktırmayı düşünüyordım Ama kalınabiliyormuş bilemedim ya

Felaket tellalı :KK70::KK70:

Aynen tatlım duzene girecekler inş bizde bı kaç gündür kriz şeklinde aglamiyoruz çok şükür yine geliyo saatinde ama o önceki kadar olmuyo inş duzelsinler bizden daha yorgun dusuyo onlar küçücük ler dayanamiyolar
Aynen öyle canım başlarda benimki hiç susmadan saatlerce deli gibi ağlardı hem büyüdü hemde ben çok okuttum her ağladığı gecenin sabahı. Gittim okuttum bebeği oda iyi gelmiş oşabilir şuan öylr deşi gibi ağlamıyo nefesi gidiyordu sesi kısılıyordu resmen ağlarken

Aynen öyle canım başlarda benimki hiç susmadan saatlerce deli gibi ağlardı hem büyüdü hemde ben çok okuttum her ağladığı gecenin sabahı. Gittim okuttum bebeği oda iyi gelmiş oşabilir şuan öylr deşi gibi ağlamıyo nefesi gidiyordu sesi kısılıyordu resmen ağlarken
Aynen bizde geçen dışarı çıktığımda biraz söylediler akşam çıldırdı resmen katıldı ağlamaktan eşim bi yandan ben bı yandan okuduk ancak sakinleşti tabi beni de eşim i de mahvetti bütün ağırlığı bize gecti

Tamam canım bende taktırmayı düşünüyordım Ama kalınabiliyormuş bilemedim ya
Viiiiiiiii :) taksakdamı gebe kalınabilir. Ne olacak bu halimiz. Ah ulan herşey bizden sorumlu.erkeklere hiç birşey düşmüyo.üstelik kadınlar dünyanın en kutsal görevini yapıyo bide beyefendiler e beğendiremiyoryz

Viiiiiiiii :) taksakdamı gebe kalınabilir. Ne olacak bu halimiz. Ah ulan herşey bizden sorumlu.erkeklere hiç birşey düşmüyo.üstelik kadınlar dünyanın en kutsal görevini yapıyo bide beyefendiler e beğendiremiyoryz
Sorma ya hiç dertleri yok bütün cefa bizim sefa onların bedavadan çocuk sahibi oluyorlar akiamdan gelip iki pışpış seviyorlar tmam babalık görevleri bitiyo ya bizzz sabahtan akşama kadar hem ev hem çocuklar hem koca hizmeti :) onlar bi işe gidiyo geliyo keşke bide mızmızlanıyorlar yorulduk falan biz ölelim ozaman :)

Tabi spiralle hamile kalan çok var :)

Sorma ya hiç dertleri yok bütün cefa bizim sefa onların bedavadan çocuk sahibi oluyorlar akiamdan gelip iki pışpış seviyorlar tmam babalık görevleri bitiyo ya bizzz sabahtan akşama kadar hem ev hem çocuklar hem koca hizmeti :) onlar bi işe gidiyo geliyo keşke bide mızmızlanıyorlar yorulduk falan biz ölelim ozaman :)
Ben ölmüşüm ağlayanımn yok :KK66:

Doktorum öyle dedi canım bende bıraktım. Benim kızım babasına çekmiş cildi onun gibi hassas isilik de oldu çok kötü antibiyotik li krem verdi de öyle geçti gerçi biz evi çok yakmışız sıcaktan dedi Dalin kullanmayın çok yan etkisi var dedi kulağında bı koku fark ettim götürdük egzama başlamış cildi çok hassas yani
Dalinde nasıl bir yan etki varmis ?Unibabyden daline geçtik unibaby kuruluk yapti.Dalinde su an bir sıkıntı yaşamadık.
Kızlar özel olucak spiral kullanan varmı ? Brn taktırmayı düşünüyorum fakat ne nasıl olucak bilmiyorum 40 ı geçirdik adetolmadan takmıyorlarmış tekrar hamile kalmak istemiyorum çok korkuyorum doğum kont hapıda içmek istemiyorım
Adet olmadan takmıyorlar canim ben gidip muayene oldum taktırmak için adetin 3 günü gel dedi.

Dışarı cikamiyorum artik.Geçen dışarı çıktık eşimle sırtından yukari doğru coookk taştı havada sıcaktı 30 dk içinde eve döndük hemen.Şimdi sivilceler olustu.Hic memnun değilim 3 numaradan hicc.Senin bebis kac kg?

Ben de hiç memnun değilim prima 3 numaradan. İlk 2 numara çok güzeldi ama 3 numara berbat. Kaka çoğu defa sırtından taşıyor ve bez çok kötü kokuyor.
Oğlum 7 kilo. Bez tam oluyor ama kakayı hiç çekmiyor bez. Elimde 200 tane daha var maalesef. Bitince değiştireceğim.

Kızlar bizim doktor süt yoğurt peynir yumurta çikolata herşeyi kestirdi. Sizde de varmı öyle olan?
niye kestirdi?
Sıçraması çok fena diyorum ya normal sicramiyo yani Allah korusun kötü kötü şeyler yaziyo nette de kafayı yicem valla bu gidişle :KK43:
ben gaz sancisindan sicradigini dusundum.
Arkadaşlar Merhaba öncelikle hepinize kolay gelsin Rabbim evlatlarımıza şifa versin.Biraz vakit ayırabilirseniz oldukça zor durumdayım annem yanımda olduğu halde günde 2 saat uyuyamıyorum 24 saatin 2 3 saati uyuyam gerisinde kucakta battaniye de sallanan ayakta sallanan ve sürekli ağlayan bir bebeğim var 53 günlük ve gerçekten hem yetersizlik hem çaresizlitkten çok kötü durumdayım.gelelim sorularıma

1.Bebeğim aşırı gazlı bir bebek sap simplex biogaia kullanıyorum.hergün zeytinyağı ile karnına masajlar ayak altına mesajlar yapıyorum kimyon veriyorum Günde 3 defa 90 cc mama veriyorum bazen yarısını yemiyorgerisinde sadece tek memeyi 6 dk felan emiyor ve saat başı beslenmek istiyor.En uzun uykusu 1 saat zaten sorum şu ki bebeğim kabız 5.gün hala yapamadı kakasını 2 defadır böylr oluyor fitille yapıyor yaptıgında kakası yumuşak normal görünüyor birde sürekli uykuda iken bile ıkınıyor morarıyor ıkınırken bunu yaşayan var mı ?
2.bebeğim 2 günde bir ara ara katılarak ağlıyor ve naparsak yapalım susmuyor ve mosmor olup nefessiz kalıyor üflüyoruz dışsrı çıkarıyoruz poposuna vuruyor uz ama nefesi gidiyor 30 snye yakın çokkk korkuyoruz bu durumu yaşayıp fikri olan varmı
3.Bebeğim 1 dk a bile yattıgı yerde tek durmuyor hep kucakta sürekli ağlıyor hiçbir şekilde kendi kendine durmuyor tuvalete bile anneme verio gidiyorum napmalıyım bilemedim
4.Bebeğim kusmuyordu 2 gündür hem taze kustu hemde kesik gibi kustu 3 defa normal mi reflü ye mi işaret birde sık sok midesi bulanıyormuş gibi agız hareketi yapıyor. Nedem olabilir
5.Bebeğim hiç gülmüyor hepyüzü asık konusuyorum cabalıyorum arada gülümsüyor ama hemen geri ağlıyor.Birde tavanda sürekli sabit noktaya baktıgı olıyor çok uzun süre neden olabilir?
6.bebeğim çok agladıgı zaman özelikle nefessiz kalır gibi oldugunda ağız çevresi biraz morarıyor bunu yaşayan var mı
7.Son olarak ta uykıdauke birden aglıyor aşırı hızlı nefes alıp veriyor aglayarak uyanıyor
8. Solomobaby aldım ama içine girmiyor çığlık atıyor dışarı hiçbişekilde cıkamıyoruz geri iade etsem mi mi cıglıkcıglıga aglıyot geri dönüyoruz arabasındada durmuyor zaten kucaktada dışa dönük duruyor yüzü bize bakmıyor durmuyor öyle geçince dururmu yoksa iade mi etsem
Sorularım bu kadar hakkınız helal edin çok zordayım sokaga cıkamıyoruz Cok sordum ama belki bi.öneri iyi gelir.
allah yardimciniz olsun.
bizde disari cikamiyoruz.
aglarken agiz cevresi morarmasi konusu onemli. dr ile gorusmeniz lazim bunu. aglarken yan yatirip yuzune uflemek biraz rahatlatiyor bebegi.
bebekler aglar yapacak birsey yok. boyle boyle buyuyecekler. kolayliklar dilerim saglikla gule gule buyutun.
Canım Dr unuz bişey diyomu bunlara büyük ihtimal koliksiniz benim oğlum da kolik hem de sonuna kadar yaşıyoruz sizin de öyle anlattığına göre kolik sancıları geldi mi özellikle akşam saatimiz var bizim 7-10 arası genelde dediğin gibi katıla katıla hıçkıra hıçkıra agliyo bi yerine bisey olmuş gibi yada büyük çocuk gibi içli içli agliyo ve sonrasında uyurken daha çok sıçrıyor ikinma olayı bizde de var malesef kiii benim oğlum hergun 4-5 kez kaka yapar ama işte böyle ikinir kucak olayı bizde de var gün boyu 2 saat uykusu olmaz o da toplam yanı 10 ar dk fln işte reflü den kusuyo olabilir ama kilo kaybi yoksa merak etme bişey olmuyor benimki de öyle uykuda ağlama ciglikla uyanma korkma bizde de var ya aslında kısaca kolik bi bebek ve sizde sonuna kadar yasiyosunuz sanırım solomombaby De bence bı aya kadar bu sıkıntıları azalicak o zaman kullanırsın bende aldım şuan evde deneme aşamasında yım:) ama bı ay sonra fln oğlum daha sakin olur inş kullanırım çok sevdim çünkü :)

Son olarak morarma olayı pek normal olmayabilir eğer seni korkutacak şekilde bariz bi morarma varsa bence bı Dr a göster Allah korusun kalple ilgili sıkıntısı olan bebekler de olabiliyo bildiğim ve tanidiklarda gördüğüm kadarıyla inş yoktur tabi ama sen yine de tedbirini al Dr a göster
memnunmusun kangurudan.
kızlar bizim kocalar anası kılıklı değil aslinda anasina düşkün hepsi belli anası doldurup söylüyor oda dır dır ediyor benimki de öyle sütun mü yetmiyor sütünden soğuk alıyor emzirmeyi mi bilmiyorsun tutamıyor o çocuk vs vs söyleyip duruyor dedim sen nerden biliyon nerden öğrendin bi desene diye daha öncede temizliği sen yapma yavaş yavaş başlasın dediğini duydum sonra oda yapması bide bana yaptırmak için soyledi tartışmıştım simdi de eee anneme çocuğu ver onda dursun az altını söyle o değiştirsin falan dedi bende yaptığı yanlış uygulamalar var dedim saydım tamam sen deme kırılıyor ben derim diyor haspam yürü çocuk benim millet böyle herşeye karışsın diyemi o kadar eziyet çektim doğurdum dedim cinnet geçirecektim ben yatak odamda yattım hep salonda kp vardı deli etti beni hiç gitmesi bide 40 gun geldi yedi içti gittiler sürekli eklemedim annem kaç kez kahvaltı hazırladı yapma dedim uyardım oda yaptı yaptı son an pes etti bide geçen gun sinir oldum çocuk ağlıyor istediler vermedim susmaz çünkü kolik ve o gün aşı huzursuzluğu da vardı bu ne dik başlılık tek kendi doguruyor terbiyesiz bilmem ne dedi bende susmadım herşeyi saydım en son bırakın şu serefsizi gebertiym dedim tuttular valla çileden çıktım en son ama pes ettim bu koca adam olmaz dedim onla da tartıştım sonra geldi benden özür diledi işin var imza atman gerek muvekkille dedi giderken acıktım dedi restoranda durdu oradakinin masalarını beğenmedi tartisri başkasına gittik elini yikamaya gitti ben yüzüne bakmiyo konusmuyorum tlfla uğraştım yemek yedik sonrada tatlıdan önce çay içmek istedim o arada tabak geldi gülle yüzük kutusu alyansimi kaybetmiştim yeni alyans notlar yeni başlangıç isteği içim eskisi gibi kıpırdamadı belli etmek istemedim sma yaptıkları ile soğuyorum onu anladım
dün olan kavgada boşanma lafı etti bende kız zaten bende kalır boşarım seni umurumda olmaz dedim o derece çıkdı etti beni dayanamadım ii peki dedi sonra kizi sana bırakmam dedi şartlar kabul ediyorum dedi sinir oldum bütün kavgalarımı bunlar yüzünden hiçbirine hakkım helal değil ve hepsinden nefret ediyorum dedim sinirlerim bozuldu kızımı uyutmaya gittim arkamdan geldi sonra banyoya gittim ağlıyordum belli etmek istemedim arkamdan kapıyı çaldı nolur artık beni dinle huzur istiyorum atanıp gitmemizi istememde önemi buydu işte dedi inanın çıldırmama ramak kaldı cevap vermedim yüzüğü ne bakım falan diyor gönlümü almak için ama yok o kadar kolay değil artık sabredemem kimseyi cekemem
cok dolmussun. bosalmissin. bazen bir cinnet herseyi cozuyor.

X