Bebek Beslenmesi 2017 haziran/ temmuz anneleri klasik yöntem ile ek gıdaya başlayacak olanlar gelin birbirimizi bilgi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
canim 2saatten fazla bekletme mamayi yada eger pisirir pisirmez kaldircaksan kavanoza sicakken koyup buzdolabinda sakla her seferinde taze yesin.. kaynatma degil de sicagiyla kapatinca kapak tutsun hani ilk kez acilan kavanozlar oluyo ya öyle..kavanoz hani küçük boylar oluyo ya kışlık koymak icin yarim litre oluyor sanirim onlara koyuyorum ben....çekilmiş biskuviyi o boyda kavanoza koyup dolaba koyuyorum tekrar ordan alıp kullanıyorum zaten en fazla 4tatli kasigi kullanıyorum günde 2cocuk olunca...Yoo cok filan sormadin araştırmacı anneleriz biz

canim ben 5bucuk aylikken oturtuyodum kucaga simdi köşeye koyup önlerine yastik koyarak ve ana dizini dik konumda sabitleyerek oturtuyorum..Eger bebegin rahatsiz degilse oturt çünkü onlar cok iyi biliyo erken mi yoksa zamani mi
Teşekkürler canim.Bende çok değil ara ara oturtuyorum.

Tskler canim

teşekkür ederim :). buraya da kopyalayım.
4 ay dolduğunda meyve suyu ve yoğurtla başladık. yarım çay bardağı meyve suyu bir fincana kadar yoğurt vardı. birini öğlen diğerini akşam mutlaka aç karnına verdik. alışma sürecinden sonra çok severek yiyorlar. ben iki sefer mama verdiğimi söylemiştim o zaman mama yerine mesela muzlu yoğurt veriyordum. 5. ayda çorbalara 6. ayda da kahvaltıya başladık. peynir, zeytin, yumurta, ev yapımı reçel. yumurtayı ilk hafta çeyrek sonraki hafta yarım şeklinde verdik. 7 ayda ise artık biz ne yersek yiyebilir hale geldiler. bir yaşa kadar yedirmediklerimiz hariç tabi. 7. ayda gece beslemesini kesmemizi söyledi doktor ama biz bunu sadece 20-25 gündür becerebildik.

Kızlar bu bisküviyi suyla karıştırıp öylemi veriyorsunuz bebişlere yoksa başka mamalar yapıp onlara mı ekliyorsunuz
canim bizde alerjik belirti yok sütlü yapiyorum rondodan gecirip meyve puresine filan koyuyorum yada biberona 6tane atip suyla seyreltiyorum

Kızlar cennet hurmasını 8 ay diye biliyorum ama bir bilgisi olan var mı?
bende 8.ay diye okudum canim ama mesela muz da erken ama deneme sürecinde bi sorun olmadi istersen deneme yanilma yap tatli çünkü bi sorun olursa devam etme tam mevsimi cennet hurmasinin

cok tesekkurler :) zeytini nasil verdin canim bide blw mi yoksa klasik miydi kendi mi yedi zeytini

Son düzenleme:
cok tesekkurler :) zeytini nasil verdin canim bide blw mi yoksa klasik miydi kendi mi yedi zeytini

zeytini küçük parçalara böldüm ağızlarına verdim ama artık kendileri yiyebiliyorlar bazı şeyleri. az tuzlu ve minik olanlar var çekirdekleri de kahverengi oluyor onların onlardan verdim ben. oğlum sevmedi hala da pek yemiyor ama kızım çok severek yiyor.

Kızlar biz tadımlara devam ediyoruz balkabağı havuç kereviz denedik pırasayı nasıl yapabilirim? O haslanip ezilebilecek gibi değil de

yarin bi deniyim dur kabuklu gibi ya zeytin yutabiliyolar dimi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…