2017 Şubat Anneleri

Kızlar doktor hangi kan testlerini istiyor? Cuma doktoruma randevum var gitmeden devlette yaptırsam diyorum

Aslında devlet ve özelden ziyade önemli olan doktoruna denk gelmek sanırım.ama doğum da ekip işi olduğu için devlete güvenemem heralde. Ben özele gittiğim doktordan hiç memnun kalmadım ama devletteki doktorumdan memnunum. Devlette de ama işte işin içine doğumda ebe hemşire, yeni doğan ünitesi falan olacağı için doğum özelde olsun isterim.

Bu arada mutlu pazarlar hepinize.:emir_bebek:
Bugün ev bakmaya çıkıcaz inşallah güzel bir tane buluruz, şans dileyin kızlar.
Bu arada ilaçları kullanmayı bıraktığım halde hala vücudumda alerji gibi döküntüler ve kaşıntı var umarım yine acillik olmam.
günümüz güzel geçsin inşallah:KK49:

Kızlar doktor hangi kan testlerini istiyor? Cuma doktoruma randevum var gitmeden devlette yaptırsam diyorum
Günaydınnnn uykucu annelerden biri olarak gözümü yeni açabildim.Kan testi olarak hemogram tam kan TSH hormon testleri açlık kan şekeri testi toksoplazma elisa gibi testler yazmış bana ben cuma günü sağlık ocağında yaptırdım.Pazartesi sonuçları alıp salı günü gidicem doktora nasipse.Hayırlısı olsun hepimiz için

Ben ilk doğumumu özelde yaptım epidural bile almadan normal doğurdum. Normal doğumu teşvik edici kursları vardı hastanenin katıldım. Doğumda da çok ilgilendiler doktor doğum sırasında yanımdan hiç ayrılmadı. Doktor, ebe çok önemli.

kızlar Günaydın ben de yarın kontrole gidicem insallah kese için. Bugün 5 haftamız bitti. Henüz hiç bir belirti yasamiyorum uyku hali var ama ben uyumayi hep severim:KK39: belirti için erken mi siz de ne zaman belirtiler başladı kızlar ben mi evham yapiyorum
Bende de hiç belirti yok sadece regl olacak gibi karın ağrısı okuyor arada bel ağrısı ile. Uyku hali aynen uyumayı sevdiğim için ayırt edemedim :KK45:benim regl dünüm Dün idi zaten henüz.

kızlar Günaydın ben de yarın kontrole gidicem insallah kese için. Bugün 5 haftamız bitti. Henüz hiç bir belirti yasamiyorum uyku hali var ama ben uyumayi hep severim:KK39: belirti için erken mi siz de ne zaman belirtiler başladı kızlar ben mi evham yapiyorum
Hayırlı olsun canım.Açıkçası bende de uyku halsizlik çok yemek yeme ve çok sık tuvalete gitme dışında bir belirti yok.Bulantı hiç yok ama benim ilk hamileliğimdede olmamıştı .Oyüzden bulantı olmaması beni şaşırtmıyor.Herkesin bünyesi farklı belirtileri de evham yapacak bişey yok canım.İnşallah güzel bir hamilelik geçiririz

Hayırlı olsun canım.Açıkçası bende de uyku halsizlik çok yemek yeme ve çok sık tuvalete gitme dışında bir belirti yok.Bulantı hiç yok ama benim ilk hamileliğimdede olmamıştı .Oyüzden bulantı olmaması beni şaşırtmıyor.Herkesin bünyesi farklı belirtileri de evham yapacak bişey yok canım.İnşallah güzel bir hamilelik geçiririz
Sağol canım sana da hayırlı olsun. aslında bulantimizin falan olmaması güzel ama henüz keseyi falan görmedim ya o yüzden galiba biraz endişe yaşıyorum.inşallah hepimiz hayırlı güzel bi hamilelik geciririz canım

kızlar bu haftaya kadar kasıklarımda ağrı vardı, göğüslerimde sızlıyordu. ,ama 2 gündür ne kasık ağrısı kaldı ne göğüs ağrısı normal mi sizce?

Arkadaslar bugun orucum cok zor gecti resmen tukenmis bi vaziyetteydim bide cok gergin oluyorum oruclu iken hormonlarin da etkisi ile sanirim esim daha izin vermiyor sagligim icin bakmakla yukumlu oldugum bi oglum var onunla ilgilenemiyorum borc haneme yine yazilacak oruclar uzuluyorum da ama yapacak biseyim yok maalesef...
Bu arada SSVD yapmayi planlayan var mi benim gibi? :emir_bebek:
ben istesemde yapamam canım normaldoğum mecburi sezaryan benimki. benim tansiyponum sureklı dusuk dr tutma dedi

Demir eksikliği ve folik asit olarak yazılan sıvı ilaç tadı çok kötü ya kullanan var mı yada buna bi çözüm bulan :-(
benimkiler sivi değil
Arkadaşlar bugün bebeğimiz 5 haftalık oldu.çok şükür keseyi gördük üstten.beta 1100.
gözünaydın canım

Günaydın arkadaşlar benim gibi bulantiyla cebellesen varmı yoğurt yiyorum habire iyi geliyor biraz
cok bulantım yok ama midem çok yznıyor
Merhaba benim oğlum 11 aylik ve ben 5 haftalik hamileyim bu süpriz oldu çok erken ama Rabbinden geldi allahim tüm annelerin yardımcısı olsun
hayırlı olsuun canım beraber buyurler ne guzel

Ben napcam ya bilmiyorum.
Hamile kaldığım ay kaşıntı için fitil kullanmiştim,şimdi yine başladı :kızgın:
Çok rahatsız ediyor hiç geçmeyecekmi bu illet:KK42:[/QUOTE
1 bardak suya 1 y.kasıgı organık elma sırkesı koyup temizlersen kasıntı geciyor canım
ben özele gittim ama drum hastanede yaptır pahalı dişarıda dedı
daha coğu belirti için erken canım

kızlar bu haftaya kadar kasıklarımda ağrı vardı, göğüslerimde sızlıyordu. ,ama 2 gündür ne kasık ağrısı kaldı ne göğüs ağrısı normal mi sizce?
kasık agrım devam ama gogus agrım gecti

senin de yeniymis canım hayırlı olsun.
Sağol evet çok yeni regle 3 gün kala 109 çıkmıştı değerim. Tekrarlamadim henüz pazartesi bi gidip tahlillerimi yaptıracağım devlette cuma da kendi doktoruma gideceğim herşey güzel giderse kese görünür dedi İnşallah. Senin nasıl durumun ?

Ne güzel denk gelmiş size hastane hijyenik doktor ve ebeler iyiyse daha ne insanın içi rahat eder para için yapmiyorlar diye

Bizim çevrede özelde doğum yapanların çoğuna dediler ki çocukta sarılık var kuvozde kalması lazım yoğun bakımda yatması lazım dediler bebekler 1 hafta yattı bu defa da enfeksiyon kaptı dediler bir hafta da öyle yattı öyle olunca anne de anneliğinden bir tat alamadı çocuklar da anneden uzak olunca anne sütü alamadı stres sıkıntı da cabasi...

Kasti yaptiklarini düşünüyorum ben çünkü o hastanede dogum yapanlar hep bu olaylari yasadilar...

canim
Sağol evet çok yeni regle 3 gün kala 109 çıkmıştı değerim. Tekrarlamadim henüz pazartesi bi gidip tahlillerimi yaptıracağım devlette cuma da kendi :KK49:doktoruma gideceğim herşey güzel giderse kese görünür dedi İnşallah. Senin nasıl durumun ?
canım ben de bat a 3 gün kala ogrenmistim :KK49: bugün 5 haftalik olduk şükür yarın da kese için gidicem nasipse. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun inşallah

X