2017 Şubat Anneleri

günaydın kızlar gözünaydın tatlım çok sevindim umarım bende pazartesi mutlu bir şekilde yazarım buraya :emir_bebek::nazar:
Çol sağol canım. İnşallah yazacaksın.

Gözün aydın.Darısı kalp atışlarına olsun canım:halay::halay:Bu arada herkese günaydın..

Çok sağol. Amin. Kalp atısı 10 gün sonra. Zaman çabucak geçse.

ay çok sevindim cNIMM gözün aydınnnnn
Çok sağol canım.
Gözün aydın canım ne mutlu sana :emir_bebek:darısı bize inşallah :dua: Dr neler önerdi ilaç ne verdi peki
Çok sağol. Dra özellikle sordum ilaç. Şuan için birşey vermiyorum dedi. Tahlil yaptık herşey güzel. Şeker dısında.
Çok sevindim ins darısı kalp atışlarına olsun
Amin inşallah canım çok sağol
Kızlar birsey sormak istiyorum. Şimdi gün hesaplama yapılırken adetin ilk günü sayılıyor mu benim sat 12 Mayıs. Bugün adetin başladıgı günden itibaren 38 gün 5+3 olmam gerekiyor ona göre ama nette bazı yerler ve gittiğim doktor 5+2 diyor. AdetIn ilk günü sayılmıyor mu bu hesaplama da

Tatlım sat a göre 5+2 sinki sen. 12 mayıs perşembe- 16 haziran perşembe arası 5 hafta dün ve bugün +2 gün.
Dr farklı söyleyebilir çünkü dr ultrasonda gördüğü ölçülere göre değerlendiriyor. Ki dr da doğru söylemiş. 5+2 sin. Bugün 5+3 değilsin.

BAYANLAR BUGÜN 5+5 KONTROLE GİTTİM GEÇ DÖLLENME DEDİ VE KESE 10.36 MM DEDİ 2 HAFTA SONRA KALP ATIŞLARINI DUYARIZ DEDİ ACABA NORMALMI . GEÇ DÖLLENME OLUMSUZ BİRŞEYMİ

Erken normal ve geç döllenme yumurtanın çatlama zamanıyla alakalı. Kötü birşey değil. Sen geç yumurtlamıssın ve geç çatlamıştır dolayısıyla geç döllenmiştir. Adetin 12 ve 16 günleri arasında ilişkiyi bu sebeple öneriyorlar. Hamile kalmak için elverişli dönem. Seninki tahminen 16. Güne falan denk gelmiştir. Rahat ol. Sağlıkla kucagına alırsın inşallah.

Merhaba..
Hayırlı olsun :KK66:
Siz kime gidiyorsunuz?
Ben henüz gitmedim ama 2ay önce düşük yaptım onun için dünyam ibrahim demire gidiyordum oğlumda ise erü doç. Tuncay özgün takip etmişti ikiside çok iyi bende hemşireyim sağlık ocağında genelde hastalarım memnun bu doktorlardan

Kızlar doktora sormaya çekiniyorum bildiğim kadarıyla ilk 2 ay cinsel ilişki sakıncalı nasıl sorabılırım ve ya aranızda bılen varmı ne zaman sakıncalı ne zaman sakıncasız

Canım düşük riski yoksa çok katı bir yasak yok ama genelde hastalarımıza ilk 13hafta ve son 13 hafta sık olmakla birlikte ilişki yasak değil diye eğitim veririz☺

Ben ilk doğumumu tekden'de Gülcan hanım' da yaptım. Güler yüzlü biraz konuşkan bir doktor. Tecrübeli ve normal doğumu teşvik eden bir doktor. Tabi ben mecburi sezeryan oldum ama normal şartlarda annenin isteğine göre hareket ediyor.
Memnun kaldığım için yine aynı dr.a devam ediyorum.

Gülcan hanımın soyadı neydi acaba

Olabilir ama bu genellikle beta dan cıkıyor benım adetıme ıkı gun vardı betam 16 cıktı yanı bir gunluk falandır
Benim adetler duzensizdir biraz. son bata göre hesaplama yapamıyorum pek. yumurtlamayi kendim takip ediyorum Onun üstünden sayıyorum adet günümü. Doktora derim bakalım gidince. yumurtlama sonrası 11. Günde 109 çıktı benim değerimde.

Canim onu ben öyle çekiyorum ki sorma tansiyon düzenim hep düşük benim en yüksek 11 6 olmuştur genelde 9 6 yada 8 5 o yüzden ani hareketler hep zorlar beni hamilelik nasıl yapacak onu hiç bilmiyorum
inşallah hamilelikte sorun olmaz canım rahatgeçirirsin

kızlar 5. haftanızda progesteron,hormon testi,idrar testi filan istedi mi doktorlarınız?
özel hastane ücretleri bana biraz fazla ve gereksiz geliyor sizler ne düşünüyorsunuz?
devlette tahlillerini yaptırıp özelde takibini yaptran var mı aranızda? sağlık ocaklarında ne tür tahliller karşılanıyor acaba? o_O

iç sesim: doktorların ve hastanelerin nerden nasıl para kazanacaklarını şaşırmış olduğunu söylüyor ayrıca yasal haklarından fazlasını çalıyorlar,güvenemiyorum ya :işsiz:

Benim ilk doktorum eşi kocasıda üniversitede doçent gülcan hanım içinde çok iyi diyorlar allah esirgesin bebekte sıkıntı falan olunca da hemen eşine sevk ediyor ☺

İlk doğumumun takibi başka şehirde yapıldı.
Sadece doğumumu Gülcan hanım yaptı. İlgili ve tecrübeli bir doktor. İlk doğumum onda olunca devam etmek istedim kendisine..Diğer doktorlar hakkında bilgim olmadığı için beni bilen bir doktor ile devam etmek daha uygun gibi geldi.

Benim 5hafta 2 günlük çıktı dün ultrasonda 11.93mm çok fark yok bence sıkma canını geç döllenme bendede vardı iki gun fark etti sadece snde ultrasonda gözüken haftana gore bak bence değerin normal içini ferah tut
kızlar 5. haftanızda progesteron,hormon testi,idrar testi filan istedi mi doktorlarınız?
özel hastane ücretleri bana biraz fazla ve gereksiz geliyor sizler ne düşünüyorsunuz?
devlette tahlillerini yaptırıp özelde takibini yaptran var mı aranızda? sağlık ocaklarında ne tür tahliller karşılanıyor acaba? o_O

iç sesim: doktorların ve hastanelerin nerden nasıl para kazanacaklarını şaşırmış olduğunu söylüyor ayrıca yasal haklarından fazlasını çalıyorlar,güvenemiyorum ya :işsiz:
Ben devlette verdim testler için kan ve idrar 4cesitti toplamda şuan neler tam hatırlamıyorum testleri özele gitmeyi şimdilik Dusunmuyorm doktorum ii

Yalniz degilsin canim ben de ozele gittim bir ton tahlil istediler her biri ayri para hormon kan idrar bilmem ne 6. Haftamdayim ben de hiçbir sıkıntım da yok çok şükür kanama vs sadece adet sancisi gibi agri oluyor onun için progestan yazdi her gelene decavit yaziyorlar

Düşünmüyor değilim bunlar hep para için.... tip fakultesine ya da devlet e de gitmek istiyorum iyi bakilalim derken soyuluyoruz gibime geliyor

Yanı ?? Sat a gore nasıl yükseldi canım
Ben 32 35 gün arası regl oluyorum normalde 28 güne göre ayın 11 inde regl olmam gerekirken normalde ben 14 ünden 14 üne oluyorum ona görede yumurtlama tarihi vs değişiyor ama doktorlar son adet tarihini baz alıp 28 güne göre hesapladıklarından benim kan değerim tabiki yumurtlamaya göre yukselio ama dr kendi hesabını baz alıyor yani sata göre 5 haftalık bana göre 4 haftalık oluyo hamilelik bu yüzdende bhcg bende en son 325 di ama dr göre 1000lerde olması gerek

merhaba herkese. bende yeni hamile olduğunu öğrenenlerdenim. benim ikinci hamileliğim bu. ilkinde ikiz kızlarım oldu. şimdi 7 yaşındalar. ama sanki ilk kez anne olacakmışım gibi heyecanlıyım. garip geliyor. :) herkese bebişi hayırlı olsun. Rabbim sağlıklı, hayırlı evlat etsin. muhtemelen şubat 2017 de bebeğim gelecek. tabi ikizlerim gibi erkenci olmazsa. inşaallah bu kez olmaz. :)

bu arada şu tahlil işleri falan var ya. naçizane düşüncemi söyleyeyim istiyorum. ilk hamileliğimde ikiz olmasından da sebeple çok sık eledik. her türlü ultrason her türlü test bilmem ne herşeyi yaptırdık. bebeklerden biri düşebilir özürlü diyen dr da oldu. hiç bişeyciği yok şu testi yapalım diyende oldu. amniyo sıvısı alalım diyende oldu şeker yüklemesi yapalım diyende. eğer özel bir tehlikeniz yoksa aman diyim özel hastanelere kendinizi harcatmayın. para kazanmak için yapmadıkları şey yok. ayrıca da eğer bir sebepten özel hastanede takip edilecekseniz doğumda yada yüklü miktarlardaki işlemlerinizde ayrıntılı fatura istediğinizi belirtin. fatura deyince size yapılmayan hiç bir şeyi ekleyemiyorlar. yoksa ssk dan ve sizden ne koparabilirlerse koparıyorlar. ayrıca da boşu boşuna bir sürü test ve yıpranıyor hem anne hem bebek. eğer özel bir rahatsızlığınız yoksa rutin kontrollerden gayrı dr a gitmeyin. ultrasona girmeyin. herşeyi doğal akışına bırakın. ilk hamileliğimde hemen kan testi ve dr da almıştım soluğu. şimdi bayramdan sonra gitmeyi düşünüyorum. hatta cinsiyeti belli olsun sonra gitmeyi bile düşünebilirim. ne kadar az müdehale, o kadar sağlıklı bebek. zaten anne karnında müdehale yapılmıyor çok özel durumlar dışında. o yapılan testlerin sonucu eğer kötü çıkarsa ne olacak demiştim ilk hamileliğimde. dr bana müdeahel yapılamıyor ancak gebeliğe son verebiliriz özürlü olursa demişti. hiç gerek yok strese girmeye üzülmeye. Herşeyi yaradan Allah cc herşeyi en güzel haliyle veriyor zaten. :)

bu arada şu tahlil işleri falan var ya. naçizane düşüncemi söyleyeyim istiyorum. ilk hamileliğimde ikiz olmasından da sebeple çok sık eledik. her türlü ultrason her türlü test bilmem ne herşeyi yaptırdık. bebeklerden biri düşebilir özürlü diyen dr da oldu. hiç bişeyciği yok şu testi yapalım diyende oldu. amniyo sıvısı alalım diyende oldu şeker yüklemesi yapalım diyende. eğer özel bir tehlikeniz yoksa aman diyim özel hastanelere kendinizi harcatmayın. para kazanmak için yapmadıkları şey yok. ayrıca da eğer bir sebepten özel hastanede takip edilecekseniz doğumda yada yüklü miktarlardaki işlemlerinizde ayrıntılı fatura istediğinizi belirtin. fatura deyince size yapılmayan hiç bir şeyi ekleyemiyorlar. yoksa ssk dan ve sizden ne koparabilirlerse koparıyorlar. ayrıca da boşu boşuna bir sürü test ve yıpranıyor hem anne hem bebek. eğer özel bir rahatsızlığınız yoksa rutin kontrollerden gayrı dr a gitmeyin. ultrasona girmeyin. herşeyi doğal akışına bırakın. ilk hamileliğimde hemen kan testi ve dr da almıştım soluğu. şimdi bayramdan sonra gitmeyi düşünüyorum. hatta cinsiyeti belli olsun sonra gitmeyi bile düşünebilirim. ne kadar az müdehale, o kadar sağlıklı bebek. zaten anne karnında müdehale yapılmıyor çok özel durumlar dışında. o yapılan testlerin sonucu eğer kötü çıkarsa ne olacak demiştim ilk hamileliğimde. dr bana müdeahel yapılamıyor ancak gebeliğe son verebiliriz özürlü olursa demişti. hiç gerek yok strese girmeye üzülmeye. Herşeyi yaradan Allah cc herşeyi en güzel haliyle veriyor zaten. :)

Aynennn şu ikili test üçlü test onları sordum anne karninda tedavi edilebiliyor mu diye hayir dediler

E ben allah esirgesin birseyi varsa bile yaşayan canlı bebeğime nasil kiyarim? O yuzden bu tip testler mantıklı gelmiyor rabbim ne verirse razıyım inşallah herkese de sağlıklı bebisler nasip eder

X