2017 Şubat Anneleri

bende kansızlık var biraz düzenli kullanmama gerek yokmuş ama çok az bi kansızlığın var dedi doktorum
bi an önce gecer inş canım

Kizlarr benim pazartesi 9.15 te randevumm....
Acaba duyar miyiz ki ya da bebisi gorurmuyuz ki :))))))
Alttan muayene yapmak isterse yaptirir misiniz hani ordan daha net bellinoluyormus ya hersey ? :)
benim kese görünmese alttan bakacaktı ama görünce vazgecti kanama nedeniyle gittigimdede bak kesenın içi dolmaya baslamıs dedi görmese kabul ederdim alttan bakmasını

Sanırım daha drlar görüşmeyen bir ben kaldım 1 ay kadar önce folbiol kullanmaya başlamıştım, ayrıca tiroit problemi olduğu için levotiron kullanıyorum, demir eksikliği var muhtemelen demir yazacak, kendim ayrıca omega 3 kullanmayı planlıyorum ve toz probiyotik kullanıyorum ☺
probiyotıgı kabızlık ıcınmı kullanıyorsun

Benimde 13 subat gorunuyor ki :) :)
ay beraber beklicez ama benim sezaryan olacak buyuk ıhtımalle daha erken olur
Benim de benim de
bi suru olduk :)
Benim şubatın ilk haftası deşi dr şuan beş haftalık hamileyim
hayırlı olsun canım
Bulantı olmayınca kaç kilo aldınız?
ilk hamileliğimde 18 kg aldım ama bu kez öyle bi hata yapmayı dusunmuyorum şimdilik 3 kg artı gorunuyorum ama asırı yemedım ödem diye dusunuyorum

Kızlar vajinal ultrasonda bakıldı ve ne bebek ne kalp atışı görüldü.. Üzgünüm
daha kucuk annesı saklambac oynuodr :)

Kızlar ani hateket yapınca agrı oluyor bende sanki kesem patlayacak gibi allah korusun sizinde oyle oluyormu
evet ansızın kasıklarıma agrı giriyor bide basım donuyor yorulunca

Merhaba kizlar,
Ben de aranıza katıldım:) sat 11 Mayıs. 2.bebeğim olacak ınş. 2 yaşında 1 oğlum var
Sadece evde test yaptim. Haftaya perşembeye aldım Dr randevumu. Hayırlısiyla kalp atışını duyup keseyi görebilmek için.
Allah hepimize sağlıkla evlatlarimızı kucagimiza almayi nasip etsin kizlar...
hayırlı olsun canım

Dogana kadar tam gaz devam bence bu merak ve heyecan konusu :) Peki tuvaletin varken mi gittin bol su icip? Oyle yapmak lazimmis galiba karindan ultrason icin.
Bana karindan baktilar zaten tuvaletten cikamaz oldum..hatta doktorun yanina girmeden lavaboya girip gittim

Kızlar bthcg 21304 falan tama hatırlamıyorum ama 21binlrde.. Yolk saç mı nedir oda göründü ama kalp atışı yok dedi.. Bende erken oldugunuzu düşünüyorum fakat vajinal yaptıgı için görür sanmıştım biraz üzüldüm.. Yoksa tamamen kötü şeylerler karşılaşmadım Allaha şükür
Yani kese var yolk sac da var ama bebek ve kalp atisi mi yok henuz?

Kızlar ben çok fenayim ne yersem karnımı bozuyo sanki tuvalete zor yetisiyorum kusmam yok ama karın ağrısı beni mahvediyor niye ki sizde de varmı böyle bisey

Kızlar bthcg 21304 falan tama hatırlamıyorum ama 21binlrde.. Yolk saç mı nedir oda göründü ama kalp atışı yok dedi.. Bende erken oldugunuzu düşünüyorum fakat vajinal yaptıgı için görür sanmıştım biraz üzüldüm.. Yoksa tamamen kötü şeylerler karşılaşmadım Allaha şükür
Yolksac gorunduyse kesede gorunmustur. Kalp atimi icin zaten erken. Ama ben kesede gorunmedi sandim. Kese gorunduysa hic sikma canini. Haftayi bekle duyacaksin insallah

Kızlar ani hateket yapınca agrı oluyor bende sanki kesem patlayacak gibi allah korusun sizinde oyle oluyormu

Ani hareket pek yapmıyorum ama ani hapşurunca çok ağrıyor. :)

Merhaba kizlar,
Ben de aranıza katıldım:) sat 11 Mayıs. 2.bebeğim olacak ınş. 2 yaşında 1 oğlum var
Sadece evde test yaptim. Haftaya perşembeye aldım Dr randevumu. Hayırlısiyla kalp atışını duyup keseyi görebilmek için.

Merhaba.
Hoşgeldin aramıza :KK66:

Stres yapma lütfen. Herkesin gebeliği farklıdır. Kimi erken duyar kimi daha sonra.
Umarım bir sonra ki gidişine duyarsın..

kızlar nasıl besleniyorsunuz spor yapıyormusunuz ?

Benim iştahsızlığım ve bulantım yüzünden çok iyi beslendiğim söylenemez. Özellikle çok sevdiğim yumurtadan tiksindim,yiyemiyorum. Bir çok şey tiksindiriyor maalesef..
Hamileliğimi öğrenmeden önce spor salonuna gidiyordum. Öğrenincr bıraktım.
3 aylık olunca geri başlayacağım inşallah.

Ani hareket pek yapmıyorum ama ani hapşurunca çok ağrıyor. :)

Merhaba.
Hoşgeldin aramıza :KK66:

Stres yapma lütfen. Herkesin gebeliği farklıdır. Kimi erken duyar kimi daha sonra.
Umarım bir sonra ki gidişine duyarsın..

Benim iştahsızlığım ve bulantım yüzünden çok iyi beslendiğim söylenemez. Özellikle çok sevdiğim yumurtadan tiksindim,yiyemiyorum. Bir çok şey tiksindiriyor maalesef..
Hamileliğimi öğrenmeden önce spor salonuna gidiyordum. Öğrenincr bıraktım.
3 aylık olunca geri başlayacağım inşallah.
bende öğrendiğim güne kadar pilates yapıodum şimdi yapmayakorkuyorum sadece yuruyorum bu sabah yumurta banada kokuomus gibi geldi :KK43: yuruyuse cıkamadiğim günler leslie yapıyorum evde

Merhaba kizlar,
Benimde sat 11 mayis. Bn ctesi gidicem dra. İki dusugum var dr ctesi gel dedi.insallah sorunsuz saglikla kucagimiza almakta nasip olur

kızlar nasıl besleniyorsunuz spor yapıyormusunuz ?

Benim bealenmemdee pek bi değişiklik olmadı.Normalde de sağlıklı beslenirdim ama ceviz yogurt et ve balık vs vs (olmazsa olmazlar) sadece standarta bindi.Daha dikkat ediyorum.Gebelikten evvel spor salonuna gidiyordum ama şimdi bıraktım.Haftaya cuma doktora ilk soracağım soru bu olacak.Onay verirse hafif başlarım tekrardan inşallah..

Benimde sat 11 mayis. Bn ctesi gidicem dra. İki dusugum var dr ctesi gel dedi.insallah sorunsuz saglikla kucagimiza almakta nasip olur
Amin canım. Güzel haberler alalım ınş drlarimizdan
Hayirli olsun insallah. Benimde sat 11 mayıs. Bende sadece test yaptım. Kalp atışını da duymak için geç gitmeyi düşünüyorum iki kere stres olmasın diyorum. Ama burdaki herkes gitti sanırım doktora. Cok merak ediyorum.
Ben de merak ediyorum Canim ama ilk gebelik de 6.haftada dr hem vajinal muayede hem ultrasonda kalp atışını duyamadım deyip çocuğumu alacagini söylemişti. Çok moralimi bozmuştu. Üstelik başka dra gittiğimizde kalp atışını gayet net duymuştuk. Korkuyorum o yüzden beklemek istiyorum perşembeye kdr...

Kesenin icinde bebegin olustugunu gosteriyor canin. Her dr soylemiyorki bunu merak etme.

Onemli bisey bence bu
Neden soylemezler ki Puffffff.... dra sorucam bunu?
Bana kesenin ultrosan resmini vermisti muhtemelen sizede vermislerdir.. netten baktim nasi bisey diye ama benim kesede gorunmuyor oyle bisey.... kesede minicik zaten benim 6.5 mm ahahaha iki saattir bakiyom goreyim diye ama yok goremedim :)

Onemli bisey bence bu
Bana kesenin ultrosan resmini vermisti muhtemelen sizede vermislerdir.. netten baktim nasi bisey diye ama benim kesede gorunmuyor oyle bisey.... kesede minicik zaten benim 6.5 mm ahahaha iki saattir bakiyom goreyim diye ama yok goremedim :)

Evet canım söylemezler tıbbı bi terim mi nedir artık... Ben sordum hocam yolk sac gözüküyor mu dedim evham yaptım kalp atışı gözükmeyince.. Oda güldü bak burda yüzük gibi olan yolk sac dedi.. Birde benim kese dün 11 bugun 15 izledinmi..

Onemli bisey bence bu
Ya belki sizinki henuz olusmamistir soylememistir. Bidaha gittiginizde de kalp atisi duyulur e duylduysa bebek olusmus demektir soyleme geregi duymaz. Falan filan. O olusum zamanina denk gelmek gerek belki o sebeple soylemiyodurlar. Takilmayin bence. Guzel dusunelim guzel olsun. Benim ilk kontrolum ctesi. Henuz hicbirsey gormedik. Merak icindeyim

Ya belki sizinki henuz olusmamistir soylememistir. Bidaha gittiginizde de kalp atisi duyulur e duylduysa bebek olusmus demektir soyleme geregi duymaz. Falan filan. O olusum zamanina denk gelmek gerek belki o sebeple soylemiyodurlar. Takilmayin bence. Guzel dusunelim guzel olsun. Benim ilk kontrolum ctesi. Henuz hicbirsey gormedik. Merak icindeyim

Sagol canim belkide dedigin gibidir insallah pazartesi kalp atislarini duyarim,,,hepimiz duyariz en kisa zamanda :)

X