2017 Şubat Anneleri

5 . haftadayim canım sat 11 mayisti tam 5.hafta sen 6 ya girmissin sanırım inş görürsün bende korkuyodum ama mercimek tanemi gordum :) ama şimdi de kalp atışını duycam mi diye tedirginim bu böyle gidecek galiba :) aslında bi sorun yoksa biraz geç gitmek daha mantıklı hem kalp atışı da duyulur
Canim benim9 mayis di sat. Doktorum ayin 20 sini 2000 hcg diye hesaplamisti ozmana randevu vermisti. Ama benm gecen pazartesi 2086 oldu degerim birden asiri artti oyuzden merk edip gdicem. İkiz olma ihtimali varmis cunku

Gecmis olsun canim. Dikkat et. İlac falan verdi mi dr? Dr ne dedi bizede yaz olur mu?
İlaç verdi hatta lökosit yüksek çıktı kan testinde antibiyotik verdi vitamin ve sinüs açıcı bişeyler verdi lökosit ilaçtan daha tehlikeli dedi :KK43: geç oldu biraz ama tüm gün yattım malesef rapor verdi dinlen dedi

Hadi gözün aydın canım bana daha hiç bisey vermedi sadece folik asit e devam dedi kaç mm di söyledi mi

Soylemedi canim mm falan benim de aklima gelmedi sormak açıkçası

13. Haftadan sonra sol tarafınıza yatmaya başlayın daha dogrusu alıştırın kendinizi .28. Haftadan sonra sol tarafa veya sırt üstü yatarsanızda belinize yastıkla destekleyeceksiniz.sol tarafa yatmanız bebeğin gelişimi için çok faydalı .kan akışı daha rahat olur.
Normal dogım yapmak isteyen arkadaşlar Hurma yemeye 3. Aydan sonra başlayın ve dogıma kadar devam edin. Açılmayı kolaylaştırıyor.çok rahat dogum yaparsınız

Yanlış hatırlamıyorsam 20. Haftada tetenoz aşısı var sağlık ocagında yaptırılıyor. Kaydınız yaparken sorun aşı kartınızı isteyin. Gebelik döneminde 2 doz şeklinde

Teşekkür ederiz bu faydalı bilgiler için :KK66:

Ayyy hadi gozun aydin canim yaaa Allahim saglikla kucagina almayi da nasip etsin. Inan uyuyamiyorum bak su saat oldu,sabah ise gidicem ama heyecandan uyku tutmuyor...

Teşekkür ederim ben de uyuyamiyorum şimdi ama işe gidince uyku bastiriyor nedense :KK51:

Canim tahmini dogum 13 subat yaziyo nasil 5+5 oluyo ben mi yanlis hesapliyorum acaba. Benim sat 9 mayis ben suan kac tam 5 olmuyomuyum?

Canım sen 6+4 oluyorsun benim hesabima gore eger yanlis degilse

Canim tahmini dogum 13 subat yaziyo nasil 5+5 oluyo ben mi yanlis hesapliyorum acaba. Benim sat 9 mayis ben suan kac tam 5 olmuyomuyum?
Tatlim ben programa bakarak soyluyorum. Son adet tarihimiz ayni ama dongumuz farkli olabilir. Ben mesela 27-28 gunde bir adet goruyodum. O sebeple fark oluyor olabilir 3-5 gun.

Günaydın kızlar..
Ne güzel doktor telaşı var bir çoğunuzda. Biz kalp atışlarını gördük çok şükür.
Doktor 13 temmuza randevu verdi. Neredeyse 3.5 hafta var daha. Bi an önce geçse zaman... :)
Günaydın çok sevindim darısı benim ve kalp atışlarını daha duyman arkadaşların basina insallah. Doktor randevum salı günü zaman geçmek bilmiyor.

Benim bealenmemdee pek bi değişiklik olmadı.Normalde de sağlıklı beslenirdim ama ceviz yogurt et ve balık vs vs (olmazsa olmazlar) sadece standarta bindi.Daha dikkat ediyorum.Gebelikten evvel spor salonuna gidiyordum ama şimdi bıraktım.Haftaya cuma doktora ilk soracağım soru bu olacak.Onay verirse hafif başlarım tekrardan inşallah..
benim dr sadece yuruyus onerdı malesef

Kızlar yarın kese için doktora gideceğim. Karından bakacak önce.idrara sıkışık gitmek mi gerek
evet kabusum o bakarken bastırıo bıde kacırırm dıye odum kopuo :KK70:

Hayır canım herhangi ir sindirim sistemi rahatsızlığım yok ama bağırsakların sağlığı çok şeyi etkiliyor özellikle bağışıklık sistemi üzerinde çok büyük öneme sahip o yüzden normalde de kullanıyordum probiyotik devam edeceğim herkese tavsiye ederim hatta hamilelikte son aylarda kabızlık hemoroid vb sıkıntılar artacağından da çok önemli
ya bende kabızlıktan korkuyorum işte dr uma sorayım kullanmamda sorun olurmu dıye

Bu saatlerde kimse kalmiyo sanirim şubat anneleri çooook uykucu:)

Bende uyuyakalmisim yatagima gecmek icin uyandim:)))

Herkese hayırlı geceler sahur yapanlara hayırlı sahurlar. Yarın dr a gidecek arkadaslarin Allah yardimcisi olsun.
sureklı uyusam kımse kaldırmasa keske :KK70:
Selam arkadaşlar. Bende nasip olursa 2017 şubat annesiyim. Daha önceden de 2013 şubat annesi olmuştum
Geçen sene düşük yapmıştım. Bakalım bu sene rabbim neyi hayırlı gösterecek.
hayırlı olsun canım hosgeldın

İlaç verdi hatta lökosit yüksek çıktı kan testinde antibiyotik verdi vitamin ve sinüs açıcı bişeyler verdi lökosit ilaçtan daha tehlikeli dedi :KK43: geç oldu biraz ama tüm gün yattım malesef rapor verdi dinlen dedi
gecmiş olsun canım

Günaydın kızlar..
Ne güzel doktor telaşı var bir çoğunuzda. Biz kalp atışlarını gördük çok şükür.
Doktor 13 temmuza randevu verdi. Neredeyse 3.5 hafta var daha. Bi an önce geçse zaman... :)
ay negüzel darısı basımıza

X