2017 Şubat Anneleri

Aynennn şu ikili test üçlü test onları sordum anne karninda tedavi edilebiliyor mu diye hayir dediler

E ben allah esirgesin birseyi varsa bile yaşayan canlı bebeğime nasil kiyarim? O yuzden bu tip testler mantıklı gelmiyor rabbim ne verirse razıyım inşallah herkese de sağlıklı bebisler nasip eder

aynen öyle. nasıl kıyılır? Verende Rabbim vermeyen de.. o yüzden bende artık mantıklı bulmuyorum. dr a gittiğimde isteyecek muhtemelen. belki yaptırmam. nasip tabiki. rabbim size de kucağınıza sağlıkla almayı nasip etsin. :)

Çok haklısınız sizlerle aynı fikirde olmak kendimi iyi hissettirdi :)
Şimdi devlet hastanesinde hastaya ilgili,başarılı bir doktor bulmam gerekiyor pek ümitli değilim ama :dua:

bu arada şu tahlil işleri falan var ya. naçizane düşüncemi söyleyeyim istiyorum. ilk hamileliğimde ikiz olmasından da sebeple çok sık eledik. her türlü ultrason her türlü test bilmem ne herşeyi yaptırdık. bebeklerden biri düşebilir özürlü diyen dr da oldu. hiç bişeyciği yok şu testi yapalım diyende oldu. amniyo sıvısı alalım diyende oldu şeker yüklemesi yapalım diyende. eğer özel bir tehlikeniz yoksa aman diyim özel hastanelere kendinizi harcatmayın. para kazanmak için yapmadıkları şey yok. ayrıca da eğer bir sebepten özel hastanede takip edilecekseniz doğumda yada yüklü miktarlardaki işlemlerinizde ayrıntılı fatura istediğinizi belirtin. fatura deyince size yapılmayan hiç bir şeyi ekleyemiyorlar. yoksa ssk dan ve sizden ne koparabilirlerse koparıyorlar. ayrıca da boşu boşuna bir sürü test ve yıpranıyor hem anne hem bebek. eğer özel bir rahatsızlığınız yoksa rutin kontrollerden gayrı dr a gitmeyin. ultrasona girmeyin. herşeyi doğal akışına bırakın. ilk hamileliğimde hemen kan testi ve dr da almıştım soluğu. şimdi bayramdan sonra gitmeyi düşünüyorum. hatta cinsiyeti belli olsun sonra gitmeyi bile düşünebilirim. ne kadar az müdehale, o kadar sağlıklı bebek. zaten anne karnında müdehale yapılmıyor çok özel durumlar dışında. o yapılan testlerin sonucu eğer kötü çıkarsa ne olacak demiştim ilk hamileliğimde. dr bana müdeahel yapılamıyor ancak gebeliğe son verebiliriz özürlü olursa demişti. hiç gerek yok strese girmeye üzülmeye. Herşeyi yaradan Allah cc herşeyi en güzel haliyle veriyor zaten. :)
Ben senin gibi düşünmüyorum ben de ailem de şeker yoktur ama bende gebelik şekeri çıktı malesef hem de yüksekti hemen önlem aldık. Başka bir örnek kuzenimin bebeğinin beyninde sorun çıktı ve anne karnında belli oldu. Bence kontrollere gitmek lazım. Ben en son gittiğimde ki özel hastaneye gidiyorum doktorum tahlillerini sağlık ocağında yaptırıp getir dedi. Her doktor aynı değil yani.

kızlar 5. haftanızda progesteron,hormon testi,idrar testi filan istedi mi doktorlarınız?
özel hastane ücretleri bana biraz fazla ve gereksiz geliyor sizler ne düşünüyorsunuz?
devlette tahlillerini yaptırıp özelde takibini yaptran var mı aranızda? sağlık ocaklarında ne tür tahliller karşılanıyor acaba? o_O

iç sesim: doktorların ve hastanelerin nerden nasıl para kazanacaklarını şaşırmış olduğunu söylüyor ayrıca yasal haklarından fazlasını çalıyorlar,güvenemiyorum ya :işsiz:
Benim doktorumun kendi dedi tahlillerini saglik ocaginda yaptir getir diye...bnce devlette yaptir ozel doktorlar devam.et

AMİN. iNŞALLAH haftalar ilerledilkçe değer düşüyormu 3.5 mm . benimde 5+5 ama sac görünmedi bile :KK43: 2 hafta stresten birşey olacak zaten ya:KK43:
iki hafta önce ben de aynı senin gibiydim canım. insanın aklına binbir türlü şey geliyor. 5+6 ve 6+1 görünmedi keseden başka bir şey. hatta kese boyutum ikincisinde daha küçük ölçüldü ama 6+6 da kalp atışlarını bile duydum minnağımın. inşallah sen de duyarsın.

kızlar 5. haftanızda progesteron,hormon testi,idrar testi filan istedi mi doktorlarınız?
özel hastane ücretleri bana biraz fazla ve gereksiz geliyor sizler ne düşünüyorsunuz?
devlette tahlillerini yaptırıp özelde takibini yaptran var mı aranızda? sağlık ocaklarında ne tür tahliller karşılanıyor acaba? o_O

iç sesim: doktorların ve hastanelerin nerden nasıl para kazanacaklarını şaşırmış olduğunu söylüyor ayrıca yasal haklarından fazlasını çalıyorlar,güvenemiyorum ya :işsiz:
Ben ilk dogumumu ozel hastanede yaptim cekmedigim cile kalmadi.dunya kadarda para verdik ustune kan tahlileri bile paraliydi.
Suan devlete gidiyorum memnunum tek fark kalabalik oluyo ama dr umdan memnunum boyle devam etmeyi dusunuyorum

Benim doktorumun kendi dedi tahlillerini saglik ocaginda yaptir getir diye...bnce devlette yaptir ozel doktorlar devam.et
İşte pzt günü bi sağlık ocağına gidicem öğrenirim gidince hangi tahlilleri yaptıklarını aynı Zamanda doktorumu da değiştirmeye karar verdim hastane gereksiz tahlillere boğuyor insanı :bicak:

Ben ilk dogumumu ozel hastanede yaptim cekmedigim cile kalmadi.dunya kadarda para verdik ustune kan tahlileri bile paraliydi.
Suan devlete gidiyorum memnunum tek fark kalabalik oluyo ama dr umdan memnunum boyle devam etmeyi dusunuyorum
Maalesef yaşadığım şehirde isim yapmış bi devlet doktoru yok :KK12: hatta hastanenin rezilliği haberlere bile yansımış durumda..siz şanslısınız :KK51:

Arkadaslar bugun orucum cok zor gecti resmen tukenmis bi vaziyetteydim bide cok gergin oluyorum oruclu iken hormonlarin da etkisi ile sanirim esim daha izin vermiyor sagligim icin bakmakla yukumlu oldugum bi oglum var onunla ilgilenemiyorum borc haneme yine yazilacak oruclar uzuluyorum da ama yapacak biseyim yok maalesef...
Bu arada SSVD yapmayi planlayan var mi benim gibi? :emir_bebek:

Demir eksikliği ve folik asit olarak yazılan sıvı ilaç tadı çok kötü ya kullanan var mı yada buna bi çözüm bulan :-(

Demir eksikliği ve folik asit olarak yazılan sıvı ilaç tadı çok kötü ya kullanan var mı yada buna bi çözüm bulan :-(
Bu tahlilleri gebelik ogrenildiginde hemen yapıyorlar demi ? Pazartesi gideceğim bende doktora herhalde Bütün kan değerlerine bakarlar diye düşündüm.

Hayırdır şekerle ilgili sıkıntın ne canım?
Canım bende tip 2 diyabet var. Açlık şekerim yüksek çıkıyor. İnsilüne başlayalım dedi dr ama insilüünü ve dozajını endokrinin versin dedi. On gün sonra endokrin kontrolüm. Ozamana kadar kendim ölçüm yapıcam ve endokrine ona göre doz ayarlayıp insilüne başlayacak.

Arkadaslar bugun orucum cok zor gecti resmen tukenmis bi vaziyetteydim bide cok gergin oluyorum oruclu iken hormonlarin da etkisi ile sanirim esim daha izin vermiyor sagligim icin bakmakla yukumlu oldugum bi oglum var onunla ilgilenemiyorum borc haneme yine yazilacak oruclar uzuluyorum da ama yapacak biseyim yok maalesef...
Bu arada SSVD yapmayi planlayan var mi benim gibi? :emir_bebek:
Eğer uygunsa ben çok isterim. İlkinde de çok istemiştim ama kısmet olmadı. Şimdi normal olsa ne güzel olur.

Eğer uygunsa ben çok isterim. İlkinde de çok istemiştim ama kısmet olmadı. Şimdi normal olsa ne güzel olur.
Evet bende cok istiyorum kavacik da bi doktor buldum cok iyi bi doktormus insaAllah bebegimi goreyim ona gidecegim konusacagim ilk bebegim de bende cok istedim ama maalesef olamadi ikinci de hevesim var insaAllah

X