2017 Şubat Anneleri

Doğumdan sonra karın bölgesi kaşınan varmı ? Benim acıkınca kaşınıyor tekrarmı çatlıyorum yoksa zatıflıyormuyum bilemedim

evet canım seni uzun zaman oldu görmüyordum.bizde de durumlar aynı kaç günlük oldunuz

ayy sorma hiç yaa gidicem bence bakayım

bizde daha aşı olmadık.64 günlük.çağırıcam dedi ama

hadi ya üç tane mi vuruyorlar.
iki bacağı ve sol koluna canım

2 ay asisi olanlar kac günlükken asi oldunuz?67 günlük oldu sağlık ocağı aramadı biz sizi aricaz dediler
Ben de bugün yaptırdım, kızım 2ay7günlük, canlı aşı olduğu ve açılınca hemen bitirilmesi gerektiği için bütün o aşıyı olacak bebekleri aynı güne topluyorlarmış, biz gittiğimizde kuyruk vardı zaten:))

Merhaba kızlar girmeyeli epey oldu ama kızdan hiç vakit bulamıyrm uyuduğu zamanlar. Okdr kısaki dinlenmeye bile fırsat bulamıyrm valla 3. Ayıda geçsim rahatlarsın biraz diyolar bi umut onu bekliyrm gece uykusunu bi kaç gün düzenli uyuyo ama sonradan bozuluyo elimden geldiğince ilgimi gösteriyrm ama bebeğinden sanırım uykuyu çok sevmiyoruz sabah 4:30 da uyandı 7 ye kdr kucakda durdu emdi sonra daldı şimdide uyandı maşallah nasıl gülücükler saçıyo kuzum annesini tanıyo artık bide akşamdan sabaha kdr olan huysuzluğum geçse herşey tam olcak:anne:

Cidden öyle biz 3 aylık olduk artık dış dünyaya alışmaya başlıyor..daha rahat herşeyi ilk 2 ay zor 2. aydan sonra iyileşmeye başlıyor herşey. Rabbim saglık versin:)

KIZLAR MERHABA,

UZUN ZAMAN OLDU GİREMEDİM FORUMA.. YORGUNLUK UYKUSUZLUKBOL BOL VAR AMA İNŞALLAH ONUN DIŞINDA HERŞEY YOLUNDADIR..

BEN ŞU SIRA GÖGÜS POMPASI BAKIYORUM..KULLANIP MEMNUN OLDUĞUNUZ GÖGÜS POMPALARI HANGİLERİ YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.

MEDELA MİNİ ELEKTİRİKLİ PİLLİ ve PHİLİPS AVENT NATURAL ARASINDA KALDIM EN ÇOK.. BİR DE LANSİNOH VAR..

ACİL ALMAM LAZIM YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM..:anne::emir_bebek::KK200::nazar:

Loveali Loveali camım sen hangi ilaçları kullanıyorsun gaz için bizde çok kötüyüz günlerdir ağlıyor akşamları gündüzleri durmuyor uymuyor

KIZLAR MERHABA,

UZUN ZAMAN OLDU GİREMEDİM FORUMA.. YORGUNLUK UYKUSUZLUKBOL BOL VAR AMA İNŞALLAH ONUN DIŞINDA HERŞEY YOLUNDADIR..

BEN ŞU SIRA GÖGÜS POMPASI BAKIYORUM..KULLANIP MEMNUN OLDUĞUNUZ GÖGÜS POMPALARI HANGİLERİ YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.

MEDELA MİNİ ELEKTİRİKLİ PİLLİ ve PHİLİPS AVENT NATURAL ARASINDA KALDIM EN ÇOK.. BİR DE LANSİNOH VAR..

ACİL ALMAM LAZIM YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM..:anne::emir_bebek::KK200::nazar:
ben avent kullanıyorum, memnunum

Loveali Loveali camım sen hangi ilaçları kullanıyorsun gaz için bizde çok kötüyüz günlerdir ağlıyor akşamları gündüzleri durmuyor uymuyor
Sen hangisini kullanıyorsun .. biz öğlen biogaia damla , sabah akşamda nurse harveys şurup kullanıyoruz .. şükür ciddi sıkıntılarımız Yok ..

Famm Famm
Ne zaman isterse veriyorum oğlum saatli emerdi 5 dk 2/3 saatte ama o emzik alıyordu. Kıza emzik vermedim 1,5 2 saatte istiyor 5 dk. Boşaltıyor bizim düşündüğümüzden daha fazla çekiyor bebekler cnm. Eğer doymasa kalkar sanırım gece bazen 4 saat istemediği oluyor gündüzleri sık emmek istiyor yetiyordur. 1 kilo alıp 3 cm de uzamıştı 1. Ayda
Haklısın aslında. Sen daha tecrübelisindir.benimkine hemen hemen öyle ama gündüzleri çok sık emiyo.bazen göğsüm yumuşayınca anlıyorum. Bide altını sık ıslatıyo bir iki kez de kakasını yapıyo iyi mi

KIZLAR MERHABA,

Ben oğlumda aventin elektrikli şarjlı ve manuel 3lü paketi vardı onu almıştım 190liraya (3.5sene önce) tabi fiyatlara şimdi bakınca yuhhh diyorum ama avent çok iyi elektiriklisi hiç acıtmıyor lansinohtan bir tık daha iyi

O derece diyorsun korkunun ecele faydası yok bakıcam fırsat bulursam bir posta nöbetçi dr da küfür eder rahatlarım :):) 45 dk dikişle uğraştı bakalım ne halt etti :KK66: hissettim de dikilirken hep ondan hatırlayıp sinirlendim bak :KK66: :KK66:

Kegel aklıma geldikçe özellikle emzirme araların da yapıyorum 10 saniye ile başladım 20 saniyeye çıkardım önce doğru kasları hatırlama adına bir iki idrar tutar gibi denedim wc de fazla açıklayıcı oldu ama hissiz di 20 gün falan benim kaslar ...
O derece valla hele eşim hiç görmesin:KK43: tribe girmişim valla sanki kızımın bütün sıkıntısı bitmişde:KK12:oturmuş bunu düşünüyorum.laf aramızda ağda yaptım aşağıları yapamadım diye eldivenle yoldum kızım uyumuşken. Sinirlerim bozuldu. Kadın olmak zor be abi yha :KK14:
Kegele gelince bende şimdilik 10 sn

TuRuNCu TuRuNCu . Öncelikle geçmiş olsun muayenen nasıl geçti? İyi emzirdiğini söylemiş. Ne güzel. Bende henüz adet olmadım ancak spiral düşünüyorum.adet olmadan olmaz galiba di mi?

TuRuNCu TuRuNCu . Öncelikle geçmiş olsun muayenen nasıl geçti? İyi emzirdiğini söylemiş. Ne güzel. Bende henüz adet olmadım ancak spiral düşünüyorum.adet olmadan olmaz galiba di mi?

Teşekkür ederim Famm Famm .
Muayenem de bir sıkıntı çıkmadı çok şükür. Rahim temiz miş.
Bebeğin güzel emiyor sanırım ,yakın zaman da adet olmazsın gibi dedi. Spiral için ilk adetini olduktan sonra görüşelim dedi.

Merhaba uzun süredir okuyamiyoru burdan başlayalım gaz için elma yağı dene tatlım acı elma yağı ama göbeğine ve ayak altına masaj yap ama başka yerine de girme faydasını görürsün inşallah

Haklısın aslında. Sen daha tecrübelisindir.benimkine hemen hemen öyle ama gündüzleri çok sık emiyo.bazen göğsüm yumuşayınca anlıyorum. Bide altını sık ıslatıyo bir iki kez de kakasını yapıyo iyi mi
Ten tene temas istiyorlar bazen iki çekiyor yanında olduğumuzu hissetmek istiyorlar sanırım her emmek istemesi açlık değil diye düşünüyorum. Biraz büyüdükçe zaten emme aralıkalarını kendileri belirlerler tecrübe değilde bu bebeğimde daha rahatım ilk hatalarımdan ders çıkardım 3 saat beklerdim oğlumda yine 5 dk emerdi baktım süresi aynı isteğine bıraktım. Bizim bile bazen Can'ımız az istiyor yemek sonra gidip atıştırıyoruz.
Çiş sayısı önemli iyi beslendiğinin göstergesi çiş kakadan ziyade dr muz öyle demişti Emir'de. Onda çok dr gezdik. Bizimde çiş fazla 3/4 kez kaka yapıyor ama gaz ile çıkan bir iki tanesi azcık. Arkadaşımın oğlu 40 dk memede bekliyordu çocuk açmış bir şekilde belli ederler zaten aç olsalar 2 saat huzurluysa düşünme sık sık emzir zaten birkaç aya istesek de etrafı izlemeden almayacaklar meme fazla bu kadar

O derece valla hele eşim hiç görmesin:KK43: tribe girmişim valla sanki kızımın bütün sıkıntısı bitmişde:KK12:oturmuş bunu düşünüyorum.laf aramızda ağda yaptım aşağıları yapamadım diye eldivenle yoldum kızım uyumuşken. Sinirlerim bozuldu. Kadın olmak zor be abi yha :KK14:
Kegele gelince bende şimdilik 10 sn
Kıyamam ama düşünmen normal Can'ım o da evlilik hayatımızın parçası. Benim eşimde dr söyle de bir iki dikiş fazla atsın demişti sözde şaka yollu ama oturup ağladım doğuma gitmeden. İnş toparlıycaz biraz Zaman geçsin yerleri belli olmaz dikiş izlerinin önceki doğum kesisinin izleri yoktu sadece şekil farklı oluyor :KK66:

X