2017 Şubat Anneleri

Ergonomik olup olmadığını şu resimden anlayabilirsin canım. Ama bunlar değil maalesef.. istersen dr una danış kısa süreli taşımalarda zararı olur mu sor..
Ayy çok sordum farkındayım .. bu konuda hiç araştırma yapmamıştım ondan bu konuda bilgisizliğim .. alt kısmı külot gibi olursa kangurunun ayaklar dik aşağı olur o yüzden kalça yapısını bozar .. ama ekteki gibi altı düz olursa bacaklar açılır ve sağlıklıdır anlamına geliyor sanırım . Ekteki Solomombaby marka . Oda uygun fiyat ama umarım doğru anladım :)

Eklentiler

• IMG_6013.PNG
    IMG_6013.PNG
    205,2 KB · Görüntüleme: 44
image.png
Chicco ve baby2go var .. bunlardamı kalça yapısını bozar :KK43: 45 günden sonra çıkıcaz dışarı .. maksat d vitamini almak
Bu tarz kangurular bildigim kadariyla 3 aydan sonra kullaniliyor ve ergonomik mi degil mi iyi arastir canim, yoksa kalca cikigi falan olabilir Allah korusun..Momfortbaby aldim ben yenidogan setiyle, tavsiye ederim..

aynisi bizde de oldu. doktora gosterdim dün normal o sorun degil dedi. aanirim yenidogan sivilvesi bunlar.
Benim kizimda da olmustu o cok kalin giydirmekten , sen evde nasilsan bebegini de o sekilde giydir, ben öyle yaptim gecti

Ayy çok sordum farkındayım .. bu konuda hiç araştırma yapmamıştım ondan bu konuda bilgisizliğim .. alt kısmı külot gibi olursa kangurunun ayaklar dik aşağı olur o yüzden kalça yapısını bozar .. ama ekteki gibi altı düz olursa bacaklar açılır ve sağlıklıdır anlamına geliyor sanırım . Ekteki Solomombaby marka . Oda uygun fiyat ama umarım doğru anladım :)

Yok çok sormadın:)) evet aynen öyle.. solomombaby aldım bende yenidoğan aparatı var 3 ay olmadan kullanabiliyorsun. 3 aydan sonra da normal haliyle kullanılabiliyor.. diğer türlü olanlar 3 aydan sonra da olsa kalça yapısına zararlı malesef..

Emzirme atleti kullanan hatunlar :) atletler destekli mı ben bı tane desteksiz spor sudyenler varya ondan almıştım onu kullanıyodum şimdi kendi südyeni mı denedim oluyo atlet almak istiyorum ama desteksiz olmuyo benim göğüsler küçük iyice sarkık durmasını istemiyorum var mı öyle destekli atlet sudyen gibi olan

Canım sütyen olan yerin alt kısmında lastik var sıkı tutuyor :KK66:

Aynı ben.. sabahları aç karnına üç bardak şu içiyorum yine aynı.kabızlıktan dolayı bize mahvoluyorum var ya :eek:yokmu bunun çözümü ve yapsam ağrıyla oturamıyorum:KK43:
Ben sırf bu yüzden artık çocuk dogurmak istemiyorum resmen normal doğumdan sogudum

benim ic dikişler eriyen dış dikisler düşendi estetik dikiş yaptığını söyledi oda düzgün tutması açısından yapılan dikisin şekli diye biliyorum

bizde sabah ezansız duramıyoruz sonrada zaten uyutabilene aşk olsun o kadar yoruyorum uyumuyor

düşmüş olabilir canım sen fark etmemissindir yada içteki dikişi hissediyorsan eriyendir gitmiştir belki
İçte de dışarda da ağrıdan başka pek bişey hissetmedim hele içte ne var ne yok hiç bilmiyom Dr da sormadim :)

Loveali Loveali canım dün akşam gördüm mesajını ama cevap vermek için fırsat bulamadım. Sadece emzirirken alabiliyorum telefonu elime :)
Bebefoxun emzirme atletini kullanıyorum. Göğüsün altından giden desteği var ve göğüsü güzel sarıyor. Benim göğüsler biraz büyük ,sardığı için çok rahat oluyor.
İnternetten resmini incelediğinde görebilirsin göğüs altı desteğini
Tamam canım sağol :) peki bedeni nasıl aldın sen yanı normal hamilelik öncesi beden mi

Tünaydın kızlar süt için denemelerim vardı göğüslerim sönmüş balon gibiydi sütlaç çörekotu ve bal kaymak yiyince doğumdan sonraki gibi taş gibi uyandım sabah belki faydası olur paylaşmak istedim sizinle de... Hatta sağarken rengi bile daha sarımsıydıpsijolojik mi bilemedim
Famm Famm M Miskito kabızlık bende de var bitkisel şurup aldım ben o biraz düzenledi dr psikolojik ilk Zaman korktuğunuz için olabilir dedi telefonda sordum..

Yok çok sormadın:)) evet aynen öyle.. solomombaby aldım bende yenidoğan aparatı var 3 ay olmadan kullanabiliyorsun. 3 aydan sonra da normal haliyle kullanılabiliyor.. diğer türlü olanlar 3 aydan sonra da olsa kalça yapısına zararlı malesef..
canım Güle güle kullanın. solomombaby Momfortbaby e göre daha uygun ben de düşünüyorum. kullanma fırsatın oldu mu sevdiniz mi:21:ne kadar zamanda geldi

İkinci çocuk daha kolay diyonuz ikinciyi mı yapsak :p:p:confused::confused::confused:
:)
TuRuNCu TuRuNCu ilk bebiste emmedigi halde sutun nasil devam etti? Bu yeme icmeler beni etkilemiyor cok su içtigm günlerde bile azalmaya devam ediyor gece uykularimiz da fena değil dinlenebiliorum sadece uykuyu sevdiğim için zorlaniyorm az geliyor stres desem emzirme konusu haricinde stres faktorum yok onu da her zaman kafaya takmyorum ara ara dank edio aklima kendimi motive etmeye de calisiyorum ama anlamadm bu isi:110:
emzirme konusunda ilk bebegimde stres oldu sut az diye. 2.de baslarda azdi. amaaan dedim ilkde de azdi. buyudu cocuk oyle boyle buyuyor. takmadim ve sutum iyi su an cook sukur. masallah Allah bozmasın ins.
Ay bende üçüncü yapsak mı diyorum bu gazla Rabbim olmayanlara da nasip etsin yorucu ama çok güzel birde ilkinkilerde acemilik vardı sanırım şimdi herşey olağan geliyor keşke şartlar ortam daha güzel olsa güzel şey evlat
onu bende diyorum. evlat cok guzel ya.
Rabbim kolaylık versin inş cnm bebişe de inş huzur pıt pıt çıkarsın gazları... Hastane de kaldı ya o da belki koliği tetiklemiştir güvenli bağlanmayı araştır sana güvenli bağlansın inan huzurlu oluyor bebekler diş vs gaz kadar zorlamamıştı brni güzel düşün havalar ısınınca hiçbirşey yapamazsan çık bebişle balkon varsa nefes al... En zoru ne söyleyeyim mi :):) iki yaş sendromu... bir arkadaş daha demişti elma yağı ile masaj yapıyoruz göbüşüne ayaklarına daha gaz damlası kullanmadık belki sizi de rahatlatır kendime soğuk pres çörekotu yağı aldım hem süt artsın hem bebeğin gazına etki etsin diye en güzeli çiğnemek miden alıyorsa çiğne...(ölüm dışında her derde deva diyor Peygamber'imiz )
iki yas sendromunu nasil atlattiniz?? herseye bi itiraz oglum var. herseyi yapmak istiyor. yapma dedigim
Bacılar gece uyurken bebeğinizin üzerine ne örtüyorsunuz ben baytaniyesini örtüyodum ama üşürmü acaba biz yorgan örtüyoruz sonuöta sonra dün akşam yorganını da attım üstüne hafif
battaniye ortuyoruz
Kızlar benim normal dogum dikişleri düşmüş 1 haftadır ama halen ağrım var uzun süre ayakta kalsam ağrıyor ...Yeni hemoroid çıkmış canım çok yanıyor yemek yemek istemiyorum resmen korkudan doktorada gidemedim daha bunun için kabızlıga meyilli bir yapım var ne yapsam oluyorum. ..Benim gibi olan var mı? Ne yapıyorsunuz?
dr gitmen lazim. yemek yemezsen sutun de azalabilir. ihmal etme derim.
Kızlar kanguru alcam ama fiyat kanguru kumaşına göremi yoksa fonksiyonlu olmasına göremi belirleniyor .. bu tarz bişey alsam iş götürmü? Arabamız olduğundan pek dolaşmam bunla çarşı pazar :) sadece site etrafında güneş alsın diye çıkarız.. ne kadarlık olunca kullanabiliriz birde ?
bize.hediye kanguru getirmislerdi. hic kullanamadim. boyundan gecmeliydi cunku. bebegi alinca butun yuk boyunda kaliyordu. iyikide kullanamamisim ergonomik degil cunku. bir daha alicam ama omuzdan gecmeli almayi dusunuyorum ve kilo olarak daha uzun sure kullanabilecegim 3 ay 4 yas olanlardan ergonomik dusunuyorum.
Bende istiyorum ama çok tereddüt ediyorum kullanamam diye kızların aldıkları çok güzel ama pahalı yanı kullancami bilsem yine iyi kullanamazsam boşuna gider o para :KK64:
bizde var. hediye geldi kullanamadik. hic bu topa girmeyin bence. duzgun bisey alin.

Tünaydın kızlar süt için denemelerim vardı göğüslerim sönmüş balon gibiydi sütlaç çörekotu ve bal kaymak yiyince doğumdan sonraki gibi taş gibi uyandım sabah belki faydası olur paylaşmak istedim sizinle de... Hatta sağarken rengi bile daha sarımsıydıpsijolojik mi bilemedim
Famm Famm M Miskito kabızlık bende de var bitkisel şurup aldım ben o biraz düzenledi dr psikolojik ilk Zaman korktuğunuz için olabilir dedi telefonda sordum..
Hadi ya sütlaç çok severim ama gaz yapıyo diye duydum. Bende yicem:KK66:)

Tamam canım sağol :) peki bedeni nasıl aldın sen yanı normal hamilelik öncesi beden mi

Canım benim hamilelik öncesi göğüslerim 85 idi. Doğum sonrası için 95 aldım ve tam oluyor.Ben kiloda aldığım için 2 beden büyük aldım ama sen zayıfsın. Bir beden büyüğü yeter belki...

emzirme konusunda ilk bebegimde stres oldu sut az diye. 2.de baslarda azdi. amaaan dedim ilkde de azdi. buyudu cocuk oyle boyle buyuyor. takmadim ve sutum iyi su an cook sukur. masallah Allah bozmasın ins.

iki yas sendromunu nasil atlattiniz?? herseye bi itiraz oglum var. herseyi yapmak istiyor. yapma dedigim

battaniye ortuyoruz

bize.hediye kanguru getirmislerdi. hic kullanamadim. boyundan gecmeliydi cunku. bebegi alinca butun yuk boyunda kaliyordu. iyikide kullanamamisim ergonomik degil cunku. bir daha alicam ama omuzdan gecmeli almayi dusunuyorum ve kilo olarak daha uzun sure kullanabilecegim 3 ay 4 yas olanlardan ergonomik dusunuyorum.

bizde var. hediye geldi kullanamadik. hic bu topa girmeyin bence. duzgun bisey alin.

Aynen canım. Benim de ilk oğlumda sütüm azdı. Bunda da başlarda az gelince "amaann nolacak sanki "diye düşündüm ve hiç takmadım. Şuan sadece 2 biberon mama takviyesi yapıyorum. Düşünce gücü çok önemliymiş :KK66:

Bir de 2 yaş sendromu için tavsiyem engellememen. Ortamı uygun hale getirip bebeği korumaya al ve yapmak istedikleri için engellememeye çalış.Dikkatini farklı yöne çekmek de çok işe yarıyor.
Çocuk o istediği şey'i elde edince rahatlar çünkü çocuklar dokunarak/ görerek keşfederler ve onların gelişimi için bu çok önemlidir. Sadece engellenen çocuk hırçınlaşır ...
Mesela ben oğlumun çekmece ,dolap karıştırmasını hiç engellemezdim. Sadece dökülecek ,tehlikeli olabilecek şeyleri kaldırırdım ortadan.

Eğer yanlış ve tehlikeli bir davranışta ısrar ediyorsa o zaman kararlı bir şekil de yanlış olduğunu açıklayabilirsin.

battaniye ortuyoruz

Ben pedagoglardan da fikir almıştım Adem Güneş ve bir bayan uzman daha vardı. Öncelikle çocukla iddialaşmamak ağlaması terör ağlaması mı gerçekten o an anneye ihtiyacı mı var onu anla demişti bu avm de kendini yerlere Atan çocuklar boyutundaydı bir ara kendini keşfedeceği konularda engellemeyin yanı evi falan montesorri gibi döşemiştik evde hiç engellemedim çocuk uyarıldıkça daha da aksileşiyor inatlaşıyor ağlama krizlerinde az önce bahsettiğim terör ağlamasıysa odayı terkediyordum kendi susuyordu değilse sarılıp sakinleştirirdim cnm
Bizim yemek problemlerinden çok zorlu geçti o dönem duvarlara fırlatmıştım sinirden tabakları 5/6 çeşit sunup yediremeyincebrnim takıntılı yemek yedirme durumumu da çözdük çocuk daha sakinledi
Afiyet olsun cnm bol bol da süt olsun sana da ben de çok severim üç kase yemişim gaz konusunda farketmedim aynı gibiydi

battaniye ortuyoruz

Alırsam öyle yapcam bende burda sizler öyle diyonuz çünkü hem bebeğini riske atmiyim hem kendimi :)

Bebeğin laktoz alerjisi olabilir yaparsan laktozsuz süt le yap canım benim laktoz alerjim vardı ama normal süt le baya bı sütlaç yedim ilk başlarda kusmasi ni biraz da ona bağladı Dr bı sure kes dedi süt ürünlerini

X